Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Laptopi petašima, a uskoro i nastavnicima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2009. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la: ›
Naravno da imam pravo govoriti i sigurno ti nisi taj koji će me u tome onemogućiti, što se tiče djela, ja sam dosta toga učinio i još više ću - samo me gledaj, i to sve uz potporu svoje stranke HSP-a. A poltron ti je mama...


Ne shvacaj sve osobno (iako si evidentno poltron, s obzirom da opstajes u politici - takvo je vrijeme, samo najgibkiji beskraljesnaci opstaju). To ce najvise znati Gordan Matkovic - jel se uopce sjecas tog covjeka, jos neki dan je bio super decko - ali je Ante odlucio drugacije, i svi su pognuli glave.

Daleko od toga da u drugim strankama nema poltrona, jasna stvar da ima. No trenutacno se bavimo Hsp-om.

A opce dobro? Dapic je toliko unakazio i ono malo gradjanskog u Osijeku, da se ostali poltroni mogu jos desetljecima muciti da to isprave. Postali smo selendra! Desnicarska selendra, u kojoj se bezveznjaci kao Dapic i Glavas igraju zivotima. Gradjani odlaze iz grada, i nece se vratiti. Bjeze, cak bi se moglo reci.

Laptopima usprkos.
Štos je u tome da smo minimalno 10 godina bacili u vjetar, i da sada nemamo više previše vremena za razvijanje strategije oko toga koju ulicu treba asfaltirati nego se trebamo rukovoditi iskustvima drugih gradova koji su implementirali neke dobre projekte te se povezati s njima i razmijeniti iskustva. Osijek ima dušu i osječani ga vole i to nam je više nego dovoljan kapital da stvari pokrenemo i to ćemo i učiniti unatoč svim preprekama (jbg nepopravljivi optimista sam Smile) Gordan je i dalje super dečko i njegovo vrijeme dolazi, možda već na lokalnim izborima. Nema sukoba unutar HSP-a, i mi međusobno razgovaramo i imamo različite stavove oko nekih stvari, ali smo jedinstveni i tako će i ostati unatoč željama drugih stranačkih lidera ( i nekih drugih pojedinaca).

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2009. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisu ti laptopi toliko ni loši, moja sestra ga je danas dobila, a u njenom razredu postoji par djece kojima roditelji jedva sklapaju kraj s krajem i sigurno svom djetetu ne bi nikad mogli priuštit laptop ili kompjuter, a jbg danas živimo u takvom vremenu kad moraš puno toga znat o informatici jer bez toga znanja kasnije u životu nećeš moć ni posao dobit....

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2009. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): ›
MissTake je napisao/la (Pogledaj post): ›
a zašto ne bi htjeli laptope???

osim toga ako 1 laptop zamjeni sve knjige, zašto ne... naravno ovo ej samo san, jer jako dobro znamo da je prof. vrhunac tehnologije grafoskop i prozirna folija


Nije da ne bi htjeli laptop..to su principi..
A ovo boldano..tak i ja mislim..


ahaa, ti bi samo da te se izricito pita zelis li ga?

_________________
RaLe@deviantART
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2009. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Osijeku 1000 obitelji nema za platiti struju. Gdje će djeca iz takvih obitelji uštekati svoje laptope? Kod Bilje u stanu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2009. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la: ›
Nisu ti laptopi toliko ni loši, moja sestra ga je danas dobila, a u njenom razredu postoji par djece kojima roditelji jedva sklapaju kraj s krajem i sigurno svom djetetu ne bi nikad mogli priuštit laptop ili kompjuter, a jbg danas živimo u takvom vremenu kad moraš puno toga znat o informatici jer bez toga znanja kasnije u životu nećeš moć ni posao dobit....
Ma nije u tome stvar, normalno da će se djeca veseliti kompu i da ima djece koja ga vjerovatno nikad ne bi mogla dobiti i s te strane to je ok, ali te laptope trebao je pratiti i projekt što s njima nakon podjele, tj. ništa nisu osmislili u smislu obrazovne potpore, niti software, niti edukaciju...baš ništa. Tako su mogli podijeliti i sony playstation 3 ili nešto drugo, isto bi se djeca veselila.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2009. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E tek bi se onda djeca veselila! Zamisli play3!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2009. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ovo (laptopi) za nastavnike je čista kupovina šutnje jer je i među njima bilo onih koji se ne slažu s projektom, pa evo i vama laptop. To je posebna gadarija, koja je btw potpuno nerealna. Školama sigurno trebaju više neke druge stvari za svakodnevan rad....to će zadovoljstvo koštati 2 000 000kn, a da mene x nastavnika moli da organiziram edukaciju iz power pointa i excella jer to ne znaju...prestrašno i ne mislim samo ja tako, tako misle i mnogi nastavnici...Biljo ako ti je bila namjera napraviti jak promidžbeni projekt to mogu kontat, ali za sam projekt od mene osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2009. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali to su odobrili između ostalog i tvoji u HSP-u! Tako da i vi snosite dio krivnje za te stvari...
Da ne bude zabune, ovaj Biljin hir potpomognut ostalima, naš će "prebogati" gradski proračun koštati "mizernih" 8 000 000 kuna! Ove godine! Alo ljudi, pa ne pričamo o 8 000 kuna! osijek031.com smile
Grad kupuje 700 laptopa nastavnicima!!?! Pa jesmo mi postali financijski odjel Ministarstva prosvjete? Udruga građana "Ima se para, ima se s čim"?
I treba nam biti ovako kako je. Kad se nitko ne buni na bezobrazno bahaćenje novcima iz gradskog proračuna, očito da je svima dobro. Recimo Udruzi nezaposlenih. Koliko je Osječana nezaposleno? 10 000? Što se moglo napraviti sa 8 mil. kuna napisao je TataMata, umjesto da se djeci kupuju laptopi...


Zadnja promjena: Osječanin; 15.01.2009. 14:26; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2009. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › Pa jesmo mi postali financijski odjel Ministarstva prosvjete? Udruga građana "Ima se para, ima se s čim"?


Ne, izabrali ste HSP koji se skurva sa svakime Smile suncokretaši, kažem ja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2009. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
U Osijeku 1000 obitelji nema za platiti struju. Gdje će djeca iz takvih obitelji uštekati svoje laptope? Kod Bilje u stanu?


Ako treba prodat će laptope i priušit će svom djetetu nešto drugo za te novce. A jebote jeste i vi...kad se nedaje nije dobro, kad se opet daje nije dobro...kad je ikad uopće nešto dobro???

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2009. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Heroina9 je napisao/la: ›
Nisu ti laptopi toliko ni loši, moja sestra ga je danas dobila, a u njenom razredu postoji par djece kojima roditelji jedva sklapaju kraj s krajem i sigurno svom djetetu ne bi nikad mogli priuštit laptop ili kompjuter, a jbg danas živimo u takvom vremenu kad moraš puno toga znat o informatici jer bez toga znanja kasnije u životu nećeš moć ni posao dobit....
Ma nije u tome stvar, normalno da će se djeca veseliti kompu i da ima djece koja ga vjerovatno nikad ne bi mogla dobiti i s te strane to je ok, ali te laptope trebao je pratiti i projekt što s njima nakon podjele, tj. ništa nisu osmislili u smislu obrazovne potpore, niti software, niti edukaciju...baš ništa. Tako su mogli podijeliti i sony playstation 3 ili nešto drugo, isto bi se djeca veselila.


Ovo definitivno stoji, ja se barem nadam da će profesori smisliti neku vrstu edukacije...eto čisto da se onda djeca nauče i raditi nešto pametno na tome, osim igranja igrica.

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2009. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): ›
MissTake je napisao/la (Pogledaj post): ›
a zašto ne bi htjeli laptope???

osim toga ako 1 laptop zamjeni sve knjige, zašto ne... naravno ovo ej samo san, jer jako dobro znamo da je prof. vrhunac tehnologije grafoskop i prozirna folija


Nije da ne bi htjeli laptop..to su principi..
A ovo boldano..tak i ja mislim..

vidi išla sam na predavanja gdje sud vorane opremljene sa projektorima, kompjuterima, zvučnici, posebnim pločama, pomičnim paravanma bla-bla-bla... a prepisivali smo sa folija koje čak nisu ni printane(znam da se to može lijepo isprintati u fotokopiraonicama za male pare) nego se po njima pisalo sa debelim flomasterima!!!!!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2009. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....
meni je ovo za suprediti sa "gladni smo", a država onda da svakome 20kg sjemenskog krumpira i kaže sadite pa ćete nagodinu imati što jesti, a naravno jedino zemljište do koga se može doći je balkon posipan sa zemljom za kaliće cvijeća


Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › U Osijeku 1000 obitelji nema za platiti struju. Gdje će djeca iz takvih obitelji uštekati svoje laptope? Kod Bilje u stanu?

posudit od komšije keleme i priljučit na ferguson, samo molim vas kad protok struje ne bude valjao zovite električara, a ne Help Desk.

Heroina9 je napisao/la (Pogledaj post): ›
ja se barem nadam da će profesori smisliti neku vrstu edukacije...eto čisto da se onda djeca nauče i raditi nešto pametno na tome, osim igranja igrica.

što, napraviti PP prezentaciju, ili povećati font i promijeniti boju slova u wordu??

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2009. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › U Osijeku 1000 obitelji nema za platiti struju. Gdje će djeca iz takvih obitelji uštekati svoje laptope? Kod Bilje u stanu?

inače, laptopi imaju nešto što se zove baterija isto.punjiva korisna stvarca. samo zato što je moja stara učila uz petrolejku prije nekih 40-50 godina ne znači da bih to trebao i ja, zar ne!? gle, stari, ako je tebe izgazilo vrijeme nemoj to priželjkivati i onima koji će za koju godinu potnecijalno uplaćivati i u tvoj mirovinski fond. samo primjera radi, ja sam uz internet i televiziju sasvim solidno ovladao engleskim jezikom. pa i igrice su dale svoj obol iako mi računalo nikada nije primarno služilo kao igraća konzola. sate sam proveo čitajući wikipediu, nebrojeno puta mi je olakšalo komunikaciju s rodbinom i prijateljima. uz pomoć računala trenutačno sam pribavio nužne informacije. naučio sam svašta nešto. pa već kada imamo podno grijanje na trgu bilo bi zgodno i korisno da besplatnim internetom ispremreže cijeli grad... koristit će svim građanima, a ne samo učeničko studentskoj populaciji...
mogućnosti su brojne.
danas teško mogu zamisliti svoj život bez laptopa jer je uz njega život jednostavno lakši i organiziraniji!
u svakom slučaju, uvjeren sam kako će većini tih klinaca ovi laptopi biti korisni. obzirom kako se sve razbacuje poreznim novcem u Lijepoj Našoj, mislim kako gradska vlast nije previše promašila s tim projektom. Ali isto tako, da prostora za bopoboljšanje i bolju realizaciju ima - IMA.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2009. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › .....
Heroina9 je napisao/la (Pogledaj post): ›
ja se barem nadam da će profesori smisliti neku vrstu edukacije...eto čisto da se onda djeca nauče i raditi nešto pametno na tome, osim igranja igrica.

što, napraviti PP prezentaciju, ili povećati font i promijeniti boju slova u wordu??

vjerovala ili ne, postoji fakultet u Osijeku sa upravo takvim stupidnim kolegijima gdje se takve stvari i rade! govori se i o obradama slika u nekom paintnetu i sličnim nebulozama... Rolling Eyes
na informatičkom modulu šilji se zob kroz algrebru i matrice, a rijetko tko od polaznika zna primjerice reinstalirati OS na vlastitom računalu... Wink
isti taj fakultet ima web stranicu koju osim informatičke službe koriste tek rijetki profesori.... i tako... svega ima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: