Rukometaši Osijeka upisali su svoja prva dva boda ove sezone. U sklopu 2. kola Paket24 Premijer lige-Lige A, na domaćem su parketu svladali Metković Zalmo s 36:29.

Sedam kola čekali su rukometaši Osijeka prošle sezone da stignu do prve pobjede. Ovaj je put ona došla već u drugom kolu, a računajući da su u prvom gostovali kod Zagreba, možemo reći da su na pravi način otvorili novo izdanje Premijerke. Očekivali smo borben i izjednačen susret uz blagu prednost Osječana. No, domaći su dosta uvjerljivo otvorili i već u 12. minuti vodili 7:4. Znali su da je momčad Damira Batinovića dovoljno opasna i kvalitetna te da se ne smiju opustiti, no čvrsto su držali svoju prednost. Metkovčani su u par navrata pokušali zaprijetiti, ali najviše su uspjeli doći na -2. Na predah se tako otišlo sa 17:14 na semaforu.

Iz svlačionice su se Osječani vratili još raspoloženiji, a tako je rasla i njihova prednost. U 50. minuti Matić je započeo, a Čurić dvije minute kasnije završio seriju od četiri uzastopna pogotka. Na semaforu je stajalo 34:25 i bilo je jasno da će bodovi ostati na Zrinjevcu. Trener Frano Veraja iskoristio je priliku i tu uveo svoje mlade nade, a na koncu je završilo 36:29.

- Kako smo i najavili, bio je to pravi derbi – istaknuo je Veraja. – Mislim da obrambeno nismo bili dobri, međutim u drugom dijelu se to sve posložilo i vjerujem da je razlika mogla biti i veća. Dali smo priliku svim dečkima da okuse minute u domaćoj pobjedi i svakako im treba čestitati jer su svi dali sve od sebe. Ovo je dobar rezultat za pravi početak prvenstva. Kako smo i najavljivali, nama Zagreb rezultatski nije toliko značio, tamo smo sakrivali neke karte i to se na kraju pokazalo dobro.

Zaigrali su svi koji su se našli u zapisniku, a debi u Osijekovom dresu imao je i Marko Matić koji je odmah opravdao svoju ulogu pojačanja. Sa šest pogodaka i tri asistencije, Matić je bio jedan od glavnih aktera protiv Metkovića. Karlo Vašarević prednjačio je s osam pogodaka, a Fran Čurić je upisao sedam.

Momčad Osijeka trenutno se nalazi na šestom mjestu Lige A s dva boda, koliko imaju i sve ostale ekipe osim Metkovića. Treba napomenuti pritom kako Zagreb i Sesvete imaju utakmicu manje. Upravo su Sesvete sljedeći protivnik Osječanima, a dvoboj je na rasporedu u nedjelju od 19 sati.

Tekst i foto: RK Osijek