Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Laptopi petašima, a uskoro i nastavnicima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2009. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svašta ste nakontali i sa puno toga se slažem a s puno toga i ne...da ne citiram ..tko je digao ruku za ovaj projekat to se zna..nećemo se lagati..ali ajde to mi trenutno nije bitno...
bitno je to da se javljam kao roditelj koji ima dijete u petom razredu kao i starije u 6.i sasvim pouzdano znam da sve ćešće a sad je već prešlo uobičajeno zadaće rade kod kuće i šalju ga mailom profesoru..
i ja apsolutno nemam ništa protiv toga ali imam protiv toga da nosaju te laptope ovamo tamo...zbog razno raznih razloga od kojih su neki već spomenuti...
samo mi jedna stvar nije jasna,nama je rečeno da djeca s negativnim ocjenama neće dobiti laptope..koliko znam to nije bilo mjerilo u g.poglavarstvu,pa se pitam kod koga će završiti ti strojčeki
eto čito kao jelte roditelj a sa strane predizbornog skuplanja bodova bi se svašta dalo reći

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Alo, ne prozivaj HSP bez veze
Lega ja jesam koji puta mutav, ali ne toliko. Tko je digao ruku za takav prijedlog? Tko ima najveći broj vijećnika u Gradskom Vijeću? Tko te spriječio da svoje ideje ne realiziraš u zadnje četiri godine? Tko je, u konačnici, na vlasti u Osijeku?

Pa ako ćeš iskreno odgovoriti na ta pitanja vidjet ćeš da nisam HSP prozvao bez veze. I ono što sam uz put spomenuo je da je najgora mjera koju SDP može donijeti otprilike podjednako loša kao cijela politika HSP-a.

@TataMata: Kad si tako revnosno odgovorio na moje dvojbe o informatizaciji, gdje ti je odgovor na pitanje o pripremi naših srednjoškolaca za upise na fakultete?
OK, nedjelja je popodne nema ništa pametno na tv-u, žena mi spava, klinci su negdje zdimili pa ajde da čakulamo Smile, potpora srednjoškolcima je ok i to je super stvar, kolika je bila cifra...možda se nešto i može riješiti...
što se tiče mog nastojanja, već tri mjeseca nastojim inicirati osnivanje Odbora za informatiku i to sada i tvoji koče (neki iz poglavarstva mi kažu da si u sdp-u), jer i gospodarstvo i informatika su pod HNS-om i SDP-om pa se moji ne žele miješati u njihove projekte. Jedino moram reći da s Dragom Aćimovićem surađujem više nego dobro i da ga moram pohvaliti javno Smile

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2009. 19:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › OK, nedjelja je popodne nema ništa pametno na tv-u, žena mi spava, klinci su negdje zdimili pa ajde da čakulamo Smile
Tako klasični hrvatski politačari promišljaju politiku. Ajde, to je ozbiljan posao 24/7, a ne nešto što se može obaviti uz juhicu ili u pauzi kad klinci spavaju.
Citat: › potpora srednjoškolcima je ok i to je super stvar, kolika je bila cifra...možda se nešto i može riješiti...
Tko je u vlasti znao bi kolika je cifra. Uzmi da je bruto sat nastavnika oko 200,00kn, da se radi u grupama po 10 i da se želi upisati 2000 Osječkih srednjoškolaca pa vidi i sam koliko novaca treba.
Citat: › što se tiče mog nastojanja, već tri mjeseca nastojim inicirati osnivanje Odbora za informatiku i to sada i tvoji koče
Ako misliš da su moji iz Stranke zdravog razuma uvjeravam te da oni ne koče.
Citat: › (neki iz poglavarstva mi kažu da si u sdp-u)
(Neki iz poglavarstva mi kažu da Đapić nije prepisao magisterij)
Citat: › gospodarstvo i informatika su pod HNS-om i SDP-om pa se moji ne žele miješati u njihove projekte
Pa koji klinac ti onda formiraš Odbor za informatiku? Jesi li ti iz SDP ili HNS? Ili misliš, kao što to mislim i ja, da vlast mora raditi na projektima općeg dobra pa nije bitno "što je pod kime".
Citat: › Jedino moram reći da s Dragom Aćimovićem surađujem više nego dobro i da ga moram pohvaliti javno Smile
Ajde mi sad molim te objasni ako SDP koči tvoje projekte kako to da s SDP-ovcem Dragom Aćimovićem radiš toliko dobro da ga moraš javno hvaliti? Eto ja javno pohvaljujem svoju kravu Kudrava što mi je dala 12 litara mlijeka neki dan. Za razliku od Drage, ona ne koči moje projekte razvoja mljekarstva i informatike u Osijeku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Linux vs. Windows - Linux je mocniji, bolji, konfigurabilniji, mogucnosti su mu daleko vece nego Windowsima. Ali, to ne znaci da je to dobro za djecu, odnosno za svrhu zbog koje su djeca dobila racunala.


IMO - nijedan OS nije bolji od drugoga utoliko da možemo zaključiti da je, recimo neki od Linuxa bolji od Windowsa. Svaki OS ima svoju publiku i svoju konkretnu primjenu.
No - razlike su sve manje u zadnjih par godina kako se Linux polako sa testnih kanti geekova (koji su i dalje svakodnevni posao obavljali na Win ili Mac OS platformi) počeo širiti po desktopima home i enterprise usera. Zapravo - što se same produktivnosti tiče - neke veće razlike između ta dva sustava danas i nema. Ali...

Leteci mungos je napisao/la: ›
Za Linux treba imati paralelni zivot i baviti se samo njim, a to je cisti overhead u situaciji u kojoj ce ta djeca kasnije raditi uglavnom na Windowsima.


...postoji ono zbog čega su ta djeca dobila laptope: učenje o tome kako stvari rade.
Nažalost, danas se u osnovnim školama o, primjerice datotečnom sustavu uči na ovakav način: "Kako bismo mogli početi pisati po disketi potrebno ju je formatirati (slijedi u koracima opisana procedura formatiranja diskete pod XP-om). Sada je disketa spremna za pisanje."
Dakako - ovdje se ni ne spominje za koji k... se disketa uopće mora formatirati, zašto već nije spremna za rad niti kako sam OS (kao onaj famozni 'softver bez kojega sav hardver ne bi radio' iz uvoda u udžbenik) pristupa tom hardveru. Dakle - totalno promašena poanta. Učenike se danas ne uči kako stvari rade, već tome kako nešto obaviti. To je zaglupljivanje koje bi na kraju moglo uroditi još većim manjkom istinski tehnički obrazovanih mladih ljudi (pri tome ne mislim na nosioce ECDL certifikata) sa razumijevanjem fundamentalnih principa funkioniranja hardvera i softvera.
Sreća naša pa su djeca uvijek bila i bit' će znatiželjna i što postoje nastavnici koji vide dalje od školskog programa.
Klincima je svejedno hoće li o datotečnom sustavu učiti na primjeru Windowsa (sa rizikom da se početna simplistika može zakomplicirati do nevjerojatnih razina na primjerima mrežnim diskova hostanih na win serverima) ili na primjeru nekog Linuxa gdje se u startu datotečni sustav ne predstavlja kao nešto što je nužno vezano uz hardver terminala na kojem radimo već odmah nudi mrežnu poveznicu. Uglavnom, postoji još bezbroj ovakvih primjera.
Nije mi namjera ovdje biti nekakav 'nix fanboy (svakodnevno radim na Windowsima) samo sam htio pokazati kako Linux ima neke kvalitete koju su dobrodošle u edukaciji.

Leteci mungos je napisao/la: ›
Sve je to divno i krasno, ali Linux bi mnoge od njih zasigurno uskratio za iskustvo rada u .Net-u, MS SQL-u i ostalim alatima radjenima iskljucivo za win platformu. PHP, MySQL, PostgreSQL, Ruby, ... -> sve se to sasvim lijepo i iskoristivo vrti i na Win masinama.


Apsolutno nebitno u čemu se radi (pa bio to i sveti .Net - jesi čuo kada za Mono?), bitno je djecu naučiti kako stvari rade, a već prema našim financijskim mogućnostima (a one nisu sjajne, jelte).

A što se tiče učenja izrade cirkularnih pisama u Wordu ili filter funkcija u Excelu - to će učiti u srednjoj školi, kada će im to znanje (možda) dobro doći. Glavno je od klinaca ne stvarati još jednu generaciju idiota koji "kuže kako im internet u kompjutoru ne radi"...

Sori, otišao sam 'malo' u OT još na pola posta, ali ovo gore sam morao napisati Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2009. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Učenike se danas ne uči kako stvari rade, već tome kako nešto obaviti. To je zaglupljivanje
Tu se s tobom potpuno slažem. Ali ako ih se ne zaglupljuje, onda ne bi prihvatili na vjeronauku da su dinosaurusi stvoreni i izumrli prije otpriklike 3000 godina! I to s našim novcima.
Citat: › Sori, otišao sam 'malo' u OT još na pola posta, ali ovo gore sam morao napisati Wink
Po meni nisi offtopic. Zašto ne bi djeca dobila laptope s Ubuntu distribucijom Linuxa, Open Office 3 i niz zgodnih i korisnih skripti. Pa većina igrica ionako je pisana za Win pa bi se barem morali namučiti (i nešto naučiti) kako deinstalirati Linux i instalirati Win. Uz to, mislim da bi bilo dobro da se uče odmah na linux platformi jer po mom mišljenju to je smjer za budućnost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: › Hm, što se tiče ideje hot spotova, krenula je u listopadu 2007. godine u razgovoru mene i Valenta što nije nikakva tajna,
Naravno da nije tajna, ali se stjece takav dojam buduci da se u svim javnim istupima potpuno presucivala ta cinjenica. AFAIR, Valent je zastupao udrugu, odnosno predstavio ti je ideju i trazio pomoc oko realizacije.

Ne bih potezao to pitanje (jer je projekt zazivio) da nisi poceo lupati copyright na ideje. Kad vec to radis, onda se ocekuje da credits das i za tudje ideje.

Citat: › Što se tiče linux vs windows mnoge države se odlučuju na uvođenje linuxa u škole ... još bi više djecu potakla na istraživanje i učenje.
Je, sve to stoji. Ali stoji i cinjenica da je winGUI standard s kojim ce se sreatati u zivotu. Jednako tako, ogromna je vjerojatnost da ce i na buducem poslu raditi na racunalu s Windowsima. U Excelu, Wordu i sl. Naravno, postoji i manji broj onih koji ce raditi na Linuxu. Njih cca. manje od 3%. To je realnost danas, mozda ce za 5 godina biti drugacije, ali u tom slucaju je veca vjerojatnost da ce raditi na nekom MacOS-u, nego na Linuxu.

To nema veze s mojim zeljama, mojom percepcijom sto je kvalitetnije, svrsishodnije za vecinu i sl. To ima veze s dozivljajem rada na racunalu prosjecnog korisnika, a ono je takvo da je sve s vise od 10 ikona preslozeno, sve s vise od tri koraka nemoguce zapamtiti i sve sto iziskuje mentalni napor - zamorno. Zato ljudi vole Mac. Upale stroj, imaju tri-cetiri ikone i rade. Jos ako su stroj platitili 3 puta skuplje nego sto bi kostao PC realno jednakih ili boljih performansi - tim bolje, jer se osjecaju kao da rade na superracunalu i da su najjaci u univerzumu.

Tako razmislja prosjecan korisnik.

Citat: › Za ovo što si rekao da je GUI sučelje tekovina Win platforme, očito ne poznaješ razvoj GUI-a jer to nije točno.
Procitaj jos jednom sto pise. Pise winGUI. Da, da, poznata mi je prica o Appleu i kradji ideje, ali to je sada potpuno nebitno.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za mvargu
Naravno da to treba biti zajednički projekt ali sve ti to ide s teškom mukom (možda i zbog zadnjih događanja), i radi se o tome da ja dobro surađujem sa svima, ali ponekad se stvari jednostavno s nekim lakše riješe i dogovore, a s nekim teže. Stvari u politici kao i u životu (i u braku Smile) zahtijevaju i malo diplomacije i spremnosti na kompromis, a za tvoju informaciju ne radim u poglavarstvu i politikom se ne bavim profesionalno.
U stvari evo igramo obiteljski pictionary pa ti pomalo odgovaram kako stignem Smile, razvila se ljuta borba Smile I jel ti to nešto imaš protiv Drage da ga ja ne bih smio javno pohvaliti....


Zadnja promjena: TataMata; 11.01.2009. 22:10; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@bazooka, slazem se da svaki ima svoju publiku. Samo sto podjela, IMHO, ide otprilike ovako: Windowsi - prosjecni korisnik, Linux - power user ili specificna namjena, MacOS - gutaci reklama i hype robovi.

To sto se ponekad mogu naci kakvi izrodi na svakoj od strana - to samo potvrdjuje pravilo (tu prednjace Linux sektasi s pricama kako su neki gradovi, enterprise sustavi i sl. presli na Linux). Da, oni su presli, ali je zato 98% ostatka svijeta ostalo na Win platformi, a od tih 98% njih 75% ni nema spoznaju da postoji tamo neki Linux. Tja, danasnji korisnici racunala nerijetko kupuju jer imaju lijepa kucista. Bijela, tanka, s jabukom.

No, otisli smo predaleko. Prica je o djeci, djecjim laptopima i svrhi.

Slazem se i s tvojom tvrdnjom da vecina korisnika nema pojma kako stvari rade, vec kako nesto obaviti. Ali, upravo tu jest kvaka. Zelimo li tu djecu uciti da postoji kernel, da mogu sami programirati driver za mreznu, mountati diskove i uredjaje, mijenjati kod dB engine-a omiljene aplikacije? Zelimo li tome uciti djecu koja zapravo ne znaju sto je ikona, datoteka, direktorij [folder], kako sumirati u Excelu ili promijeniti spelling jezik u Wordu?

Iskustvo mi govori dvije stvari:

1. Kao najvecu zamjerku programu informatike srednje skole koju pohadjasmo, plain useri navode cinjenicu da nisu nista naucili o Windowsima, Wordu, Excelu, Powerpointu, SQL-u, podesavanju Windowsa, ... i da od algoritama u Pascalu i C-u na faksu i dalje u zivotu nisu imali bas nikakve koristi.

2. Prosjecni korisnici nisu zainteresirani za bilo sto slozenije od klik-klik. Njima je racunalo ALAT, a ne PROIZVOD. 90% studenata na vjezbama sjedi zato sto mora, a-b-c pitalice uce napamet i nakon zavrsenog faksa ne zna razlikovati USB port od utikaca za struju i butt-pluga. Zasto? Zato sto nauceni ranijim zivotnim iskustvom s obrazovnim programom smatraju da im tako apstraktno znanje nece biti potrebno.

Upravo ta iskustva mi govore da bi tu djecu trebalo uciti stvarima koja ce im zaista koristiti, radu s alatima koji ce vecini biti alati s kojima ce se susretati dalje u zivotu. Osnove rada u OS-u da ne dobiju onu famoznu paranoju koja se susrece kod starijih osoba za racunalima - ne zele nista klikati jer se boje da ce nesto pokidati/sjebati i dobiti otkaz. Nakon toga osnove rada s konkretnim alatima - od obrade grafike, videa, do pisanja u Wordu/OpenOfficeu i drkanja u Excelu i Powerpointu. Treba ih poticati i uciti da je racunalo alat kojim ce stvarati nove vrijednosti, bilo da se radi o grafici, aplikacijama, izvjestajima ili mailovima.

Bojim se da bi s Linuxom vecinu vremena ucili kako natjerati racunalo da radi, umjesto kako se njime sluziti.

Btw. lako za power usere, oni ce se ionako sami snaci, rovariti, sami ce instalirati linux i biti cudjenje u svijetu svojih legosa kucajuci u komandnoj liniji.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Jednako tako, ogromna je vjerojatnost da ce i na buducem poslu raditi na racunalu s Windowsima. U Excelu, Wordu i sl. Naravno, postoji i manji broj onih koji ce raditi na Linuxu. Njih cca. manje od 3%. To je realnost danas, mozda ce za 5 godina biti drugacije, ali u tom slucaju je veca vjerojatnost da ce raditi na nekom MacOS-u, nego na Linuxu.


Pričamo o djeci u 5. razredu OŠ.
Vrlo je teško predvidjeti u kojem će se smjeru razvijati računalstvo u toku tih 9 godina u kojem će ona maturirati; posve je moguće da MS neće uspjeti 'spasiti PC', kao što sada pokušavaju dok popularnost thin-clienta raste.
Vrlo je vjerojatno kako će se prosječan bandwidth u kućanstvima razvijenih zemalja povećati na nekih 50 MB/s (iako je već i 10 MB/s dovoljno) - što će reći kako će biti posve moguće aplikacije poput officea, pokretati na nekom udaljenom serveru te tamo i spremati svoje dokumente. Primjerice, bilo bi divno rendering videa obavljati na serverskoj farmi firme sa kojom imam sklopljen ugovor o najmu CPU-time-a, a ne na mega-skupoj radnoj stanici koja se mora držati u decentno opremljenom uredu (smanjuje troškove).
Ono što sada znamo kao PC - postat će vjerojatno media center rješenje za kućanstva, vrlo vjerojatno isto bez implementirane lokalne pohrane podataka.

Ono što će se u budućnosti raditi na računalu - raditi će se na udaljenom serveru (u najmu, naravno). To što ova djeca danas uče formatirati diskete pod vindozama i formatiranje teksta pod wordom neće apsolutno ništa značiti kada u jednoj takvoj budućnosti budu radili na web-frontendu nekog office-a koji ima samo ono nužno za obavljanje njihovog posla.

Tu dolazimo do spike kako su zapravo OpenOffice, MS Office, StarOffice, Google Office i slični proizvod koji služi jednome: povećanju produktivnosti u poslu.
Poanta ovoga je da je apsolutno svejedno za budući profesionalni život današnje djece na čemu će učiti formatirati tekst, zbrajati stupce ili programirati svoj prvi 'Hello World' program.

Jednako je tako nebitno koliko će djece po nekakvoj statistici reći u budućnosti kako nisu imali apsolutno nikakve koristi od programiranja. Ok, ti ljudi nisu našli primjenu, drugi jesu. To ne znači da djecu trebamo prestati podučavati programiranju, upravo suprotno.

Analogija ti je nastava likovnoga po osnovnim školama; umjesto da se uči teorija iza likovnog izražavanja (perspektive, boje, oblikovanje...) oni djeci govore malo o likovnim stilovima, pokažu par primjera i daju im da crtaju. Onda vidiš učenika 8. razreda kako i dalje crta čiča-gliše i istoj ravnini sa svim objektima na sliki. Naravno da postoje talentirana djeca, ali i talent se mora izgraditi, a čak bi i ovi netalentirani (recimo budući inžinjeri mehanike, građevinarstva itd.) imali određene koristi od ovako rano stečenoga znanja teorije likovne umjetnosti.

Bitno je da djeca shvate koncepte koji danas leže iza računalstva, ali i one koji će doći sutra, a ne da bleje ko telci u šarena vrata kada im uređivač teksta na udaljenom serveru javi kako server nije dostupan, ali će lokalna cache kopija nastaviti raditi...

PS: Mungos, de izađi iz te vremenske kapsule i pogledaj si neka novija izdanja Ubuntu distribucije, OS-a koji je pokrenuo film, obavjestio me kako nema buit-in codece za isti, dao na znanje da je s istima moguće pregledavati nelegalne sadržaje i pitao jel' ok ako se on spoji na svoju bazu softwarea i za mene pronađe te instalira iste. Film je krenuo za minutu-dvije. Toliko o power-userima.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile


Zadnja promjena: TataMata; 12.01.2009. 0:09; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.01.2009. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima jedna velika stvar, a to je da nije politika kupila nikome laptope već sami građani grada Osijeka plaćanjem poreza i prireza.
Politika je ta što je dala odobrenje da se ide kupovati laptopi. To vrijedi i za druge stvari.
Koliko ja znam, nijedna stranka nije izvadila iz fonda stranke, pa kupila u ovom slučaju laptope.
KAKO SE POJEDINI VOLE KITITI TUĐIM ZASLUGAMA!
G A D E MI S E!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2009. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Poanta je da se poveća informatička pismenost, i po meni bi bilo da i sljedeće godine dobiju petaši.
Pa opet sljedeće i tako dalje. 2-3 milijuna kuna nije puno za jednu godinu. Ionako kad su IZBORI ode znatno veća suma novaca koja nema koristi.
Poanta ove priče da je ovo po meni u zadnjih par godina pametan potez.

davorccc je napisao/la: ›
Ima jedna velika stvar, a to je da nije politika kupila nikome laptope već sami građani grada Osijeka plaćanjem poreza i prireza.
Politika je ta što je dala odobrenje da se ide kupovati laptopi. To vrijedi i za druge stvari.
Koliko ja znam, nijedna stranka nije izvadila iz fonda stranke, pa kupila u ovom slučaju laptope.
KAKO SE POJEDINI VOLE KITITI TUĐIM ZASLUGAMA!
G A D E MI S E!
Jel si ti neki šizofreničar ili....se ne moš dogovorit sam sa sobom, prvo kažeš pametan potez, a onda ti se gade....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2009. 8:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): ›
davorccc je napisao/la: › Poanta ove priče da je ovo po meni u zadnjih par godina pametan potez.

davorccc je napisao/la: ›
Ima jedna velika stvar, a to je da nije politika kupila nikome laptope već sami građani grada Osijeka plaćanjem poreza i prireza......KAKO SE POJEDINI VOLE KITITI TUĐIM ZASLUGAMA!
G A D E MI S E!
Jel si ti neki šizofreničar ili....se ne moš dogovorit sam sa sobom, prvo kažeš pametan potez, a onda ti se gade....
Mislim da si krivo shvatio Davorcc-a. On mjeru podržava, ali mu se ne sviđa kako političari tvrde da su "oni kupili laptope".

@davorcc - mislim da svi znaju čijim novcem se to kupuje i da političari kad kažu "mi smo to kupili" ne misle reći ništa drugo nego naprosto dati do znanja da su se oni toga sjetili. Pa i TataMata je imao potrebu ovdje nabrajati kojih se sve on projekata sjetio, a političar je na razini mjesnog odbora.

Nije uspjeh sjetiti se nečega. Mi nakon dva gemišta imamo ideja spremnih za Nobelovu nagradu. Umješnost leži u činjenici da se nešto provede u djelo! Zato TataMata, ma koliko ideja imao i što više ih nabrajaš ispadaš neozbiljan.
Ako imaš dobre ideje, a ni tvoji te ne zarezuju, zašto bi mi ostali?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2009. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Umješnost leži u činjenici da se nešto provede u djelo!
Ako imaš dobre ideje, a ni tvoji te ne zarezuju, zašto bi mi ostali?


Da, slažem se da je poanta u onoj prvoj rečenici i tu je razlika. Što se tiče ove druge, ne samo da me zarezuju nego cijene moje mišljenje i daju mi potporu što se vidi u kontinuitetu, ne mora se raditi u poglavarstvu da bi se moglo baviti političkim radom...uglavnom ako ti misliš da je dovoljno nešto reći, a uz to ne pripremiti cijelu analizu projekta skupa s financijama i planom provedbe onda se varaš. Nakon toga je potrebno jedno 10 puta to spomenuti u raznim prigodama onima koji o tome odlučuju da bi se stvari pokrenule - ukoliko dobiješ zeleno svijetlo za provedbu.
Štos je u tome da se za ono u što vjeruješ moraš boriti, ako smatraš da imaš dobru ideju nije dovoljno samo ju prezentirati nego je to stalni rad, kako s potencijalnim sponzorima tako i s onima koje je potrebno zainteresirati za projekt jer mu mogu puno doprinijeti u daljnjem razvoju.
To što sam ja političar na razini GČ (kako kažeš) ne ometa me da se borim za provedbu ideja za koje mislim da su dobre za ovaj Grad. Pa i razgovor o idejama s vama na forumu i rasprava, i različiti stavovi sve je to OK, i ne kontam šta ti tu smeta.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2009. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko sam ja primjetio, TataMata nema samo ideje i tu staje nego te ideje pokušava realizirati. I prijedloge drugih. Zahvaljujući njemu, Vinkovačka je postala ipak malo sigurnija . Između ostalog...


Zadnja promjena: Osječanin; 12.01.2009. 10:33; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: