Prvo smo gubili u Velikoj Gorici, na poluvremenu je bilo 1:0 za domaćina, potom smo u za nas dosta sadržajnijem nastavku došli do preokreta i vodstva od 2:1, da bismo i na ovoj utakmici primili pogodak nakon 80. minute pa je susret završio podjelom bodova. Mogli smo, naravno, osvojiti i više od boda, ali ćemo na pun pogodak u ligaškom natjecanju morati još sačekati.

Da, nažalost opet smo odgodili našu prvu pobjedu u Ligi i naravno da zbog toga nismo sretni. No, nisam ovdje kako bih objašnjavao izvedbu, nego da bih dao kontekst ljudima koji nas podržavaju, a navijači to rade na poseban način. Ova momčad, nakon prethodne borbe od 120 minuta, isti ti igrači su nakon samo dva dana došli ovdje s manjkom energije. Stoga je za sve nas ovo bila teška utakmica, ali su dečki reagirali kao pravi muškarci. Za mene je ovo veliki bod. Znam da se čini da je to nešto mlako u rezultatskom smislu, no ovo je značajan bod. Neka druga momčad bi potonula u takvoj situaciji. Znam da je to ponekad teško shvatiti, pričao je Federico Coppitelli.

Jugovićevi golovi navijestili pobjedu, ali je ipak završilo remijem
Više toga smo od naših nogometaša vidjeli u drugih pedesetak minuta, a ulazak kapetana Vedrana Jugovića donio nam je dva njegova pogotka za rezultatski preokret koji ipak nije potvrđen do kraja utakmice.

Prvo poluvrijeme je bilo teško, no ovo je posebna skupina igrača. Pokazali smo se u drugom dijelu, ali smo kasnili na „drugu loptu“, imali smo taj manjak reakcije i energije jer smo ipak koji dan ranije odigrali 120 minuta. Međutim, drugo poluvrijeme za mene je bilo na dobroj razini, da bi nas u završnici manjak koncentraciji koštao pobjede. Sada završavamo ovo razdoblje s puno utakmica u kratkom vremenu i čekaju nas još dva dvoboja prije reprezentativne stanke. I dalje tvrdim, lijepa je budućnost ispred nas. Dečki su posebni, pronalaze potrebnu energiju na izvanredan način. Nisam htio raditi izmjene jer se sve činilo normalnim na terenu, ali sam to učinio da bismo rasli tijekom utakmice. Ipak, odlazim iz Velike Gorice sretan i mislim da je ovo naš način kako doći do rezultata koje zaslužujemo.

Bit ćemo spremni za dobre izvedbe
Sada nam na red dolaze ogledi s Rijekom na Opus Areni i Hajdukom na splitskom Poljudu. Izazovno u svakom smislu….

Da, čekaju nas dvije izazovne utakmice i mislim da nećemo propustiti prigodu za dobru izvedbu. Današnje prvo poluvrijeme je vjerojatno bio naš prvi loš nastup ove sezone, no opet nije stvar ni u čemu drugome, osim u snazi koju ovaj puta nismo imali. Zbog toga ne vidim razlog zašto opet ne bismo odigrali dobru utakmicu. Sada napokon imamo normalan tjedan, zapravo dva tjedna za nesmetan rad i mislim da ćemo biti spremni za dvije dobre prezentacije. Nakon toga nam slijedi stanka, a također i kraj prijelaznog roka. I mislim da, kao što svi prepoznaju, radimo stvari na dobar način, no ipak nam nešto nedostaje. Tu smo da bismo radili 24 sata dnevno, kako bismo sve stavili na svoje mjesto. A ono što je Jugović pokazao kada je ušao – to je duh ove momčadi koja je mlada, ali s pravim karakterom.

Tekst: NK Osijek