Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Kako 'radi' BUTRA?

#1:  Kako 'radi' BUTRA? Autor: Leon Post Postano: 28.08.2008. 22:40

Novi sustav GPP-a za beskontaktnu naplatu vožnje i nadzor nad odvijanjem javnoga gradskog prijevoza, pustio je u danas u primjenu gradonačelnik Gordan Matković.

Integralni informacijski sustav kojim se informatizira javni gradski promet i naplata prijevoza, stoji 4,5 milijuna kuna, a plaćen je iz dijela kredita Slavonske banke od 55 milijuna kuna. Njime je GPP financirao i obnovu 17 tramvaja, gradnju nove remize koja se završava za mjesec dana te rekonstrukciju elektroenergetskog sustava.

Puni nadzor s jednog mjesta

Novi „Buscard“ sustav objedinjava sve radne postupke u GPP-u, počevši od izrade karata, rada kontrolora i nadzora kretanja vozila do rada pravne, prometne i financijske službe. Na prezentaciji u novom objektu remize istaknuto je da je taj check in – check out sustav jedinstven u Hrvatskoj i u ovom dijelu Europe.



Njime se omogućuje nadzor nad svim vozilima gradskog prijevoza putnika s jednoga mjesta, a budući da su povezana putem GPS-a, dispečer će ih moći ubrzavati ili usporavati kako bi se uskladili s redom vožnje. Putem programa Sky Track u nadzornom uredu dolazit će on-line podaci o trenutačnoj situaciji, položaju, brzini kretanja i popunjenosti vozila gradskog prijevoza putnika. Kako bi profunkcionirao, djelatnici GPP-a u informatički su sustav unijeli više od 400 linija gradskog prijevoza, 700 stajališta i druge podatke.



Putnici će se prijavljivati na ulasku i na izlasku iz vozila stavivši svoju karticu ispred kontrolnog uređaja, što će im omogućiti plaćanje cijene prijevoza u skladu s dužinom vožnje. Oni koji posjeduju Diners kreditnu karticu s ugrađenim čipom, moći će njome u vozilu platiti vožnju.

Jednostavno i transparentno

- Sada ćemo najsuvremenijom tehnologijom izrađivati, naplaćivati i kontrolirati putničke karte za beskontaktno plaćanje, ponosno ističe Željko Vincetić, rukovoditelj financijsko-računovodstvenih poslova GPP-a:

- Kartice sadrže mikroantenu i čip na kojem su pohranjeni svi podaci. Vrijednosna kartica zamjenjuje dosadašnje dnevne i karnet karte i može se koristiti bez ograničenja na svim linijama. Može se nabaviti na svim prodajnim mjestima, u vozilima GPP-a i u trgovačkoj mreži za 40 kuna, od čega je 20 kuna kaucija, a 20 kuna inicijalna vrijednost. Cijena vožnje je 1,30 kuna po kilometru. Personalizirane kartice su opće, učeničke, studentske, povlaštene i ugovorne. Glase na određenu osobe i ograničene su vremenski i po zonama. Cijeli je sustav jednostavan za korištenje i transparentan za putnike. Očekujemo puno veći broj kraćih vožnji, kojih je i dosad bile najviše, ali se plaćala jedinstvena cijena vožnje, protumačio je Vincetić.

Pustivši klikom na mišu novi sustav u primjenu, gradonačelnik Matković podsjetio je da je Osijek bio perjanica i 1886. godine kada je prvi u Hrvatskoj imao svoj tramvaj, a današnjim unaprjeđenjem potvrdio je poziciju srednjeeuropskoga grada.

Autor: Goran Flauder


Kako radi BUTRA?

U organizaciji GPP-a u tramvaju punom butri i novinara, uz osvježavajuća pića na bazi voćnog soka i hmelja te prodorne elektro zvukove, večeras se održao informativni tramvaj-party.




Postoje dvije vrste BUTRI: vrijednosne (prepaid) i personalizirane (mjesečne, umirovljeničke i sl.).

Slijedi prikaz korištenja vrijednosnih BUTRI:


Na uređaju za naplatu prikazano je trenutno vrijeme, sljedeća stanica i iznos do okretišta (predstavlja cijenu vožnje od trenutnog položaja tramvaja do okretišta).

Pri ulasku u vozilo (isključivo na prva/prednja vrata) putnik prislanja svoju BUTRU uz naznačen prostor na uređaju za naplatu (validatoru).

Validator kontaktira središnji sustav i provjerava postoji li dovoljno sredstava (iznos do okretišta; u ovom slučaju x=2.86Kn) za prislonjenu karticu. Ukoliko je iznos do okretišta manji od iznosa sredstava na kartici + 10kn (koliko svaka kartica može "ići u minus"), putniku se zvučnim signalom daje znak da mu je dozvoljen ulazak u vozilo. Podaci o sredstvima se nalaze u središnjem sustavu, a ne na kartici. U središnjem sustavu korisniku se odmah pri ulazu umanjuju sredstva za iznos do okretišta (maksimalna moguća cijena vožnje) .



Pri stajanju na stanicu uređaj za naplatu izračunava novi "iznos do okretišta" (y=2.34Kn) i prikazuje naziv sljedeće stanice. Ukoliko putnik želi izaći na stanici (isključivo na druga i treća vrata), treba prisloniti BUTRU uz uređaj za naplatu i uređaj će u središnjem sustavu dojaviti informaciju o novom "iznosu do okretišta" (y), a središnji sustav će tada korisnikov račun nadopuniti za novi "iznos do okretišta" (y).

Jednostavnom računicom korisnikov račun je realno terećen za iznos:
x-y=0.52Kn.


Nakon potvrde izlaska iz vozila, na ekrančiću uređaja za naplatu prikazuje se preostali iznos sredstava na korisničkom računu.



Dolaskom na okretište svi putnici izlaze iz vozila i prislanjaju svoju BUTRU uz uređaj za naplatu. Kako je novi iznos do okretišta = 0Kn, putniku se ne "nadopunjava" njegov račun u središnjem sustavu.

Kretanjem vozila ka novom okretištu, mijenja se i iznos do okretišta.

Napomene za vrijednosne BUTRE:
- zamjenjuje dosadašnje pojedinačne, dnevne i karnet karte
- vrijedi za sve zone i linije, prenosiva je i nema ograničenja za upotrebu
- koristi se na principu "koliko se voziš - toliko platiš", a cijena usluge prijevoza za 1 km iznosi 1.30Kn što je jedinstveno za sve zone i linije

- građani je mogu nabaviti u vozilima i na prodajnim mjestima GPP-a ( GPP PRODAJA KARATA, C. Hadrijana 1, Osijek; KIOSK ZELENO POLJE, okretište tramvaja na Zelenom polju; KIOSK VIŠNJEVAC, okretište tramvaja u Višnjevcu; KIOSK GAJEV TRG, Terminalna točka Gajev trg; KIOSK JAGGEROVA, Lorenza Jaggera 5)

- cijena kartice iznosi 20 kn + odabrana vrijednost (10, 20, 30... kuna).Iznos od 20 kn predstavlja kauciju za karticu. Dozvoljeni minus po kartici je 10kn. Odabrana vrijednost od 10, 20, 30 ... kuna označava stvarno stanje na pojedinoj kartici

- svaka vrijednosna kartica može se nadopunjavati u iznosu u kojem to odabere njezin vlasnik u vozilima gradskog prijevoza te na prodajnim mjestima GPP-a.


Personalizirane BUTRA (radnička; učenička; studentska; kartica za nezaposlene; povlaštena):
- zamjenjuje dosadašnje pokaze
- vrijedi za osobu na koju glasi i nije prenosiva, te joj je uporaba ograničena na zonu i liniju na koju glasi
- može se izraditi na adresama: GPP prodaja karata - C. Hadrijana 1, Kiosk Jaegerova, Lorenza Jaegera 5.

[doc, 300KB] Detaljan opis novog Buscard tarifnog sustava (cijene)


Zadnja promjena: Leon; 29.08.2008. 19:29; ukupno mijenjano 3 put/a.

#2:   Autor: Heroina9 Post Postano: 28.08.2008. 22:59

Kakva ce to biti guzva i pomutnja npr u pol 8 ujutro kad svako bude htjeo prilikom ulaza i izlaza, prisloniti svoju "butru" na aparat....trebat će 3 dana da uđeši izađeš iz tramvaja i busa, a već i ovako nam je gradski promet užasno spor... Neutral i bit će frke jadnim umirovljenicima koji se već stanicu prije ustaju da izađu, pa kad se jadničci uspaniče da neće moći izaći na željenoj stanici od tolike gomile ljudi koji čekaju da provlače svoje "butre"... Smile

#3:  Re: Kako 'radi' BUTRA? Autor: mvarga Post Postano: 29.08.2008. 1:04

Mislim da je sustav nov i dosta napredan. Ne vjerujem da će sam sustav generirati zastoje veće nego što su sada.

Jedino mi nije jasno što s putnikom koji nema butru i uđe u tramvaj. Recimo neki gost iz zaostalih krajeva Lijepe nam naše gdje još nema tako inovativan sustav? Hoće li tramvaj stajati, vozač naplaćivati ili nikome ništa?

#4:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 29.08.2008. 1:57

A jesu li opravdani strahovi nekih ljudi da će se prema njihovom korištenju mjesečnog sljedovanja BUTRA-e (tj. mjesečne karte) u budućnosti obračunavati cijena po km-u?
Jer je dosad vrijedilo pravilo da se sa mjesečnom kartom voziš koliko te milo...

btw - Ivanovac je sastavni dio općine Antunovac! Ako će te naplaćivati veću cijenu po 'općini Ivanovac' - baš i nema nekog smisla, jelte.

#5:   Autor: cane Post Postano: 29.08.2008. 5:01

Ma kontam da će puno vremena proći dok se ljudi naviknu na ovo.
A kao što je netko napomenio bit će tu gužvare kod vozača jerbo se i u vozilu sve to može kupiti i nadopunjavati. Pa kad se stanu svađati a zašto 40kn kad imam samo 20 na za potrošiti...

#6:   Autor: TataMata Post Postano: 29.08.2008. 8:30

Kao i za sve nove stvari, proći će nešto vremena i ljudi će se naviknuti, pa će sve biti ok....

#7:   Autor: ix ox Post Postano: 29.08.2008. 9:56

da baš šta s čikama koji dođu iz npr druge države ili drugih krajeva hrvatske koji ni u ludilu nisu čuli za mrtvu butru????
Smile

#8:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 29.08.2008. 10:00

ix ox je napisao/la: › da baš šta s čikama koji dođu iz npr druge države ili drugih krajeva hrvatske koji ni u ludilu nisu čuli za mrtvu butru???? Smile
Ne znam. Kontam da bi dijete od tri godine islo ovom logikom:
- u mom selu Berlinu se za voznju u sredstvu javnog prijevoza mora kupiti karta
- uci cu u vozilo i traziti kartu ili pitati vozaca gdje i kako se kupuju karte

Vozac ce ga vjerojatno pitati kakvu kartu (s kojim iznosom) zeli i covjek ce dobiti karticu i voziti se dok ima para na njoj.

#9:   Autor: ix ox Post Postano: 29.08.2008. 10:03

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
ix ox je napisao/la: › da baš šta s čikama koji dođu iz npr druge države ili drugih krajeva hrvatske koji ni u ludilu nisu čuli za mrtvu butru???? Smile
Ne znam. Kontam da bi dijete od tri godine islo ovom logikom:
- u mom selu Berlinu se za voznju u sredstvu javnog prijevoza mora kupiti karta
- uci cu u vozilo i traziti kartu ili pitati vozaca gdje i kako se kupuju karte

Vozac ce ga vjerojatno pitati kakvu kartu (s kojim iznosom) zeli i covjek ce dobiti karticu i voziti se dok ima para na njoj.

huuu jebote ja baš mislio da je drugačije..
osijek031.com smile
smišan si

#10:   Autor: Delfin Post Postano: 29.08.2008. 10:24

Meni se ovo baš sviđa, drago mi je da smo prvi u ovome. Samo se nadam da će dobro funkcionirati i da neće bit problema.
Zanima me dali kad jednom kupimo tu butru i platimo kauciju 20kn, na sljedečim nadoplatama plačamo samo iznos koji tražimo za trošit, jel!?

#11:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 29.08.2008. 10:25

ix ox je napisao/la: › huuu jebote ja baš mislio da je drugačije..
S obzirom na pitanje koje si postavio siguran sam da nisi mislio drugacije. Ni ikako.

Delfin je napisao/la: › Zanima me dali kad jednom kupimo tu butru i platimo kauciju 20kn, na sljedečim nadoplatama plačamo samo iznos koji tražimo za trošit, jel!?
Da. Nadoplacujes "kredite" na svom racunu.

A, ako si turist, ili trogodisnje dijete iz Berlina i jednog dana pozelis otici iz Osijeka, mozes vratiti karticu i dobiti kauciju nazad.

#12:   Autor: MaLLa_d.g.o. Post Postano: 29.08.2008. 10:51

Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › Meni se ovo baš sviđa, drago mi je da smo prvi u ovome. Samo se nadam da će dobro funkcionirati i da neće bit problema.
Zanima me dali kad jednom kupimo tu butru i platimo kauciju 20kn, na sljedečim nadoplatama plačamo samo iznos koji tražimo za trošit, jel!?


Nismo prvi u tome , vec nekoliko gradova koristi tu tehnologiju!Ja sam se prvi puta s tim susrela prošle godine u Puli ! Smile

#13:   Autor: Poppy Post Postano: 29.08.2008. 10:53

Leteci mungos je napisao/la: ›

A, ako si turist, ili trogodisnje dijete iz Berlina i jednog dana pozelis otici iz Osijeka, mozes vratiti karticu i dobiti kauciju nazad.


a šta ako na kartici odeš u minus onih 10 kn? kako će to teta na kiosku znat kad budeš vraćao karticu?

#14:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 29.08.2008. 11:03

Poppy je napisao/la: › a šta ako na kartici odeš u minus onih 10 kn? kako će to teta na kiosku znat kad budeš vraćao karticu?
Okrenut ce karticu prema izvoru svjetlosti i ugledati lik Alije Sirotanovica Arifa Heralića.



Na prodajnim mjestima, kao i u samim vozilima, moze se provjeriti "stanje" svake kartice.

#15:   Autor: Poppy Post Postano: 29.08.2008. 11:05

Leteci mungos je napisao/la: ›
Na prodajnim mjestima, kao i u samim vozilima, moze se provjeriti "stanje" svake kartice.


pih! ja se nadala obogatit. Smile

#16:   Autor: DonQuijote Post Postano: 29.08.2008. 11:09

MaLLa_d.g.o. je napisao/la: ›
Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › Meni se ovo baš sviđa, drago mi je da smo prvi u ovome. Samo se nadam da će dobro funkcionirati i da neće bit problema.
Zanima me dali kad jednom kupimo tu butru i platimo kauciju 20kn, na sljedečim nadoplatama plačamo samo iznos koji tražimo za trošit, jel!?


Nismo prvi u tome , vec nekoliko gradova koristi tu tehnologiju!Ja sam se prvi puta s tim susrela prošle godine u Puli ! Smile

nije li u puli da je fiksna cijena karte?

#17:   Autor: noob Post Postano: 29.08.2008. 11:15

djeca do 6 god imaju pravo na besplatan prijevoz tak da nema frke za tog malog iz Berlina Laughing

#18:   Autor: c-192 Post Postano: 29.08.2008. 11:22

gdje se mogu vidjeti udaljenosti između pojedinih stajališta?

#19:   Autor: Alchemist Post Postano: 29.08.2008. 12:04

Meni je svako ulaganje u bolju uslugu krajnje pohvalno pa tako i ovo pogotovo na to da ti se sada isplati provozati 2 ili 3 stanice, no s druge strane ne isplati ti se duža vožnja ali to je ok.
Nego mene samo zanima koliko je ovo potrebno s obzirom da znamo stanje voznog parka i broj tramvaja koji nije dovoljan na i "novu" produženu liniji uvrsti u mrežu nego i ona je kružna a da ne govorimo o najvaljenim proširenjima.
Po meni je bitnije imati točniji, povezaniji i umreženiji prijevoz nego načion plaćanja. Malo prioriteti su se promijenili - i na kraju će se poovno zaduživati Gpp i za nove tramvaje jer je usotalo o normalno da posluju sa gubitkom!!

#20:   Autor: epona Post Postano: 29.08.2008. 12:09

Ima taj sustav i svojih nedostataka. Ajd ako se moraš prijaviti na ulasku, ali moraš i na izlasku. Pa se ja prijavim da sam izašla na sljedećoj stanici, a vozim se još pet narednih. Kako će to provjeravati?

#21:  Re: Kako 'radi' BUTRA? Autor: centurion Post Postano: 29.08.2008. 12:14

pa bit ce kondori kao i svuda u svijetu.
Ne kuzim vas koji kazete da ce poskupiti na duze relacije..ak se svak idan oces voziti od visnjevca do zelenog polja onda ces uzet mjesecnu a ak ces jednom tjednom ili jos manje sta te onda cupa 2kn vise.. Wink

#22:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 29.08.2008. 12:14

epona je napisao/la: › Ima taj sustav i svojih nedostataka. Ajd ako se moraš prijaviti na ulasku, ali moraš i na izlasku. Pa se ja prijavim da sam izašla na sljedećoj stanici, a vozim se još pet narednih. Kako će to provjeravati?
Isto je i meni palo na pamet. No, to je onda nedozvoljena voznja. Kao da sada udjes u bus/tramvaj bez karte. Kontam da ce biti kondori koji ce u vozilima checkirati jel' kartica prijavljena.

#23:   Autor: epona Post Postano: 29.08.2008. 12:18

i ja mislim, ali bumo videli!

#24:   Autor: MissTake Post Postano: 29.08.2008. 12:20

a kondori će morat peglat kartice nekako, jer nema logike da ju odjaviš 3 stanice prije izlaska...

bit će gužve, sad već vidim lica jadnih vozača akd moraju 500puta na dan objašnjavati jedno te isto...

baš me zanima kako će fukncionirat sustav kad se ned ujtro "djeca" budu vraća iz noćnog života, ili kad u tvrđi završi 6-7 sat pa se svi jedva naguraju u tramvaj

#25:   Autor: roca Post Postano: 29.08.2008. 12:44

Leteci mungos je napisao/la: ›
epona je napisao/la: › Ima taj sustav i svojih nedostataka. Ajd ako se moraš prijaviti na ulasku, ali moraš i na izlasku. Pa se ja prijavim da sam izašla na sljedećoj stanici, a vozim se još pet narednih. Kako će to provjeravati?
Isto je i meni palo na pamet. No, to je onda nedozvoljena voznja. Kao da sada udjes u bus/tramvaj bez karte. Kontam da ce biti kondori koji ce u vozilima checkirati jel' kartica prijavljena.

ako sam dobro shvatila tekst, na ulazu u tramvaj ti s Butre oduzme iznos do prvog okretišta, a prilikom izlaza iz tramvaja ti na karticu doda razliku od stanice na kojoj si izašla iz tramvaja pa do okretišta, odnosno onu kilometražu koju nisi potrošila. Tako da nema smisla provlačiti karticu pa se voziti još 5 stanica.

#26:   Autor: Heroina9 Post Postano: 29.08.2008. 12:47

Znači a ako imaš mjesečnu kartu onda je sve normalno ko prije, nemoraš se ništa prijavljivati....ili se varam?

#27:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 29.08.2008. 13:10

roca je napisao/la: › Tako da nema smisla provlačiti karticu pa se voziti još 5 stanica.
da, dobro si skontala, ali nije bas da nema smisla (pod uvjetom da ti je cilj sto manje potrositi za voznju). ;-)

Npr. udjes na stanici gdje je do okretista 10kn. Dakle, skinuto ti je 10kn. Na sljedecoj priblizis karticu (kao da si izasla) i on ti vrati npr. 9kn. Dakle, potrosila si 1Kn, a nastavila si se voziti u tramvaju do okretista. Umjesto 10kn (koliko bi te kostala voznja da si se odjavila na okretistu), na kraju si voznju platila 1Kn + strah od kondora. ;-)

#28:   Autor: Circa Post Postano: 29.08.2008. 13:16

Od iduce godine ce se uvest onaj kondor koji busi rupice na kartonske karte. Tako radi butra...

#29:   Autor: roca Post Postano: 29.08.2008. 13:20

hmmm....da Smile

#30:   Autor: tux Post Postano: 29.08.2008. 13:30

da ali postoji ova mogucnost.kondor nije u autobusu,vozac otvori vrata na stanici prije one na kojoj ti silazis pogledas da li ce kondor uci u autobus ukoliko ne ude odjavis se i na sljedecoj samo izades i ustedis nesto sitno novaca,al ako se cesto vozis u autobusu/tramvaju nakupi se toga.

Heroina9 je napisao/la: ›
Znači a ako imaš mjesečnu kartu onda je sve normalno ko prije, nemoraš se ništa prijavljivati....ili se varam?
stare mjesecne ce vrijediti ja mislim do kraja godine,a onda ces morati imati ove nove Wink

#31:   Autor: roca Post Postano: 29.08.2008. 13:57

Ionako moraš kupiti novu mjesečnu za rujan, nije mi jasno zašto bi kupovala staru mjesečnu (ako uopće još bude postojala) kad možeš imati BUTRU Smile.

#32:   Autor: Heroina9 Post Postano: 29.08.2008. 15:18

[quote="roca"]
Ionako moraš kupiti novu mjesečnu za rujan, nije mi jasno zašto bi kupovala staru mjesečnu (ako uopće još bude postojala) kad možeš imati BUTRU Smile.
[/quote

Dosad sam inače plaćala studentsku drugu zonu 84,00 kn i vozi se brate mili kolko hoćeš....al što se tiče " butre" mislim da će mi biti totalno neisplativo...mislim da će mi se u glavi cijelo vrijeme vrtiti te kilometraže i preračunavanja i vođenje evidencije koliko se puta smijem voziti na dan da ne potrošim previše....ma joj strašno...

#33:   Autor: tux Post Postano: 29.08.2008. 15:31

[quote="Heroina9"]
roca je napisao/la: ›
Ionako moraš kupiti novu mjesečnu za rujan, nije mi jasno zašto bi kupovala staru mjesečnu (ako uopće još bude postojala) kad možeš imati BUTRU Smile.
[/quote

Dosad sam inače plaćala studentsku drugu zonu 84,00 kn i vozi se brate mili kolko hoćeš....al što se tiče " butre" mislim da će mi biti totalno neisplativo...mislim da će mi se u glavi cijelo vrijeme vrtiti te kilometraže i preračunavanja i vođenje evidencije koliko se puta smijem voziti na dan da ne potrošim previše....ma joj strašno...
pa imas i sada mjesecnu po istoj cjeni sve je isto samo sto drugacije izgleda.i dalje se vozis kolko hoces.

#34:   Autor: noob Post Postano: 29.08.2008. 16:27

eto primjer heroine, tu pita takvu stvar koja je rečena i napisana već 100 puta. a studentica. mogu mislit kak će vozači poludit sa svim tim pitanjima i kad ih počnu napadat ljudi jer su se npr zaboravili odjavit na izlazu pa im nije jasno kak više namju novaca na butri. Laughing

#35:   Autor: Heroina9 Post Postano: 29.08.2008. 16:38

noob je napisao/la: ›
eto primjer heroine, tu pita takvu stvar koja je rečena i napisana već 100 puta. a studentica. mogu mislit kak će vozači poludit sa svim tim pitanjima i kad ih počnu napadat ljudi jer su se npr zaboravili odjavit na izlazu pa im nije jasno kak više namju novaca na butri. Laughing


Čuj previše je informacija, većinom su vezane za te kartice i to mi se neda čitati, ali rijetko gdje se spominju mjesečne i njihova naplata...tak da bolje ljudi da pitam vas nego da gnjavim vozače ili tetu na gpp kiosku....

#36:   Autor: snaša Post Postano: 29.08.2008. 17:55

c-192 je napisao/la (Pogledaj post): › gdje se mogu vidjeti udaljenosti između pojedinih stajališta?




I dal neko zna..jel butru treba izvuć iz onog plastičnog oklopa ili možeš ju prisloniti na validator skup s oklopom..???

#37:   Autor: noob Post Postano: 29.08.2008. 18:20

navodno da je ne moraš vadit iz novčanika

#38:   Autor: MissTake Post Postano: 29.08.2008. 18:22

koliko sam vidjela sa snimaka ne moraš ju vaditi, jer s esamo prisloni, a ne provlači kao

i kako su naveli nije prenosiva

#39:   Autor: _tenjac_ Post Postano: 29.08.2008. 18:52

znači ja i dalje plačam 60 kn (jer sam iz tenja) pa se vozim kolko ocu jer imam mjesecnu il sta?
jer ako ide ovako ko na krace relacije to mi se nikako ne isplati...

#40:   Autor: empetri Post Postano: 29.08.2008. 18:54

da, daš za mjesečnu i voziš se neograničeno, imaš cjenik ovisno o tome gdje si i šta si

#41:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 29.08.2008. 19:07

_tenjac_ je napisao/la: › znači ja i dalje plačam 60 kn (jer sam iz tenja) pa se vozim kolko ocu jer imam mjesecnu il sta?
jer ako ide ovako ko na krace relacije to mi se nikako ne isplati...
Pise ti sve u tekstu.

Imas dvije vrste kartica. Personalizirane (s imenom i slikom) - te su za mjesecne (studentske, radnicke, blabla) i slicno. Kupis to i vozis se flatrate (neograniceno, unutar zona za koje si kupio). Dakle, ako putujes iz Tenje i kontas da bi svaki dan trosio milijardu kuna, onda si uzmes mjesecnu kao i do sada i to je to! Kraj price!

Imas i vrijednosne kartice (ako ti je ono gore bilo previse informacija, onda prestani citati) - to su ti kao prepaid kartice za mob. Kupis i peri deri dok ne ispraznis. Razlika u odnosu na mob je sto ne kupujes bonove kod brkate babe na trafiki, nego odes do do onih GPP kioska, das karticu i pare ljudima koji tamo rade i onda ti oni natenkiraju karticu. Ali, buduci da ces vjerojatno imati mjesecnu, onda zaboravi ovu cijelu pricu oko vrijednosnih kartica, jer ce te samo opterecivati. Ostavi u glavi nesto prostora za ligu prvaka, broj cilindara u gefufni i pokoji lakonotni stih.

Zar je zaista toliki problem citati tekst s ekrana?

#42:   Autor: _tenjac_ Post Postano: 29.08.2008. 19:10

ne...vidim da znas pa da nama laicima objasnis bolje...ovdje sam pola teksta preskocio zbog nekog racunanja i to...i zato nisam naso te personalizirane....
i one se dizu na gajevom?
sam to jos 'ponovi' i to je to:D

#43:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 29.08.2008. 19:31

@Tejac, pise u tekstu [pri dnu]

Sto se tice prenosivosti - vrijednosne su prenosive [dakle, obzderes se od alkohola i zakoljes u parku na klupi, ispadne ti iz dzepa i netko ju nadje na podu - moze ju 'ladno koristiti i spizditi sve kredite].

Personalizirane, naravno, nisu prenosive jer glase na ime, a postoji i fotka.

#44:   Autor: MissConception Post Postano: 30.08.2008. 16:05

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › koliko sam vidjela sa snimaka ne moraš ju vaditi, jer s esamo prisloni, a ne provlači kao

i kako su naveli nije prenosiva

je, prije nekih tjedan dana sam bila u jednom češkom gradu gdje u busevima imaju isto ovaj sustav, baš sam obratila pozornost i ljudi nisu vadili karticu iz novčanika..

btw, ja sam danas krenula izvadit svoju butru ( Rolling Eyes ) i pokvario se taj neki stroj, pa je ekipa u redu spominjala da su podijelili neke brojeve ljudima za danas. lega, o'šla sam na Gajev i kupila old school talon za rujan. fuck it. nek se penzići i srednjoškolci izredaju još mjesec dana, onda idem po radničku (opću, kako li već).

#45:   Autor: Mistique_Cat Post Postano: 30.08.2008. 22:47

Sve je ovo ok sto se mene tice, samo me zanima ~ moras karticu provuc na ulazu a za izlaz otici na 2-ga ili 3-ca vrata...Ok ak je ljeto ili 11 ujutro, ali ako se itko vozio Cepinskim busem u 16h zna da tada iz nasih buseva vire ruke i noge, sretan si ak udjes i stojis na stepenici kod prvih vrata a ne da komotno udjes na prva i izadjes na druga vrata..Dakle, od sada cemo morat gaziti po ljudima i boriti se da dodjemo do drugog izlaza? Ili ce jednostavnije bit izac iz busa otic do drugih vrata i zamolit nekog da nam mahne karticom pred aparatom...Jer ako samo izadjemo van (a i to moras bit sretan ako uspijes uciniti, posebno ako stanujes na Brijescu ili prvim stanicama Cepina) onda ce nam se obrisati cijeli iznos iduci put.. -.- Lovely...

#46:   Autor: Svebor Post Postano: 30.08.2008. 23:04

koliko sam shvatio, ideja je novog sustava da se takvi propusti s gužvama izbjegnu... ideja je zabilježena u četvrtom odlomku prvog posta ovog topica.

leteći mungos bi ti vjerojatno preporučio da naučiš čitati s razumjevanjem...

#47:   Autor: Mistique_Cat Post Postano: 31.08.2008. 19:56

leteci mungos se onda vjerojatno nikad nije vozio busem kada je prava guzva ako ne shvaca izraz "guzva u cepinskom busu" -.- mogu oni uvest male svemirce da nas vozaju vamo tamo al to nece smanjiti broj ljudi koji se voze...Odn sad s cijenama novim mjesecnih mozda i hoce...

#48:   Autor: Tuba Post Postano: 31.08.2008. 22:04

Mistique_Cat je napisao/la (Pogledaj post): › leteci mungos se onda vjerojatno nikad nije vozio busem kada je prava guzva ako ne shvaca izraz "guzva u cepinskom busu" -.- mogu oni uvest male svemirce da nas vozaju vamo tamo al to nece smanjiti broj ljudi koji se voze...Odn sad s cijenama novim mjesecnih mozda i hoce...


potpuno se slažem.. pa kad idem iz škole u 2 i 20 tolko nas bude da nije čudno kad nekom ruksak ostane vani,ili pokoji dio tijela. kako bi mi trebali upast na prednja vrata,pa na izlazu doći do drugih.. baš me zanima kako će to funkcionirati. i zašto uopće moramo tu mjesecnu butru prislanjat kad izlazimo ako s mjesečnom imamo neograničeno koliko ćemo se voziti?!

#49:   Autor: koko Post Postano: 31.08.2008. 22:38

...se meni čini ili ja mogu samo da si popušim ako imam 20-30 kuna u džepu i želim ići pod hitno kući recimo po kiši, noći... itd...
Rolling Eyes

#50:   Autor: Bojo Post Postano: 01.09.2008. 9:32

eo ja danas vidio kak radi butra...mimoilaze se dva busa...i oni stanu jedan pored drugog da popričaju malo...i kaže jedan drugome..."ja ću poludit sa ovime, nekad očita karticu nekad ne..." ...izgleda da je to prošlo sve testove kvalitete i ispravnosti Smile))

#51:   Autor: Jenekica Post Postano: 01.09.2008. 20:44

Ovako ja imam jedno pitanje!!
Dal se BUTRA poništava i na ulazu i na izlazu ili samo na izlazu?
Još jedno pitanje,hehe!!
Dali sad kad ja kad na ulazu slučajno prislonim 2 puta BUTRU na ulazu,na izlazu opet prislonim BUTRU, izađem, zatim kada ponovno uđem u tramvaj nakon 1 sat dal se to meni računa kao da sam ja bila u tramvaju tih sat vremena?
Molim vas odgovorite Exclamation Very Happy

#52:   Autor: Bojo Post Postano: 01.09.2008. 20:46

Jenekica je napisao/la (Pogledaj post): › Ovako ja imam jedno pitanje!!
Dal se BUTRA poništava i na ulazu i na izlazu ili samo na izlazu?
Još jedno pitanje,hehe!!
Dali sad kad ja kad na ulazu slučajno prislonim 2 puta BUTRU na ulazu,na izlazu opet prislonim BUTRU, izađem, zatim kada ponovno uđem u tramvaj nakon 1 sat dal se to meni računa kao da sam ja bila u tramvaju tih sat vremena?
Molim vas odgovorite Exclamation Very Happy

pitaj Boga a ne ovdje

#53:   Autor: tux Post Postano: 01.09.2008. 21:46

lose radi butra

#54:   Autor: nake_rado Post Postano: 02.09.2008. 0:03

tux je napisao/la: ›
lose radi butra

A kad bi ti i nakovanj pokido pa ti ništa ne radi, meni je baš dobra Smile

#55:   Autor: DonQuijote Post Postano: 02.09.2008. 0:14

Jenekica je napisao/la: ›
Ovako ja imam jedno pitanje!!
Dal se BUTRA poništava i na ulazu i na izlazu ili samo na izlazu?
Još jedno pitanje,hehe!!
Dali sad kad ja kad na ulazu slučajno prislonim 2 puta BUTRU na ulazu,na izlazu opet prislonim BUTRU, izađem, zatim kada ponovno uđem u tramvaj nakon 1 sat dal se to meni računa kao da sam ja bila u tramvaju tih sat vremena?
Molim vas odgovorite Exclamation Very Happy

odgovor #1: i na ulazu, i na izlazu.
odgovor #2: ne znam pouzdano, ali mislim da kad jednom pokreneš očitavanje prislanjanjem kartice uz ulazni uređaj, drugo prislanjanje na isti, ulazni uređaj nema nikakvog efekta, nego da samo prislanjanje na izlazni uređaj ima efekt, a to je prestanak očitavanja.
dodatak: svakako ti ne računa sat vremena, jer se ne obračunava vremenski, nego po kilometraži.

#56:   Autor: centurion Post Postano: 02.09.2008. 0:18

ak je ne prislonis na izlazu racuna ti se kao da ides do zadnje stanice..dakle negdje ce ti uzet manje od kunu a u najgorem slucaju 10ak kn.

#57:   Autor: hyppolita Post Postano: 02.09.2008. 11:03

Eo sad baš čitam kako ne radi! Papirnate karte se vratile do početka 10 mj... bravo!

#58:   Autor: iris_os Post Postano: 09.09.2008. 20:17

evo ovako..... imam butru (mjesečnu) i sve do danas mi je sve savršeno radilo.... ali danas kada sam išla iz škole nije mi se htjela odjaviti... probala sam tri puta i svaki puta mi je bilo crveno...ali nisam jedina..svima koji su izlazili i koji su se odjavljivali to nisu mogli....šta da sada radim....hoće li se meni blokirati kartica....?

#59:  Re: Kako 'radi' BUTRA? Autor: iris_os Post Postano: 09.09.2008. 20:38

neka mi netko odgovori...hvala

#60:   Autor: insomnia Post Postano: 10.09.2008. 7:53

Zanimljivo..isti problem sam ja imala jutros kad sam izlazila iz busa.. kad sam ulazila, sve bilo ok, a kad sam izlazila, nisam ju mogla ''prijaviti''.. A bus je prebrzo zgibao da bih stigla vozača pitati šta i kako..
Btw, priče o ''dozvoljenom minusu'' od 10kn su teški shit, jerbo sam jučer isto imala problema kad sam izlazila, a bila sam u minusu kunu i nešto..
Mene to sve živcira.

#61:   Autor: zeros Post Postano: 10.09.2008. 8:11

iris_os je napisao/la: ›
evo ovako..... imam butru (mjesečnu) i sve do danas mi je sve savršeno radilo.... ali danas kada sam išla iz škole nije mi se htjela odjaviti... probala sam tri puta i svaki puta mi je bilo crveno...ali nisam jedina..svima koji su izlazili i koji su se odjavljivali to nisu mogli....šta da sada radim....hoće li se meni blokirati kartica....?


Hm...ovo i mene zanima...što se dogodi ako kartica bude prijavljena, ali ne i odjavljena!?!?!

#62:   Autor: DonQuijote Post Postano: 10.09.2008. 8:31

zeros je napisao/la: ›
Hm...ovo i mene zanima...što se dogodi ako kartica bude prijavljena, ali ne i odjavljena!?!?!

bilo je već više puta riječi o tome. skine ti cijeli iznos od točke prijavljivanja do okretišta te linije, a ako se to dogodi tri puta, blokira se kartica, pa se mora ići u gpp odblokirati. prva tri (čini mi se) puta su bespla, a dalje se plaća 50 kn po odblokiravanju. tako nekako. barem u teoriji. provjeri još u onim vijestima na tu temu.

#63:   Autor: iris_os Post Postano: 10.09.2008. 10:04

znaći ja sada ne moram ništa raditi...on se meni sam odjavio.... aj nadam se da je tako...=) ali to nije dobro... ja sam se htjela odjaviti a nije mi prihvatilo.... i sta ako se meni to opet ponovi još dva puta ja ću morat platit 50 kn da mi odblokiraju karticu... ma jeb...im ja... uf kako me to živcira...grrr

#64:   Autor: DonQuijote Post Postano: 10.09.2008. 10:08

kako radi "butra"?

ne radi! Smile

#65:  Re: Kako 'radi' BUTRA? Autor: iris_os Post Postano: 10.09.2008. 10:23

hehhheehhe... Very Happy Very Happy Very Happy
da upravo tako ne radi Smile

#66:   Autor: insomnia Post Postano: 10.09.2008. 12:18

Da, pa baš to.. Zašto bih ja morala tamo plaćati odblokiravanje, a zablokirano je jer to ništa ne valja njima, i tamo se ići daviti okolo da mi to odblokiraju, koda imam vremena za to, ma sam sjedim i čekam da idem to raditi.. Ili da me vozač tamo pogledava, koda se pokušavam švercati, a imam para i sve.. Ma poslat ću ih sve u tri mile...

#67:   Autor: captain_banana Post Postano: 10.09.2008. 14:29

Razumijem da je nekada teško prihvatiti nove tehnologije, pogotovo ako radikalno mijenjaju ustaljene procedure, ali ovo je presmiješno. Pročitao sam par stvari na ovom forumu koje su me stvarno raspizđele. Prvo sustav malo radi malo ne radi. Zbog toga ljudi plaćaju više nego što bi trebali, a kusur niko ne vraća. Da je moglo drugačije svi se slažu. Preko ljeta, testne skupine, iscrpno testiranje i simulacija, ali to bi koštalo još koji milionček. Da im mogu reći iskreno rekao bih: BJAŽI, MA BJAŽI! Bolje da se svi priupitamo što ćemo ako se ova blamaža nastavi. Ako se nastavi logično bi bilo izbjegavati taj oblik prijevoza što je, kako se zima sve više bliži, potpuno nemoguće. Oblik javnog bojkota, prosvjeda također ne dolazi u obzir uzimajući u obzir ljudsku mlitavost. Javni prijevoz je život ovoga grada. Ako nam to srede, gotovi smo.

#68:   Autor: Elena_Os Post Postano: 10.09.2008. 14:44

Živim na sjenjaku, tako da mi nije problem otići pjehe do centra ili d.g.
Javni prijevoz mi ne treba, koristim ga samo kada negdje kasnim ili ako kiša pljušti..a sad baš iz inata ga neću koristiti makar zakasnila i do kože bila mokra..njima puniti džep i biti njihov pokusni kunić dok oni svoje ideje i zamisli ne dovedu u red - nema šanse!

#69:   Autor: epona Post Postano: 10.09.2008. 15:12

Butra je zasad stvarno loša ideja!

#70:   Autor: iris_os Post Postano: 10.09.2008. 20:01

slazem se sa svima vama u potpunosti....ali jeb...se njima za nas... jos sada kad dode zima pa kada budu one guzve u tramvaju i onaj smrad (mislim ima ga i sada) =)... i da ja njima to placam...joooj...

#71:   Autor: insomnia Post Postano: 10.09.2008. 21:46

Da, bed je onima koji ovise o gradskom prijevozu, a evo i sama sam odnedavno postala jedna od njih, dok sam prije uvijek pjehe gibala di sam god trebala.. i nisam se morala s tim opterećivati..Ja se nadam da će se to sve s vremenom ustaliti i profunkcionirati kako spada..

#72:   Autor: °°AnGeLcHyCh°° Post Postano: 10.09.2008. 22:02

meNi iskreNo butra jedNo veLko sranj*** koje mi se Ne ispLati jer mi je Lakše jdnstv ići pješke..
...a i bruka zatvaranja vrata pred Nosom jer se nisi dobro odjavio je izbjegNuta..hihi

#73:   Autor: tux Post Postano: 11.09.2008. 20:25

zeros je napisao/la: ›
iris_os je napisao/la: ›
evo ovako..... imam butru (mjesečnu) i sve do danas mi je sve savršeno radilo.... ali danas kada sam išla iz škole nije mi se htjela odjaviti... probala sam tri puta i svaki puta mi je bilo crveno...ali nisam jedina..svima koji su izlazili i koji su se odjavljivali to nisu mogli....šta da sada radim....hoće li se meni blokirati kartica....?


Hm...ovo i mene zanima...što se dogodi ako kartica bude prijavljena, ali ne i odjavljena!?!?!
ako mislis na mjesecnu,meni se to dogodilo 2-3 puta.prijavio sam se ali se nisam odjavio al nista se nije dogodilo,sljedeci put sam se uspio prijaviti

#74:  Re: Kako 'radi' BUTRA? Autor: zeros Post Postano: 26.09.2008. 12:25

jebem svima mater onima u GPP i onima koji su izmislili jebenu BUTRU...jebena vožnja autobusom od Gajevog to Kanižlića me koštala 24 kn, i to sve zato što je vozac drkao po svom "kompjuteru" pa je sjebao stanice....kad sam primjetio da mi je za tu jebeno kratku vožnju skinio 24 kn, otišao sam do vozaca i on je ladno odgovorio: "nisi trebao provlacit butru dok ja namještam stanice" .....o pa mamu ti jebem, jebem ti GPP i sve

#75:   Autor: malecka Post Postano: 26.09.2008. 12:34

zeros je napisao/la: ›
jebem svima mater onima u GPP i onima koji su izmislili jebenu BUTRU...jebena vožnja autobusom od Gajevog to Kanižlića me koštala 24 kn, i to sve zato što je vozac drkao po svom "kompjuteru" pa je sjebao stanice....kad sam primjetio da mi je za tu jebeno kratku vožnju skinio 24 kn, otišao sam do vozaca i on je ladno odgovorio: "nisi trebao provlacit butru dok ja namještam stanice" .....o pa mamu ti jebem, jebem ti GPP i sve


zato ćem ja na fax dok bude normalno virjem biciklom.... de dobro je koliko će onda mene koštat kada budem svaki dan išla od juga do grada....

#76:   Autor: Bojo Post Postano: 26.09.2008. 14:04

malecka je napisao/la (Pogledaj post): ›
zeros je napisao/la: ›
jebem svima mater onima u GPP i onima koji su izmislili jebenu BUTRU...jebena vožnja autobusom od Gajevog to Kanižlića me koštala 24 kn, i to sve zato što je vozac drkao po svom "kompjuteru" pa je sjebao stanice....kad sam primjetio da mi je za tu jebeno kratku vožnju skinio 24 kn, otišao sam do vozaca i on je ladno odgovorio: "nisi trebao provlacit butru dok ja namještam stanice" .....o pa mamu ti jebem, jebem ti GPP i sve


zato ćem ja na fax dok bude normalno virjem biciklom.... de dobro je koliko će onda mene koštat kada budem svaki dan išla od juga do grada....

pa uzmeš mjesečnu -.- i košta te 120 kn mjesečno valjd

#77:   Autor: inka12 Post Postano: 26.09.2008. 15:50

adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): ›
malecka je napisao/la (Pogledaj post): ›
zeros je napisao/la: ›
jebem svima mater onima u GPP i onima koji su izmislili jebenu BUTRU...jebena vožnja autobusom od Gajevog to Kanižlića me koštala 24 kn, i to sve zato što je vozac drkao po svom "kompjuteru" pa je sjebao stanice....kad sam primjetio da mi je za tu jebeno kratku vožnju skinio 24 kn, otišao sam do vozaca i on je ladno odgovorio: "nisi trebao provlacit butru dok ja namještam stanice" .....o pa mamu ti jebem, jebem ti GPP i sve


zato ćem ja na fax dok bude normalno virjem biciklom.... de dobro je koliko će onda mene koštat kada budem svaki dan išla od juga do grada....

pa uzmeš mjesečnu -.- i košta te 120 kn mjesečno valjd


zaposlenici u gpp-u opet su zasluzili da im dodju novinari. to tako neorganizirano, blesavo..mogli su lijepo napisati da se stare mjesecne koje jos vrijede i sljedeci mjesec mogu samo na gajevom nabaviti.. oni umjesto toga napisali samo- ne izradjujemo karte za 1., 2. i 3. zonu. svako normalan bi pomislio da to vrijedi za tu butru..kad ono za tu staru. koji jarac trebaju izradjivati za to..bitno da se ceka skoro dva sata ni na sta.

#78:   Autor: Svebor Post Postano: 09.04.2009. 15:04

ok. može li mi itko objasniti KOLIKO SE MOŽE IĆI U MINUS na butri?!

#79:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 09.04.2009. 16:10

2 cenera

#80:   Autor: Svebor Post Postano: 09.04.2009. 16:28

well... guess again. očito se može i više. čitam s početne stranice:
Citat: › - cijena kartice iznosi 20 kn + odabrana vrijednost (10, 20, 30... kuna).Iznos od 20 kn predstavlja kauciju za karticu. Dozvoljeni minus po kartici je 10kn. Odabrana vrijednost od 10, 20, 30 ... kuna označava stvarno stanje na pojedinoj kartici


evo slučaja:
jutors uđem u autobus na stanici uredno se prijavim sa oko 2kn na računu na prednjim vratima, a zatim odmah odjavim na srednjim. sve je ok.
popodne ulazim u tramvaj i problem osijek031.com smile pišti, neće se prijaviti... stavim 20 kuna, vozač uzme pare i ide prijaviti - hop. opet pišti... gleda račun i piše da sam i dalje još 20kn u minusu. kaže da mi ne može pomoći i da ovako što još nije vidio... pare je zadržao i uputio me u hadrijanovu. :s



jebemtiburtuIMG_8061.jpg
 Opis:
kleo sam bogove i đapiću i gppovcima i svima.
 Veličina:  113.53 KB
 Pogledano:  93 put(a)

jebemtiburtuIMG_8061.jpg



#81:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 09.04.2009. 16:44

Mozes se prijaviti sa minusom od 10 kuna, ali mozes otici u veci minus ako se npr prijavis sa minus 10 pa se vozis neznamkolko stanica.

Pretpostavljam.

#82:   Autor: Svebor Post Postano: 09.04.2009. 19:50

moguće ali nije mi jasno kako sam se mogao pravilno prijaviti i odjaviti, a da mi on uzme toliko para. osijek031.com smile
zapravo prilikom prijave odnosno odjave bio je normalan zvuk onaj "biip", a ne onaj "biip bip bip. nisam niti gledao što točno piše... osijek031.com smile ma uglavnom...

#83:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 09.04.2009. 23:51

pa pa pa sad ti je stanica 1,5kn ili kolko je vec bila za kilometar. vise se ne racuna po kilometrazi.


da skratimo priču; kradu.

#84:   Autor: MissTake Post Postano: 09.04.2009. 23:53

fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): › pa pa pa sad ti je stanica 1,5kn ili kolko je vec bila za kilometar. vise se ne racuna po kilometrazi.


da skratimo priču; kradu.

od kada sad to
Shocked Shocked

#85:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 10.04.2009. 0:02

tak sam i ja reagiro kad sam platio milijardu novaca da dođem iz centra do zelenog polja.

#86:   Autor: evil monkey Post Postano: 10.04.2009. 8:38

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
evo slučaja:
jutors uđem u autobus na stanici uredno se prijavim sa oko 2kn na računu na prednjim vratima, a zatim odmah odjavim na srednjim. sve je ok.
popodne ulazim u tramvaj i problem osijek031.com smile pišti, neće se prijaviti... stavim 20 kuna, vozač uzme pare i ide prijaviti - hop. opet pišti... gleda račun i piše da sam i dalje još 20kn u minusu. kaže da mi ne može pomoći i da ovako što još nije vidio... pare je zadržao i uputio me u hadrijanovu. :s
i, jesi bio tamo? sta su ti rekli?

#87:   Autor: Svebor Post Postano: 10.04.2009. 15:13

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › i, jesi bio tamo? sta su ti rekli?

ne znam da li imam peh ili sreće u čitavoj ovoj stvari. osijek031.com smile
evo danas ja u Osijeku, oko 10 ujutro, prvom prilikom sjednem u bus i pravac GPP. I k'o za vraga - bila kontorla, ja objasnim da mi sustav pojeo pare ali ipak me teta upisala, pokupila butru, uvali cedulju s 200kn globe i uputi u Hadrijanovu.
I dođem tamo iz istih stopa kamo sam se i uputio i kaže meni gospodin (zaboravio sam kako se zove, znam samo da je "prva vrata lijevo") dođi oko pola dva kada kontrolori vrate kartice pa ćemo onda ustanoviti što je bilo...

vratim se u pola 2 popodne i ispadne da mi je pojelo pare upravo zato što se na istoj stanici ne možeš prijavit i odjaviti jerbo ti uzme pare do zadnje stanice te linije. naime, to im je metoda kojima se nastoje boriti protiv švercera i tvrde da je u upotrebi od kada je butra uvedena.
bio je i neki mlađi dečec koji im očito tamo pazi na informatičke sustave ili nešto slično i predložio mi je da biram da li ću platiti globu od 200 kuna i imati butru sa 20 kuna ili će mi globu oprostiti ali preostali minus od 21 kunu moram nadoplatiti kako bih bio na nuli. Shocked


-"a zašto bih morao platiti vožnju koju nisam napravio, a debelo mi je naplaćena kroz faličnost sustava zbog kojeg sam i zaradio globu?!"


i tako smo se malo nadmudrivali i pošto nitko nikome ništa ne može dokazati kompromisno mi je dodijeljena nova butra sa 3 kune, koliko sam i imao prije čitavog ovog slučaja, globa poništena ali sam im kao uvršten u popis kao prijestupnik. Rolling Eyes
moram reći da su svi bili ljubazni i susretljivi iako sam očekivao suprotno. u čitavoj priči popušio sam možda 20 prvobitno uplaćenih kuna da prebijem minus do kojeg nije trebalo niti doći ali sam dobio i novu karticu. hepi end.
Osijek031.com » Vijesti » Kako 'radi' BUTRA?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::