Osječanka, Donna Vekić s 2:0 u setovima izgubila je od Kineskinje Qinwen Zheng u finalu ženskog teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu.

Time je Donna osvojila srebrnu medalju na olimpijskom turniru u Roland Garrosu.

Donnina medalja je ukupno šesta koju su za Hrvatsku osvojili tenisačice i tenisači. Goran Ivanišević je 1992. u Barceloni osvojio broncu u pojedinačnoj konkurenciji te u paru s Goranom Prpićem. Mario Ančić i Ivan Ljubičić su došli do bronce u konkurenciji parova 2004. u Ateni, da bi 2021. u Tokiju Nikola Mektić i Mate Pavić osvojili zlato pobijedivši u hrvatskom finalu Marina Čilića i Ivana Dodiga.

- Današnji dan zauvijek ostaje upisan u povijest. Donnin rezultat ispunio je mnoge snove. Sjajna igra, visoka predanost i neizmjerna pripadnost ostat će u Osijeku zapamćeni jednako snažno kao i medalja.

Ponosni smo na sve osječke olimpijce koji u Parizu predstavljaju Osijek i Hrvatsku. S posebnom pažnjom čekamo još nastup našeg Aurela sutra.

Nestrpljivo iščekujemo zajedničko svečano primanje u Osijeku, čiji termin će biti definiran prema natjecateljskom kalendaru naših olimpijaca. Za sada znamo kako će se dogoditi vrlo skoro, vjerojatno krajem kolovoza, ovisno o Donninoj američkoj teniskoj turneji na koju putuje odmah po završetku Olimpijskih igara, jer je želja svih da ih pozdravimo – zajedno.

O datumu zajedničkog svečanog primanja javnost će biti na vrijeme obaviještena, kako bismo se okupili u što većem broju i učinili da se naši olimpijci osjećaju kako zaslužuju i kako smo se mi zbog njih osjećali – veličanstveno.