Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
sub 19. 04. 2025.
GISKO, Ogranak I...
Dani Općine Bizo...
10. Proljeće u D...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [17....
ned 20. 04. 2025.
GISKO, Ogranak I...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [17....
pon 21. 04. 2025.
GISKO, Ogranak I...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [17....
uto 22. 04. 2025.
GISKO, Ogranak I...
Dječje kazalište...
Humanitarna Noć ...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [17....
sri 23. 04. 2025.
GISKO, Ogranak I...
Dječje kazalište...
BIOS: AI meet up...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [17....
čet 24. 04. 2025.
GISKO, Ogranak I...
Dječje kazalište...
BIOS: AI meet up...
Quadrilla 2025.:...
Info-centar za m...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Odjel za kemiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku poziva vas u utorak, 4. lipnja 2024. od 10:00 do 17:00 sati na Dan otvorenih vrata.

Tema Dana otvorenih vrata ove godine je "Kemija u bojama". Kroz ovu temu žele posjetiteljima otkriti da je kemija daleko od monotonih predavanja i formula te da nudi mnoštvo iznenađenja i kreativnih mogućnosti. Posjetitelji će se kroz zanimljive pokuse i demonstracije uvjeriti da kemiju susreću u svakodnevnom životu kroz umjetnost, medicinu, ekologiju i brojna druga područja.

Cilj je da Dan otvorenih vrata potakne posjetitelje na razmišljanje o kemiji kao o uzbudljivoj i dinamičnoj znanosti koja nudi mnoštvo odgovora, a i karijernih mogućnosti. Vjeruju da će posjetitelji kroz ovaj dan otkriti da je kemija predivna i fascinantna znanost puna boja, iznenađenja i kreativnosti.

Pojedine aktivnosti u sklopu Dana otvorenih vrata su: slaganje molekula prema prikazanoj strukturi/formuli na platnu (natjecanje, turnir); Pub kviz - prvi krug s 10 pitanja općeg znanja iz područja STEM znanosti, drugi krug 10 pitanja samo iz kemije, 3 krug prepoznaj stihove (pjesme u kojima se spominje kemija) + prepoznavanje molekula prema slici (na slici model molekule acetona koji sudionici moraju prepoznati prema danim općim karakteristikama) + prepoznaj poznate kemičare (prema slikama znanstvenika i kratkim životopisima); Radionica koja se sastoji od 4 postaje/pokusi, previđena samo za srednjoškolce (natjecanja, matura); ekipno rješavanje problema po 10-15 minuta (elektroliza vodene otopine natrijeva sulfata, utjecaj temperature na ravnotežu kemijske reakcije, Fehlingova reakcija, svojstva ugljikova(II) oksida).

Uz navedene aktivnosti od 10 do 17 sati održat će se nekoliko radionica s pokusima koji između ostalog uključuju plameni pehar, munje u tikvici, ekstrakciju pigmenata iz špinata, eksploziju gumenih bombona, kemijski vrt, određivanje količine metala u vodi, šareni svijet aniona i mnoge
druge pokuse.


 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Na prodaju četiri...
IMAMO DOSTUPNE  MAČIĆE...
tel 098-170-35-77...
Teddy bear toy PUDLE –...

Najave u 24h

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:183

Registrirani online (): Nitko