Prvakinja Hrvatske u skoku u vis Sara Aščić ostvarila je još jednu pobjedu. Ovaj puta je to bilo na međunarodnom atletskom mitingu Memorijal Istvan Szabo na kojem je slavila s preskočenih 1,76 metara. Brzo je ostala sama na zaletištu, budući da je prethodno natjecanje završila drugoplasirana Mađarica Eszter s rezultatom 1,58. Sara je startala tek na 1,64 i redom iz prvog pokušaja kasnije preskakala i 1,70 te konačnih 1,75. Okušala se i na 1,81 no ovaj puta ipak nije uspjela.

Marin Županović uspješno je završio svoju sezonu. Naš je paraatletičar i nedavni sudionik Svjetskog prvenstva pobijedio je na međunarodnom mitingu „Zagreb Open“. Ponovno je nastupio u bacanju koplja u kategoriji F54, dosegnuvši daljinu 23,55 metara. Drugi je bio Slovenac Stakne s rezultatom 22,81. Nastupili su natjecatelji iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Češke, Velike Britanije, Grčke, Mađarske, Slovenije i Srbije.

Tekst i foto: AK Slavonija-Žito