Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Vikend-opijanje, drogiranje i uništavanje u skateparku

#1:  Vikend-opijanje, drogiranje i uništavanje u skateparku Autor: Nandino Post Postano: 24.05.2009. 10:30

Skatepark na Srednjoškolskom igralištu sve je češća “žrtva” noćnih divljanja mlađih Osječana koji iza sebe ostavljaju smeće, oštećuju sprave i tribine. Problem je to na koji upozoravaju iz udruge Pannonian, koja je i pokrenula lokalnu scenu ekstremnih sportova, a Pannonian Challenge pretvorili u respektabilno natjecanje za koje se zna i izvan granica Hrvatske. No čini se kako mladi nisu svjesni ili ih nije briga koliko je truda i novca uloženo kroz protekle godine, a kako bi Osijek imao skatepark kakav je danas. Gotovo je polovina tribine uništena, vidljivi su tragovi paljenja vatre, otpad je na sve strane, a u organiziranim akcijama čišćenja ispod tribina nađene su čak i šprice i igle.

- Razočarani smo postupcima pojedinaca, posebice kada se uzme u obzir da je sav naš trud usmjeren upravo njima. Svake se godine ulažu značajna sredstva da se park uredi i pripremi za Pannonian Challenge, a taj bi se novac mogao potrošiti na neke nove sadržaje kada se ne bi stalno morale krpati rupe i sanirati šteta. Iz godine u godinu Pannonian je sve kvalitetniji, sve više natjecatelja i gostiju dolazi iz inozemstva i prava je šteta što pojedini naši sugrađani to ne znaju cijeniti. Posebno je sramotno što sam saznao kako su neki od momaka koji se preko dana u parku voze, navečer dio društva koje se ondje opija i uništava inventar - kaže Zdenko Liška iz udruge Pannonian.

Više je puta, zbog vandalizma, pozivana i policija, ali nekog kontinuiranog nadzora nema pa skatepark ostaje vikend-okupljalište za opijanje.

Podsjetimo, nakon godina "divlje" vožnje na središnjem trgu i drugim urbanim lokacijama, inzistiranje na organiziranom skateparku urodilo je plodom i dio je Srednjike uređen u jedan od najboljih skateparkova u ovom dijelu Europe. Svake godine sprave se renoviraju i dopunjuju novim elementima, a natjecanje Pannonian Challenge okuplja nekoliko stotina natjecatelja i više tisuća gledatelja.

- Sramotno je što moramo pozivati na zdrav razum, a ovim putem molim građane da svako sumnjivo okupljanje u skateparku prijave policiji, zaključuje Liška.

Piše: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Steam/arhiva 031

#2:   Autor: Provokator Post Postano: 24.05.2009. 10:36

sere mi se od ovakvih članaka više, postavite kamere i do kurca

#3:   Autor: noj u bemveu Post Postano: 24.05.2009. 10:41

buntovnici bez razloga

#4:   Autor: pop-ap-teta Post Postano: 24.05.2009. 10:49

sve se otelo kontroli, nisu samo roditelji krivi, iako ja njih stavljam naprijed uvijek u odgoju i kulturi svoje djece, vec i samo drustvo, grad kao takav i jos stosta nesto..... mrtvilo u gradu odraze je i na klince koji zbog skupoce, pa nemaju para da negdje odu, kao i pomankanja kojecega jos, zivot provode na ulici

#5:   Autor: Omnia Post Postano: 24.05.2009. 11:06

[uklonjeno] sa odgojem u domu roditelja, mozes tupit sta god hoces doma, ali cim napuste kucni prag i upute se u skolu, postaju divljaci

#6:   Autor: Omnia Post Postano: 24.05.2009. 11:16

administrator, vidi prvi post i nisi ga uklonio, sta divljas po mojim postovima, nemoj da te upoznam

#7:   Autor: noj u bemveu Post Postano: 24.05.2009. 12:08

Omnia je napisao/la: › nemoj da te upoznam

hahaha

#8:   Autor: Heroina9 Post Postano: 24.05.2009. 12:11

Neznam kako stvari sad stoje, al znam kad sam ja bila 5 god mlađa, u skate park je uvijek izlazila ekipa koja je nešto vozila i koja je i većinu vremena provodila u tom parku. Koliko se sjećam nije se nikad ništ uništavalo, uvijek smo sjedili tamo, zezali se i poslije zapalili u tvrđu...U svakom slučaju ako je današnja ekipa prešla neke granice, svakako bi to trebalo što prije riješit, možda postaviti neki nadzor ili da se malo ti mladi zapitaju u čem je fora razbijati i uništavati mjesto gdje voliš provoditi vrijeme.
Sto se tiče "pronalaska šprica i igala" to mi je već postalo smješno, na svakim mjestima gdje se cuga uvijek se tu kao nađu i neke šprice. Ma de molim te. Izlazila sam i na promenadu i u skate park i nikad nije bilo takvog oblika drogiranja, pogotovo na javnim mjestima, kad znamo da grad vrvi od murije i da će se rijetko ko tako zajeb.... Wink

#9:   Autor: Baudolino Post Postano: 24.05.2009. 12:14

Nije namjera ovog članka da potakne raspravu o tome tko je kriv za vandalske postupke pojedinaca . Postaviti kamere, identificirati, privesti, optužiti, osuditi. I to je to, kako je Vladimir Šeks sažeo u rijetkom trenutku lucidnosti.

A je li kriva okolina, kao što tvrde marksisti, ili obitelj i genetika, kao što tvrde mnogi prirodnjaci - doista nije bitno.

#10:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 24.05.2009. 12:50

Nandino je napisao/la: ›
Posebno je sramotno što sam saznao kako su neki od momaka koji se preko dana u parku voze, navečer dio društva koje se ondje opija i uništava inventar


I onda su Titu prigovarali kad je nepoželjne slao na Goli otok. Mladež fascinira sve jačom retardacijom, neobrazovanošću i divljaštvom, a Goli otok danas je premalen, treba naći neko brže i efikasnije rješenje. No jedno je sigurno - ako je istinita ona "na mladima svijet ostaje" - jao svijetu.

#11:   Autor: marijuan Post Postano: 24.05.2009. 12:56

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › sere mi se od ovakvih članaka više, postavite kamere i do kurca


ne vjerujem da će biti love u gradskoj blagajni Very Happy

#12:   Autor: kyx Post Postano: 24.05.2009. 13:30

te budale ne treba slat u popravne domove/zatvore itd...

jednostavno uhvatit ih i ispizdit,al ne ono par šamara, nego palice(drvene,metalne) i ubit boga u njima.

#13:   Autor: Funtastic Post Postano: 24.05.2009. 14:03

kyx je napisao/la: ›
te budale ne treba slat u popravne domove/zatvore itd...

jednostavno uhvatit ih i ispizdit,al ne ono par šamara, nego palice(drvene,metalne) i ubit boga u njima.


metoda nasiljem protiv nasilja... ma bravo kolega... pravi si uzor, nema šta... osijek031.com smile osijek031.com smile

#14:   Autor: eseker Post Postano: 24.05.2009. 15:01

Odgojno-popravna palica je iz raja izisla. Po bubrežnjaku, braco, pa da vidiš kad krv propiša...

#15:   Autor: pinkychus Post Postano: 24.05.2009. 15:11

Također sam za hitno uvođenje video nadzora, ne samo u skate park, nego i na ostala (koliko je to god moguće) kritična mjesta. Ili super kul crne ninje, nek zaskoče od iza drveta i ispraše pijanu mladež. <umjesto super kul crnih ninja mogu i poslužiti lokalne policijske snage>

#16:   Autor: Baudolino Post Postano: 24.05.2009. 15:34

Vidim da bi neki metak u glavu i još poslali obitelji račun za egzekuciju, baš kao u Kini. Jedno je sprječavati nasilje, a drugo je teror. Ako biram između pijanih vandalčića i organiziranog policijskog odreda koji bi noću patrolirao s ovlastima većim od uobičajenih - biram vandale odmah.

#17:   Autor: Omnia Post Postano: 24.05.2009. 15:35

a tko bi nadzirao te silne kamere?!

#18:   Autor: Baudolino Post Postano: 24.05.2009. 15:39

Kamere ne moraš nadzirati, one su, naime, stacionarne i nesklone nasilju.

#19:   Autor: Omnia Post Postano: 24.05.2009. 15:45

pogode kamenom redom svu rasvjetu uz Dravu da nebi rasturili kamere po gradu

#20:   Autor: marijuan Post Postano: 24.05.2009. 15:53

Baudolino je napisao/la (Pogledaj post): › Kamere ne moraš nadzirati, one su, naime, stacionarne i nesklone nasilju.


osijek031.com smile

#21:  Re: Vikend-opijanje, drogiranje i uništavanje u skateparku Autor: BrunCHI Post Postano: 24.05.2009. 21:07

kameru zaštitiš nekakvim plexiglasom ili slčnim
ja bi pola ovih prometnih policajaca prenamjenio u nekakve drukčije koji bi išli po takvim mjestima redovito i djelili šamare i kazne Evil or Very Mad , i onda ih dovodili kući vukući ih za uho i osramotili pred roditeljima i susjedima Twisted Evil , a ako se ponovi onda bi te roditelje opalio po džepu, i to odmah, nek sjeda na plaću - onolko kolko je uništio + pola plaće od svakog zaposlenog u toj obitelji... pa ti uništavaj i dalje

#22:   Autor: Ingo Post Postano: 24.05.2009. 21:16

kamere, zastitari, oni koji nadziru kamere ... sve to kosta porezne obveznike ... pa onda jos tome dodati stetu koju su napravili i koju na kraju mi moramo platiti ??? ... ja sam ipak za pendrekom po bubrezima ... mozda ne toliko demokratski ali puno jeftinije i puno efikasnije ... pa recesija je ... treba stediti

#23:   Autor: AlkicOs Post Postano: 24.05.2009. 22:26

šta vrijedi i privođenje mladih u policiju i vožnja kuči, kad večina roditelja reagiraju kad im se kaže da im dijete kida po gradu tako da napada i vrijeđa policiju...

#24:   Autor: pinkychus Post Postano: 24.05.2009. 22:33

Znaci - pendrek!!

#25:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 24.05.2009. 23:44

ma nije problem sto mladi piju, svi su u tim godinama pili i sve to, problem je sto ce policiji zaustaviti mirnu skupinu koja pijucka, a ne one koji unistavaju

#26:   Autor: Berimbau Post Postano: 25.05.2009. 2:15

samo treba poslat par drotova tamo da kampiraju preko noci jer su to klinci od 15-16 godina i poterat sve kuc za uši i mir

#27:   Autor: Circa Post Postano: 25.05.2009. 10:34

Berimbau je napisao/la: ›
samo treba poslat par drotova tamo da kampiraju preko noci jer su to klinci od 15-16 godina i poterat sve kuc za uši i mir

Isto tako, nekoliko policajaca je potrebno u gotovo svakom parku, prolazu, ulazu, promenadi, dječjem igralištu i na gotovo svakom uglu.
Da bi to funkcioniralo trebalo bi nam 15.000 policajaca...

#28:   Autor: Omnia Post Postano: 25.05.2009. 10:42

samo bolja kontrola i vece sankcije za prodaju cuge maloljetnim osobama i naravno sankcija ukoliko se zatekne maloljetna osoba u posjedu alkohola koji naravno konzumira na javnom mjestu. Ima onaj famozni čl. 20 zakona o prekrsajima protiv javnog reda i mira "Tko se na javnom mjestu odaje pijanćevanju ili uživanju opojnih droga ili drugih omamljujućih sredstava,..." gdje je naglasak na odaje. Sudska praksa je da bi postojalo odavanje, potrebno je da osoba zatečena u prekršaju bude više puta evidentirana, recimo tri puta što je debilana. Kako jedna riječ ubije cijeli članak. Znači ločite do mile volje i razbijate.

#29:   Autor: toni Post Postano: 25.05.2009. 11:08

Circa je napisao/la: ›
Da bi to funkcioniralo trebalo bi nam 15.000 policajaca...


ima ih i vishe... eto sinoc na benzi.. dolazim... ispred..na samom ulazu na benzu.. pored pipe za fakin benzin... sjede obe prodavacice i 4 drota... s plugazma u cvaljama.

reakciju okretanja ocima na dolazeceg kupca suvisno je i spominjati..

#30:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 25.05.2009. 11:18

Omnia je napisao/la (Pogledaj post): › samo bolja kontrola i vece sankcije za prodaju cuge maloljetnim osobama i naravno sankcija ukoliko se zatekne maloljetna osoba u posjedu alkohola koji naravno konzumira na javnom mjestu. Ima onaj famozni čl. 20 zakona o prekrsajima protiv javnog reda i mira "Tko se na javnom mjestu odaje pijanćevanju ili uživanju opojnih droga ili drugih omamljujućih sredstava,..." gdje je naglasak na odaje. Sudska praksa je da bi postojalo odavanje, potrebno je da osoba zatečena u prekršaju bude više puta evidentirana, recimo tri puta što je debilana. Kako jedna riječ ubije cijeli članak. Znači ločite do mile volje i razbijate.


pa kome da naplacaju sankcije - konzumima i benzama od ine, pa nemos kaznit ruku koja te hrani

#31:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 25.05.2009. 11:19

toni je napisao/la: ›
Circa je napisao/la: ›
Da bi to funkcioniralo trebalo bi nam 15.000 policajaca...


ima ih i vishe... eto sinoc na benzi.. dolazim... ispred..na samom ulazu na benzu.. pored pipe za fakin benzin... sjede obe prodavacice i 4 drota... s plugazma u cvaljama.

reakciju okretanja ocima na dolazeceg kupca suvisno je i spominjati..


Nekoliko je misterija vezano za hrvatsku policiju. Najprije smo čitali da imamo dvostruko više policajaca po broju stanovnika od Njemačke, a da su višestruko manje efikasni. Nedavno gledam ravnatelja i šefa sindikata policije kako kukaju da ih nema dovoljno.

Moj dojam je da ima previše policajaca, koji nekim čudom uvijek uspijevaju propustiti događaje koje treba sankcionirati. Da li su na benzinskoj, u birtiji, ili negdje drugdje, to je teško reći.

#32:   Autor: justice Post Postano: 25.05.2009. 11:32

mislim da su ovi što traže kamere i više murije presmiješni,pa kome to može pomoći???
netreba mi big brother u svakom gradskom parku,pa nismo mi Londonski City pa da na svakih par metara ima par kamera,a kamoli još povećanje plavaca,
iovako ih ima previše,jest da ništa pod milim bogom nerade osim što neumorno zaustavljaju vozače to je druga stvar,ups dogodi im se par puta mjesečno da uhvate neke velike narko ribe s joksom-dva ili tak nekom glupošću.
kad je u pitanju pravi kriminal nikada ih nema,tako da nam netreba još više plavaca

#33:   Autor: Bastro Post Postano: 25.05.2009. 11:45

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nandino je napisao/la: ›
Posebno je sramotno što sam saznao kako su neki od momaka koji se preko dana u parku voze, navečer dio društva koje se ondje opija i uništava inventar


I onda su Titu prigovarali kad je nepoželjne slao na Goli otok. Mladež fascinira sve jačom retardacijom, neobrazovanošću i divljaštvom, a Goli otok danas je premalen, treba naći neko brže i efikasnije rješenje. No jedno je sigurno - ako je istinita ona "na mladima svijet ostaje" - jao svijetu.



Je, baš treba teenagere na goli otok zbog cuganja i puberteta Rolling Eyes

#34:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 25.05.2009. 12:02

Circa je napisao/la: ›

Da bi to funkcioniralo trebalo bi nam 15.000 policajaca...

Koliko drotova ima u RH,jos bi stigli nadgledati i regulirati promet te skupljati pseci izmet. U 3 smjene.
Osijek031.com » Vijesti » Vikend-opijanje, drogiranje i uništavanje u skateparku


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::