Sveučilište dužno 13 milijuna, Ministarstvo pokreće istragu!
01.10.2008. 11:34
![](http://cdn-vps.osijek031.com/slike/novosti_2007_07/2007_02_10_rektorat_fakultet_sveuciliste_150.jpg)
- Sveučilište je 30. lipnja, a riječ je o privremenom proračunu, bilo u minusu 13 milijuna kuna. Najveće gubitke imaju Umjetnička akademija, zbog velikog broja vanjskih suradnika, Elektrotehnički fakultet i, prvi put, Medicinski fakultet. Dio toga duga proizlazi iz neredovitog plaćanja vanjske suradnje, no vjerujem da će se za mjesec dana ta situacija popraviti, kaže rektorica Kralik te dodaje da će nadležno ministarstvo uskoro poslati stručnjake koji će ispitati financijsku situaciju na Sveučilištu.
Na prvu godinu studija na 16 znanstveno-nastavnih sastavnica Sveučilišta J.J.Strossmayera u akademskoj godini 2008./2009. upisano je ukupno 3.637 studenata.
- Ukupno je bilo prijavljeno u sva tri upisna roka 7.857 studenata, a prag je prešlo njih 5.499 ili gotovo 70 posto, izvijestio je prof.dr.sc. Drago Žagar, prorektor za nastavu i studente Sveučilišta, na jučerašnjoj sjednici Senata Sveučilišta J.J.Strossmayera.
Govoreći o toj temi, prorektor Žagar i prof.dr.sc. Gordana Kralik, rektorica Sveučilišta, rekli su da ukupan broj upisanih studenata znači smanjenje u usporedbi s dvije prethodne godine. Manje je studenata na Ekonomskom i Pravnom fakultetu, a drugi fakulteti bilježe iste kvote ili manje promjene, u omjeru od pet do deset posto u odnosu prema prethodnim godinama.
Osječko sveučilište uskoro bi moglo imati novi studij, pod nazivom Art terapija. Riječ je o ideji novog sveučilišnog interdisciplinarnog studija po modelu tri plus dva, kao i specijalističkog studija, koji nema ni jedno sveučilište u Hrvatskoj.
U povjerenstvo za izradu novog studijskog programa imenovani su profesori Umjetničke akademije, Medicinskog, Filozofskog, Učiteljskog i Katoličkog bogoslovnog fakulteta. Predsjednica povjerenstva, prof.dr.sc. Helena Sablić Tomić, dekanica Umjetničke akademije, ističe da je naglasak na interdisciplinarnosti, a cilj da se likovna, glazbena, plesna umjetnost i književnost koriste u terapeutske svrhe.
Autorica: Vesna Latinović/Glas-Slavonije.hr
Objavio: Leon |
Komentari (4)