Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječko rodilište

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh, da, ja sam sticajem okolnosti sama u sobi od starta ali nisam u apartmanu, a upravo mi onaj dobri bolničar reče da su antibiotici koji idu na venu užasno skupi ovdje. Tako da ako nemaš dopunsko - hitno po njega!

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

goose je napisao/la: ›
Epiduralnu moraš dogovoriti sa lječnikom koji ti vodi trudnoću. Problem je u tome što osječka bolnica nema dovoljno anesteziologa pa možda ne budeš mogla dobiti epiduralnu bez obzira što si ju ugovorila. Svi hitniji slučajevi dolaze prije poroda tako da je vrlo velika mogućnost da anesteziolog bude odsutan zbog neke operacije za vrijeme tog poroda. Ne bih se najiskrenije puno za to držala. A i postoje brojne komplikacije koje se mogu dogoditi za vrijeme poroda sa epiduralnom jer ne osjetiš ništa i ne možeš davati znakove lječniku. Da ne pričam o vađenju djeteta vakumom i ine stvari zbog kojih može doći do oštećenja bebe.




ja sam rodila drugu curu pod epiduralnom...i osjetis sve...kontrakcije , izgon sve....jedino sta ne osjetis je bol trudova..kad beba krene van (izgon) osjetis kao i bez epiduralne...
radala sam i sa i bez i definitivno bi preporucila epiduralnu iz prostog razloga sto se mozes opustiti , jesti , fokusirati na ono sto ti govore i pripremit se za izgon i istiskati to djete bez trauma
prvo dijete bez epiduralne , luda od bolova sasjekli me nema di nisu , mala zapela , sjekli ponovo , vakumom ju cupali van, poslje 3 sata trudova i pol sata radjenja(cupanja djeteta) sam izgledala koda me kohorta premlatila Very Happy
druga cura -epiduralna , bez stresa , napora , 14 sati trudova , sat vremena izgona , beba zdrava i prava , duplo veca od prve cure , pukla nisam milimetra a bome me ni sivali
epiduralna je dobra stvar, dozvoljava ti vecu samokontrolu , fokus i mozes razmisljati ukoliko moras donositi neke odluke
epiduralnu mozes dobiti kad si vec otvorena 4 prsta , prije toga ne...a ukoliko si otvorena vise od 8 isto tako ju ne mozes dobiti , jer onda vise nema potrebe
ponavljam , kontrakcije se osjete , bol kontrakcija ne , izgon osjetis kao i bez epi

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2009. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1. jel' boli kad dobivaš epiduralnu
2. kad ovo sve čitam dođe mi da nikad ne rodim

majaazdaja je napisao/la (Pogledaj post): ›
poslje 3 sata trudova i pol sata radjenja(cupanja djeteta) sam izgledala koda me kohorta premlatila Very Happy

a za ovo mogu samo reći osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1. ne boli , malo je blesav osjecaj , koda te neko ubo u kicmu Very Happy , al ne boli , prvo te ocisti , pa ti da lokalnu anesteziju oko mjesta uboda , i onda tek daje epiduralnu+ sto te ionak peru trudovu tak da te boli djon oce te epi bolit il ne Very Happy
2. nije tak strasno kada se dobro pripremis psihicki , kad znas znanje i kad mozes komunicirati sa doktorima i babicama i nedat im da te prave kravetinom tupavom

moj prvi porod je prosao tako kako je prosao zato sto ja nisam imala pojma niti muda se suprotstavljat ociglednim glupostima
za drug porod sam bila40000 puta spremnija , nikom nisam dala da nista radi dok mi ne objasni sta kako i zasto
kad sam se otvorila do kraja , dosle babice i rekle sad cemmo tiskat , a ja isjetim da se beba jos nije spustila za tiskanje i kazem im necemo. ja cu vas zvat kad bude trebalo tiskat...one me bljedo pogledale , al ono ok...i stvarno osjetim ja da su propala ramena , zovem babice i u 5 trudova beba vani
sam si ne dozvolit da te uhvati panika , to je najgore , jer si onda glupa i nemosh reagirat
taj drugi prood sam ja 14 sati imala normalne trudove bez epi , bolilo je al kad se opustis i skuliras , manje boli , puno manje

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 17:32 
Naslov:  Re: Osječko rodilište
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ majaazdaja: ti si svoje curice u osijeku radjala? cini mi se da si spominjala nekad prije da zivis u svedskoj?

btw, kad citam kako porod izgleda, pomislim samo: joooooooooooooooooj, ja to ne bih osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prvu sam rodila u osijeku , drugu tu u swedskoj

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 18:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

majaazdaja je napisao/la (Pogledaj post): ›

moj prvi porod je prosao tako kako je prosao zato sto ja nisam imala pojma niti muda se suprotstavljat ociglednim glupostima
za drug porod sam bila40000 puta spremnija , nikom nisam dala da nista radi dok mi ne objasni sta kako i zasto
kad sam se otvorila do kraja , dosle babice i rekle sad cemmo tiskat , a ja isjetim da se beba jos nije spustila za tiskanje i kazem im necemo. ja cu vas zvat kad bude trebalo tiskat...one me bljedo pogledale , al ono ok...i stvarno osjetim ja da su propala ramena , zovem babice i u 5 trudova beba vani


Tu si u pravu, treba se izboriti za sebe malo, to mi je bilo najgore što se sve požuruje i tjera na silu. I oko mene je bila vatra kad nisam htjela tiskati jer nije bilo vrijeme. Onda smo se dogovorili da ćemo poslije, i oni su konačno otišli malo odspavati, a i ja sam odspavala još par sati, i kad su se vratili, sve je bilo gotovo za desetak minuta. A meni je jako pomoglo disanje koje sam uvježbala na tečaju, stvarno manje boli.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.02.2009. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
..pa tko te tjera u ženske teme....

Ah oprosti, nisam znao da postoji segregacija na forumu Razz

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 8:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
..pa tko te tjera u ženske teme....

Ah oprosti, nisam znao da postoji segregacija na forumu Razz


Ma ne postoji...
Oš ti s nama djelit svoje iskustvo s poroda ? Laughing

hyppolita ..što se tiče tečaja obično piše u novinama ili se čuje na radiju..održavaju se svakih par mjeseci...preporučila bih prvorotkama svakako.

Ti s obzirom na bolesno srce ćeš vjerojatno imati poseban tretman..bilo bi dobro da sve svoje strahove povjeriš svom ginekologu koji ti vodi trudnoću..
Kod nas postoji mogućnost poroda u vodi i postoji epiduralna..svaku porodilju razmatraju posebno jer postoje određeni rizici.
Mene je najviše tješila činjenica da su svi ljudi na taj način došli na svijet..nije ugodno ali preživiš i to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nika09
Offline
Ukupno postova: 12
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 10:31 
Naslov:  Re: Osječko rodilište
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo ovako...Ja sam prije dvije godine rodila prekrasnog sina. Moj suprug i ja smo išli kod dr. Fuštin na tečaj za porod jer jedino s tom potvrdom ti suprug može sudjelovati pri porodu. tečaj košta 400 kuna i vrijedi ti zauvijek. evo ja sam ponovo trudna i opet s tom istom potvrdom može sudjelovati. Imaš tečaj i u bolnici ali tamo te uče i o patologiji što ti stvarno ne treba jer treba razmišljati pozitivno. Sada možeš dobiti i pola doze epiduralne tako da mi se to čini ok. ali ja sam u prvoj trudnoći išla na dogovoren porod,došla san u 12 sati sa 2 prsta otvorena stavili su mi gel koji potiče otvaranje, u pola 5 sam išla u rađaonu i bila sam 8 prstiju otvorena i u 15 do 6 sam rodila.triput sam stisnula i gotovo. Naravno trudovi bole ko vrag ali ti puno pomaže da ti netko ko je stobom masira donji dio leđa jer to najviše boli dok su trudovi.Sam porod ništa ne boli nego imaš osjećaj kao da imaš tvrdu stolicu. Eto...
Nadam se da sam bar malo pomogla! Sretno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
..pa tko te tjera u ženske teme....

Ah oprosti, nisam znao da postoji segregacija na forumu Razz


...ma, ne postoji.... Embarassed ...ali, hajde, podijeli s nama jel ti bilo bolje koristiti uloške s krilcima ili one vatirane?...a trudovi, koliko su trajali?...ono što me najviše interesira je koliko si se otvorio prirodnim putem?... Shocked

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam iskustvo s rodilištem od prije skoro 7 godina... Ne bih prepričavala detalje, ionako je svaki porod priča za sebe (moj je bio carskim rezom, pa se ionako ničeg ne sjećam). Uglavnom: ovaj čisto stručni dio tamo odrade o.k., to se ne moraš sekirati. Malo su drveni u komunikaciji i zna ići na živce, ali dobro...
Što se tiče stvari - bebe nose isključivo njihovu bolničku odjeću do odlaska kući. Pelene se mogu donijeti, ali se to da sestrama koje ih presvlače. Ako imaš priliku - najbolje je ići na tečaj za trudnice, tamo ti sve kažu o boravku u bolnici. Ja sam redovito listala jedan sajt - ne znam više točno adresu, ali na nekom pretraživaču ukucaj: "poliklinika harni" - imaš trudnoću iz tjedna u tjedan, s fotografijama... (naći ću, pa ću staviti link kasnije). Ima jako korisnih stvari.

Ne boj se, sve će biti o.k. Ionako ne možeš sve znati unaprijed, jer nigdje ne postoji škola za mame... One uče cijelog svog života. Slijedi instinkt, najbolje će ti reći kako trebaš riješiti svaku situaciju.

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/02_trudnoca_tjedan.asp
evo, nađoh...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2009. 16:40 
Naslov:  Re: Osječko rodilište
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nika09 je napisao/la (Pogledaj post): › Sada možeš dobiti i pola doze epiduralne tako da mi se to čini ok.

u čem' je razlika naprema cijele doze??

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
nika09 je napisao/la (Pogledaj post): › Sada možeš dobiti i pola doze epiduralne tako da mi se to čini ok.

u čem' je razlika naprema cijele doze??


a vjerovatno stede , ako je osijek u pitanju
ja sam dobila probnu dozu , i onda sam dobila spremnik koji mi je visio oko vrata iz kojeg je stalno kapala epi
kad je sve bilo gotovo skinili to s mene i super
tak da ak to tak funkcionira , ja neam pojma sta je pol a sta cijela doza

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nika09
Offline
Ukupno postova: 12
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

razlika ti je u tome što kad dobiješ cijelu dozu ne osjećaš ništa,kao da si oduzeta,a sa pola doze osjećaš i noge i da imaš trudove ali te ne boli. I sa cijelom dozom ne osjećaš ni izgon djeteta. Moja prijateljica je uzela cijelu dozu pa je dijete bilo poplavilo jer nije osjetila da ga je stisnula dok je izlazio van. Ton baš ne bih htjela da mi se dogodi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: