Član Atletskog kluba Slavonija-Žito iz Osijeka, Marin Županović ostvario je izvanredan uspjeh na međunarodnom paraatletskom mitingu u Ostravi, Češka, osvojivši zlatnu medalju i 1. mjesto u bacanju koplja u konkurenciji spojenih kategorija F53/F54/F55.

U konkurenciji osam vrhunskih paraatletičara, Županović je dominirao natjecanjem u kategoriji F54 s impresivnih 655 bodova, čime je osigurao prvo mjesto i zlatnu medalju. Njegova izvedba bila je znatno ispred najbližih konkurenata pokazavši njegovu izvrsnu formu i posvećenost sportu. Marin je i prije dvije godine nastupio na istom natjecanju gdje je tada uzeo 4. mjesto.

Na drugom mjestu našao se Praolimpijac Aleš Kisý iz Češke, natječući se u kategoriji F53, koji je osvojio 538 bodova, dok je treće mjesto pripalo Michalu Rotteru, također iz Češke, iz kategorije F55, s ukupno 524 boda.

Ovaj uspjeh Marina Županovića još je jedan dokaz upornosti, rada i kontinuiranog napretka parasporta u Hrvatskoj.

Marin u novu sezonu kreće s drugom tehnikom, i njegov rad tek će doći do izražaja.

Podsjetimo, Marin je ljetos bacio i normu za Paraolimpijske igre no, nije otišao u Pariz jer nije dobio dovoljan broj kvota.

"Kiša koja danima pada u Češkoj, uz temperaturu od 8°C, omela me u postizanju još boljeg rezultata, ali nastavljamo dalje... Sljedeće natjecanje je državno prvenstvo u Puli, 19.-20.10.", rekao je Marin Županović.