Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
sri 05. 02. 2025.
Pučko otvoreno u...
Počeo novi velik...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [30....
GISKO: Izložba p...
čet 06. 02. 2025.
Pučko otvoreno u...
Dan crvenih halj...
Škola primijenje...
Zbog radova na o...
GISKO: Izložba p...
pet 07. 02. 2025.
Pučko otvoreno u...
Dan crvenih halj...
DPO Društvo psih...
Zbog radova na o...
GISKO: Izložba p...
sub 08. 02. 2025.
Pučko otvoreno u...
Za rođendan Grad...
Caffe - night ba...
Zbog radova na o...
GISKO: Izložba p...
ned 09. 02. 2025.
Pučko otvoreno u...
HPD "Bršlja...
Hit predstava &q...
Zbog radova na o...
GISKO: Izložba p...
pon 10. 02. 2025.
Pučko otvoreno u...
Info-centar za m...
Dani poslova Hrv...
Zbog radova na o...
GISKO: Izložba p...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U Erdutu, u kući Stojčić od 16. do 18. veljače 2007. godine, održati će se pod pokroviteljstvom Udruge ljubitelja likovnih umjetnosti Erdut, Kiparska kolonija na kojoj sudjeluju kipari:

- Josip Božičević
- Dragutin Cigler
- Zvonimir Dangubić
- Antun Ferbeža
- Ruzvelt Kapović
- Miroslav Karač
- Ivan Matković-Lasta
- Siniša Tešankić


Posjetitelji! Erdut nije daleko, prošećite se i pronađite nas, upoznajte nešto novo, upoznajte svoju djecu s radovima umjetnika…

Pristup je slobodan, kipari će raditi u drvetu tema je slobodna…

Želja organizatora je da ova manifestacija poput slikarske postane tradicionalna, do sada su održane:

- 7 saziva slikarskih kolonija na kojima je sudjelovalo nekoliko istaknutih hrvatskih kipara (Ratko Žaja, Ivan Križanac i Mato Tijardović…)

Organizator je iz dosadašnjih iskustava zaključio kako je primjerenije organizirati zasebnu kiparsku odnosno slikarsku koloniju, što je uostalom i uobičajeno s obzirom na specifičnost u načinu rada.

Termin nije slučajno odabran, s obzirom na činjenicu da se u lipnju održava slikarska kolonija a u ranu jesen u pravilu čitav niz već afirmiranih kiparskih kolonija, Nuštar, Ernestinovo, Zdenci, Ilok itd.

Ukoliko ovaj pilot projekt uspije, organizator očekuje u budućnosti dolazak kipara iz inozemstva, kao što je već slučaj sa slikarskom kolonijom, napose iz susjednih zemalja.

Ostvarenjem ovog projekta bio bi imenovan voditelj kiparske kolonije koji bi bio zadužen za izdavanje odgovarajućeg kvalitetnog kataloga u sklopu kojega bi bilo i stručno mišljenje nekog od eminentnih hrvatskih povjesničara umjetnosti


 Stranica prilagođena ispisu