Osječko ljeto kulture OLJK 2009. - program!
15.05.2009. 23:44

[10.05.2010.] Osječko ljeto kulture OLJK 2010. - program
[22.07.2009.] Gradonačelnik Bubalo dodijelio nagrade i zatvorio 9. Osječko ljeto kulture
Dodjelom nagrada Osječkoga ljeta kulture svečano je zatvorena ovogodišnja ljetna manifestacija. Stručni ocjenjivački sud u sastavu Ljubomir Stanojević (kazališni umjetnik i novinar), Damir Sekošan (pijanist, glazbeni pedagog) i Sanja Račić (novinarka) odlučio je kako nagradu za nabolju izvedbu u cjelini osvaja predstava Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku „Baltazar i tenor Koko“ Zlatka Boureka i Ane Tonković Dolenčić, u režiji Zlatka Boureka, za radosnu kolektivnost dramske igre; Areta Ćurković, glumica Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića, za vrsno ostvarenje lika Hamma u kooprodukcijskoj predstavi Osječkoga ljeta kulture i Gradskog kazališta Sisak „Završnica“ Samuela Becketta, u režiji Zlatka Svibena; Dinko Bogdanić, koreograf i redatelj baleta „Petar Pan“ Brune Bjelinskog, u produkciji Osječkog ljeta kulture, za inicijalno okupljanje sveukupnog plesačkog potencijala Osijeka i realizaciju predstave koja je taj potencijal afirmirala; te Ansambl Cellomania pod umjetničkim vodstvom Valtera Dešpalja, za izvrstan koncert i iskazanu radost muziciranja na najvišoj umjetničkoj razini. Nagrada medijskog pokrovitelja Glasa Slavonije „Julije Knifer“ ove je godine otišla u ruke proslavljenog, poznatog i priznatog umjetnika Zlatka Boureka, koji je, prema sudu Narcise Bošnjak, Tomislava Levaka i Ivane Đerđ Dunđerović (ocjenjivačkoga suda Glasa Slavonije) najjače obilježio program ovogodišnje manifestacije. U ime ansambla Dječjeg kazališta zahvalila je pomoćnica redatelja Lidija Helajz istaknuvši kako je cijeli ansambl dao sve od sebe i da im je privilegij bio raditi s takvom legendom kakav je Zlatko Bourek. Presretna Areta Ćurković primajući nagradu rekla je kako njezina nagrada zapravo pripada cijelom ansamblu koji je radio predstavu, jer bez Ivane Soldo, Mladena Vujčića i Miroslava Čabraje ne bi uspjela tako uspješno kreirati svoj lik. Čelistica višestruko nagrađivanog ansambla Cellomania Lana Beraković zahvalila je organizatorima manifestacije što su prepoznali kvalitetu i njihov koncert uvrstili u program ovodogišnjeg Osječkoga ljeta kulture. Dinko Bodganić za svoj je izniman trud i umijeće u realizaciji projekta «Petar Pan» osvojio posebno priznanje našeg ocjenjivačkoga suda, no budući da nije mogao biti nazočan dodjeli, nagradu je u njegovo ime primila Ljerka Hedl u ime producenta predstave, te članica plesnog ansambla Darija Dolinšek.




Deveto Osječko ljeto kulture, zahvalivši se svim sudionicima i organizatorima, svečano je zatvorio gradonačelnik Krešimir Bubalo, rekavši kako su i ovoga puta građani Osijeka dobili kvalitetan festival s mnoštvom programa, a najavio je kako su pripreme za 10. jubilarno Osječko ljeto kulture već započele! Predsjednica Organizacijskog odbora Jasminka Mesarić istaknula je kako je program realiziran u cijelosti, izvedeno je svih 33 programa koje je pratilo više od 10 tisuća posjetitelja. Svi programi bili su besplatni za sve posjetitelje, a na većini se tražio i stolac više. Publika je i ove godine s iznimnim zanimanjem pratila sve programe i prema komentarima doznajemo kako jedva čekaju jubilarno 10. Osječko ljeto kulture! Na kraju, istaknimo kako je ove godine Osječko ljeto kulture bilo izvrsno i afirmativno medijski popraćeno, na čemu se od srca zahvaljujemo našim stalnim posjetiteljima, kolegama novinarima.
Zaključimo: počinjemo s pripremama za desetu obljetnicu i nadamo se kako ćete nas posjetiti i dogodine!
Tanja Grganović/Odnosi s javnošću OLJK
Foto: Marin Frano
Zaključak ocjenjivačkog suda Osječkog ljeta kulture
Ocjenjivački sud 9. Osječkoga ljeta kulture radio je u sastavu: Sanja Račić, novinarka; Damir Sekošan, pijanist i glazbeni pedagog i Ljubomir Stanojević kazališni publicist (predsjednik).
Članovi Ocjenjivačkog suda nazočili su svim programima 9. Osječkoga ljeta kulture i izražavaju zadovoljstvo njihovom solidnom razinom. To se odnosi kako na raznovrsnost programa tako i na kvalitetna postignuća.
Program OLJK-a koncipiran je kroz četiri temeljna segmenta: dramski program, glazbeni program, plesni program i dječji program, te likovni i filmski program, odnosno prigodnu panel raspravu posvećenu 200-toj obljetnici slobodnog i kraljevskog grada Osijeka u čijem je oplošju prikazan cjelokupni program OLJK-a.
Kao posebno značajne izdvajamo vlastite produkcije OLJK-a: baletnu predstavu „Petar Pan“ Brune Bjelinskog i dramsku predstavu „Završnica“ Samuela Becketta.
Također držimo značajnim uključivanje i sudjelovanje u realizaciji OLJK-a osječkih institucija: Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića, HNK, Arheološkog muzeja, Galerije likovnih umjetnosti, Rektorata Sveučilišta J.J. Strossmayera, Barutane, Glazbene škole Franje Kuhača, Kazamata, Muzeja Slavonije, Galerije Waldinger, Vege, Crkve sv. Mihajla, bivše Tvornice koža Osijek u čijim su se prostorima održavali programi dobivajući kvalitetna ambijentalna suzvučja.
Na 9. OLJK-u izvedeno je ukupno 27 programa koja su, s pojedninim repriziranjima, zabilježila ukupno 33 izvođenja. Broj posjetitelja iznosi oko 10 tisuća gledatelja.
Dramski program prikazao je ukupno 9 predstava (u što uključujemo i predstavu vlastite produkcije OLJK-a te jednu dramsku predstavu) uz „Šokicu“ osječkoga HNK-a gostovale su predstave „Kaćuše“ vinkovačkog gradskog kazališta „Joza Ivakić“, „Gost“ Gradskog kazališta Sisak i Epilog teatra iz Zagreba, „Ne, prijatelj“ Kazališta Trešnja iz Zagreba, „Destinacija Trafik: Divljač“ Tranzicijskog-fikcijskog kazališta iz Rijeke, te tri inozemne predstave: „Pod vječnim svjetlom Kumalana“ i „Pjevajuća strijela“ lutkarskog kazališta „Ulger“ iz Republike Burijatije (Ruska Federacija) i „Povratak Casanove“ Arthura Schnitzlera Srpskog narodnog pozorišta iz Novog Sada – Republika Srbija. Od viđenoga pozornost Ocjenjivačkog suda zaokupile su dvije predstave gostiju s Bajkala, vrsna predstava „Povratak Casanove“ Srpskog narodnog pozorišta iz Novog Sada i predstava „Ne, prijatelj“ Kazališta Trešnja. Ocjenjivački sud pozdravlja prvi nastup vinkovačkog Gradskog kazališta na OLJK-u, osobito s obzirom na repertoarni odbir teksta osječkog autora Davora Špišića i predstavu s većinskim osječkim interpretkinjama. Kao posebno osvježenje dramskog repertoara ističemo odličnu estetiku Tranzicijsko-fikcijskog kazališta iz Rijeke. U tim predstavama nastupio je niz kvalitetnih glumaca među kojima izdvajamo Sašu Anočića, Radoja Ćupića, Milicu Grujičić i Tatjanu Bertok Zupković, te redateljicu Casanove Anu Tomović.
Vlastita produkcija Beckettove „Završnice“, u izvanredno pogođenom, dramaturško i dramsko funkcionalnom prostoru bivše Tvornice koža, afirmirala je autora nobelovca i odličnu dramsku ekipu predvođenu redateljem znalcem Zlatkom Svibenom, a ujedno i podsjetila da je isti dramski tekst, apartan i danas, Osijek imao prilike vidjeti u vlastitoj produkciji gotovo prije pola stoljeća (1962.) što govori o osječkom kontinuitetu kulturne tradicije.
Glazbeni program podario je OLJK-u dva klasična, od čega jedan neuobičajen, koncerta umjetničke glazbe, jedan pop-rock koncert i dva jazz koncerta, od kojih svaki zaslužuje posebnu pozornost.
Ansambl Cellomania pod vodstvom proslavljenog violoncellista i uglednog glazbenog pedagoga Valtera Dešpalja, donio je – po riječima maestra Dešpalja – „jedno fino stanje duha i uha“ koje je odlično odjeknulo kod osječke publike najprofinjenijeg ukusa. Ističemo i soliste Karmen Pečar, Zitu Varga i Kristapsa Bergsa.
Komorni orkestar Franje Krežme, pod umjetničkim i dirigentskim vodstvom Mladena Tutavca, treći put za redom na OLJK-u, ponovo je pokazao mogućnosti tog komornog sastava koji je ove godine odabrao zahtjevan program (Janaček, Elgar, Grieg) a izvođenjem „Concertina za klarinet i gudače“ Brune Bjelinskog (sa sjajnim solistom Mihaelom Paarom) uključio se u obilježavanje 100-te obljetnice rođenja uglednog hrvatskog skladatelja.
Opravdani miljenik osječke publike, Hrvatsko pjevačko društvo „Lipa“ s velikim je ambicijama ostvarilo iskorak u repertoarnom, ali i koncepcijskom smislu priredivši (po prvi put u svojoj povijesti) zanimljiv pop-rock koncert pod nazivom Bum! Tres! LIPA ples. Bilo je zanimljivo čuti (i vidjeti) poznate evergreene u radosnom izvođenju „lipaša“ i njihovih dirigentica Valerije Fischbach i Ozane Tomić, s gostujućim solistima i uz prateći instrumentalni sastav.
Svojom kvalitetom nametnula su se i dva jazz koncerta, prvi, komorni Kova&co s fusion jazz programom i odmah zatim HGM jazz orkestar, Zagreb u formaciji big banda pod ravnanjem i uz kvaltetno vođenu konferansu umjetničkog voditelja Sigija Feigla.
Svakako da posebnu pozornost zaslužuje vlastiti uradak OLJK-a, baletna predstava „Petar Pan“ Brune Bjelinskog u koreografiji i režiji vrsnog profesionalca i umjetnika s bogatim međunarodnim referencama Dinka Bogdanića. Taj uradak kojim je OLJK otvoren nije bio samo prva kompletna baletna predstava poslije niza godina (ostvarne pri tom uz samo dvije gostujuće balerine, u ansamblu od blizu 50 plesača!), nego i inicijalno okupljanje svekolikog plesačkog potencijala Osijeka i time ostvarenje podloge za daljnje utemeljenje i oživotvorenje baleta u našem gradu. O samoj predstavi Ocjenjivački sud dijeli mišljenje kritičarke Zdenke Weber: “bez i trunka zastoja u razvijanju poletne radnje uspio je Bogdanić potaknuti svoje plesače na predano i zanosno sudjelovanje u plesnom spektaklu, što je publika nagradila ovacijama i još dugim pozivanjem plesača na poklon“ (Vjesnik, 1.7.2009.).
Zadnjeg dana OLJK-a predstavio se (i zaključio manifestaciju) Zagrebački plesni ansambl pod umjetničkim vodstvom Snježane Abramović Milković. Program „Ogoljeno“ u njezinoj koreografiji i interpretaciji osmero plesača ZPA inspiriran žanrovskim obrascima opere odlično je primljen od pažljive osječke publike.
Više nego ranijih godina ove godine su i djeca došla na svoje: u četiri izvedene predstave (od kojih je jedna premijera, točnije praizvedba Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića) u dječjem programu prikazani su maštoviti ostvaraji od lutkarske predstave „Vuk i tri praščića“ kazališta Bobita iz Pečuha, Mađarska preko dječje predstave Pepeljuga MOKI-theatra iz Beča, Austrija sve do edukativne „Moje tijelo“ Gradskog kazališta lutaka iz Rijeke u režiji Žaka Valente i dramaturgiji Magdalene Lupi uz lijepe i korektne glumačke uratke Božene Delaš i Alexa Đakovića.
Najdojmljivija je ipak, bila čarobna predstava „Baltazar i tenor Koko“ Zlatka Boureka i Ane Tonković Dolenčić, (pra)izvedba Dječjeg kazalitša Branka Mihaljevića u režiji Zlatka Boureka. Taj „vitez slavonske ravni“ koji se prije toga predstavio odličnom retrospektivnom izložbom svojih ulja i akrila, grafika i plakata u Galeriji likovnih umjetnosti kao redatelj „Baltazara“ snažno je animirao od ranije poznat visokokvalitetan i motiviran ansambl Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića koji je ostvario rijetku interpretativnu jedinstvenost i radosnu kolektivnost dramske igre.
Od pratećih događanja 9. OLJK-a zamjerni su bili kvalitetna izložba radova Galerije Lokot, Tuzla, BIH u Galeriji Waldinger te filmski program u dvorištu Vege (ukupno četiri značajna filmska naslova) kao i panel rasprava (održana u Muzeju Slavonije) o 200 godina slobodnog i kraljevskog grada Osijeka.
Zaključujući ovu rekapitulaciju bogatih događanja 9. Osječkog ljeta kulture Ocjenjivački sud, uvažavajući ograničeni broj nagrada i raspoloživa financijska sredstva, opredijelio se za slijedeće ansamble i pojedince držeći ih najzaslužnijima za nagrade s poveljom:
1. Ansambl Cellomania pod umjetničkim vodstvom Valtera Dešpalja, za izvrstan koncert i iskazanu radost muziciranja na najvišoj umjetničkoj razini;
2. Dinko Bogdanić, koreograf i redatelj baleta „Petar Pan“ Brune Bjelinskog, u produkciji Osječkog ljeta kulture, za inicijalno okupljanje sveukupnog plesačkog potencijala Osijeka i realizaciju predstave koja je taj potencijal afirmirala;
3. Areta Ćurković, glumica Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića, za vrsno ostvarenje lika Hamma u kooprodukcijskoj predstavi Osječkoga ljeta kulture i Gradskog kazališta Sisak „Završnica“ Samuela Becketta, u režiji Zlatka Svibena;
4. Predstava Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku „Baltazar i tenor Koko“ Zlatka Boureka i Ane Tonković Dolenčić, u režiji Zlatka Boureka, za radosnu kolektivnost dramske igre.
U Osijeku, 21. srpnja 2009.
Članovi Ocjenjivačkog suda
Sanja Račić
Damir Sekošan
Ljubomir Stanojević
Foto: Marin Franov
[20.07.2009.] Gromoglasno odjeknuo Svibenov zadnji akord
Skriveno:
[18.07.2009.] Svestrani Željko Kovačević za osječku jazz publiku
Skriveno:
[15.07.2009. 09:20]
Skriveno:
[11.07.2009. 09:20]
Skriveno:
[08.07.2009. 09:20] Bum! Tres! Lipa oduševila prepuno dvorište Rektorata
Skriveno:
[06.07.2009. 14:00] Važne obavijesti!
Skriveno:
[30.06.2009. 14:30] Olujno nevrijeme potopilo scenografiju "Petra Pana"
Skriveno:
[30.06.2009. 14:30] Ovacije za "Petra Pana"
Skriveno:

[28.05.2009. 16:00] Otvorenje Osječkog ljeta kulture 2009. u HNK
Skriveno:
[26.05.2009. 12:00] Gradonačelnik Bubalo najavio Osječko ljeto kulture 2009.
Skriveno:
[24.06.2009. 10:00] Besplatno na sve programe Osječkog ljeta kulture
Skriveno:
[20.05.2009. 10:00] I ove godine Osječko ljeto kulture
Skriveno:

Prošlo je 200 godina otkako je Osijek proglašen slobodnim kraljevskim gradom. Toj vrijednoj obljetnici posvećujemo program ovogodišnjega Osječkog ljeta kulture.
29. lipnja, ponedjeljak
21 sat
Bruno Bjelinski
PETAR PAN
premijera baletne predstave
koreograf i redatelj Dinko Bogdanić
ansambl Osječkog ljeta kulture
Svečano će se otvaranje zbog najave promjenjivog vremena i moguće kiše održati u Hrvatskom narodnom kazalištu.
30. lipnja, utorak
21 sat
Bruno Bjelinski
PETAR PAN
repriza baletne predstave
koreograf i redatelj Dinko Bogdanić
ansambl Osječkog ljeta kulture
Sa žaljenjem izvještavamo gledatelje kako je olujno nevrijeme doslovce potopilo, potpuno skvasilo, srušilo i djelomično uništilo scenografiju za balet "Petar Pan" u dvorištu Rektorata, stoga je predstava za večeras OTKAZANA!
Tehnička ekipa Osječkoga ljeta kulture uložit će dodatni napor kako bi popravila uništenu scenografiju i predstavu preselila do srijede navečer u Hrvatsko narodno kazalište! Predstavu će gledatelji moći pogledati u srijedu 1.srpnja i u četvrtak 2. srpnja u HRVATSKOM NARODNOM KAZALIŠTU s početkom u 21 sat.
1. srpnja, srijeda
21 sat
Ansambl CELLOMANIA
koncert
dirigent Valter Dešpalj
Dvorište Rektorata (1)
2. srpnja, četvrtak
21 sat
Bruno Bjelinski
PETAR PAN
repriza baletne predstave
koreograf i redatelj Dinko Bogdanić
ansambl Osječkog ljeta kulture
Dvorište Rektorata (1)
3. srpnja, petak
21 sat
Bourek
OD SLAVONSKE RAVNI DO EUROPSKIH SCENA
Retrospekiva
Galerija likovnih umjetnosti u Osijeku
4. srpnja, subota
21 sat
PEPELJUGA
dječja predstava
MOKI Theater, Beč, Austrija
redatelj Jakub Krofta
Dvorište Rektorata (2)
5. srpnja, nedjelja
20.30 sati
POD VJEČNIM SVJETLOM KUMALANA
prema motivima evenkiskih legenda i mitova
Lutkarsko kazalište "Ulger", Republika Burjatija
Barutana
21.30 sati
Ilija Okrugić
ŠOKICA
drama
Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
redatelj Dražen Ferenčina
Dvorište Rektorata (1)
6. srpnja, ponedjeljak
20 sati
Žak Valenta
MOJE TIJELO
mimska predstava za predškolski i školski uzrast
Gradsko kazalište lutaka Rijeka
redatelj Žak Valenta
Barutana
21 sat
PJEVAJUĆA STRIJELA
epska priča s elementima magije prema motivima burjatijskih bajki
Lutkarsko kazalište "Ulger", Republika Burjatija
Napomena: Obavještavamo posjetitelje Osječkoga ljeta kulture kako će se lutkarska predstava “Pjevajuća strijela” kazališta Ulger iz Burijatije , održati danas (06.07.2009) u BARUTANI nakon što završi predstava Gradskog kazališta lutaka iz Rijeke «Moje tijelo». Budući da je predviđeni prostor amfiteatra poplavljen zbog visokog vodostaja Drave, predstavu ćemo postaviti u Barutani. Početak predstave kasnit će 30-45 minuta zbog rastavljanja scene predhodne i postavljanja nove predstave, stoga molimo cijenjene gledatelje za razumijevanje!
7. srpnja, utorak
20 sati
Nagy Viktória Éva i Schneider Jankó
VUK I TRI PRAŠČIĆA
lutkarska predstava
Kazalište lutaka BOBITA, Pečuh, Mađarska
redatelji Nagy Viktória Éva i Schneider Jankó
Dvorište Glazbene škole (2)
21.21 sat
BUM! TRES! LIPA PLES
pop-rock koncert
Hrvatsko pjevačko društvo "Lipa" Osijek i gosti
dirigentica Valerija Fischbach
Dvorište Rektorata (1)
8. srpnja, srijeda
21 sat
Nino d'Introna – Giacomo Ravicchio
NE, PRIJATELJ!
Kazalište Trešnja, Zagreb
redatelj Rene Medvešek
Dvorište Rektorata (1)
Napomena: Najavljujemo i izmjene mjesta održavanja predstave "Ne, prijatelj!" kazališta Trešnja te koncerta komornog orkestra Franje Krežme.
Budući da je Amfiteatar poplavljen, predstava "Ne, prijatelj!" kazališta Trešnja iz Zagreba održat će se u dvorištu Rektorata (zamjenski prostor u slučaju lošeg vremena i dalje je HNK), u srijedu 8. srpnja, u 21 sat.
9. srpnja, četvrtak
21 sat
David Pharao
GOST
Gradsko kazalište Sisak & Epilog teatar
redatelj Jasmin Novljaković
Dvorište Rektorata (1)
10. srpnja, petak
21 sat
Zlatko Bourek – Ana Tonković Dolenčić
BALTAZAR I TENOR KOKO
praizvedba igrokaza s pjevanjem i superstrojem
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
redatelj Zlatko Bourek
Dvorište Kazamata (2)
11. srpnja, subota
20 sati
200 GODINA SLOBODNOG I KRALJEVSKOG GRADA OSIJEKA
panel diskusija
sudjeluju Zvonko Maković, Stjepan Sršan, Dražen Kušen, Dragan Damjanović, Ante Grubišić, Milovan Tatarin
Muzej Slavonije
21 sat
Zlatko Bourek – Ana Tonković Dolenčić
BALTAZAR I TENOR KOKO
repriza igrokaza s pjevanjem i superstrojem
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
redatelj Zlatko Bourek
Dvorište Kazamata (2)
12. srpnja, nedjelja
20 sati
IZLOŽBA RADOVA GALERIJE LOKOT
Tuzla, BiH
Galerija Waldinger
21 sat
Zlatko Bourek – Ana Tonković Dolenčić
BALTAZAR I TENOR KOKO
repriza igrokaza s pjevanjem i superstrojem
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
redatelj Zlatko Bourek
Dvorište Kazamata (2)
22 sata
SMRT BICIKLISTA (MUERTE DE EN CICLISTA)
film, drama
režija Juan Antonio Bardem
Dvorište Vege
Napomena: Film Juana Antonia Bardema “Smrt biciklista” koji, zbog kvara nije bio prikazan do kraja, PONAVLJAMO U UTORAK, 21. SRPNJA U KINU URANIJA. U osječkim smo “Kinematografima” doznali kako je nabavljena nova kopija filma, tako da će gledatelji koji su ostali uskraćeni za posljednjih 10-tak minuta filma isti moći pogledati ponovno.
13. srpnja, ponedjeljak
21 sat
KOMORNI ORKESTAR FRANJE KREŽME, Osijek
koncert
dirigent Mladen Tutavac
Crkva sv. Mihovila
Napomena: Koncerta komornog orkestra Franje Krežme iz Osijeka, koji se ima održati u ponedjeljak 13. srpnja, zbog akustike je, na molbu maestra Tutavca, prebačen iz prostora Arheološkog muzeja u obližnju Crkvu sv. Mihovila. Početak je također u 21 sat.
22 sata
GLAVNA ULICA (CALLE MAYOR)
film, drama
režija Juan Antonio Bardem
Dvorište Vege
14. srpnja, utorak
21 sat
Arthur Schnitzler
POVRATAK CASANOVE
dramska predstava
redateljica Ana Tomović
Srpsko narodno pozorište, Novi Sad, Srbija
Arheološki muzej
15. srpnja, srijeda
21 sat
DESTINACIJA TRAFIK: DIVLJAČ
kazališno-plesna predstava
TRAFIK Rijeka
Barutana
22 sata
PLACIDO
film, komedija
režija Luis Garcia Berlanga
Dvorište Vege
16. srpnja, četvrtak
21 sat
Davor Špišić
KAĆUŠE
dramska predstava
redatelj Dražen Ferenčina
Gradsko kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci
Dvorište Rektorata (1)
17. srpnja, petak
22 sata
KOVA&co
fusion jazz
koncert
Arheološki muzej
18. srpnja, subota
21.30 sati
HGM JAZZ ORKESTAR
koncert
dirigent Sigi Feigl
Dvorište Rektorata (1)
19. srpnja, nedjelja
21 sat
Samuel Beckett
ZAVRŠNICA
premijera dramske predstave
redatelj Zlatko Sviben
Osječko ljeto kulture i Gradsko kazalište Sisak
Kožara
20. srpnja, ponedjeljak
21 sat
Samuel Beckett
ZAVRŠNICA
repriza dramske predstave
redatelj Zlatko Sviben
Osječko ljeto kulture i Gradsko kazalište Sisak
Kožara
22 sata
KRVNIK (EL VERDUGO)
film, komedija
režija Luis Garcia Berlanga
Dvorište Vege
21. srpnja, utorak
21 sat
Samuel Beckett
ZAVRŠNICA
repriza dramske predstave
redatelj Zlatko Sviben
Osječko ljeto kulture i Gradsko kazalište Sisak
Kožara
21 sat
Zagrebački plesni ansambl
OGOLJENO
plesna predstava
Dvorište Rektorata (1)
22. srpnja, srijeda
12 sati
Zatvaranje manifestacije i dodjela na
Objavio: Nandino |
Komentari (99)