Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
pet 21. 02. 2025.
GISKO: Izložba p...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba s...
Plesni klub &quo...
18. Tjedan psiho...
sub 22. 02. 2025.
GISKO: Izložba p...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba s...
Plesni klub &quo...
18. Tjedan psiho...
ned 23. 02. 2025.
GISKO: Izložba p...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba s...
Plesni klub &quo...
18. Tjedan psiho...
pon 24. 02. 2025.
GISKO: Izložba p...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba s...
Plesni klub &quo...
18. Tjedan psiho...
uto 25. 02. 2025.
GISKO: Izložba p...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba s...
Plesni klub &quo...
18. Tjedan psiho...
sri 26. 02. 2025.
GISKO: Izložba p...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba s...
Plesni klub &quo...
18. Tjedan psiho...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U subotu, 11. lipnja 2016. od 10-14h na Trgu Slobode - AFS će imati promo štand i predstavljati mogućnosti programa slanja i primanja učenika.

Ove godine iz Hrvatske odlazi 12 učenika (njih 11 na desetomjesečnu i jedna učenica na tromjesečnu razmjenu) u: SAD, Italiju, Njemačku, Francusku, Švicarsku, Irsku, Dansku i Kinu.

Jedna od njih, koja je ujedno dobila i punu stipendju PBZ-a je Osjecanka iz Jezične gimnazije (Iva Matešić, 2. razred).



AFS Intercultural Programs, Inc. neprofitna je organizacija sa sjedištem u gradu New Yorku u američkoj saveznoj državi New York (zajednički naziv svih podružnica je AFS). AFS kroz svoje kulturološki raznovrsne obrazovne programe pomaže studentima, obiteljima, volonterima i ostalim članovima zajednice u stjecanju vještina, stavova i znanja nužnih za značajniji doprinos pojedinca kulturološki različitom svijetu u kojem ljudi postaju sve više ovisni jedni o drugima. AFS organizacije smatraju da interakcije i osobna prijateljstva među ljudima različitih nacionalnosti, vjera i rasa mogu pridonijeti stvaranju međunarodnog mira i razumijevanja

AFS programi se odvijaju u zemljama sudionicama uz pomoć samostalnih podružnih organizacija.

AFS programi razmjene započeli su u Hrvatskoj sedamdesetih godina prošlog stoljeća, kada je razmjene tog oblika organizirala Udruga AFS YU, no zbog rata na ovim područjima Udruga je prestala postojati početkom devedesetih godina.
2000. godine ponovno započinje provođenje AFS programa razmjene u Hrvatskoj, kad ih organiziraju Udruga AFS Branch Office Croatia te Udruga za interkulturalno učenje - Globus
AFS Branch Office Croatia i Udruga za interkulturalno učenje - Globus su neprofitne, nevladine, volonterske organizacije čija je središnja aktivnost organizacija međunarodnih razmjena učenika srednjih škola.
Ciljevi AFS programa razmjene su promicanje tolerancije i razumijevanja među različitim kulturama i religijama te promicanje poštivanja ljudskih prava i temeljnih sloboda.
AFS organizacije postoje u 80 zemalja svijeta, a u našim programima razmjene u cijelom svijetu sudjeluje preko 12 000 učenika godišnje. Ukupna mreža AFS organizacija je jedna od najvećih među volonterskim organizacijama u svijetu te broji preko 40 000 volontera.

U suradnji s ovim organizacijama AFS pruža smještaj kod obitelji domaćina (za programe koji uključuju kućni smještaj) te organizira polazak u školu domaćina i programe profesionalne orijentacije. AFS također organizira i povratna međunarodna putovanja (te medicinsku pomoć i poseban prijevoz u hitnim slučajevima) uz pomoć privatnih prijevoznika.

U Hrvatskoj, ovaj određeni AFS Program, znan kao European Citizenship Trimester Programme (ECTP) je program u trajanju od 3 mjeseca vođen od strane AFS Intercultural Programs, Inc, Branch Office in Croatia u suradnji s Udrugom za interkulturalno učenje Globus i koordiniran od strane Europske Federacije za Interkulturalno Učenje (EFIL), krovne organizacije europskih AFS organizacija.

Programi udruge AFS Branch Office Croatia i Udruge Globus imaju preporuku Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske. Smatramo da naši programi uvelike pridonose povećanju mobilnosti učenika hrvatskih srednjih škola te unošenju multikulturalnosti u hrvatski srednjoškolski sustav.


Pozitivan učinak programa razmjene na mlade ljude je potvrđen, priznat i podržan kroz konkretne mjere i programe EU. To potvrđuje europsku težnju da uvrsti programe razmjene u svoju agendu za obrazovanje i mlade.

Nedavno usvojena Rezolucija Europskog parlamenta o ulozi interkulturalnog dijaloga, kulturne raznolikosti i obrazovanja u promociji temeljnih načela EU prepoznaje da izlaganje djece drugim kulturama u ranoj dobi pomaže u stjecanju osnovnih životnih vještina i sposobnosti, kao što su rješavanje problema, kreativnost i inicijativa, koje su im bitne za osobni razvoj, buduće zapošljavanje i aktivno EU državljanstvo.

Programi razmjene u srednjoškolskoj dobi povećavaju samostalnost, samo-poštovanje, psihičku i emocionalnu zrelost pripomažu usvajanju znanja stranih jezika, jačaju interkulturalne spretnosti, stimuliraju otvorenost prema stranim kulturama i smanjuju strah od interkulturalnih susreta.

Udruga Globus već petnaest godina od svog osnutka provodi programe razmjene učenika i za to vrijeme preko nje je na razmjenu otišlo 140 naših učenika a 40 stranih učenika boravilo je na razmjeni u Hrvatskoj.

Sve obitelji kao i učenici ispunjavaju detaljnu on-line aplikaciju i sa svima se obavlja informativni razgovor u njihovim domovima. Kod obitelji domaćin razgovoru prisustvuju svi članovi obitelji. Svi učenici iz Hrvatske prije odlaska na razmjenu sudjeluju u petodnevnim pripremnim radionicama koje im pomažu pri uklapanju u novu sredinu i obitelj. Za vrijeme boravka na razmjeni oni kao i njihova obitelj domaćin imaju svog AFS volontera savjetnika kojem se mogu obratiti u slučaju da imaju neki problem. Volonter savjetnik je dužan najmanje jednom mjesečno kontaktirati učenika i obitelj i provjeriti da je sve u redu. Također i tijekom boravka učenici imaju 1-2 puta radionice čija je svrha da program razmjene prođe bez većih poteškoća. Nakon povratka u Hrvatsku učenici sudjeluju u trodnevnim radionicama koje im pomažu da se lakše priviknu povratku u staru sredinu.

Udruga Globus surađuje sa partner organizacijama i u slučaju da se pojavi bilo kakav problem, obavještava roditelje učenika i poduzima korake da se problem riješi. Mi smatramo da se o učenicima i njihovim obiteljima domaćinima vodi briga na zadovoljavajući način za sve sudionike u programu razmjene.

Za školsku godinu 2016./2017. postoje kratkoročni programi razmjene u trajanju od tri mjeseca te dugoročni programi razmjene u trajanju od deset mjeseci. Za nadolazeći ciklus razmjene surađujemo sa sljedećim zemljama: Belgija, Danska, Filipini, Finska, Francuska, Irska, Italija, Njemačka, Portugal, Republika Češka, Rusija, SAD, Španjolska, Švicarska i Ujedinjeno Kraljevstvo.

Programi koje nudimo su među najkvalitetnijima koji se nude učenicima, obuhvaćaju kompletnu provjeru kandidata i detaljnu pripremu prije polaska, za vrijeme boravka i nakon povratka u zemlju. Svi učenici imaju svog savjetnika za vrijeme trajanja programa razmjene kao i obitelji koje ih ugošćuju.


ZA ŠKOLSKU GODINU 2016/2017 U HRVATSKU DOLAZE:

Na 10 mjeseci – učenica iz Francuske
učenik iz Njemačke
učenica iz Brazila
dvije učenice iz SAD-a

Na 3 mjeseca – učenica iz Francuske
četiri učenice iz Belgije


 Stranica prilagođena ispisu





Prodajem gradevinsko z...
Na prodaju Ekskluzivni...
NA JEDNOM MJESTU PONUD...
U ponudi Francuski bul...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:254

Registrirani online (): Nitko