Potpisan sporazum o suradnji između Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku i Hrvatske komore dentalne medicine
12.11.2024. 11:59

Sporazum označava početak suradnje između jedinstvene umjetničko-znanstvene institucije u zemlji i strukovne organizacije koja predstavlja dentalnu medicinu u Hrvatskoj. Cilj je sporazuma objediniti znanje i resurse kako bi se postigli viši standardi u razumijevanju i unaprjeđenju zajedničkih područja djelovanja koji se protežu kroz edukaciju, zdravstvo, kulturu i interdisciplinarne projekte koji se razvijaju na specijalističkom studiju Kreativnih terapija pri Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku.

„Ovim partnerstvom želimo otvoriti nove mogućnosti suradnje u području obrazovanja i profesionalnog razvoja te omogućiti razmjenu iskustava između umjetničko-znanstvene zajednice i medicinske struke“, istaknula je akademkinja Helena Sablić Tomić. „Akademija i Komora mogu se zajedničkim naporima baviti istraživanjem novih pristupa u edukaciji kao i poticanjem šireg društvenog dijaloga o važnosti holističkog pristupa zdravlju.“
Predsjednik Komore dr. sc. Hrvoje Pezo naglasio je da sporazum predstavlja jedinstvenu priliku za razvoj novih standarda u edukaciji o zdravstvenoj kulturi i prevenciji. „Spoj umjetničkog i znanstvenog pristupa, uz medicinsku ekspertizu, omogućuje nam da dublje sagledamo utjecaj koji zdravlje ima na svakodnevni život, ali i na kulturu i društvenu dinamiku. Vjerujemo da će se kroz ovu suradnju razvijati inovativni pristupi obrazovanju i informiranju javnosti,“ izjavio je dr. Pezo.

Tekst i foto: Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku
Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)