Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dragovoljci - tko su branitelji?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2010. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jasno da treba objaviti registar. Tako će svi oni rijetki poduzetnici, ako ih ima u Hrvatskoj, ili svi oni rijetki kandidati za posao na natječaju, ako ih ima da ne idu preko štele nego s ocjenama, moći provjeriti tko im je na temelju povlastice uskočio na natječaju, ili im oduzeo radno mjesto. I tako dalje, i tako dalje...



Očekujem reakciju pravih branitelja - prijave nepoznatih "suboraca", čišćenje vlastitih redova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2010. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...da, nek je objavljen, iako je pristupiti stranicama prava lutrija...no, sinoć smo se baš malo igrali pretragom registra i vrlo intereantni podaci su izašli na vidjelo...npr, velik broj "branitelja" koji su (baš kao što sam i navodila prije u ovom topiku) bili doslovce vikend branitelji.....ratni staž od svega par dana, ljudi koje moj muž nikad čuo nit vidio tamo gdje su trebali biti, itd....baš čitam i članak kako je pola Vlade na istu shemu dobilo braniteljske poslavstice....
..ne vjerujem da će ijedan Branitelj/Dragovoljac imati išta protiv ovog objavljivanja...
...štoviše, voljela bih baš da se svi skupe i naprave javni udar na sve lažnjake...proračun bi se brzo opet napunio...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2010. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemogu otvoriti tu stranicu.
Podržavam tu objavu registra makar i na takav način-yebote postali smo ko Kinezi moramo preko druge zemlje do informacija!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2010. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Nemogu otvoriti tu stranicu.
Podržavam tu objavu registra makar i na takav način-yebote postali smo ko Kinezi moramo preko druge zemlje do informacija!


Hrvatska na putu prema Kini.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2010. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem je sto ni uz proxyranje ne radi u 80% slucajeva... Sad

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2010. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala na ovome, ja sam uspio upast Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2010. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ionako su te proxy fore malo prekomplicirane za informatičke laike.

Ne treba iz ovog registra izvoditi definitivne zaključke, jer nije ni potpun, ni konačan (dakle, mnogi još fale). No, može poslužiti za ilustraciju nekih odnosa - izgleda da je Osijek, koliko se moglo u kratko vrijeme vidjeti, branilo barem 10-ak tisuća branitelja (dakle, svaki 10 građanin, odnosno svaki peti muškarac, reklo bi se i staro i mlado).

Gdje je nestao Ivan Šuker?

Nestrpljivo čekamo službenu objavu, koju će Hdz, nakon ovoga, teško moći izbjeći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2010. 15:50 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jasno da treba sve to objaviti jer podaci koji se mogu vidjeti nemogu nikome naštetiti.
Glede odupiranja vladajučih sa obranom da su to tajni podaci da netrebaju biti dostupni je floskula onih koji su dobili ono što im nepripada tj. nisu zaslužili.Našao sam se na navedenom popisu i uopće me to nedira štaviše drago mi je vidjet se tamo i poslije pogledati bilo kome u oči s ponosom.1991 god. kad se primalo u RS MUP-a predavali su se svi podaci kao kada predaješ zamlbu za posao dakle kompletna dokumentacija, nažalost tadašnja djelatnica(četnikuša) koja je imala pristup kompletnoj dokumentaciji je iste otuđila i naravno zdimila u srbiju sa kompletnom dokumentacijom dakle 03.-04mj. 91. :evil:Sjetit će se oni pojedinci koji su dobili telegrame potpisane od B.Glavaša da se dođe na razgovor u veliku viječnicu u Županijskoj ulicikao i poslije na liječnički pregled u dom zdravlja. Morao sam sve ponovo donijeti.

O kakvoj mi tajnosti pričamo i kakvih podataka, pa nismo ni znali za tajne službe koje se koriste godinama(srpske obavještajne službe) koje nadziru i dan danas cijeli prostor bivše države pa i Hrvatske i u današnje vrijeme Twisted Evil jer tko nešto želi saznati saznat će pogotovo u današnje vrijeme informatizacije.Treba se več jednom uvesti reda kako u registar tako i kazniti sve koji su učestvovali u nepoštenim rabotama glede stvaranja istog, kakvih 500.000 branitelja to je prebolesno i onaj tko je imao muda izači s tom brojkom treba ga biti sram.

Samo objaviti kompletan registar bez ikakvih bojazni, zna se tko se boji za svoju guzicu Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2010. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Braniteljske povlastice prodaju se za tri tisuće eura

Ljudi moji pa mi stalno pričamo o poginulim i nestalim braniteljima, ovo je zakon za tu klasu odnosno grupaciju branitelja.
Moje pitanje je nekom " stručnom kamenjaru" koji to stalno tumači da je to zakon o braniteljima, gdje upadamo mi koji nismo poginuli, ranjavani i sve ono najcrnje što nam se moglo desiti, a eto naše porodice nisu imale tu sreću ili nesteću neznam više ni sam što je bilo bolje.

Objašnjenjepojma:
stručnom kamenjaru - Osobe koje danas tumače i pišu a i provode zakone o braniteljima, a nisu bili zajedno sa nama od prvih dana kada smo sa AB-2 Kragujevačkim ili Ruskim Kalašnjikovom i sa svih 3 metka u pet okvira išli braniti Laslovo, Seleš, Sarvaš,Tenje, Korog, itd itd itd

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2010. 23:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cini se da koristi od braniteljskog statusa imaju i oni koji nisu poginuli i nisu nestali...

I to takve privilegije da se covjek s pravom zapita zivimo li u drzavi u kojoj se ljudi dijele na gradjane prvog i drugog reda.

Cini se da gradjani drugog reda sluze da bi financirali sljedece privilegije:

1. PRAVO NA ZDRAVSTVENU ZAŠTITU
Članovi obitelji poginulog, zatočenoga ili nestaloga branitelja, HRVI i branitelji s utvrđenim oštećenjem organizma od najmanje 30 posto oslobađaju se plaćanja participacije. Ranjavani branitelj ili onaj čija je bolest neposredna posljedica sudjelovanja u ratu ima pravo na potpunu medicinsku rehabilitaciju i na sva potrebna pomagala, lijekove i liječenje bez naknade, kao i pravo na prvenstvo korištenja zdravstvene zaštite u inozemstvu s pratnjom druge osobe.

2. PRAVA IZ MIROVINSKOG OSIGURANJA
Branitelju koji ostvaruje pravo na starosnu mirovinu, a da je ona manja od mirovine koja bi mu pripadala za 40 godina mirovinskog staža, osobni bod povećava se ovisno o vremenu provedenom u ratu. Ako je branitelj zbog ranjavanja, ozljeđivanja, zatočeništva u logoru ili obolijevanja tijekom rata nesposoban za rad, ima pravo na invalidsku mirovinu, koja se određuje razmjerno utjecaju pojedinih uzroka na invalidnost. Branitelj ima pravo i na profesionalnu rehabilitaciju tijekom koje ima pravo na naknadu u iznosu invalidske mirovine. Članovi obitelji poginulog branitelja imaju pravo na obiteljsku mirovinu.

3. PRAVO NA DOPLATAK ZA DJECU
Djeci poginulog, zatočenog ili nestalog branitelja pripada doplatak za djecu u najvišem predviđenom iznosu.

4. PRAVO NA ZAPOŠLJAVANJE
Tijela državne uprave i sudbene vlasti te druga tijela državne vlasti, jedinice lokalne i regionalne samouprave obavezna su prednost prilikom zapošljavanja dati djetetu poginulog branitelja, hrvatskom ratnom vojnom invalidu, članu obitelji poginulog branitelja, dragovoljcu i branitelju iz Domovinskog rata ukoliko ispunjavaju tražene uvjete uz natječaja. Isto su obavezne poštovati i javne službe, javne ustanove, izvanproračunski i proračunski fondovi, pravne osobe u vlasništvu ili pretežito vlasništvu RH i pravne osobe u vlasništvu ili pretežitom vlasništvu jedinica lokalne i regionalne samouprave.

5. PRAVO NA STAMBENO ZBRINJAVANJE
Pravo na stambeno zbrinjavanje, prednost pri istom te mogućnost kupnje stanova uz obročnu otplatu po pristupačnijim uvjetima od tržišnih u pogledu kamata i rokova otplate imaju branitelji koji nemaju riješeno stambeno pitanje ili je ono riješeno na neodgovarajući način. Isto se pravo ostvaruje i dodjelom stambenog kredita za kupnju stana ili kuće, njihovu izgradnju, zatim za razliku u površini, za nadogradnju, nastavak izgradnje i dovršenje obiteljske kuće, poboljšanje uvjeta stanovanja, te mogućnošću kupnje stanova uz obročnu otplatu po pristupačnijim uvjetima od tržišnih u pogledu kamata i rokova otplate. Pravo na stambeno zbrinjavanje dodjelom stambenog kredita imaju članovi obitelji poginulog, zatočenog ili nestalog branitelja i ratni vojni invalidi. Stopostotni invalidi koji se kreću isključivo u invalidskim kolicima stambeno se zbrinjavaju po posebnom programu Vlade izgradnjom kuće s posebnom prilagodbom.

6. PRAVO NA DIONICE, ODNOSNO UDJELE U TRGOVAČKIM DRUŠTVIMA BEZ NAPLATE
Pravo na dionice u tvrtkama iz portfelja Hrvatskog fonda za privatizaciju i udjele u pravnim osobama u vlasništvu RH imaju hrvatski branitelji iz Domovinskog rata, branitelji i obitelji poginulih, zatočenih ili nestalih branitelja te HRVI iz Domovinskog rata. Branitelji i obitelji poginulih, zatočenih ili nestalih branitelja te HRVI iz Domovinskog rata oslobađaju se poreza na promet dionica.

7. OSTALA PRAVA

PREDNOST PRI UPISU U OBRAZOVNE USTANOVE
Djeca poginulog, zatočenoga ili nestaloga branitelja, HRVI iz Domovinskog rata i djeca HRVI iz Domovinskog rata, branitelji iz Domovinskog rata, dragovoljac i djeca dragovoljca izravno se upisuju u srednje škole i visoka učilišta pod uvjetom da prijeđu bodovni, odnosno razredbeni prag te da zadovolje na ispitu sposobnosti i darovitosti u srednjim školama i visokim učilištima u kojima se provodi prijamni ispit.

PRAVO NA STIPENDIJU
Branitelji, djeca poginulih, zatočenih ili nestalih branitelja, HRVI iz Domovinskog rata i djeca HRVI, dragovoljac i djeca dragovoljca iz Domovinskog rata imaju pravo na stipendiju tijekom redovitoga srednjoškolskog obrazovanja, redovitoga dodiplomskog studija te pravo na naknadu dijela troškova školarine poslijediplomskih studija na visokim učilištima. Ista djeca imaju prednost pri smještanju u učeničke, odnosno studentske domove te pravo na besplatne udžbenike.

PREDNOST PRI ZAKUPU POSLOVNOG PROSTORA
Branitelji i članovi njihovih obitelji imaju pravo prednosti pri zakupu poslovnog prostora u kojem bi pokrenuli svoj obrat ili neku drugu profesionalnu djelatnost ako sudjeluju u natječaju i udovolje uvjetima iz najpovoljnije ponude.

CARINSKE I DRUGE OLAKŠICE
Stopostotni invalidi imaju pravo na osobni automobil koji im u vlasništvo dodjeljuje Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti svakih 7 godina. Bračni drug, punoljetna djeca i roditelji poginulih, zatočenih ili nestalih branitelja imaju pravo na uvoz osobnog auta bez plaćanja carine, posebnog poreza i poreza na dodanu vrijednost jednokratno. Isto pravo imaju i ratni vojni invalidi svakih pet godina. Tako stečen auto ne smije se prodati ili darovati naredne dvije godine. U suprotnom, vlasnik je dužan platiti carinu, posebni porez i porez na dodanu vrijednost. Automobil članovi obitelji mogu prodati ili darovati jedino ukoliko je korisnik automobila umro prije isteka navedenog roka.

OSLOBOĐENJE OD PLAĆANJA NAKNADE ZA PRENAMJENU POLJOPRIVREDNOGA ZEMLJIŠTA
Članovi obitelji poginulog, zatočenog ili nestalog branitelja, HRVI i branitelji koji su na bojištu bili najmanje tri mjeseca oslobođeni su od plaćanja jednokratne naknade za prenamjenu poljoprivrednog zemljišta.

OSLOBOĐENJE OD PLAĆANJA SUDSKIH, UPRAVNIH I JAVNOBILJEŽNIČKIH PRISTOJBI
Od plaćanja sudskih, upravnih i javnobilježničkih pristojbi u postupku ostvarivanja prava iz ovoga Zakona oslobođeni su članovi obitelji poginulog, zatočenoga ili nestaloga branitelja.

PRAVO NA OBNOVU
Članovi obitelji poginulog, zatočenog ili nestaloga branitelja, HRVI iz Domovinskog rata, koji na teritoriju RH nemaju u vlasništvu, odnosno koji nisu ostvarili pravo na odgovarajuću kuću ili stan, mogu ostvariti pravo na obnovu potrebne stambene površine u obiteljskom domu prema broju članova svoje uže obitelji.

Izvor:


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2010. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tomislav1970 je napisao/la: ›
1991 god. kad se primalo u RS MUP-a predavali su se svi podaci kao kada predaješ zamlbu za posao dakle kompletna dokumentacija, nažalost tadašnja djelatnica(četnikuša) koja je imala pristup kompletnoj dokumentaciji je iste otuđila i naravno zdimila u srbiju sa kompletnom dokumentacijom dakle 03.-04mj. 91. Evil or Very Mad

...eto, sad su se metode malo unaprijedile, pa ne mora mažnjenu dokumentaciju selit u na primjer Srbiju, nego preko "www.com" objavi na netu, pa lijepo sve službe koje to zanima mogu škicnut kad god oće... Za pola muke skraćena i pojeftinjena procedura!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2010. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predlažem ,normalnom,radnosposobnom puku koji sebe smatra građanima drugog reda i misli da služi financiranju povlastica građana prvog reda da iseli, pa da vidimo dokle će se ovi kerebečit s tim povlasticama.

Da nema ovih sumnjivih branitelja, oni pravi mogli bi živjeti kao bubreg u loju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2010. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: › da iseli, pa da vidimo dokle će se ovi kerebečit s tim povlasticama.


Ako sam dobro shvatio sto zelis reci, ti bi problem krpelji i metilja rjesavala ubijanjem zivotinje domadara?

Radikalan korak u medicini. Nominiraj se za Nobela... za mir, rekao bi Bandic...

Od svake zaradjene kune, gradjanin drugog reda ili njegov poslodavac daju ukupno oko 60% za gradjane prvog reda.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2010. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oke, sad kad je registar objavljen (tj. njegova prvotna nepotpuna verzija), šta sad? Kakvog je ovo dobra donijelo osim da si raznorazni kvazinovinari dižu tiražu i blate svakog koga stignu? Je li itko u ova dva dana ikoga prokazao, prijavio policiji ili kome već?
Je k... skupili su se politički bodovi (ovaj put ne toliko jeftini) preko leđa branitelja i to je to.
Katastrofa, očekujem i priželjkujem ostavku ljudi odgovornih za sigurnost ovih podataka kao i ostavke Vukelića, a može i Karamarka (puste želje).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2010. 13:19 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Može se to sagledati iz više strana glede navedenih povlastica pogotovo ona o upisu djece po posebnim uvjetima(srednja škola,faks) kao i korištenje Dionica hrvatskih branitelja e sad ću to sagledati i objasniti sa svog gledišta i moje razmišljanje;
1.Imaju prioritet sva djeca navedenih korisnika koje im omogučuje navedeni zakon koji ja osobno neodobravam kao i tu povlasticu iz sljedečeg razloga, a to je sljedće;
da bi netko to mogao/trebao koristiti treba se dokazati svojim uspjehom i sposobnošču kroz osnovno školovanje isključivo svojim prosjekom barem 4+ pa mu onda priznati navedene povlastice jer je bezpredmetno pričati kako se velika večina provlači sa prosječnim ili ispodprosječnim rezultatima na taj način i zauzima mjesto nekome tko je dokazao svojim znanjem da je vrijedan te povlastice
naravno po istom principu iste priznati i prilikom upisa na fakultet pa će se tom selekcijom izbječi školovanja godinama(6+god za 3 ili 4vero godišnje školovanje) i uzimanje prava stvarno sposobnima koji nemaju takav izbor(nemogučnost roditelja da istima omoguče školovanje ili iz razloga što je netko zauzeo takvo mjesto sposobnoj osobi radi navedenog statusa).

2.Glede dodjele određene količine dionica kao vrijednose papire s obzirom na provedeno vrijeme u Domovinskom ratu(koje nije pošteno bodovano pa ispad da čistačica u nekom uredu ima više bodova od onih sa prve linije) koje je zasluženo ali se nedobije u punom iznosu, gdje se određeni iznos odvaja za druge tzv. humane svrhe neznam u koje svrhe niti mi je itko išta predložio slažem li se s takvom podjelom.Nisam siguran o kojoj količini se radi 25% ili više posto odlazi neznam gdje.To je netko odredio i siguran sam da nije pitao branitelje o takvoj opciji.Smatram da ako sam nešto zaslužio/ dobio onda imam pravo to konzumirati u cijelosti te sam odlučiti želim li nekome nešto dati i pomoći.Nisam sebičan ali bi poklonio nekom tzv. Peri Periću i znati da sam mu platio 12mj. kompletne režije ili sl. pomoć i bio bih puno sretniji na takav način nego ovako netransparentno trošenje koje je postala uobičajena praksa. Evil or Very Mad
To bi mogao opravdati tme što očigledno netko koristi i
živi na mojoj i grbi ostalih koji nismo mogli o ničemu odlučiti jer se našao netko koji je donijeo odluku u naše ime(dakle debeloj guski mažemo vrat).

3. Isto tako glede carinskih povlastica puno ih nije iskoristilo jer nisu imali novca i tu su pojedinci omrsili brke kupujuči i više puta bijesne makine koje ja samo mogu gledati i sanjati o istima.Velika nepravda je počinjena na taj način i država je izgubila/dobila puno novca na taj način, a braniteljska sirotinja opet dobila KU...

Uglavnom ima puno tih prava koje je malo tko konzumirao u cijelosti po donesenom zakonu, a netko je omrsio brke višestruko nažalost tako mu je omogučeno i zato sam da se tome jednom stane na kraj što bi se moglo(naravno ako bude volje i pravna država profunkcionira) i dogoditi.Barem se nadanm Smile

Pozdrav pravim i istinskimbraniteljima kao i invalidima ma gdje bili osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: