Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Trebaju li u Hrvatskoj nastupati glazbenici iz Srbije?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.10.2008. 21:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › koliko godina imaš?
gle, netko s ovakvim razmišljanjem poput tvojega će zbog tih 1300 "naših" zaista i posmicati jednoga dana 700 000 "njihovih".i tako unedogled!
ne možeš isključivo tako crno bijelo gledati na stvari... to je krvavi zatvoreni krug, a eksplicitno isključivi stavovi poput tvojeg danas u normalnim okolnostima jednostavno neće proći nigdje i nisu održivi. donijet će ti više zla nego dobra.
treba biti jednostavno čovjek. ali ovo je rasprava za neki drugi topic...


Tako je, treba biti čovjek i prihvatiti odgovornost za vlastite ili pogreške svojih predaka, a to srbi jenostavno nisu, niti žele biti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.10.2008. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
da su srbi ljudi i da bezuvjetno priznaju zločine iz devedesetih, da otvoreno kažu, oprostite, bili smo zavedeni programom velike srbije koju su poticali naši političari, ja bih ispriku prihvatio. ovako, nema teorije.

jesi se ti ispričao za zločine počinjene nad židovima u ndh?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
captain_banana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 106
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2008. 6:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: › Tako je, treba biti čovjek i prihvatiti odgovornost za vlastite ili pogreške svojih predaka, a to srbi jenostavno nisu, niti žele biti.

Evo ga još jedan kompleksaš kompleksaški.

@spin: Momčino, zapitaš li se nekad ima li smisla živjeti u takvom nepravednom svijetu? Ako se pitaš i zaključiš da nema, brzo učini nešto. I da. Za pisanje je potrebno elementarno znanje materinjeg jezika. Sad samo puca bruka, tvoje riječi nemaju težine i vrijeđaš inteligenciju drugih forumaša.

Što je njihov problem i što se treba dogoditi da prizdrave pameti? Ima li uopće nade za njih? Da li je to neki osjećaj niže vrijednosti ili jednostavno weltschmerz? Ha, tko će ga znati. Hrabri viteže Don Kihote prištedimo malo naše živote...već noćima sanjam da ih nema, a da ih nema...što bi nam dosadno bilo Smile.

_________________
Vidoviti Mile: Ko igra counter strike na pc-ju ide u pakao. Ljudi...igre se igraju na konzoli!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 05.10.2008. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la: ›
da su srbi ljudi i da bezuvjetno priznaju zločine iz devedesetih, da otvoreno kažu, oprostite, bili smo zavedeni programom velike srbije koju su poticali naši političari, ja bih ispriku prihvatio. ovako, nema teorije.

jesi se ti ispričao za zločine počinjene nad židovima u ndh?



U moje ime i u ime hrvatskog naroda to je učinila naša država i naši političari i ne samo židovima već i ostalim stradalima za vrijeme NDH, izmedju otalih i srbima. Ali srbi se nama nisu ispričali nikada za ništa, nti za zločine počinjene u prvoj jugoslaviji, niti za zločine koje su i oni činili nad Hrvatima u ww2, a niti za ove posljedne počinjene u domovinskom ratu. Postojali jesu neki pokušaji, ali to nije bila bezuvjetna isprika i prihvaćane krivnje već iskaz žaljenja za SVIM žrtvma i izjednačavanje krivnje.
A to je velika razlika. Ako pratiš proces za zloćince s Ovčare u Beogradu (ako se toupće može nazvati proces) bolje reći lakrdiju, svaki komentar je suvišan.

Ta moram to reći tako, stoka od naroda ovim procesom se dodatno naslađuje i iživljava nad svjedocima hvatima koji su tamo svjedočili.

A srbija usprkos obećanjima nti nakon 13 godina od krajarata ne želi dati dokumentaciu iz konc logora po srbiji u kojima je zaglavila većina naših koji se vode kao nestali.

Ja sam prvi za da se odnosi izmedju nas normaliziraju, i napori s naše strane su prisutni, no suprotna strana to iskorištava sebe prikazujući žrtvom i na taj način izvrtanjem cijele situacije traže opravdanje za počinjene zločine.

Stoka i ništa drugo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2008. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gdje je sada admin ili mod da prebaci sve ove postove u odvojenu temu?

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 05.10.2008. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

captain_banana je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la: › Tako je, treba biti čovjek i prihvatiti odgovornost za vlastite ili pogreške svojih predaka, a to srbi jenostavno nisu, niti žele biti.

Evo ga još jedan kompleksaš kompleksaški.

@spin: Momčino, zapitaš li se nekad ima li smisla živjeti u takvom nepravednom svijetu? Ako se pitaš i zaključiš da nema, brzo učini nešto. I da. Za pisanje je potrebno elementarno znanje materinjeg jezika. Sad samo puca bruka, tvoje riječi nemaju težine i vrijeđaš inteligenciju drugih forumaša.

Što je njihov problem i što se treba dogoditi da prizdrave pameti? Ima li uopće nade za njih? Da li je to neki osjećaj niže vrijednosti ili jednostavno weltschmerz? Ha, tko će ga znati. Hrabri viteže Don Kihote prištedimo malo naše živote...već noćima sanjam da ih nema, a da ih nema...što bi nam dosadno bilo Smile.


pokušavaš biti duhovit s ozbiljnim stvarima i problemima koje srbi imaju sami sa sobom. to ne kažem samo ja već i političari sa zapada koji su imali čast pregovarati i družiti se s tim ljigavcima i lažljivcima (njihove riječi). Zato je njihove problem sve samo ne podloga za zajebanciju. ipak smo im mi prvi susjedi, a nikako nije ugodno imati susjeda opsjednutog demonima i podložnog kolektivnom ludilu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2008. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
U moje ime i u ime hrvatskog naroda to je učinila naša država i naši političari

ok, razumijem što želiš reći. s druge strane, ja prvi ne želim da me se poistovjećuje s 99% naših političara i to što ti političarčići govore ne doživljavam kao zauzimanje za mene kao pojedinca te isto tako to što govore ne osjećam kao da govore i u moje ime. vjerujem da dosta hrvata ima slično mišljenje.

također, vjerujem i da dosta srba ima slično mišljenje za svoje političare, koji nisu ništa bolji, ali ni lošiji od naših. to što se neki politički ljigež ne želi ispričati za nešto za što se uostalom ni ne može ispričati, osim ako nije sam u tome sudjelovao (po mom mišljenju), meni ne znači da svi srbi tako misle i da nema i tamo ljudi kojima je žao zbog stvari koje su se izdogađale. imam prijatelja srba koji žive u srbiji, znam da su iskreni, pošteni i pravedni, i znam da ih i tamo ima svakakvih, kao što ih ima i kod nas.

mržnja je i inače gadna stvar, a još kad je usmjeravaš generalizirajući...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.10.2008. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bez ljutnje, ekipa, alli, dajte prebacite raspravu u neki drugi topic...
dođem komentirati koncert i onda dok pročitam sve ovo što je izgubilo vezu sa događanjima, izgubim volju...

hvala

btw. bilo super sinoć na Belfastu, atmosfera kao i uvijek...

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.10.2008. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..
Trebaju li u Hrvatskoj nastupati glazbenici iz Srbije?
trebaju.itekako.
to je moje konačno Very Happy

_________________
Legalize it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.10.2008. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma no trebamo zatvoriti granice prema svima,ne samo prema srbima,ma šta će nam uopće strani glazbenici,imamo tupsona,magazin,matu bulića,sve redom vrhunski glazbenici...
ma najbolje da se i na televiziji prikazuju samo 100% hrvatske emisije i serije,da uopće nema stranih utjecaja,samo vrhunska kvaliteta...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Petar S
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2008. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim zast stati uopce na glazbenicima dobro ... da nemate raspravu bi li srbi trebali uopce dolazit u nasu drzavu ????... susjedi su nam i nemamo izbora pomiriti se s tim treba i gotovo !!!

_________________
Sloboda je kip u New Yorku ....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.10.2008. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trebaju doći iz srbije...jer ovdje nema čovjeka kao što je ajs nigrutin...jedino edo maajka...al on je zauzet u ovo doba Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.10.2008. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la (Pogledaj post): ›
pavijan je napisao/la: ›

Za početak ja nisam nikakav tvoj drug. Kao drugo, Republika Srbija broji oko 10 milijuna žitelja među kojima ima srbočetničkog šljama koji ne zaslužuje niti najmanji prijezir, ali da se svi Srbi stigmatiziraju takvim nazivima i epitetima je čista ksenofobija koja zrači iz tebe i tebe sličnih i etiketira vas kao malograđane.


Za početak, srbija je imala 10 mil stanovnika dok nije ostala bez Kosova, a kada joj se otcepi i Vojvodina što je neizbježno i kada odbiješ sve cigane, turke sa sanđaka i bugare iz timočke krajine, srba ostaje manje nego Hrvata.

A glede ksenofobije, bolje biti i ksenofob nego zaboravljati žrtve i patnju vlastitog naroda. da su srbi ljudi i da bezuvjetno priznaju zločine iz devedesetih, da otvoreno kažu, oprostite, bili smo zavedeni programom velike srbije koju su poticali naši političari, ja bih ispriku prihvatio. ovako, nema teorije.

Osvajački pohodi Osmanlijskog Carstva u naš su grad stigli 14.08.1526. Osijek je predan bez borbe, ali kažu da ga je Ibrahim - paša do temelja razorio.
DA SE NIKAD NE ZABORAVI....jesu ti se osmanlije ikad ispričale zbog toga što su srušili osijek do temelja???jel se i na njih ljutiš??? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.10.2008. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako je, kako se nitko ne žali na turke Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Shvrco ~d(-_-)b~
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2008. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da ce sada naci opet neko pametan pa raci, kada je to bilo, ovo je svima sada svjeze pa zato i pricaju toliko o tome.
To su ljudi koji nemisle na proslost....eto...plitki!!! sta rec

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: