Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Ne žele djecu poslati u školu makar platili nekoliko tisuća kuna kazne!

#1:  Ne žele djecu poslati u školu makar platili nekoliko tisuća kuna kazne! Autor: Redakcija 031 Post Postano: 17.06.2011. 19:00

Polazak u školu ne samo za prvašića nego i za roditelja velika je promjena. I dok neki na nju gledaju sasvim prirodno, ima roditelja koji bi svoju djecu silom ostavili kod kuće, pa je bilo i onih koji svoje dijete, iako zakonski i prema godini rođenja trebaju upisati u prvi razred, na pregled za školu uopće ne prijavljuju! Potvrdila je to i dr. Vesna Buljan, voditeljica Školske medicine u Zavodu za javno zdravstvo. No, od ove godine Ured za prosvjetu tomu pokušava stati na kraj pa je tako zatražio da se svi roditelji neprijavljene djeca zovu kući, što znači da prema sili zakona, dodaje dr. Buljan, djeca koja do 31. ožujka 2011. imaju navršenih šest godina života moraju krenuti u školu, htjeli to roditelji ili ne.

- I oni koji su se prijavili katkad već u startu pokažu stav da zapravo ne bi dali svoju djecu školu. Ima i dijela roditelja koji ne želi dati dijete u školu pa makar za to platili i kaznu na Prekršajnom sudu koja doseže i do nekoliko tisuća kuna, kaže dr. Buljan. A ove godine, napominje, puno je više odgoda nego prošle godine. Odgoda upisa u prvi razred moguća je, pojašnjava dr. Buljan, tek ako se obje strane u komisiji (zdravstveni djelatnici i djelatnici škole) slože da je za dijete bolje da krene u školu tek sljedeće godine.

- Od sljedeće godine roditelji će moći uputiti zamolbu Uredu za prosvjetu i tražiti odgodu za upis djeteta u prvi razred. Pretpostavljam da će se to činiti nakon liječničkog pregleda, no ne budemo li mi za odgodu, roditelji će se moći žaliti, kaže dr. Buljan. Ako dijete neće ići od početka u školu duže od tri mjeseca iz zdravstvenih razloga ili ima zaraznu bolest, odgode su moguće.

- Mi se od ostalih slučajeva ograđujemo pa dijete pošaljemo psihologu. No, u odredbama prema kojima je odgoda moguća ne postoji razlog psihofizičke, odnosno emocionalne nezrelosti. Zato mi tražimo alternativne dijagnoze poput motorike, rehabilitacije i sl., kaže dr. Buljan.

Tekst: M.Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

#2:   Autor: Sharon Post Postano: 17.06.2011. 19:09

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Ima i dijela roditelja koji ne želi dati dijete u školu pa makar za to platili i kaznu na Prekršajnom sudu koja doseže i do nekoliko tisuća kuna[/i], kaže dr. Buljan.

Ovo ne bih vjerovala da u susjedstvu nemam jedan takav slučaj. Doista, postoje i takvi kreteni!

#3:   Autor: Provokator Post Postano: 17.06.2011. 19:40

masa ljudi nema novaca za poslat djecu u školu, razmislite malo kolika je to cifra imat školarca, pa makar i prvašića, ljudi odgađaju za godinu zato da skupe novce, a ne zato što ne žele

#4:   Autor: Sharon Post Postano: 17.06.2011. 19:44

Provokator je napisao/la: ›
masa ljudi nema novaca za poslat djecu u školu, razmislite malo kolika je to cifra imat školarca, pa makar i prvašića, ljudi odgađaju za godinu zato da skupe novce, a ne zato što ne žele

Konkretno u ovom slučaju roditeljima novac nije problem (sudeći barem po raspoloživom voznom parku ispred kuće), no ima stvari koje se ne mogu riješiti novcem...

#5:   Autor: oftopik Post Postano: 17.06.2011. 20:31

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › masa ljudi nema novaca za poslat djecu u školu, razmislite malo kolika je to cifra imat školarca, pa makar i prvašića, ljudi odgađaju za godinu zato da skupe novce, a ne zato što ne žele


godinu dana će skupljat pare koje nisu uspjeli skupit u proteklih 7 godina... da, da, ima smisla...

#6:   Autor: PEGY Post Postano: 17.06.2011. 20:34

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › masa ljudi nema novaca za poslat djecu u školu, razmislite malo kolika je to cifra imat školarca, pa makar i prvašića, ljudi odgađaju za godinu zato da skupe novce, a ne zato što ne žele


pa zar nije obavezno školovanje besplatno!? Mr. Green

#7:   Autor: Samir Post Postano: 17.06.2011. 20:34

ma bravo,sve roditelji pisu komentare,nemate pojma o cemu drobite!ovaj 031 je uvijek briljirao pametnim glavama u svim segmentima !nemate pojma sta pisete i komentirate

#8:   Autor: francika Post Postano: 17.06.2011. 21:04

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Ima i dijela roditelja koji ne želi dati dijete u školu pa makar za to platili i kaznu na Prekršajnom sudu koja doseže i do nekoliko tisuća kuna[/i], kaže dr. Buljan.

Ovo ne bih vjerovala da u susjedstvu nemam jedan takav slučaj. Doista, postoje i takvi kreteni!

Možda ne žele poslat djecu u školu da ih ne zovu kretenima, kako ti njih zoveš.

#9:   Autor: DonQuijote Post Postano: 17.06.2011. 21:58

Samir je napisao/la: ›
ma bravo,sve roditelji pisu komentare,nemate pojma o cemu drobite!ovaj 031 je uvijek briljirao pametnim glavama u svim segmentima !nemate pojma sta pisete i komentirate

pa umjesto drobljenja kako drugi nemaju pojma, napiši nešto pametno za promjenu.

#10:   Autor: silence Post Postano: 17.06.2011. 22:01

Sharon je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la: ›
masa ljudi nema novaca za poslat djecu u školu, razmislite malo kolika je to cifra imat školarca, pa makar i prvašića, ljudi odgađaju za godinu zato da skupe novce, a ne zato što ne žele

Konkretno u ovom slučaju roditeljima novac nije problem (sudeći barem po raspoloživom voznom parku ispred kuće), no ima stvari koje se ne mogu riješiti novcem...


Baš me zanima koje su to stvari koje se ne mogu riješiti novcem ?
(u konkretnom slučaju )
Ne razumijem zašto bi netko izbjegavao poslati vlastitio dijete u školu.

#11:   Autor: Provokator Post Postano: 18.06.2011. 1:21

PEGY je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › masa ljudi nema novaca za poslat djecu u školu, razmislite malo kolika je to cifra imat školarca, pa makar i prvašića, ljudi odgađaju za godinu zato da skupe novce, a ne zato što ne žele


pa zar nije obavezno školovanje besplatno!? Mr. Green


je, al samo na papiru Laughing

#12:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 18.06.2011. 5:10

Mislim da je to ok,ja bih svoje dijete isto uputio u skolu tek sa navrsenih 7 godina. Postoje stvari (znam iz vlastitog i iskustva drugih) koje se ne mogu shvatiti prije odredjene dobi; ovdje pricam o razdoblju srednje skole,ali i ranom razdoblju faxa.

#13:   Autor: Sharon Post Postano: 18.06.2011. 8:33

silence je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la: ›
masa ljudi nema novaca za poslat djecu u školu, razmislite malo kolika je to cifra imat školarca, pa makar i prvašića, ljudi odgađaju za godinu zato da skupe novce, a ne zato što ne žele

Konkretno u ovom slučaju roditeljima novac nije problem (sudeći barem po raspoloživom voznom parku ispred kuće), no ima stvari koje se ne mogu riješiti novcem...


Baš me zanima koje su to stvari koje se ne mogu riješiti novcem ?
(u konkretnom slučaju )
Ne razumijem zašto bi netko izbjegavao poslati vlastitio dijete u školu.


E, vi`š, i mene zanima... Vjerojatno je to ono u roditeljskim glavama što se ne može riješiti novcem.

#14:   Autor: GrgaZlatoper Post Postano: 18.06.2011. 9:15

Kako to da se nitko ovdje ne zapita što te roditelje navodi da svoju djecu ne šalju u školu? Jel možda moguće da ne vide nikakve koristi od te i takve škole i smatraju da je to čisti gubitak vremena?

Život je škola, ali je školarina skupa.

#15:   Autor: simo031 Post Postano: 18.06.2011. 11:21

GrgaZlatoper je napisao/la: ›
Život je škola, ali je školarina skupa.

Najviše se nauči iz lekcija koje nam nisu ni trebale ...

#16:  Re: Ne žele djecu poslati u školu makar platili nekoliko tisuća kuna kazne! Autor: tetajug2 Post Postano: 18.06.2011. 11:59

Koji psiholog može bolje procijeniti dijete od njegovih roditelja, neće dijete biti oštećeno ako ide u školu godinu dana kasnije, samo će biti zrelije. Puno je više onih koji iako svjesni da dijete i nije za školu pa ga pošalju da bi izbjegli godinu dana pljačke mjesečne naknade za vrtić. O tome se šuti, bitno da se prozivaju roditelji koji imaju malo mozga.

#17:   Autor: Stella1989 Post Postano: 18.06.2011. 13:52

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da je to ok,ja bih svoje dijete isto uputio u skolu tek sa navrsenih 7 godina.

Slažem se s tobom. Zašto bi se djeca MORALA slati u školu sa 6 godina..?! Jedna godina razlike je dosta u njihovoj dobi i glavicama, i nisu svi zreli sa 6 godina za školu. Baš se pitam hoćemo li sljedeće čuti da su kvazi psiholozi procijenili kako djeca trebaju s 5 godina kretati u školi. Rolling Eyes

#18:  Re: Ne žele djecu poslati u školu makar platili nekoliko tisuća kuna kazne! Autor: redhead Post Postano: 18.06.2011. 21:41

znam dosta ljudi koji ne žele djecu slati u školu sa 6.
zašto? - jer se u današnjem prvom razredu već mora doći sa puno predznanja i dijete mora biti pripremljeno jer inače neće moći ništa pratiti. npr. danas djeca već u 1. razredu imaju lektire (male kratke, ali svejedno, lektire), dakle moraju znati dovoljno dobro čitati da bi mogli odgovoriti na neka pitanja o tekstu. time što dijete kreće u školu sa 7 roditelji nastoje djetetu i sebi kupiti još malo vremena "slobode", jer kad krene škola to je opterećenje za sve i zna biti problema.
koliko čujem, sve ovisi o učiteljici - da ne ispadne da je tako u svim školama.

#19:   Autor: lingvist Post Postano: 18.06.2011. 23:05

Vidim da se tu svašta piše, pa evo nekih informacija - prema hrvatskim zakonima djeca u školu kreću s najmanje navršenih 6 godina života (gornja je granica 31. ožujka, tj. ona djeca koja do te godine kad bi trebala krenuti u školu navršavaju 6 godina). Prije samog upisa u školu djeca idu na liječnički pregled te na testiranje kod pedagoga i/ili psihologa (ovisi o tome ima li škola pedagoga ili psihologa ili možda oba stručna suradnika). Psiholozi testiraju djecu TSŠ-om - testom spremnosti za školu, koji je standardiziran i njime se vidi rezoniranje te grafomotorika. Pedagozi testiraju koliko dijete zna reći o sebi, kako se snalazi u vremenu i prostoru, orijentaciju, matematičko predznanje, znanje čitanja i pisanja, razumijevanje istog i različitog itd. Nakon tih testiranja sastaje se komisija (liječnik, psiholog i/ili pedagog) koja odlučuje može li se dijete upisati u školu, upisuje li se po redovnom programu, je li potrebno poslati na kategorizaciju za primjeren oblik školovanja (model individualizacije, prilagođeni program, posebni program), je li potrebna odgoda na godinu dana. Neki govore da djeca moraju doći s velikim predznanjem čitanja - ne moraju, uopće nije nužno da znaju čitati i pisati, to se samo provjeri zna li dijete kako bi se imalo više informacija, s poučavanjem čitanja i pisanja kreće se otpočetka, kao da nitko ne zna ništa o tome, e, sad, ako će neka djeca znati čitati, to je njima olakšavajuća okolnost. Da, imaju lektire, koje su izrazito kratke, u 1. se polugodištu obradi jedna kratka lektira. Krenulo dijete u školu sa 6 ili 7 godina, šok za roditelje i dijete ostaje isti. Zato i nema ocjenjivanja u 1. polugodištu. Ako je potrebno, dijete se i dodatno testira kako bi se utvrdile moguće poteškoće. A što se tiče knjiga, djeca mogu dobiti i besplatne knjige ako ispunjavaju određene uvjete.

#20:   Autor: tetajug2 Post Postano: 19.06.2011. 7:44

lingvist je napisao/la (Pogledaj post): › Vidim da se tu svašta piše, pa evo nekih informacija - prema hrvatskim zakonima djeca u školu kreću s najmanje navršenih 6 godina života (gornja je granica 31. ožujka, tj. ona djeca koja do te godine kad bi trebala krenuti u školu navršavaju 6 godina). Prije samog upisa u školu djeca idu na liječnički pregled te na testiranje kod pedagoga i/ili psihologa (ovisi o tome ima li škola pedagoga ili psihologa ili možda oba stručna suradnika). Psiholozi testiraju djecu TSŠ-om - testom spremnosti za školu, koji je standardiziran i njime se vidi rezoniranje te grafomotorika. Pedagozi testiraju koliko dijete zna reći o sebi, kako se snalazi u vremenu i prostoru, orijentaciju, matematičko predznanje, znanje čitanja i pisanja, razumijevanje istog i različitog itd. Nakon tih testiranja sastaje se komisija (liječnik, psiholog i/ili pedagog) koja odlučuje može li se dijete upisati u školu, upisuje li se po redovnom programu, je li potrebno poslati na kategorizaciju za primjeren oblik školovanja (model individualizacije, prilagođeni program, posebni program), je li potrebna odgoda na godinu dana. Neki govore da djeca moraju doći s velikim predznanjem čitanja - ne moraju, uopće nije nužno da znaju čitati i pisati, to se samo provjeri zna li dijete kako bi se imalo više informacija, s poučavanjem čitanja i pisanja kreće se otpočetka, kao da nitko ne zna ništa o tome, e, sad, ako će neka djeca znati čitati, to je njima olakšavajuća okolnost. Da, imaju lektire, koje su izrazito kratke, u 1. se polugodištu obradi jedna kratka lektira. Krenulo dijete u školu sa 6 ili 7 godina, šok za roditelje i dijete ostaje isti. Zato i nema ocjenjivanja u 1. polugodištu. Ako je potrebno, dijete se i dodatno testira kako bi se utvrdile moguće poteškoće. A što se tiče knjiga, djeca mogu dobiti i besplatne knjige ako ispunjavaju određene uvjete.

baš me zanima jel bi ti takav pametan poslao svog tukca koji ne zna čitat u 1. razred. čisto sumnjam.

#21:   Autor: PsychoSoldier Post Postano: 19.06.2011. 9:18

ja milslim da nisam znao citati kad sam krenuo u skolu... sve sam to naucito tamo, citati, pisati...

#22:  Re: Ne žele djecu poslati u školu makar platili nekoliko tisuća kuna kazne! Autor: root Post Postano: 19.06.2011. 11:10

Možda bi neki roditelji htjeli da svoju djecu školuju kod kuće.

http://www.ehow.com/how_134503_homeschool-child.html

http://www.skole.hr/veliki-odmor/zanimljivosti?news_id=5598

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/09/02/0054006.html

#23:   Autor: lingvist Post Postano: 19.06.2011. 13:20

tetajug2 je napisao/la (Pogledaj post): ›
baš me zanima jel bi ti takav pametan poslao svog tukca koji ne zna čitat u 1. razred. čisto sumnjam.


Kad sam kretao u školu, nisam znao čitati i nije bilo nikakvih problema, naučio sam kad sam krenuo u školu. Neka djeca nauče čitati malo kasnije od ostale, sjedne im to u 2. polugodištu i opet nema problema. Od djece se ne očekuje da znaju slova i da znaju čitati kad krenu u 1. razred, kreće se otpočetka. Druga je stvar što nisu sva djeca jednaka i nekima će ići teže, a nekima lakše, ne samo čitanje, već općenito usvajanje gradiva. Ove sam godine testirao djecu za upis u 1. razred i većina djece nije znala čitati i upisali su se u 1. razred. Tako ti je u svim školama i nema tu problema. I da odgovorim na tvoje pitanje - da, poslao bih svoje dijete u školu bez obzira na čitalačke sposobnosti.

#24:   Autor: zen031 Post Postano: 19.06.2011. 14:46

GrgaZlatoper je napisao/la (Pogledaj post): › Kako to da se nitko ovdje ne zapita što te roditelje navodi da svoju djecu ne šalju u školu? Jel možda moguće da ne vide nikakve koristi od te i takve škole i smatraju da je to čisti gubitak vremena?

Život je škola, ali je školarina skupa.


Ajd da se i ja s Grgom oko nečeg složim. Postoji sustav kućnog školovanja kao zanimljiva alternativa ( http://en.wikipedia.org/wiki/Homeschooling ), a lista ljudi koji su školovani kod kuće je impresivna ( http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_homeschooled_people ) - # John Adams (1735–1826) U.S. President
# Hans Christian Anderson children's story writer
# Charlie Chaplin early film star
# Agatha Christie mystery writer
# Charles Dickens novelist and social reformer
# Thomas Alva Edison (1847–1931) an American inventor and businessman, was taught reading, writing and arithmetic by his mother
# Bode Miller (1977), an American alpine skier, was homeschooled by his parents until he was ten.[6]
# Claude Monet impressionist painter

itd...

edit: Tek sad sam pročitao rootov upis. Very Happy

#25:   Autor: Stella1989 Post Postano: 19.06.2011. 14:53

lingvist je napisao/la (Pogledaj post): ›
tetajug2 je napisao/la (Pogledaj post): ›
baš me zanima jel bi ti takav pametan poslao svog tukca koji ne zna čitat u 1. razred. čisto sumnjam.


Kad sam kretao u školu, nisam znao čitati i nije bilo nikakvih problema, naučio sam kad sam krenuo u školu. Neka djeca nauče čitati malo kasnije od ostale, sjedne im to u 2. polugodištu i opet nema problema. Od djece se ne očekuje da znaju slova i da znaju čitati kad krenu u 1. razred, kreće se otpočetka. Druga je stvar što nisu sva djeca jednaka i nekima će ići teže, a nekima lakše, ne samo čitanje, već općenito usvajanje gradiva. Ove sam godine testirao djecu za upis u 1. razred i većina djece nije znala čitati i upisali su se u 1. razred. Tako ti je u svim školama i nema tu problema. I da odgovorim na tvoje pitanje - da, poslao bih svoje dijete u školu bez obzira na čitalačke sposobnosti.

A jel se sjećaš s koliko godina si ti krenuo u školu?

#26:   Autor: silence Post Postano: 19.06.2011. 16:12

Ne može se usporedjivati gradivo prvog razreda osnovne škole danas i prije 20, 30 godina, danas je puno zahtjevnije jer se podrazumjeva da je većina djece pohadjala vrtić a u tom vrtiću se ponešto i uči kroz igru. Ta mala "prednost" kako je netko naziva veoma brzo postane velika prednost što dovodi pojedinu djecu u neravnopravan položaj.

Ja sam u prvi razred krenula sa 6 godina, bilo je to jako davno ali se veoma dobro sjećam da je taj prvi, drugi razred bio više manje igra, dok gledajući danas prvačiće i nije baš tako, imala sam prilike vidjeti knjige djaka prvaka iz jednog sela nadomak Osijeka, možete li zamisliti da se uči njemački, engleski, vjeronauk, latinica i ćirilica u prvom razredu naravno pored ostalih predmeta . O troškovima ne znam ali pretpostavljam da ni oni nisu zanemarivi (knjige, odjeća, obuća, prijevoz do škole gdje škola nije u mjestu stanovanja itd itd)

#27:   Autor: lingvist Post Postano: 19.06.2011. 17:50

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
A jel se sjećaš s koliko godina si ti krenuo u školu?


Da, sa 6 godina i 9 mjeseci. Stvar je bila ista kao i danas, moja je generacija (krenuo sam u školu u jesen 1992.) bila rođena između 1. travnja 1985. i 31. ožujka 1986., takav je vremenski period i danas, djeca kreću u 1. razred u onoj godini u kojoj do 1. travnja napune 6 godina života, što znači da u trenutku polaska u školu imaju najmanje 6 godina i 5 mjeseci.

#28:   Autor: lingvist Post Postano: 19.06.2011. 17:57

silence je napisao/la: ›
Ne može se usporedjivati gradivo prvog razreda osnovne škole danas i prije 20, 30 godina, danas je puno zahtjevnije jer se podrazumjeva da je većina djece pohadjala vrtić a u tom vrtiću se ponešto i uči kroz igru. Ta mala "prednost" kako je netko naziva veoma brzo postane velika prednost što dovodi pojedinu djecu u neravnopravan položaj.

Ja sam u prvi razred krenula sa 6 godina, bilo je to jako davno ali se veoma dobro sjećam da je taj prvi, drugi razred bio više manje igra, dok gledajući danas prvačiće i nije baš tako, imala sam prilike vidjeti knjige djaka prvaka iz jednog sela nadomak Osijeka, možete li zamisliti da se uči njemački, engleski, vjeronauk, latinica i ćirilica u prvom razredu naravno pored ostalih predmeta . O troškovima ne znam ali pretpostavljam da ni oni nisu zanemarivi (knjige, odjeća, obuća, prijevoz do škole gdje škola nije u mjestu stanovanja itd itd)


Istina, vrtić jest prednost, ali zato postoje testiranja djece i ako se na testiranju uoči da dijete ima vrlo slaba potrebna predznanja (pritom ne mislim na čitanje), može se preporučiti odgoda upisa na godinu dana. A djeca kroz igru i svakodnevni život nauče i u obitelji i s prijateljima, a ne samo u vrtiću.
Što se tiče gradiva prvog razreda, gradivo je otprilike isto, moraju se naučiti tiskana i pisana slova, čitanje, zbrajanje i oduzimanje brojeva do 20, neke osnovne stvari iz prirode o godišnjim dobima, prometu, obitelji. Vjeronauk se u 1. razredu učio i prije 20 godina, to nije novost, ćirilica se uči, pored latinice, u srpskim odjelima, dakle, roditelji žele da im djeca uče ćirilicu uz latinicu, u 1. se razredu dobiva jedan strani jezik kao obvezni i pritom roditelji najčešće biraju engleski i to je vrlo pohvalno jer postoje odlične metode za rano usvajanje stranog jezika, a i bolje je što prije početi s učenjem stranog jezika, a drugi strani jezik može se učiti kao izborni od 4. razreda. Danas postoje i odlični udžbenici za djecu koja idu po prilagođenom programu, a i veći je broj stručnih suradnika po školama. Također, djeca u 1. polugodištu još nemaju brojčane ocjene, sve je opisno, što je olakšavajuće, a toga nije bilo prije 20 godina, uvelo se to prije nekih 12-13 godina.

#29:   Autor: tetajug2 Post Postano: 20.06.2011. 8:41

lingvist je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
A jel se sjećaš s koliko godina si ti krenuo u školu?


Da, sa 6 godina i 9 mjeseci. Stvar je bila ista kao i danas, moja je generacija (krenuo sam u školu u jesen 1992.) bila rođena između 1. travnja 1985. i 31. ožujka 1986., takav je vremenski period i danas, djeca kreću u 1. razred u onoj godini u kojoj do 1. travnja napune 6 godina života, što znači da u trenutku polaska u školu imaju najmanje 6 godina i 5 mjeseci.


ne možeš uspoređivati sadašnje stanje sa onim kad si ti kretao u prvi razred. to je kao da i dan danas voziš fiću. moje prvo dijete krenulo je u školu sa 6 godina i pojela je prvi razred bez problema. e pa ova druga će sa 7 i pol , jer ja kao roditelj mogu puno bolje procijeniti zrelost djeteta jer ga pratim svakodnevno. to nema puno veze sa slovima već sa zrelošću i radnim navikama. mislim da sam u tome kompetentnija od stručne službe iako će me to koštati godinu dana izbijanja po 600 kuna mjesečno iz džepa za vrtić. eto vidiš, masno ću platiti svoju odluku, ne iz hira, nego iz znanja. nema univerzalnog recepta, ali MAMA ZNA NAJBOLJE Very Happy

#30:   Autor: Frost Post Postano: 20.06.2011. 13:18

Pitanje:

što ako moja žena i ja odlučimo školovati naše dijete kod kuće?

#31:   Autor: GrgaZlatoper Post Postano: 20.06.2011. 13:34

Frost je napisao/la: ›
Pitanje:

što ako moja žena i ja odlučimo školovati naše dijete kod kuće?


Vjerujem da bi bolje izškolovali svoje dijete. A i na kraju postoji mala matura pa se može provjeriti razina znanja. Odnosno, ako se sumnja da netko zanemaruje kućno školovanje može se napraviti izvanredna kontrola znanja.

ALI što bi onda radili svi ti pedagozi, psiholozi, suradnici, ravnatelji, tajnice, sekretarice, pomoćnici, kuhari, ložači, čistačice i ini.

#32:   Autor: water Post Postano: 21.06.2011. 22:52

kad sam ja išla u školu, prva četiri razreda vrjednovala su se opisnim, a ne brojčanim ocjenama što nije bilo loše jer ni djeca ni roditelji nisu bili opterećeni subjektivno određenim brojkama nastavnika.
vjeronauk je tada bio u crkvi, u suprotnoj smjeni od nastave, gdje mu je i mjesto.

#33:   Autor: annnavi5 Post Postano: 23.06.2011. 9:48

GrgaZlatoper je napisao/la: ›
Frost je napisao/la: ›
Pitanje:

što ako moja žena i ja odlučimo školovati naše dijete kod kuće?


Vjerujem da bi bolje izškolovali svoje dijete. A i na kraju postoji mala matura pa se može provjeriti razina znanja. Odnosno, ako se sumnja da netko zanemaruje kućno školovanje može se napraviti izvanredna kontrola znanja.

ALI što bi onda radili svi ti pedagozi, psiholozi, suradnici, ravnatelji, tajnice, sekretarice, pomoćnici, kuhari, ložači, čistačice i ini.

Piše se IŠKOLOVALI. I zato većina roditelja ne bi trebala školovati svoju djecu kod kuće. Jer su poluobrazovani i polupismeni.

#34:  Re: Ne žele djecu poslati u školu makar platili nekoliko tisuća kuna kazne! Autor: evil monkey Post Postano: 23.06.2011. 13:26

buahahahahaha Laughing Laughing

forumaški neoustašići bi sad i škole pozatvarali - kao što već rekoh: prava rvatina nema zašto znati čitati i pisati (a sačuvaj nas dragi bogo kakvog većeg znanja), a i brojanje ide samo do deset - koliko ima prstiju na rukama osijek031.com smile

#35:   Autor: GrgaZlatoper Post Postano: 23.06.2011. 13:59

Vidi ove obje nepismene kamenjarke koje se pokušavaju narugati, a ustvari pokazuju koju razinu obrazovanja posjeduju. Žali Bože utrošenog vremena na vaše "školovanje", jer ste zasigurno više okolo škole bile nego u školi.

Po pravopisu nije ni izškolovali, ali nije ni vaše isškolovali. Ispravno je školovali.

http://hjp.srce.hr/index.php?show=search_by_id&id=d1hvXxA%3D&keyword=%C5%A1kolovati

E, žalim vas forumaške babe Simane.

#36:   Autor: evil monkey Post Postano: 23.06.2011. 15:53

GrgaZlatoper je napisao/la (Pogledaj post): › Vidi ove obje nepismene kamenjarke koje se pokušavaju narugati, a ustvari pokazuju koju razinu obrazovanja posjeduju. Žali Bože utrošenog vremena na vaše "školovanje", jer ste zasigurno više okolo škole bile nego u školi.

Po pravopisu nije ni izškolovali, ali nije ni vaše isškolovali. Ispravno je školovali.

http://hjp.srce.hr/index.php?show=search_by_id&id=d1hvXxA%3D&keyword=%C5%A1kolovati

E, žalim vas forumaške babe Simane.




osijek031.com smile


nu, grgice, srčeko, iškolovati

#37:   Autor: annnavi5 Post Postano: 24.06.2011. 6:37

[quote="GrgaZlatoper"]


Po pravopisu nije ni izškolovali, ali nije ni vaše isškolovali. Ispravno je školovali.



Gdje si ti pročitao isškolovati? Kamenjar možeš biti samo ti što je vidljivo po tvom načinu izražavanja i po tome kako si u stanju pročitati nešto čega uopće nema.

#38:   Autor: GrgaZlatoper Post Postano: 24.06.2011. 16:17

Daj nauči se barem ispravno kvotati, kad već ne znaš pravopis.
Osijek031.com » Vijesti » Ne žele djecu poslati u školu makar platili nekoliko tisuća kuna kazne!


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::