Kino Urania: Predstava "Posljednja Freudova seansa" [OTKAZANO]
05.04.2024. 7:45

U utorak, 16. travnja 2024., u kino Urania u 19:00 sati dolazi jedna od najizvođenijih dramskih predstava u Hrvatskoj „Posljednja Freudova seansa“ koja se izvodi već deset godina i koja je osvojila brojne nagrade.
Radnja ovog napetog filozofskog trilera, u kojem glavne uloge igraju Marko Torjanac i Franjo Dijak, odvija se 1939. godine.
Europa tone u kaos Drugog svjetskog rata, a mi svjedočimo susretu oca psihoanalize i zakletog ateista Sigmunda Freuda i preobraćenog vjernika, autora poznatih „Kronika iz Narnija“, C. S. Lewisa.

U neminovnom srazu dvaju svjetonazora, ova dva velika uma čije je mišljenje i djelovanje uvelike oblikovalo današnji svijet, sukobljavaju se oko pitanja „Postoji li Bog?“.
Tijekom jednoipolsatne gorljive potrage za smislom imamo priliku zaviriti i u njihove osobne životne priče koje su ishodišta njihovih uvjerenja, ali i dvojbi.
Ova drama, bogata promišljanjima o smislu života, postavlja kompleksna pitanja o našoj civilizaciji i o današnjem vremenu, ali i o vječnoj potrebi čovjeka da objasni svijet i pronađe smisao.

Marko Torjanac kao Freud i Franjo Dijak kao C.S.Lewis za svoje su uloge nagrađeni sa sedam prestižnih kazališnih nagrada, a sam tekst osvojio je 2009. godine prestižnu nagradu Off Broadway Alliance.
Ulaznice za predstavu mogu se nabaviti u kinu Urania i na www.eventim.hr.
Rezervacije su moguće na e-mail: [email protected] i [email protected] i na telefone 031 205 507 i 031 205 501.

Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)