Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nakon dva dana raznovrsnih radionica i predavanja na Kreativnoj riznici 2016. treći dan otpočeo je predavanjima Ivone Despot, koja je predstavila Zagreb book festival te ga smjestila u kontekst kreativne industrije, te Karle Bilandžić i Krešimira Strahonje, koji su govorili o tome što znači odgovorno fotografirati te kako student fotografi stvaraju javne memorije Ekonomskog fakulteta. Za to vrijeme Domagoj Jukić i Renata Jukić pokušali su odgovoriti na pitanje je li škola kreativna te kako priprema učenike za kasniji život, a Tomislav Jakopec približio je posjetiteljima razlike knjige i e-knjige. Nives Tomašević i Marijana Tomić upoznale su posjetitelje s portalom zadarske pisane baštine i projektom digitalizacije starih hrvatskih tekstova sa zadarskog I šibenskog područja, a Ana Šimić, Dalija Dozet, Marta Užarević i Ines Jokoš predstavili su nadolazeću reviju hrvatskog kratkometražnog filma Filmska RUNDA. Na okruglom stolu koji je moderirala Jasminka Mihaljević vodila se rasprava o projektu zelene knjižnice te udruživanju zelenih i eko knjižnica, dok su na radionici Petre Avi, Maje Akšamović Andrić i Jelene Soudil-Prokopec zainteresirani sudionici različitim kreativnim tehnikama pokušavali upoznavati sami sebe, otkrivati svoje pozitivne osobine te pojačati samorazumijevanje. O gradu Vukovaru i njegovim kronotopima pamćenja, mjesta, institucija, simbola, očuvanima u kolektivnom sjećanju govorila je Dubravka Oraić Tolić, a postupcima plagiranja i neetičkom ponašanju u akademskoj zajednici govorila je Ivana Hebrang Grgić. Zoran Kojčić govorio je o suvremenim oblicima kritičkoga mišljenja – filozofski cafe, filozofsko savjetovanje, radionice kritičkog mišljenja, a Tatjana Petrač i Danijela Vodeničar posjetitelje se potaknule na uključivanje u lokalnu zajednici upoznavši ih s radom udruge Mammae te njihovim promotivnim aktivnostima.



Slijedila je stanka za nadahnuće te novi blok predavanja. Sunčica Oberman Peterka govorila je o temeljnim odrednicama planiranja poslovnog uspjeha s naglaskom na industriju showbusinessa, a Sandra Udovičić i Monika Radl Tomas razmatrale su Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar kao mjesto turističke ponude. Na panelu “Festung Hotel” Darko Mrkonjić, Igor Mavrin, Ivica Lučić, Kristina Bjelić, Mirta Germovšek, Nikolina Josić, Kristina Mandarić i Mislav Bartoš razgovarali su o revitalizaciji Tvrđe, a Aleksandar Bogdanović i Sandra Lončarić Tankosić na panelu “Društveno odgovorna kreativnost glumačke profesije” kojeg je vodila Renata Petrović odgovarali su na pitanje što čini dobrog i odgovornog glumca. Matija Raos posjetiteljima je iznio podatke i brojeve o samozaposlenima u kulturnim i kreativnim industrijama te podcrtao još uvijek neriješeno pitanje zakonskih regulative tih industrija te njihovim djelatnika.

Darija Ivanković govorila je o poduzetničkim potencijalom kreativnih profesionalaca, a Kamilo Antolović razotkrio je što stoji iza reklama te kako se baviti oglašavanje i marketingom, a biti društveno odgovoran. Dok je Milan Ivanović svoje predavanje usmjerio na propitivanje društvenoga okvira uuporabi kreativnosti, Goranka Šenk sudionicima je približila klavir te su mogli naučiti kako sjediti za instrumentom, kako pravilno postaviti ruke, šake i prst, a mogli su i zasvirati. Hana Hadžiavdagić Tabaković povela je raspravu o potencijalima Instagrama te spoju marketinga i društvene odgovornosti na koje nailazimo na toj društvenoj mreži, ali i utjecajima koje društvene mreže imaju. Antonijo Todorovikj Dimishkov pokazao je kako biti kreativnost u poslovanju vodi do uspjeha i to na primjeru nogometnog kluba Real Madrid C.F. Za to vrijeme Ana Buljan održala je predavanje pod nazivom “Izvještaj o aktivnostima istraživanja i razvoja u hrvatskom gospodarstvu za 2014. i 2015. godinu”, a blok je završio projekcijom igranog filma Lea i Darija redatelja Branka Ivande te producentice Lidije Ivande koji su nakon projekcije pričali o iskustvu snimanja filma.



Završnica trećega dana bila je promocija knjige Vilijun Jasne Horvat u Auli glagoljice. Knjigu su predstavili dekan Ekonomskog fakulteta Vladimir Cini, urednica knjige Nives Tomašević i akademkinja Dubravka Oraić Tolić, koja je romanu napisala i pogovor. Promociju je glazbenom izvedbom popratila Tamara Šarlija, a glumački je performans izveo Stipe Gugić.

Posljednjeg, četvrtog dan Kreativne riznice 2016. održalo se deset dođaganja. Tanja Ižaković održala je radionicu “Kreativno odrastanje – upute za roditelje”, Janica Šterc i Višnjica Havelka održale su radionice na kojima su se slikale vedute Osijeka u akvarel i pastel tehnici te izrađivale svijeće od pčelinjeg voska. Verica Kovač i Kristina Huzak poučavale su pisanju glagoljskih slova te pokazale kreativne načine za izradu privjesaka, a Matija Matijaško, Gabrijela Baraban, Silvija Bašić Palković i Marina Majdenić govorili su o ulozi kave i Latte artu.



Marina Jerant i Ružica Kiseljak raspravljale su o tome koliko je Coco Chanel inspirirala modnu industriju,a Ivančica Hinek i Andreja Gribl održale su radionicu “Odgovoran pristup postavi dječjega glasa”. Na radionici Zorislava Kalazića posjetitelji su imali prilike naučiti kako snimati kreativne stock fotografije, a Kreativna riznica 2016. službeno je završila predavanjem Suzana Vargović, Ivana Šibalić i Ivan Kristijan Majić “Inovativni i kreativni modeli neformalne edukacije djece i mladih – Zemlja bez granica”.



Tekst: Ivana Buljubašić
Foto: Krešimir Strahonja


Najava: Kreativna riznica [2016.]


 Stranica prilagođena ispisu
Advertisement




Vidoviti Emanuel, tali...
Na prodaju plavi franc...
Postanite vlasnik jedn...
Mikro CIVAVE, spremne ...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:177

Registrirani online (): Nitko


Objektiv031

Pješački most

Propustili ste? Pogledajte!