Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Inspekcija: Osam optužnih prijedloga zbog sladoleda

#1:  Inspekcija: Osam optužnih prijedloga zbog sladoleda Autor: Leon Post Postano: 30.07.2009. 9:09

Iako je većina osječkih ugostitelja prvu polovinu 2009. godine provela ponajprije brinući se kako preživjeti zbog recesije i zabrane pušenja, njih 310 imalo je i drugih briga. Naime, upravo toliko njih u posjetu su imali sanitarne inspektore, a približno u jednoj trećini pregledanih lokala inspektori su našli nedostatke.

- Optužni prijedlog zbog počinjenih prekršaja "zaradila" su dva osječka restorana, zbog rada bez zdravstvenog pregleda djelatnika, i pet barova zbog zdravstveno neispravne hrane. A novčanu kaznu na mjestu izvršenja prekršaja platilo je 26 ugostitelja - kaže Ane Marije Crnić, načelnica Službe državne sanitarne inspekcije, te dodaje kako je kada je u pitanju sladoled, kao jedna od najkvarljivijih namirnica, na području Osijeka otkriveno osam zdravstveno neispravnih uzoraka od 27 ispitanih.

- Riječ je bilo o mikrobiološki neispravnim uzorcima, zbog kojih je podignuto sedam optužnih prijedloga, kaže Crnić.

Najblažu sankciju, "naputak" za uklanjanje nedostatka dobilo je 40 ugostiteljskih objekata. U 28 slučajeva djelatnicima ugostiteljskih objekata je zabranjen rad zbog obavljanja ugostiteljske djelatnosti bez zdravstvenog pregleda na kliconoštvo ili utvrđenog kliconoštva od strane ovlaštene ustanove. U 20 slučajeva djelatnici su radili bez zdravstvenog odgoja.

Autorica: Ivana Kuklć Solar/Glas-Slavonije.hr

#2:  Re: Inspekcija: Osam optužnih prijedloga zbog sladoleda Autor: mileni Post Postano: 30.07.2009. 9:21

ne razumijem...da li su ti inspektori samo šetali po lokalima jer im je dosadno i da nekako ispune rradno vrijeme ili je njihov zadatak zaštita javnog zdravlja? Halo, gdje su imena i mjesta koja nas truju? Mad

#3:   Autor: Losos:D Post Postano: 30.07.2009. 9:58

IZNIMNO BESKORISTAN ČLANAK!

i naravno nju placaju da pravi taj glupi i beskorisni članak i naravno da onda nemaju para..

divno...

#4:  Re: Inspekcija: Osam optužnih prijedloga zbog sladoleda Autor: lufus Post Postano: 30.07.2009. 9:59

upravo tako. imena gospodo!

#5:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 30.07.2009. 10:02

lufus je napisao/la: › upravo tako. imena gospodo!
Mozda postoji pravni institut koji brani da se imena objave do pravomocnosti, ili cega god vec...

#6:   Autor: asko Post Postano: 30.07.2009. 10:49

zašto beskorisan? ovo je članak preventive, odnosno uupozorenja svima onima koji imaju nedostataka da ih uklone jer su inspektori na terenu.

#7:   Autor: gaap Post Postano: 30.07.2009. 11:29

Losos:D je napisao/la: ›
IZNIMNO BESKORISTAN ČLANAK!
I naravno nju placaju da pravi taj glupi i beskorisni članak i naravno da onda nemaju para..


IZNIMNO SI NEINFORMIRAN

inspekcija ne smije dati podatak o kojim se lokalima radi niti tko su im vlasnici.... inspekcija može samo zabraniti daljnji rad trovača...

#8:  Re: Inspekcija: Osam optužnih prijedloga zbog sladoleda Autor: lufus Post Postano: 30.07.2009. 11:36

Tek da se objave imena imalo bi nekog učinka, ovako uzalud vam trud svirači...

#9:   Autor: Losos:D Post Postano: 30.07.2009. 13:10

gaap je napisao/la: ›
Losos:D je napisao/la: ›
IZNIMNO BESKORISTAN ČLANAK!
I naravno nju placaju da pravi taj glupi i beskorisni članak i naravno da onda nemaju para..


IZNIMNO SI NEINFORMIRAN

inspekcija ne smije dati podatak o kojim se lokalima radi niti tko su im vlasnici.... inspekcija može samo zabraniti daljnji rad trovača...


a ti si mi jaaaako pametan...

boli me dupe da li se to smije ili ne smije davati ..

ali ovaj članak je identičan onome kada bi netko napisao da je semafor nekada crven a nekada zelen, i u vrlo rijetkim trenutcima kada se na tren promjeni u žuto... i tako rade svi semafori, osim poslije kada većina blica samo žuto što znači da tjeraju nesmotrene vozače da ne zaspe jer ih žuta svjetlost bode u oko .. dok neki ipak rade.. jer isti zaspu do njih pa da im razbiju monotoniju i da ipak ne naprave piz.... i ne prođu nesmotreno kroz križanje...

recimo .. za ovo isto bi trebalo nekoga platiti...

"Tko ne zna šutjeti ne zna govoriti, (op.a. pisati)"

#10:   Autor: Losos:D Post Postano: 30.07.2009. 13:25

Uostalom.... tko garantira da ovi iz zavoda ili kreator članka ne lažu...

a uostalom kakve veze .. tako je svake godine.. Smile

#11:   Autor: Princass Post Postano: 30.07.2009. 15:49

Roditelji mi rade u zdravstvu i kažu da je u posljednjih mjesec dana bilo nekoliko trovanja sladoledom iz Petra Pana, ali šefovi su još toliko sposobni da zataškaju to u javnosti.

#12:   Autor: aceww Post Postano: 30.07.2009. 16:10

lufus je napisao/la: ›
Tek da se objave imena imalo bi nekog učinka, ovako uzalud vam trud svirači...

potpuno se slazem, kakve koristi toga, a kada bi imena poceli objavljivati kao imalo bi velikog ucinka ne samo kao prevencija svim gradjanima nego kao i losa reklama pa bi se mozda netko i potrudio da se takve stvari ne dogadjaju..
Princass je napisao/la: ›
Roditelji mi rade u zdravstvu i kažu da je u posljednjih mjesec dana bilo nekoliko trovanja sladoledom iz Petra Pana, ali šefovi su još toliko sposobni da zataškaju to u javnosti.
nista ne cudi, ni najmanje..

#13:   Autor: voditelj_smjene Post Postano: 30.07.2009. 17:05

imena nije potrebno spominjat pogotovo jer se ugostitelji mogu žalit, međutim važna je preventiva, svi su navedeni imali obavezu uvesti poslovanje po načelima haccp-a a koje je samo po sebi jamstvo (kakvo takvo) za zdravstvenu ispravnost namirnica

#14:   Autor: Losos:D Post Postano: 31.07.2009. 7:59

Ekipa.. svake godine je tako.. a Petar Pan navodno svake godine imaju prijavu .. razlog zašto i dalje imaju prometa je tak sto imaju zvučno ime, ime koje smo svi pratili i bili u Petru.. osobno tamo ne jedem sladoled 10 godina jer skoro svaki put kada sam dosao bila je ili dlaka ili neka slična piz..... Smile

#15:   Autor: MissTake Post Postano: 31.07.2009. 8:01

joj de
stalno jedem sladoled iz Petra Pana i nikad nisam našla dlaku ili nešto slično

#16:   Autor: Losos:D Post Postano: 31.07.2009. 8:07

a zašto imena nijepotrebno spominjati .. da li su se oni ogriješili o zakon .. jesu.. da li su ozljedili ljude.. jesu.. da li je bio u pitanju jedna ili više osoba.. je..

pa recimo da kada vlak ispadne iz tračnica i ozljedi se 10 ljudi .. to bude na glavnim vijestima.. a kada slastičar svjesno truje ljude.. to je normalno...

"krivi smo mi"

#17:   Autor: MissTake Post Postano: 31.07.2009. 8:36

Losos:D je napisao/la (Pogledaj post): › a kada slastičar svjesno truje ljude.. to je normalno...

"krivi smo mi"

kontam da jozo trovač više truje nego bilo koji slastičar

a i bilo je aferica sa salmonelom u majonezi prije jedno 2 godine pa opet nikome ništa

#18:   Autor: Losos:D Post Postano: 31.07.2009. 8:41

ovo je offtopic ali nema veze Smile


mislim da je trovač siguran s obzirom koliko alkohola 99% ekipe ima u sebi..

pa treba i tom jozi (iako vjerujem da se lik ne zove jozo) oduzeti mogućnost da ne truje.. naravno

#19:   Autor: Stella1989 Post Postano: 31.07.2009. 19:22

Princass je napisao/la: ›
Roditelji mi rade u zdravstvu i kažu da je u posljednjih mjesec dana bilo nekoliko trovanja sladoledom iz Petra Pana, ali šefovi su još toliko sposobni da zataškaju to u javnosti.


Moj je brat ovaj tjedan jeo sladoled u Petru Panu i za 20-ak minuta poslije počele su mu izbijati neki prištići skroz po vratu i po cijeloj ruci (a samo je jeo taj glupi sladoled!!!). Otišao je kod doktorice i sad mora biti na dijeti i ne smije neko vrijeme jesti jaja i namirnice životinjskog porijekla. Čak ne smije ni na sunce dok to ne bude bolje!! Dobio je neku kremu i tablete pa sad mora s tim lječiti nečiju pogrešku!! Ja sam uvijek tamo jela sladoled i super je, ali nakon ovog ću dobro razmisliti jer ovo nije prvi put da Petar Pan ima probleme takvog tipa. Čak su im kolači ponekad stari...bila sam s dečkom prije 3-4 mjeseca u Petru Panu na kolačima, a krempita je bila prečudna. Potamnila je od stajanja, osušila se i još je u njoj bila neka fora s veste, nešto od vune...tako da...LJUDI, PAZITE ŠTO JEDETE I GDJE JEDETE!!!!!

#20:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 01.08.2009. 0:13

voditelj_smjene je napisao/la: ›
imena nije potrebno spominjat pogotovo jer se ugostitelji mogu žalit, međutim važna je preventiva, svi su navedeni imali obavezu uvesti poslovanje po načelima haccp-a a koje je samo po sebi jamstvo (kakvo takvo) za zdravstvenu ispravnost namirnica

Netko iz Zavoda mi je pricao kako su stare regulative stroze od HACCP-a,ali ovo je ojropsko i zgodno izgleda ljudima s ulice zbog preogromne kolicine papirologije.
Kako rece netko 'birokracija se siri kako bi ispunila potrebe rastuce birokracije'.
Ovima kojima je clanak beskoristan - pisite peticije za ukinuce ZJZ-a,sto ce vama njihovi opiti i analize?

#21:   Autor: Losos:D Post Postano: 01.08.2009. 7:42

pa članak je apsolutno i bezprijekorno beskoristan jer govori o ničemu u ničemu oko ničega...

no inspekcije su bitni, suzbijanje korova(trovača ljudi) je bitno, imenovati je bitno, sve sto ukljucuje smanjivanje opasnosti za ljude je bitno .. dakle ZJZ je bitan..

članak i dalje uživa besprijekornu beskorisnost...

#22:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 01.08.2009. 13:25

Losos:D je napisao/la: ›
članak i dalje uživa besprijekornu beskorisnost...

Jebemu,vec je receno da Zavod NE SMIJE imenovati subjekte kod kojih su uocene nepravilnosti. No, i dalje ima obvezu informirati puk o rezultatima svoga rada, kao i svaka javna ustanova i to cini putem dnevnih novina.
Elem, ne radi se ovdje o sokantnim vijestima poduzetne novinarke, vec o svojevrsnoj izjavi za javnost.

#23:   Autor: Dylan Post Postano: 01.08.2009. 20:49

U Petru Panu je neljubazno osoblje.

#24:   Autor: Losos:D Post Postano: 01.08.2009. 21:58

Pa ok i neka objaljuju samo kazem da je svrha ovog članka jednaka onoj u članku u kojem se govori da semafor ima tri svijetla ...etc.

Mislim drago mi je sto ljudi rade svoj posao koji je vjerujem konkretan no i dalje tvrdim da ne moraju zamarati javnost sa činjenicama i s tim da rade svoj posao .. pa pobogu UNIKOM čisti Osijek, nose smeće, pa jel vidiš njih da se hvale s time...

"Danas smo pokupili smeće, bilo ga je puno, jaako puno, bilo je puno posla, na nekim adresama nije bilo kanti, isti se mole da izadju van sljedeci puta da i njih pokupimo, hvala, i sada nas pohvalite jer smo pokupili smeće, molimo vas jer bez toga ne bi mogli raditi" (gore navedeno nije u svrhu da se isprdavam djelima ili ičim vezano uz unikom nego samo da dočaram nekim birokratima zašto država ne funkcionira, baš zbog takih, ispirčavam se ukliko se netko iz navedene tvrke osjeća uvrijeđenim)

A uostalom i da ne rade i da su prepisali izvještaj od prošle godine tko bi znao.. iovako ima previše službi koje ne rade ništa a primaju plaću, što bi jedan report još značio Smile
Osijek031.com » Vijesti » Inspekcija: Osam optužnih prijedloga zbog sladoleda


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::