Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Broj kažnjenih biciklista u Osijeku u prvih šest mjeseci veći za 25%

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lijevo smetalo
Offline
Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2013. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
lijevo smetalo je napisao/la: ›
Zvonim, vičem, ali određeni dio se odbija maknuti. Recimo večeras oko 21:30 na promenadi - svaka druga osoba se maknula. Ne znam voziš li bicikl, ali mislim da ti je jasno na kakvoj je razini prometna kultura pješaka.
Nekad ih pitam što izvode na biciklističkoj, a odgovori su - pa tu je hlad, tko mi brani, daleko je pješačka, goni se na cestu i oni koje iz pristojnosti neću napisati.
Ne znam koliko ću još dugo moći biti tolerantan. osijek031.com smile

Vozim bic, naravno, i znam da su pješaci svuda. kad bi se i njih kažnjavalo - valjda bi se navikli gdje trebaju hodati. (Da se razumijemo, nisam pristalica kažnjavanja za sve i svašta, ali nekoga uistinu drugačije ne možeš naučiti redu Rolling Eyes )
Izgleda da ja zato više guram bic nego što ga vozim, haha


Kažnjavanje bi bilo druga najučinkovitija mjera. Prva bi bila gažanje svega što se ne makne nakon dva do tri upozorenja.

_________________
Glavom o zid
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2013. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daklem vako...situacija je slijedeća!! U doba današnje moderne tehnologije postoji niz načina da se netko žali, kuka, negoduje..pa su za sve probleme biciklista u većini slučajeva krivi pješaci (građani) koji negoduju i putem institucija traže djelovanje sve dok i sami ne sjednu na bicikli, onda to odjednom prestaje bit problem ;-) !! Pričao sam sa nekim ljudima od kojih sam saznao da se na internetu, na raznim tužakalima, babakalima, negodakalima, pismenim upitima prema policiji masa pješaka(građana "dušebrižnika") žali i negoduje što se biciklisti klatinjaju po zonama isključivo namjenjenim za njihovo veličanstvo "pješaka" pa stoga policija mora reagirati na represivan način!! Isto tako vozači se tužakaju na pješake koji bezglavo istrčavaju na cestu ili na bicikliste koji na pješačkim prijelazima izvezu bicikli brzinom munje a po noći budu u crnim plaštevima bez svjetala!! Isto tako se biciklisti žale na vozače koji u naselju doslovno divljaju autima i prolaze tik pokraj njih opasno blizu kad ih pretiču!! Uglavnom odite popit kavu kod zimske luke i vidjet ćete kako se ponašaju njihova veličanstva "pješak" i njegovo veličanstvo "biciklist"!! Seljačina hoda po stazi za bicikle i gura bicikl, seljačina na biciklističku stazu izlijeće bez da pogleda ima li koga na toj stazi, seljačina vozi bicikl kroz pješake jer mu se žuri pa ne može obić ostale bicikliste, mama seljančura ne drži za ruku svoje dijete koje stoji nasred biciklističke staze sa sladoledom u ruci dok ona očijuka sa svojim prijateljicama o najnovijim haljinama u Portanovi, seljačina parkira auto na stazi za bicikliste i odlazi kopirat papire na "samo" 5 minuta!! ;-) Balkan, BAlkan....balkanjerosim sve mora bit nacrtano gdje da se kreću i mora bit propisano, balkancu ne smiješ dati na volju da on odlučuje gdje će hodat...već mu stalnim kaznama moraš nametnut da hoda/vozi gdje je to primjereno i propisano zakonima....zakoni, što su to zakoni upita balkanac?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2013. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...potpisujem sve navedeno...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2013. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonija je napisao/la: ›
Daklem vako...situacija je slijedeća!! U doba današnje moderne tehnologije postoji niz načina da se netko žali, kuka, negoduje..pa su za sve probleme biciklista u većini slučajeva krivi pješaci (građani) koji negoduju i putem institucija traže djelovanje sve dok i sami ne sjednu na bicikli, onda to odjednom prestaje bit problem ;-) !! Pričao sam sa nekim ljudima od kojih sam saznao da se na internetu, na raznim tužakalima, babakalima, negodakalima, pismenim upitima prema policiji masa pješaka(građana "dušebrižnika") žali i negoduje što se biciklisti klatinjaju po zonama isključivo namjenjenim za njihovo veličanstvo "pješaka" pa stoga policija mora reagirati na represivan način!! Isto tako vozači se tužakaju na pješake koji bezglavo istrčavaju na cestu ili na bicikliste koji na pješačkim prijelazima izvezu bicikli brzinom munje a po noći budu u crnim plaštevima bez svjetala!! Isto tako se biciklisti žale na vozače koji u naselju doslovno divljaju autima i prolaze tik pokraj njih opasno blizu kad ih pretiču!! Uglavnom odite popit kavu kod zimske luke i vidjet ćete kako se ponašaju njihova veličanstva "pješak" i njegovo veličanstvo "biciklist"!! Seljačina hoda po stazi za bicikle i gura bicikl, seljačina na biciklističku stazu izlijeće bez da pogleda ima li koga na toj stazi, seljačina vozi bicikl kroz pješake jer mu se žuri pa ne može obić ostale bicikliste, mama seljančura ne drži za ruku svoje dijete koje stoji nasred biciklističke staze sa sladoledom u ruci dok ona očijuka sa svojim prijateljicama o najnovijim haljinama u Portanovi, seljačina parkira auto na stazi za bicikliste i odlazi kopirat papire na "samo" 5 minuta!! ;-) Balkan, BAlkan....balkanjerosim sve mora bit nacrtano gdje da se kreću i mora bit propisano, balkancu ne smiješ dati na volju da on odlučuje gdje će hodat...već mu stalnim kaznama moraš nametnut da hoda/vozi gdje je to primjereno i propisano zakonima....zakoni, što su to zakoni upita balkanac?

Kikirikiiiiiiiiiiiiiiiiiii stiže!!!!

Dobro si napisao "seljačina".

@smetalo ima dobru ideju Smile

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lijevo smetalo
Offline
Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2013. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonija je napisao/la (Pogledaj post): › Daklem vako...situacija je slijedeća!! U doba današnje moderne tehnologije postoji niz načina da se netko žali, kuka, negoduje..pa su za sve probleme biciklista u većini slučajeva krivi pješaci (građani) koji negoduju i putem institucija traže djelovanje sve dok i sami ne sjednu na bicikli, onda to odjednom prestaje bit problem ;-) !! Pričao sam sa nekim ljudima od kojih sam saznao da se na internetu, na raznim tužakalima, babakalima, negodakalima, pismenim upitima prema policiji masa pješaka(građana "dušebrižnika") žali i negoduje što se biciklisti klatinjaju po zonama isključivo namjenjenim za njihovo veličanstvo "pješaka" pa stoga policija mora reagirati na represivan način!! Isto tako vozači se tužakaju na pješake koji bezglavo istrčavaju na cestu ili na bicikliste koji na pješačkim prijelazima izvezu bicikli brzinom munje a po noći budu u crnim plaštevima bez svjetala!! Isto tako se biciklisti žale na vozače koji u naselju doslovno divljaju autima i prolaze tik pokraj njih opasno blizu kad ih pretiču!! Uglavnom odite popit kavu kod zimske luke i vidjet ćete kako se ponašaju njihova veličanstva "pješak" i njegovo veličanstvo "biciklist"!! Seljačina hoda po stazi za bicikle i gura bicikl, seljačina na biciklističku stazu izlijeće bez da pogleda ima li koga na toj stazi, seljačina vozi bicikl kroz pješake jer mu se žuri pa ne može obić ostale bicikliste, mama seljančura ne drži za ruku svoje dijete koje stoji nasred biciklističke staze sa sladoledom u ruci dok ona očijuka sa svojim prijateljicama o najnovijim haljinama u Portanovi, seljačina parkira auto na stazi za bicikliste i odlazi kopirat papire na "samo" 5 minuta!! ;-) Balkan, BAlkan....balkanjerosim sve mora bit nacrtano gdje da se kreću i mora bit propisano, balkancu ne smiješ dati na volju da on odlučuje gdje će hodat...već mu stalnim kaznama moraš nametnut da hoda/vozi gdje je to primjereno i propisano zakonima....zakoni, što su to zakoni upita balkanac?


Potpisujem.

Ovo s rušenjem i obaranjem pješaka koji imaju psihičke poremećaje te su si umislili da su bicikli je dalo rezultata u nekim gradovima pa zašto ne pokušati i ovdje.

Ili montirati nešto u stilu ovog na slici na vilicu i proći promenadom između devet i deset navečer.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2013. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="lijevo smetalo";p="436681"]
slavonija je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ovo s rušenjem i obaranjem pješaka koji imaju psihičke poremećaje te su si umislili da su bicikli je dalo rezultata u nekim gradovima pa zašto ne pokušati i ovdje.
Ili montirati nešto u stilu ovog na slici na vilicu i proći promenadom između devet i deset navečer.


Prvi puta sam se danas od srca nasmijao hahaha!! Pokušavam si ovu situaciju vizualzirati na promenadi!! Sjećam se nekih sekvenci iz Ben Hura i sličnih filmova Laughing Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lijevo smetalo
Offline
Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.07.2013. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="slavonija";p="436683"]
lijevo smetalo je napisao/la (Pogledaj post): ›
slavonija je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ovo s rušenjem i obaranjem pješaka koji imaju psihičke poremećaje te su si umislili da su bicikli je dalo rezultata u nekim gradovima pa zašto ne pokušati i ovdje.
Ili montirati nešto u stilu ovog na slici na vilicu i proći promenadom između devet i deset navečer.


Prvi puta sam se danas od srca nasmijao hahaha!! Pokušavam si ovu situaciju vizualzirati na promenadi!! Sjećam se nekih sekvenci iz Ben Hura i sličnih filmova Laughing Bravo


Mene više na scene iz Aleksandra - više krvi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.07.2013. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

varadero je napisao/la: ›
No zato na moru biciklisti voze kako hoće i sa svakavim biciklima. Evo baš sam gledao u poznatom odmaralištu u Pakoštanima, imaju za iznajmit bicikle, 40 kn pol dana, 80 kn dan.
Hrpa odličnih trekking bicikala, ali s bilo kojim od njih bi u Osijeku dobio hrpu kazni. Niti jedan nema mačje oči u žbicama, nemaju zvonce, nemaju svjetlo naprijed niti odozada, tako da samo izlete u mraku u malim uličicama da se ni ne primjete.
Policija u laganoj šetnji ih često izbjegava da se ne sudare koliko neki domaći, a i stranci znaju ludovati po pješačkim stazama.
No nije mi jedino jasno, kako je iznajmljivač uopće dobio dozvolu da iznajmljuje bicikle, koji nisu po propisima, za vožnju.
To je kao kad bi neki Rent-a-Car iznajmljivao neregistrirane aute, bez svjetala i žmigavaca.
Na žalost, na moru nikad u mojih 40ak godina života nisu vrijedili isti propisi kao kod nas u Osijeku. I dan danas puno motociklista vozi bez kacige, skutere bez registracije.....da ne nabrajam. Kao da sam u drugoj državi.


http://www.glas-slavonije.hr/205150/1/Sramotna-poruka-policajcima-Ovo-je-Cavtat-ne-Slavonija

http://www.glas-slavonije.hr/205448/1/Konavljani-protiv-policajaca--iz-Slavonije-jer-rade-svoj-posao

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2013. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Očekujem ubrzo da nam se MUP pohvali sa boljim rezultatima u pronalaženju ukradenih bicikala, u kažnjavanju neispravnih vozila koja su neispravna prošla tehnički pregled, o pronalasku počinitelja ostalih kaznenih i prekršajnih djela...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lijevo smetalo
Offline
Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.07.2013. 22:27 
Naslov:  Re: Broj kažnjenih biciklista u Osijeku u prvih šest mjeseci veći za 25%
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izmjena koja je stupila na snagu 1. 7.
link
Ukratko, sada prilikom kretanja SVAKOM javnom cestom noću ili u uvjetima smanjene vidljivosti biciklist mora nositi reflektirajući prsluk ili odgovarajuću reflektirajuću odjeću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.07.2013. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, ako se radi o kretanju kolnikom, ali ne i ako se krećeš bic stazom.

Prema zakonskoj definiciji kolnik je dio gdje se kreću vozila, a budući da se bic. staza definira kao dio koji je odvojen od kolnika, ispada da po bic stazama nismo dužni nositi ništa reflektirajuće, nego samo po kolniku (čiji pak dio jesu bic. trake).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lijevo smetalo
Offline
Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2013. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Da, ako se radi o kretanju kolnikom, ali ne i ako se krećeš bic stazom.

Prema zakonskoj definiciji kolnik je dio gdje se kreću vozila, a budući da se bic. staza definira kao dio koji je odvojen od kolnika, ispada da po bic stazama nismo dužni nositi ništa reflektirajuće, nego samo po kolniku (čiji pak dio jesu bic. trake).


Jasno mi je da se to odnosi samo na kolnik, samo mi nije jasno zašto su napravili tu izmjenu. Naši zakonodavci su opet odlučili biti "napredni" u odnosu na EU zakone.

Ista stvar je i sa svjetlima. Svuda su dovoljna pozicijska, dok hrvatski bicikli moraju imati kratko svjetlo (za osvjetljavanje puta od duljini od 10 do 50 metara).
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: