Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

U Varaždinu je održano atletsko Prvenstvo Hrvatske za juniorke i juniore na kojem su predstavnici AK Slavonija-Žito osvojili šest medalja, od toga četiri zlatne i dvije srebrne.

Mia Wild je državna prvakinja na 100 metara s rezultatom 11,96 sekunde, a titulu je izborila i u svojoj primarnoj disciplini 100 prepone. U toj je utrci slavila s vremenom 13,56 i tako opravdala ulogu favoritkinje uoči početka natjecanja. Nastupila je Mia i na 200 metara i zauzela drugo mjesto (24,67) iza pobjednice Lare Jurčić iz zagrebačkog Agrama (23,94). S osvojena tri odličja, Wild je bila među najuspješnijim sudionicima ovoga prvenstva.

Zlato imamo i u muškom skoku u vis u kojem je dominirao David Kurtek preskočivši letvicu na visini 1,94 metra i tako potvrdio dobru formu ove sezone.

Juniorski prvak Hrvatske postao je i uvijek konkurentni Jakov Maričak u skoku s motkom. Za prvo mjesto ovaj puta mu je bila dovoljna visina 3,80 metara.

Srebro je osvojila Paula Šljivac u bacanju kladiva, a pritom je ostvarila rezultat 42,54 metra.

Čestitke svima koji su bili na pobjedničkom postolju, kao i svima ostalima koji su dali sve od sebe da bismo ostvarili što bolje rezultate u Varaždinu.

Tekst i foto: AK Slavonija-Žito