Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

U Zagrebu je, u organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac, održano ekipno atletsko Prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje, a ujedno i Podravka Kup u istoj dobnoj kategoriji. Dakle, riječ je o dva natjecanja u jednom, a dosta su zapaženih rezultata imali i naši predstavnici. Što se tiče ekipnog prvenstva, kadeti su nam u ukupnom plasmanu bili treći dok su djevojke zauzele šesto mjesto. U Kupu su dečki također završili na trećoj poziciji, a kadetkinje su bile devete, što nam je u sveukupnom poretku donijelo 4. mjesto.

Crveno-plavi su u pojedinačnim nastupima osvojili dva prva mjesta. Nikola Šešum je bio najbrži na 300 metara s preponama (40,79 sekundi), a to je bio i najvrjedniji rezultat na Prvenstvu. U skoku s motkom slavio je Jakov Maričak preskočivši 3,80 metara. Drugoplasirane su bile Eva Martinović na 100 prepone (15,28 ), Marija Sajter u bacanju kladiva (37,95) te Marko Adamović u istoj disciplini (38,28 ) i štafeta 4×100 metara u sastavu: Maričak, Gabriel Ovničević, Karlo Ledić-Krznarić i Šešum (46,25). Na trećoj poziciji svoje su nastupe završili: Šešum na 300 metara (36,94), Ovničević na 300 prepone (42,11) i Tin Bošnjak u bacanju diska (38,90).

U bodovanju za Kup najbolji rezultat ukupno gledajući ostvarila nam je Eva Martinović (13,75), ispred Marije Sajter (11,00) i Dunje Sili (7,00), a kod muških je to bio Nikola Šešum (24,75) kojega su slijedili Gabriel Ovničević (21,75) i Tin Bošnjak (18,00). Kada je riječ o ekipnom Prvenstvu, Leonarda Vrhovac je bila najuspješnija s 1221,50 bodova dok su druga i treća bile Martinović (1153,50) i Sili (609). U muškoj konkurenciji daleko je najviše bodova osvojio Šešum (1544), ispred Maričaka (625) i Ledića-Krznarića (586). Inače, najviše uspjeha imali su predstavnici zagrebačkog Agrama koji su osvojili i kup i ekipni naslov kod kadeta dok je Dinamo-Zrinjevac bio najuspješniji među kadetkinjama.

Tekst i foto: AK Slavonija-Žito