Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Oporba i vladajući 'častili' se uvredama

#1:  Oporba i vladajući 'častili' se uvredama Autor: Leon Post Postano: 16.06.2007. 0:55

Izašli ste iz Ćaprazlija, ali duh Ćaprazlija nije izašao iz vas!, rekao je gradonačelniku Anti Đapiću vijećnik HSLS-a i njegov prethodnik, dr. Zlatko Kramarić, već na početku jučerašnje sjednice Gradskoga vijeća o postavljanju spomenika Ocu domovine.

- Ako mislite da je lukavo sjednicu sazvati dva dana nakon postavljanja spomenika, reći ću vam da je to lukavost i inteligencija glupana. U Osijeku se pojavljuju mutanti, organizirani skupovi, sve kako bi se prikrili jad i bijeda ideje. Pričate o srednjoeuropskom gradu, a pjeva vam Mate Bulić!

Ne zna se kad je grad izašao iz projekta. Koliko to košta građane Osijeka? Imate li mandat za to?, nastavljao je Kramarić na temu o kojoj već mjesecima traju sukobi, a kojega je posebno povrijedila Đapićeva izjava “tko je protiv Starčevića, protiv Hrvatske je”.

“Führer” i vandal

- Tko je imenovao Trg Starčevićevim imenom 1990.? Tko je na tom trgu držao pressice dok su granate padale?, nije se dao Kramarić.

- To nisu mutanti nego ljudi. Vidimo da i dalje u gradu postoje “mađarovci” koje je sam Starčević nazivao beskičmenjacima i kompromiterima, pobunio se vijećnik HSP-a Mario Opačak.

- Mene su na ulici pitali gdje je katedrala ljudi odjeveni u majice Osijek je rekao DA!, kazao je vijećnik HSN-a Ivan Vrdoljak, a vijećnik HDZ-a Josip Škorić da su ucjenjivali projektanta (Rechnera) budućim poslovima te da će Vuco biti prvi umjetnik s dva uklonjena djela (Vlahović i Starčević).

- Pročitao sam i čuo da se ponašam kao Führer, vandal, diktator, mutant, tip, lik. Danas mi je napadnuto podrijetlo. Ponosan sam na Ćaprazlije jer su nas odgajali da nikoga ne vrijeđamo, uzvratio je Đapić.

- Mene će možda Osijek pamtiti po spomeniku i svemu što se događalo. Vas će pamtiti kao cinkera Branimira Glavaša načelniku PU osječko-baranjske, poručio je Kramariću, koji je za njega “bezvrijedan političar kojem je Glavaš odgovaranjem na uvrede dao ulogu antipoda”.

Spomenik ostaje

Vrijeđanja su završila dvjema opomenama Kramariću koji je odbio ispričati se zbog “mutanata”.

U obranu Đapića stao je HDSSB, a njegov zamjenik dr. Vladimir Šišljagić ustvrdio je da vjeruje da je postavljanje bilo po zakonu jer da nije, bili bi protiv takvog načina. Iako nam je potvrđeno da spomenik nije imao lokacijsku dozvolu, spomenik će, kažu u Ministarstvu zaštite okoliša, ostati.

- Uklanjanje se može narediti ako je sagrađen bez građevinske dozvole, piše u odgovoru glasnogovornice Kate Gojević.

Autorica: Željka Rački-Kristić/Vecernji.hr

#2:   Autor: chaknoris Post Postano: 16.06.2007. 6:43

Wink

Zadnja promjena: chaknoris; 14.07.2010. 18:02; ukupno mijenjano 1 put.

#3:   Autor: CatCloe Post Postano: 16.06.2007. 9:37

Leon je napisao/la: ›
U Osijeku se pojavljuju mutanti, organizirani skupovi, sve kako bi se prikrili jad i bijeda ideje. Pričate o srednjoeuropskom gradu, a pjeva vam Mate Bulić!

prva kramarićeva pametna u zadnjih preko nekoliko godina osijek031.com smile

#4:   Autor: Poppy Post Postano: 16.06.2007. 10:02

ja sam svoje na tu temu odlamentirala... http://www.osijek031.com/galerija/displayimage.php?album=lastcom&cat=0&pos=84

#5:   Autor: Osječanin Post Postano: 16.06.2007. 10:20

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leon je napisao/la: ›
U Osijeku se pojavljuju mutanti, organizirani skupovi, sve kako bi se prikrili jad i bijeda ideje. Pričate o srednjoeuropskom gradu, a pjeva vam Mate Bulić!

prva kramarićeva pametna u zadnjih preko nekoliko godina osijek031.com smile


Ne bih se složio. Kramarić mi ide na živce već duže vrijeme a ovo mu je vrhunac njegove političke gluposti. Sramota da ljude koji su se okupili na Trgu naziva "mutantima". I to još bivši gradonačelnik, saborski zastupnik,profesor. Zašto netko ne bi imao pravo doći na Trg ako mu se sve to sviđa? Zašto je on "mutant"? Koliko god se mi složili ili bili protiv spomenika, ti ljudi koji su došli, došli su kao gosti u naš grad. Kako,zašto,tko ih je organizirao, to je njihov problem. Ne vidim razloga vrijeđati te ljude. A i one Osječane koji su došli na Trg. Pa nisu svi protiv spomenika! Ja sam napisao "haiku" na tu temu da se malo našalim ali vrijeđanje ljudi i to od jednog nazovi političara stvarno nije u redu!

#6:   Autor: ela Post Postano: 16.06.2007. 10:41

Dakle ona rasprava je više slična piljaricama,sramota tko nam vodi grad i što se dopušta ali i ovako će biti malo halabuke oko ovoga,đapara će postaviti još koju klupicu i urediti šetnicu na lijevoj obali Drave i sve zaboravljeno.

#7:   Autor: CatCloe Post Postano: 16.06.2007. 11:12

Osječanin je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leon je napisao/la: ›
U Osijeku se pojavljuju mutanti, organizirani skupovi, sve kako bi se prikrili jad i bijeda ideje. Pričate o srednjoeuropskom gradu, a pjeva vam Mate Bulić!

prva kramarićeva pametna u zadnjih preko nekoliko godina osijek031.com smile


Ne bih se složio. Kramarić mi ide na živce već duže vrijeme a ovo mu je vrhunac njegove političke gluposti. Sramota da ljude koji su se okupili na Trgu naziva "mutantima". I to još bivši gradonačelnik, saborski zastupnik,profesor. Zašto netko ne bi imao pravo doći na Trg ako mu se sve to sviđa? Zašto je on "mutant"? Koliko god se mi složili ili bili protiv spomenika, ti ljudi koji su došli, došli su kao gosti u naš grad. Kako,zašto,tko ih je organizirao, to je njihov problem. Ne vidim razloga vrijeđati te ljude. A i one Osječane koji su došli na Trg. Pa nisu svi protiv spomenika! Ja sam napisao "haiku" na tu temu da se malo našalim ali vrijeđanje ljudi i to od jednog nazovi političara stvarno nije u redu!

to da kramarić nema takta politički, kao ni privatno, je stara stvar. a sa primitivcima koji vladaju gradom i treba razgovarati na način koji jedini razumiju.
što se ljudi na trgu tiče, mnogima je prva asocijacija na njih bila, ako ne "mutanti" a onda nešto slično... a čak i da nije, otkud im, zaboga, ideja i pravo nositi majice na kojima piše "osijek kaže da"... otprilike kao da ja obučem majicu koju mi je poklonila budimpeštanska gradska vlast (a kako bi nadglasala svoje vlastite građane koji, nažalost, i nisu bili preglasni) i paradiram po njihovom glavnom trgu s majicom "budimpešta kaže da"... mislim, wtf? u tom bi se slučaju sama nazvala mutantom osijek031.com smile

#8:   Autor: Osječanin Post Postano: 16.06.2007. 11:46

CC,danas je lako manipulirati ljudima ako imaš vlast i moć(čitaj novac pa i medije). Ja ih ne krivim. Krivim one koji ih iskorištavaju. A ponavljam, normalno da je bilo i Osječana kojima se sviđa spomenik pa ne možemo stvar generalizirati kao da nitko od građana Osijeka ne želi taj spomenik.

#9:   Autor: CatCloe Post Postano: 16.06.2007. 11:53

pa ono... ne baš nitko, ali recimo 90% ljudi u gradu. Rolling Eyes
samo to, nažalost, nitko ne zna reći tako da ga se zaista i čuje. e to je već tužno.


Zadnja promjena: CatCloe; 16.06.2007. 11:56; ukupno mijenjano 1 put.

#10:  Re: Oporba i vladajući 'častili' se uvredama Autor: haniball Post Postano: 16.06.2007. 11:55

Avanti diletanti, nemojte na izbore pa poslije mucajte. Kramaric je od muke skoro prestao ali ja zapoceo. Koliki zeludac vi Osjecani imate? Tog magistratorskog k... treba poslati odakle je i dosao, Raspucina mu namontirati pod prozor a ne da izaziva podsmjeh na tom vec unakazenom trgu.

#11:   Autor: Osječanin Post Postano: 16.06.2007. 12:00

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › pa ono... ne baš nitko, ali recimo 90% ljudi u gradu. Rolling Eyes


Nevažno. Ne može netko ljude izrugivati samo zato što ne misle kao on. Može ali nije u redu. A pogotovo bi se Kramarić trebao pokriti ušima...On je zadnji koji može nešto pričati o izgledu Trga. Netko bi na Trgu mogao napisati "ZAUSTAVITE KRAMARIĆA, OVO JE NJEGOVO NEDJELO!"
osijek031.com smile

#12:   Autor: tamna strana Post Postano: 16.06.2007. 12:50

....zaboli me ona stvar za njihovo prepucavanje....jer vjerujem da kad se ugase kamere i novinari odu.....oni svi sjednu za isti stol i žderu i piju....kao da se ništa nije dogodilo.....

što se tice građana koji su obukli majice sa famoznim natpisom.....mogu samo reci....ne da su mutanti....vec prodane duše.....

#13:   Autor: Blofeld Post Postano: 16.06.2007. 15:48

Možda mutanti nije lijepa riječ. No kako sam i sam prošao trgom na dan nemilog događaja, moram priznati da Kramariću ne mogu zamjeriti.

Mislim da je ta šarada jedan od najtužnijih događaja u novijoj gradskoj povijesti, zbog činjenice da je organizirana od strane gradske vlasti s parolama o tobožnjoj koristi za sve građane. I to novcima iz proračuna! Da to organizira nekakva udruga ili stranka, ne bih rekao ni riječ. No ovako...

Bio je to klasičan stranački skup, međunarodnog karaktera, na kojemu su ljudi koji s Osijekom veze nemaju paradirali u majcama "Osječani su rekli da". Degutantno samo po sebi. Zar si gradonačelnik jednog grada može dozvoliti dovoženje navijača iz drugih država i mjesta? SRAMOTA MUTANTU JEDAN. Ujedno najavljujem, ostane li MUTANT u gradu nakon slijedećih izbora, čini se da ću se odseliti. Ili ja ili Đapić.

#14:   Autor: Anita_os Post Postano: 16.06.2007. 17:23

Meni je Šeks na tu temu rekao jednu stvarno pametnu i istinitu. Da je u redu podići spomenik, da treba veličati ljude i pamtiti ih prema njihovim djelima itd...ali da je sam način na koji je Đapić prezentirao i postavio sve to, jednom silom, ostavilo veliku mrlju na cijeli događaj.

I to je stvarno točno... Čovjek stvarno nema mozga. Isto kao s onim velikanima. Ja ne bi izašla više iz stana od neugode. I još se opravdav'o.
A to s mutantima, koliko god neprimjereno bilo za reći, stvarno nije daleko od istine. Ljudi su se tukli po Tvrđi i hodali po gradu u grupama, od tko zna kuda..i što kaze Blofeld, jedan gradonačelnik si ne bi smio dopustiti tako šta, to je ravno sramoti.

#15:   Autor: TataMata Post Postano: 16.06.2007. 20:59

OK, stvarno ste se udružili pljujući po Anti i HSP-u, ajd sad pošteno recite što se sve u gradu napravilo otkad je Ante gradonačelnik a HSP na vlasti. Zar je HDZ koristio drugačije metode od ''događanja naroda''. I općenito, za koju ste vi upće stranku glasali?

#16:   Autor: davorccc Post Postano: 16.06.2007. 23:18

Trebali smo im odnijeti malo očeva, da puste koju kap krvi.

#17:   Autor: davorccc Post Postano: 16.06.2007. 23:22

Ispravka netočnog navoda OČEVA = NOŽEVA.

#18:   Autor: CatCloe Post Postano: 17.06.2007. 9:45

TataMata je napisao/la: ›
OK, stvarno ste se udružili pljujući po Anti i HSP-u, ajd sad pošteno recite što se sve u gradu napravilo otkad je Ante gradonačelnik a HSP na vlasti. Zar je HDZ koristio drugačije metode od ''događanja naroda''. I općenito, za koju ste vi upće stranku glasali?

izgrađen je novi glavni trg s podnim grijanjem (???) na kojem su postavljene klupe od milijunzilijuna novaca, liftofvi za pothodnik koji još uvijek ne rade, naknadno postavljeni kričavo-narančasti kalići s drvećem, budući je trg gol golcat, a sada i spomenik koji nema nikakve veze s trgom, onim kojega bi trebao predstavljati, pa tako ni s mozgom.
izgrađen je i dični esseker centar koji zjapi prazan, a prazan prostor je, čini se, i njegova osnovna namjena i ispred kojeg je (ah, gle čuda) još jedna klupa od čije se izgradnje mogla nahraniti jedna omanja afrička država i na kojoj još k tome nitko nikada ni ne sjedi, zato jer liči na sve, samo ne na klupu.
betoniran je vrt jagode truhelke, ali su zato u njega postavljene 3 drvene kugle koje se ljuljaju, jupiiii i 3 drvena konjića..
ah, da, izgrađena je i pruga do bosutskog, što im jedino priznajem kao nešto korisno, osim što je zbog toga ukinuta jedna druga tramvajska linija, pa ih tako opet ima veličanstvene dvije, a cijela vinkovačka od onda izgleda kao da je u njoj bio atomski rat.
i, naravno, ne zaboravimo još pokoji trgovački centar..

#19:   Autor: TataMata Post Postano: 17.06.2007. 11:17

[/quote]
izgrađen je novi glavni trg s podnim grijanjem (???) na kojem su postavljene klupe od milijunzilijuna novaca, liftofvi za pothodnik koji još uvijek ne rade, naknadno postavljeni kričavo-narančasti kalići s drvećem, budući je trg gol golcat, a sada i spomenik koji nema nikakve veze s trgom, onim kojega bi trebao predstavljati, pa tako ni s mozgom.
izgrađen je i dični esseker centar koji zjapi prazan, a prazan prostor je, čini se, i njegova osnovna namjena i ispred kojeg je (ah, gle čuda) još jedna klupa od čije se izgradnje mogla nahraniti jedna omanja afrička država i na kojoj još k tome nitko nikada ni ne sjedi, zato jer liči na sve, samo ne na klupu.
betoniran je vrt jagode truhelke, ali su zato u njega postavljene 3 drvene kugle koje se ljuljaju, jupiiii i 3 drvena konjića..
ah, da, izgrađena je i pruga do bosutskog, što im jedino priznajem kao nešto korisno, osim što je zbog toga ukinuta jedna druga tramvajska linija, pa ih tako opet ima veličanstvene dvije, a cijela vinkovačka od onda izgleda kao da je u njoj bio atomski rat.
i, naravno, ne zaboravimo još pokoji trgovački centar..[/quote]

OK, da krenemo redom- naravno da znaš da je trg sebi za spomen dao napraviti Kramarić i da je to projekt koji je naslijeđen od njega i vrlih stručnjaka koji su ga dizjnirali zajedno s klupama. Ribarsku je također projektirala struka kao i trg J. Truhelke. Što se tiče Vinkovačke ona će kao i nova cesta do Divaltove zajedno s prugom do Juga 2 biti realizirane u okviru mandata (slijedeće 2 godine) a neki od tih projekata i do kraja ove godine. Ne spominješ projekt novog autobusnog kolodvora, uređenje Zoo vrta, bespla kompu, cvijeće i napor djelatnika Unikoma da ovaj grad ponovo zablista u punom sjaju, nego pišeš sve negativno. To nije dobro jer ispada da u Osijeku vladaju isključivo neke afere i da se ništa ne radi, a nije tako.

#20:   Autor: CatCloe Post Postano: 17.06.2007. 12:15

TataMata je napisao/la: ›
Ribarsku je također projektirala struka kao i trg J. Truhelke.

nije mi jasno zašto se svi toliko pozivaju na tu famoznu "struku", pa naravno da ih nisu projektirali pekari ili automehaničari! problem i je u tome što je stručnost te struke često pod velikim upitnikom. i mitevski je "struka" na kraju krajeva. razni čudaci mašu raznim diplomama, stečenim na razne načine... pa tako i magistarskim radovima. Rolling Eyes
TataMata je napisao/la: ›
ispada da u Osijeku vladaju isključivo neke afere
ma jok, to sam ja izmislila osijek031.com smile

#21:   Autor: CatCloe Post Postano: 17.06.2007. 13:13

uz dodatak - unikomu svaka čast na trudu oko njihovog dijela posla. jedino što mislim da se za 2 milijuna i 380.000 kuna moglo napraviti i malo više u zoo vrtu.

#22:   Autor: Blofeld Post Postano: 17.06.2007. 13:28

OK, da krenemo redom- naravno da znaš da je trg sebi za spomen dao napraviti Kramarić i da je to projekt koji je naslijeđen od njega i vrlih stručnjaka koji su ga dizjnirali zajedno s klupama. Ribarsku je također projektirala struka kao i trg J. Truhelke. Što se tiče Vinkovačke ona će kao i nova cesta do Divaltove zajedno s prugom do Juga 2 biti realizirane u okviru mandata (slijedeće 2 godine) a neki od tih projekata i do kraja ove godine. Ne spominješ projekt novog autobusnog kolodvora, uređenje Zoo vrta, bespla kompu, cvijeće i napor djelatnika Unikoma da ovaj grad ponovo zablista u punom sjaju, nego pišeš sve negativno. To nije dobro jer ispada da u Osijeku vladaju isključivo neke afere i da se ništa ne radi, a nije tako.
[/quote]

Uređenje Zoo vrta, bespla kompa, cvijeće, napor djelatnika Unikoma - pa zar to nije njihov posao, da uljepšavaju grad. To bi trebao biti nekakav plus Đaponeu, no dobro.

Projekt kolodvora. Za one koji možda ne znaju, javno privatno partnerstvo model je u kojemu javni partner ne troši novce za investiciju, nego za najam. Kako grad više nema ni lipe, taj će najam biti 1 kuna na 30 godina. Netko bi pomislio da je to super, a da je privatni investitor budala. No taj netko ne zna da je parcela na kojoj će biti kolodvor toliko ogromna, da će se oko istog sagraditi još brdo komercijalno isplativih stvari, tako da kolodvor zauzima svega 15-ak % tog prostora. Ukratko, grad se je ovim modelom odrekao ogromnih prihoda u slijedećih 30 godina, sve da bi Đapone otvorio kolodvor netom prije izbora. Bravo.

Tramvajska pruga. Totalno beskorisna, s obzirom na broj putnika, a ako se produži do Juga 2, još bi mogla i imati nekog smisla. No da će se to napraviti u slijedeće 2 godine može vjerovati samo suludi optimist, koji uz to ne zna stanje gradske blagajne.

Ako još ima koji značajan projekt Grada, volio bih znati. Ali nema. Sve ostalo se radi privatnim investicijama, a to veze s Đaponeom nema. Možda da su mutanti iz okolnih zemalja donijeli i neku lovu zajedno sa crnim zastavama kad su dolazili u Osijek, no nisu. Kad malo bolje razmislim, pa mi njima dajemo lovu. Ole!

#23:   Autor: TataMata Post Postano: 17.06.2007. 13:36

CatCloe je napisao/la: ›
uz dodatak - unikomu svaka čast na trudu oko njihovog dijela posla. jedino što mislim da se za 2 milijuna i 380.000 kuna moglo napraviti i malo više u zoo vrtu.

U potpunosti se slažem da svi rashodi naših gradskih fimi trebaju biti na uvid i podložni kritici javnosti jer lako je zastraniti kada imaš vlast- davno je rečeno da svatko ima svoju cijenu i na to uvijek treba gledati s povećanom pozornošću, ali ova gradska uprava tek je na pola mandata i shodno tome tek u naredne dvije godine će se vidjeti uspješnost ovog tima koji je trenutno na vlasti. Isto tako činjenica je da imaju poprilično inicijative i to je pohvalno.

#24:   Autor: TataMata Post Postano: 17.06.2007. 13:45

Blofeld je napisao/la: › Ako još ima koji značajan projekt Grada, volio bih znati. Ali nema. Sve ostalo se radi privatnim investicijama, a to veze s Đaponeom nema. Možda da su mutanti iz okolnih zemalja donijeli i neku lovu zajedno sa crnim zastavama kad su dolazili u Osijek, no nisu. Kad malo bolje razmislim, pa mi njima dajemo lovu. Ole!

Ne zaboravi da su projekti grada i sve ono što se događa u četvrtima i mjesnim odborima, a činjenica je da su svim Vijećima GČ i MO sredstva ove godine udvostručena i mnogi mali projekti za dobrobit građana su već realizirani a neki će se realizirati do kraja godine.

#25:   Autor: Blofeld Post Postano: 17.06.2007. 14:14

Sad je to stvar perspektive. Točno je da se može dogoditi da Grad nema nikakve projekte. U tom slučaju sve što se napravi velik je uspjeh. Na taj način je i ova gradska vlast prilično uspješna, jer u odnosu na ništa ipak se nešto događa.

A može se gledati i na drugi način, da se nekakvi projekti podrazumijevaju, a da je uspjeh samo ono što značajno mijenja uvjete života u gradu, u našem slučaju gospodarski projekti. Takvih nema, niti ih je bilo, a čini se da ih skoro neće biti. I tako onda svaka dosadašnja vlast zaslužuje osudu, i najmanje promjenu.

I na kraju problem imagea grada. Da sam ja strani investitor, koji ima suludu ideju ulaganja u Hrvatsku, zar bi došao u grad u kojemu je na vlasti HSP i gradonačelnik mjeritelj kukuruza i lažni magistar. Pa to je kao da idete u Srbiju ulagati u mjesto gdje su na vlasti radikali, ili pak u Sloveniju kod Podobnika, U Francusku kod Le Pena. Kontakti ove vlasti u poslovnom i bilo kojem drugom svijetu ograničeni su na potez Mostar, Orašje, Hrvatska, pa zato stalno navlače neke političke luzere kao što su Letica i Granić da paradiraju po Europi sa pričom da se ne radi o neoustašama. O tome se ovdje radi. Ista stvar i s Glavašem, samo što on čak nema ni
Leticu ni Granića, jer izvan Osijeka saginju pogled kad ga vide. Na taj način tradicionalno mirno i uljudno mjesto kao što je Osijek stječe image grada divljaka i radikala, mjesto u koje ne valja ni ući. I nemam ništa protiv Ćaprazlija, ili odakle je već Glavaš dospio, ali grad nam vode ljudi koji ne znaju niša o triadiciji, povijesti, duhu, kulturi, i građanskom životu ovoga grada. Pravi građanin Osijeka jednostavno ne može dovesti 20 buseva ljudi na trg na kojem pjeva Mate Bulić.

#26:   Autor: CatCloe Post Postano: 17.06.2007. 18:06

Blofeld je napisao/la: ›
A može se gledati i na drugi način, da se nekakvi projekti podrazumijevaju, a da je uspjeh samo ono što značajno mijenja uvjete života u gradu, u našem slučaju gospodarski projekti. Takvih nema, niti ih je bilo, a čini se da ih skoro neće biti. I tako onda svaka dosadašnja vlast zaslužuje osudu, i najmanje promjenu.

da, ja sam isto stekla dojam da se uglavnom nešto licka i mulja. sve nešto starčević ovdje, mačkamama tamo, te žardinjere s cvijećem, klupe deformirane do apsurda, konjići i kugle, a sve dozlaboga skupo i beskrajno nefunkcionalno..

Blofeld je napisao/la: ›
I nemam ništa protiv Ćaprazlija, ili odakle je već Glavaš dospio, ali grad nam vode ljudi koji ne znaju niša o triadiciji, povijesti, duhu, kulturi, i građanskom životu ovoga grada. Pravi građanin Osijeka jednostavno ne može dovesti 20 buseva ljudi na trg na kojem pjeva Mate Bulić.

uz ispravku da iz ćaprazlija nije glavaš nego đapić, apsolutno se slažem s ostalim. tužno, pretužno. to mi je takvo skrnavljenje grada da nemam riječi..

#27:   Autor: vlale Post Postano: 17.06.2007. 21:21

ovo s Matom Bulićem je vrhunac gluposti...pa zar Osijek nema niti jednog pjevača ili grupu????
a da ni ne spominjem da je letke grada Osijeka (ma onaj Gradski vodič, ne radi mi mozak trenutno) naša gradska vlast dala tiskati u Zagreb...očito nemamo niti jednu tiskaru

#28:  Re: Oporba i vladajući 'častili' se uvredama Autor: lufus Post Postano: 17.06.2007. 21:44

pa to ni nije bila "fešta" za osječane, ali su je osječani platili.

#29:   Autor: TataMata Post Postano: 17.06.2007. 22:14

vlale je napisao/la (Pogledaj post): › ovo s Matom Bulićem je vrhunac gluposti...pa zar Osijek nema niti jednog pjevača ili grupu????
a da ni ne spominjem da je letke grada Osijeka (ma onaj Gradski vodič, ne radi mi mozak trenutno) naša gradska vlast dala tiskati u Zagreb...očito nemamo niti jednu tiskaru

Gradski vodič štampa mala obiteljska tvrtka iz Osijeka-iz Krapinskog naselja, oni su i osmislili projekt zajedno s TZ Osijek.

#30:  Re: Oporba i vladajući 'častili' se uvredama Autor: super_leptir Post Postano: 18.06.2007. 0:27

meni se spomenik svidja... je da malo lici na nekog repera... ali simpa mi je... sto se mene tice neka ga Smile

#31:   Autor: Poppy Post Postano: 18.06.2007. 7:56

super_leptir je napisao/la: ›
meni se spomenik svidja... je da malo lici na nekog repera... ali simpa mi je...


Simpa, simpa simpa! 098! Very Happy

#32:   Autor: Ingo Post Postano: 18.06.2007. 8:44

sto se teletabisa tice, mene su upozorili na rijecnik i rekli da ne smijem psovati, proklinjati ... pa cu se graficki izraziti !##!@$$@!@!#!@!$@#!$@!!!!@$#$

#33:   Autor: CatCloe Post Postano: 18.06.2007. 9:03

tatamata, hoćeš nam otkriti koja je tvoja funkcija u poglavarstvu? Wink

#34:   Autor: diva Post Postano: 18.06.2007. 9:26

radi na povećavanju broja HSP-ove omladine u krilu Tata Mat(kovića). Toliko ih je već sakupio da mu je "osobno" pala na pamet ideja o Kući mladih u Vinkovačkoj , većina te djece ne znaju pozadinu tog kućnog okupljanja.

#35:   Autor: TataMata Post Postano: 18.06.2007. 9:55

CatCloe je napisao/la: ›
tatamata, hoćeš nam otkriti koja je tvoja funkcija u poglavarstvu? Wink
diva je napisao/la: ›
radi na povećavanju broja HSP-ove omladine u krilu Tata Mat(kovića). Toliko ih je već sakupio da mu je "osobno" pala na pamet ideja o Kući mladih u Vinkovačkoj , većina te djece ne znaju pozadinu tog kućnog okupljanja.

Nema problema, onog trenutka kad vas dvije djevojčice priznate za koju stranku radite. Uostalom, to je očito - za luzere Smile

#36:   Autor: diva Post Postano: 18.06.2007. 10:08

očito te muči što imam pravo kada ti otvoreno kažem kako večina omladine koja se u Kući "druži- roštilja" isl. nema blage veze u koje je dvorište ušla i da im to može jednog dana štetiti (jer možda to ne bi htjeli u svojim budućim preporukama), a pitam se za maloljetinike, znaju li im roditeljice tko om je drugi Tata?

#37:   Autor: TataMata Post Postano: 18.06.2007. 10:16

diva je napisao/la: ›
očito te muči što imam pravo kada ti otvoreno kažem kako večina omladine koja se u Kući "druži- roštilja" isl. nema blage veze u koje je dvorište ušla i da im to može jednog dana štetiti (jer možda to ne bi htjeli u svojim budućim preporukama), a pitam se za maloljetinike, znaju li im roditeljice tko om je drugi Tata?

Nema problema, slobodno ti reci što želiš ali nastoj biti objektivna. Po tim ''preporukama'' kontam da ništ ne kužiš, o kakvim preporukama ti pričaš. Što se tiče roditelja, ja sam ovdje odrastao i uglavnom me svi znaju. Za sada nema nikakvih prigovora, dapače u projekt sam uključio i Proni i Crveni križ i većinu škola iz četvrti.

#38:   Autor: Osječanin Post Postano: 18.06.2007. 10:48

TataMata, mislim da vi u HSP-u niste svjesni koliko će vas koštati ovo sa spomenikom na prvim izborima... Ne, ne i ne!

#39:   Autor: diva Post Postano: 18.06.2007. 11:07

Ma vidi ti samoljublja i vrednovanja svog morala u Ind. četvrti.To što si odrastao u Ind. četvrti tebi je dovoljno da roditelji i omladina vjeruju u tvoje dobre namjere i tvoje programe, pardon HSP-ove koji nam proširuje spoznaju o postojanju duplih članova u našim obiteljima. Otac domovine - Trg, Otac Grada i Otac Četvrti. Naravno, sve kreće iz Obitelji ali ne iz čopora. Imam osjećaj kako nam se želiš dopasti. Škole u Ind. četvrti A. Šenoa (koja nema dovoljno učenika za dvije smjene) i D. Cesarić koja isto muku muči sa manjkom djece odlično rade i dobivaju dovoljno priznanja bez politikanstva, bar se nadam. I mislim da si previše pružio papke čak i na osmoškolce Užas.

#40:   Autor: CatCloe Post Postano: 18.06.2007. 11:16

TataMata je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
tatamata, hoćeš nam otkriti koja je tvoja funkcija u poglavarstvu? Wink
diva je napisao/la: ›
radi na povećavanju broja HSP-ove omladine u krilu Tata Mat(kovića). Toliko ih je već sakupio da mu je "osobno" pala na pamet ideja o Kući mladih u Vinkovačkoj , većina te djece ne znaju pozadinu tog kućnog okupljanja.

Nema problema, onog trenutka kad vas dvije djevojčice priznate za koju stranku radite. Uostalom, to je očito - za luzere Smile

bože sačuvaj, prije bi si ruku odrezala nego imala ikakve veze s bilo kojom političkom strankom! nemam za to dovoljno debelu kožu, niti sam raspoložena za ulaženje u bilo čije analne otvore.
nisam ni sumnjala da takvi mogu poimati svijet samo kroz politički spektar Rolling Eyes

#41:   Autor: TataMata Post Postano: 18.06.2007. 11:31

diva je napisao/la: ›
Imam osjećaj kako nam se želiš dopasti.

Sorry, oženjen sam. Imam dvoje klinaca i cijeli projekt je i nastao iz razgovora s njima i njihovim frendovima tako da to nije HSP-ov program nego dječji. A i dosta je lažne skromnosti: vodim besplatni tečaj informatike, održavam web stranicu, moja je i ideja brendiranja četrvti i info letka i idem dalje. U svakom slučaju na kući sam od jutra do mraka već pet tjedana (moš mislit kolko mi je žena sretna) i sve to potpuno volonterski. Već sam te zvao da se uvjeriš sama umjesto što stalno nešto zanovjetaš. Ukoliko želiš raditi nešto korisno i pomoći mladima ove četvrti i grada učini više nešto. Bolje bi ti bilo da nam dođeš pomoći okrečit koju sobu pa češ se osjećati bolje, potpunije i sretnije jer znaš da si napravila nešto korisno Smile

#42:   Autor: roca Post Postano: 18.06.2007. 11:32

Čemu međusobna podbadanja, za mjesec dana će se ionako zaboraviti cijeli ovaj fijasko. Isto kao i ona rugoba od spomenika na trgu Slobode...tko je dao odobrenje za njegovo postavljanje, Kramarić?

#43:   Autor: davorccc Post Postano: 18.06.2007. 11:33

Primjereno njihov mentalnom sklopu

#44:   Autor: TataMata Post Postano: 18.06.2007. 11:40

[/quote]
bože sačuvaj, prije bi si ruku odrezala nego imala ikakve veze s bilo kojom političkom strankom! nemam za to dovoljno debelu kožu, niti sam raspoložena za ulaženje u bilo čije analne otvore.
nisam ni sumnjala da takvi mogu poimati svijet samo kroz politički spektar Rolling Eyes
[/quote]
Zbog tvog načina poimanja politike tako nam i je, ljudi misle da ne mogu ništa promjeniti i da to ne vrijedi truda pa se predaju i bez borbe. Malo se nešto gunđa po čoškovima i fajront. Kad se treba javno usprotivit onda getva.

#45:   Autor: TataMata Post Postano: 18.06.2007. 11:46

davorccc je napisao/la: ›
Primjereno njihov mentalnom sklopu

Potpuno si u pravu, ispričavam se svima na forumu što sam gnjavio, al kad djevojčice vole napadat Smile

#46:  zelena vrpca Autor: toma_os Post Postano: 18.06.2007. 13:02

Svi hvale Unikom i mislim da neke stvari treba pojasniti. Unikom, točnije RJ Zelenilo, nepovratno uništava parkove i perivoje ovoga grada. Da je tome tako možete se uvjeriti gdje god se okrenete jer svi dijelovi grada devastiraju se jednako. Na prvi pogled lijepo izgleda tih nekoliko gredica svježe posađenog cvijeća, međutim radi se o tome da to cvijeće može saditi svatko i nije nikakav problem zaliti vodom svakoga jutra i to je sva umjetnost. Problem su stabla od kojih su neka i višestoljetna. Novi voditelj je tu da opere lovu, stara voditeljica je jadna izgubljena u vremenu i prostoru i da ju pitate koliko je sati sva bi se zbunila i zarumenila.
Stabla se ruše bez ikakvih temeljitih ispitivanja i analiza, nego dođe lega sa dva motornim pilama naoružana majstora i reži. To je posebno izraženo u protekle dvije godine od smrti žene pored Doma zdravlja koju je ubila suha grana otpala za nevremena (ne moram ni reći da za ovu tužnu priću nitko nije odgovarao, a ni neće…) U ZOO vrt su uloženi milijuni, a zapravo nije napravljeno ništa tj. isto kao u gradu malo cvijeća, lijepo za oko, a u stvari…
Ulice koje su navodno obnovljene su uništene do te mjere da tu više nikakav popravak nije moguć. Što se neukusa tiče dovoljno je pogledati one čupove (plastične ???) na Trgu ili tramvajsko okretište kod vrlog nam dogradonačelnika Matkovića gdje je kao vrhunac kiča postavljen onaj smiješni vodoskok koji me neodoljivo podsjeća na ringišpil u Donjoj Motičini za kirvaja 1959. godine. Uglavnom ljudima se sviđaju te nesretne fontane i par stručaka cvijeća, a sve ono što vrijedi i što smo naslijedili od naših baka i djedova ode nepovratno u P.M.
Slavni Rondel je došao Tvrđi kao šaka na oko. Dajte si truda prošetajte se pa malo bolje pogledajte kako se ove ultramoderne lampe uklapaju u barokni ugođaj Tvrđe. Pogledajte kako je uređeno zelenilo oko rondela (tu se najbolje vidi sva nestručnost i neznanje ljudi koji se o teme brinu). Kao vrhunac ljudske gluposti dolazi sam rondel i uklesana imena i nazivi vrlih darovatelja (obitelj Branka Ostovića, Tankerska plovidba Zadar, HNS, N.K. Dinamo ???? itd.). Jeste li igdje u svijetu vidjeli nešto slično???? Dakle još jedna stvar po kojoj je Osijek jedinstven.
Što se tiče spomenika na Trgu reći ću samo YO!

#47:   Autor: Rajnus Post Postano: 18.06.2007. 13:06

Dobro direktore...evo citamo tvoje prijedloge...

#48:   Autor: CatCloe Post Postano: 18.06.2007. 13:14

TataMata je napisao/la: ›
Zbog tvog načina poimanja politike tako nam i je, ljudi misle da ne mogu ništa promjeniti i da to ne vrijedi truda pa se predaju i bez borbe. Malo se nešto gunđa po čoškovima i fajront. Kad se treba javno usprotivit onda getva.

istina je kako ljudi preuzimaju premalo inicijative, a što se naročito osjeti kada dođu izbori. a druge strane.. možda im nije za zamjeriti, budući gradom i državom često ne vladaju oni za koje je većina glasala, nego raznorazne postizborne koalicije ili, kao u slučaju osijeka, onaj koga nam je namontirao tata glavaš.. Rolling Eyes tako nam i treba

#49:   Autor: TataMata Post Postano: 18.06.2007. 13:17

toma_os je napisao/la: ›
Svi hvale Unikom i mislim da neke stvari treba pojasniti. Unikom, točnije RJ Zelenilo, nepovratno uništava parkove i perivoje ovoga grada.

Lega moj u parkovima se ništ ama baš ništ nije radilo od rata, savim normalno da sad treba neke stvari riješit na način s kojim nismo sretni. Al bitno je napokon započet rješavat problem starog i trulog drveća.

#50:   Autor: Osječanin Post Postano: 18.06.2007. 13:18

Budimo iskreni, ono što je bilo prije tramvajskog okretišta više je nego katastrofa. Ovo danas još nekako izgleda. A žardinijere na Trgu su zakon! Cool

#51:   Autor: diva Post Postano: 18.06.2007. 13:44

Tata Mata moraš ukoriti Matkovića zašto nije ništa radio u Zelenilu dok nije prešao u ljubljenu mu politiku -Grad. JE to danas imaš slobodan dan od djece, žene i čupanja korova ? Treba se malo družiti i sa ljudima drugačijeg promišljanja, možda ti sine neka nova ideja . Npr. kako prosvijetliti tvoj čopor da obiđu malo stare i nemoćne kojih u Ind. četvrti ima jako puno. Možda im donijeti hranu, lijekove odvesti do Dr. Marinčića isl. To bi mi se recimo svidjelo. A djecu pusti da se igraju i spoznaju sebe.

#52:   Autor: TataMata Post Postano: 18.06.2007. 14:02

diva je napisao/la: ›
Tata Mata moraš ukoriti Matkovića zašto nije ništa radio u Zelenilu dok nije prešao u ljubljenu mu politiku -Grad. JE to danas imaš slobodan dan od djece, žene i čupanja korova ?

Tek kad je Gordan došao u zelenilo nešto se pozitivno počelo dešavati i raditi nakon svih godina nerada i javašluka. A ako nisi znala organizirao sam kompletan informatički kabinet i tečaj u Domu za starije u Drinskoj u suradnji s Domom tehnike i oni su to prihvatili super-naravno besplatno.

#53:   Autor: diva Post Postano: 18.06.2007. 14:20

informatički tečajevi je jedino što si napravio , čime se hvališ i ponavljaš. Govorim o trećoj starosnoj dobi koja nije u stanju zbog bolesti sudjelovati u takvim projektima, već im treba dobronamjerno pokucati na vrata i s njima podijeliti malo svoga vremena . Taj dio nisi označio ili ti je to "nemoguća misija"

#54:   Autor: TataMata Post Postano: 18.06.2007. 14:39

diva je napisao/la: ›
informatički tečajevi je jedino što si napravio , čime se hvališ i ponavljaš. Govorim o trećoj starosnoj dobi koja nije u stanju zbog bolesti sudjelovati u takvim projektima, već im treba dobronamjerno pokucati na vrata i s njima podijeliti malo svoga vremena . Taj dio nisi označio ili ti je to "nemoguća misija"

Ne, to mi nije nemoguća misija ali ukoliko ćemo ići zajedno pa da vidim koliko si ti spremna za tako nešto.
Čuj, činjenica je da svi ne mogu raditi sve ali ako si ti za zajedničku akciju i ja sam.

#55:   Autor: Blofeld Post Postano: 18.06.2007. 15:05

TataMata je napisao/la: ›
diva je napisao/la: ›
Tata Mata moraš ukoriti Matkovića zašto nije ništa radio u Zelenilu dok nije prešao u ljubljenu mu politiku -Grad. JE to danas imaš slobodan dan od djece, žene i čupanja korova ?

Tek kad je Gordan došao u zelenilo nešto se pozitivno počelo dešavati i raditi nakon svih godina nerada i javašluka. A ako nisi znala organizirao sam kompletan informatički kabinet i tečaj u Domu za starije u Drinskoj u suradnji s Domom tehnike i oni su to prihvatili super-naravno besplatno.


Jedan dan mi došao prijatelj s pričom kako je probao naći posao u jednoj gradskoj firmi, pa mu je direktor iste tražio 3000 eura za posao na neodređeno. Ja sam mu rekao da ne vjerujem, i da ne priča gluposti, jer takve su stvari nemoguće. Summertime, the living is easy...

#56:   Autor: TataMata Post Postano: 18.06.2007. 15:19

Blofeld je napisao/la: ›
Jedan dan mi došao prijatelj s pričom kako je probao naći posao u jednoj gradskoj firmi, pa mu je direktor iste tražio 3000 eura za posao na neodređeno. Ja sam mu rekao da ne vjerujem, i da ne priča gluposti, jer takve su stvari nemoguće. Summertime, the living is easy...

Pa nismo uzalud pri vrhu po pitanju korupcije u državi. Vlast kvari ljude- pitanje je kakvi bismo mi bili da smo u takvoj situaciji i koliko smo u stvari jaki karakteri. I još jedna: Prilika stvara lopova Sad

#57:   Autor: Blofeld Post Postano: 18.06.2007. 15:50

TataMata je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
Jedan dan mi došao prijatelj s pričom kako je probao naći posao u jednoj gradskoj firmi, pa mu je direktor iste tražio 3000 eura za posao na neodređeno. Ja sam mu rekao da ne vjerujem, i da ne priča gluposti, jer takve su stvari nemoguće. Summertime, the living is easy...

Pa nismo uzalud pri vrhu po pitanju korupcije u državi. Vlast kvari ljude- pitanje je kakvi bismo mi bili da smo u takvoj situaciji i koliko smo u stvari jaki karakteri. I još jedna: Prilika stvara lopova Sad


Uz to što si, po svemu sudeći, potpuni altruist, još si i pravi narodni mudrac. Hoćeš reći, svi su u biti lopovi, samo nemaju gdje ukrasti. Ja kao pravi Hrvat katolik ne mogu u to povjerovati. Zato ću i na slijedećim izborima glasati za HSP, pravu hrvatsku i katoličku stranku, stranku poštenjačina i vrlih ljudi. Nijh vlast ne može pokvariti, to su karakteri, a i slijede nauk Oca domovine Ante Starčevića (samo da mi je još i otkriti što je taj nauk). A gospodinu Đapiću i Matkoviću treba odmah podići spomenik, jer su oni garancija da se u gradu Osijeku nije ukrala, niti će se ukrasti ni lipa. Jel ima još mjesta u mladeži HSP-a? Gdje da se obratim?

#58:   Autor: super_leptir Post Postano: 18.06.2007. 16:20

meni se osobno svidja sto se grad probudio... i ne moze preci preko toga kao slijepci jer su promjene ocite... neka rjesenja nisu najbajnija i neka su iskljucivo radi prikupljanja ploitickih bodova... ali toga ce biti uvijek i to je "normalno"....

drago mi je da se grad budi i da se VIDE promjene... to me nekako podize i daje mi nadu da ipak nismo zaboravljeni i da nismo na kraju svijeta!

a kad svi imaju neke primjedbe... ono sto mene najvise smeta su oni reklamni stupovi ispred katedrale (s druge strane pruge)... ima ih vise nego klupa i taj dio izgleda ko saka na oko! ako bih ista mijenjao to je onda maknio te reklame... ostavio bih samo onaj velikiplan grada!

#59:   Autor: mladen.jr Post Postano: 18.06.2007. 16:22

Trebalo bi malo izmjeniti garnituru na vlasti...npr. HSLS?

#60:   Autor: Blofeld Post Postano: 18.06.2007. 16:42

mladen.jr je napisao/la: ›
Trebalo bi malo izmjeniti garnituru na vlasti...npr. HSLS?


A da sad, HSLS. Nećemo od lica guzicu pravit. Nego bilo bi dobro da uđu Glavašeci, Đapićevci I Kramarićevci u koaliciju, pa da onda građani ne moraju puno razmišljati, već zaokruže bilo šta drugo.

I da, bilo bi zgodno da se na lokalnim izborima izabere stranka koja će biti na vlasti u državi, pa da konačno dobijemo koju lipu.

#61:   Autor: TataMata Post Postano: 18.06.2007. 17:26

Blofeld je napisao/la: ›
I da, bilo bi zgodno da se na lokalnim izborima izabere stranka koja će biti na vlasti u državi, pa da konačno dobijemo koju lipu.


Ne može, jer mi smo uvijek kontra svih Smile

#62:   Autor: super_leptir Post Postano: 18.06.2007. 22:41

Blofeld je napisao/la: ›
I da, bilo bi zgodno da se na lokalnim izborima izabere stranka koja će biti na vlasti u državi, pa da konačno dobijemo koju lipu.


haha... pa koda bi to pomoglo! necemo bit naivni!

#63:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 19.06.2007. 9:32

Blofeld je napisao/la: › I da, bilo bi zgodno da se na lokalnim izborima izabere stranka koja će biti na vlasti u državi, pa da konačno dobijemo koju lipu.
Hm, mislim da je sadasnja situacija daleko bolja (Sanader-Djapic), odnosno mogla je biti daleko lukrativnija po projekte u gradu.

Steta sto oni koji su trenutno na vlasti u gradu to nisu znali kapitalizirati, vec su se posvetili niskorisnim projektima tipa spomenik Starcevicu i svrstavanje uz pomahnitalog gubitnika.

To se zove Potpuni Politicki Promasaj.

Fino si definirao Sveto Trojstvo Glavas-Djapic-Kramaric. Alijansa za Promasaje! Doduse, tu bih jos dodao i "svi ostali politicari od 40+ godina" i time zaokruzio pricu o onima koje treba politicki eutanazirati.
Osijek031.com » Vijesti » Oporba i vladajući 'častili' se uvredama


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::