Recenzija: SAFT: Summer Adventure Festival 2009.
08.08.2009. 13:37

Vi čitate recenziju SAFT 2009. Za informacije o SAFT 2010. klik:
Summer Adventure Festival - SAFT 2010.
S petkom je službeno i započeo drugi po redu Summer Adventure Festival koji je preko dana sadržavao razne radionice poput one gdje su članovi mađarske udruge Retextil Foundation pokazali kako od starih materijala i guma napraviti nove, upotrebljive predmete.

I dok su se preko dana mnogi mlađi građani Osijeka mogli zabavljati i uciti nesto novo na raznim radionicama, za večernju poslasticu pobrinuo se austrijski DJ Eric Fisher koji je dodatno zapalio onu malo stariju publiku i mnoge obožavatelje elektronske glazbe koja u Osijeku još očito nije dovoljno zastupljena.
Galerija 031: Summer Adventure Festival 2009.
[Foto: Daniel Antunović][31.07. + 01. i 02. 08. 2009. Copacabana, Amfiteatar]
Uz zvuke elektronske glazbe na scenu se pojavila i ekipa SPITFIRE & CREW koji su svojim zavidnim umijećem poigravanja s vatrom oduševili prisutne i dodatno zagrijali atmosferu koja je trajala do ranih jutarnjih sati.

Subota, drugi dan SAFT-a bila je rezervirana za razne sportske aktivnosti, uglavnom one ekstremne i također rijetko zastupljene. Tako su se tu mogli vidjeti primjer i prezentacije kajaka i kanua kao vodenih sportova, te free-climbing tj.penjanje na umjetnu stijenu koji je očito bio posebno interesantan brojnim posjetiocima „Kopike“. Naravno kao i prošle godine veliki interes posjetitelja pobudio je i paintball koji je sve popularniji među mlađom populacijom. Uz sve te manje više poznatije sportove pojavio se i jedan potpuno novi i nepoznati sport, ultimate frizbi kojeg su demonstrirali Zagrepčani iz Flying disk kluba Zagreb.
Sa zalaskom sunca ekipa sa SAFT-a se prebacila na stage kod Amfiteatra kako bi uživali do ranih jutarnjih sati uz mnoge DJ-eve i dobru elektronsku glazbu.
Dakle, u globalu drugi po redu Summer Adventure Festival nije zakazao, čak dapače oduševio je mnoge prisutne koji su se složili kako Osijeku treba festival toga tipa. Zato se veselimo iducoj godini i trećem po redu Summer Adventure Festivalu.
Galerija 031: Summer Adventure Festival 2009.
[Foto: Daniel Antunović][31.07. + 01. i 02. 08. 2009. Copacabana, Amfiteatar]
Piše: Marin Bilandžić
Foto: Daniel Antunović
Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (7)