Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Laptopi petašima, a uskoro i nastavnicima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2009. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bolje se nauče na najbolji windows nego na neke lindowse luxe i ostale udri me lopatom verzije...
uostalom mislim da bi laptope treali dobiti svi od petog pa nadalje razreda koji prođu s 5 Very Happy

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.01.2009. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdrale je napisao/la: ›
bolje se nauče na najbolji windows nego na neke lindowse luxe i ostale udri me lopatom verzije...
uostalom mislim da bi laptope treali dobiti svi od petog pa nadalje razreda koji prođu s 5 Very Happy


Kakva diskriminacija!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2009. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto??
davorccc je napisao/la: ›
Zdrale je napisao/la: ›
bolje se nauče na najbolji windows nego na neke lindowse luxe i ostale udri me lopatom verzije...
uostalom mislim da bi laptope treali dobiti svi od petog pa nadalje razreda koji prođu s 5 Very Happy


Kakva diskriminacija!


zašto??

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2009. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije skola za svakog, a i svako dijete zasluzuje donekle iste uvjete barem na pocetku skolovanja. eto zasto!!!

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2009. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa zato sam i reko od 5 tog naviše
jer tada već prestaju slušat autoritet profesora ipočinju nastajati delikventi, dakako ne svi.
dakle tko želi taj i može, nema restrikcija

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2009. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

podržavam ovu akciju bez obzira na političku opciju.ja bi u petom razredu dao sve da sam si mogao priuštiti 386-icu neku i učiti se na njoj.da jedna 6-tina nauči nešto korisno na tim laptopima akcija je uspjela.
gledam malog nećaka koji se veseli tome kao da je dobio na lotu.križa datume na kalendaru.
sad je na nastavnicima da te laptope iskoriste maksimalno u nastavi (prezentacije, seminari, istraživanje po netu i slične sitnice) i onda je to uspjelo.
više me smetaju plakati po gradu koji promoviraju tu akciju.i to je koštalo i to dosta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2009. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://zombix.net/glob/2009/01/08/one-lenovo-per-slavonac/
članak najpoznatijeg hrvatskog hakera

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.01.2009. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdrale je napisao/la: ›
zašto??
davorccc je napisao/la: ›
Zdrale je napisao/la: ›
bolje se nauče na najbolji windows nego na neke lindowse luxe i ostale udri me lopatom verzije...
uostalom mislim da bi laptope treali dobiti svi od petog pa nadalje razreda koji prođu s 5 Very Happy


Kakva diskriminacija!


zašto??


Vrlo jednostavno!
Zašto bi samo odlikaši dobijali laptope, zar su oni nešto bolji od drugih. Ionako ocijene u osnovnoj nisu realni pokazatelj inteligencije, sposobnosti itd; sigurno nebi tako razmišljao da ti dijete ima prosjek 4 i da ti je to uvijet da ti djete nedobije laptop.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daddos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2009. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

faktor-x je napisao/la (Pogledaj post): › podržavam ovu akciju bez obzira na političku opciju.ja bi u petom razredu dao sve da sam si mogao priuštiti 386-icu neku i učiti se na njoj.da jedna 6-tina nauči nešto korisno na tim laptopima akcija je uspjela.
gledam malog nećaka koji se veseli tome kao da je dobio na lotu.križa datume na kalendaru.
sad je na nastavnicima da te laptope iskoriste maksimalno u nastavi (prezentacije, seminari, istraživanje po netu i slične sitnice) i onda je to uspjelo.
više me smetaju plakati po gradu koji promoviraju tu akciju.i to je koštalo i to dosta.

Odličan post... pa da ja tu puno ne trkeljam, evo ti odgovor dragi @osječanine...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomas
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2009. 19:30 
Naslov: Hehehe ! Re: Laptopi petašima, a uskoro i nastavnicima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sada cete vidjeti hrpu oglasa u burzama, prodajem laptop...bla-bla
mislim da bi bilo bolje da su računala ili laptopi dati školama koje ih nemaju dovolno,ili učenicima koji ih nemogu priuštiti,ovako taj projekt nema smisla osim što će ta firma zaraditi na laptopima,i što će djeca igrati igrice,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2009. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdrale je napisao/la (Pogledaj post): ›
uostalom mislim da bi laptope treali dobiti svi od petog pa nadalje razreda koji prođu s 5 Very Happy

definitivno bolja opcija

btw ova akcija(dajmo samo osječanima) me podsjeća na razvoj ruralnih područja... noooot

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2009. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daddos je napisao/la (Pogledaj post): ›
faktor-x je napisao/la (Pogledaj post): › podržavam ovu akciju bez obzira na političku opciju.ja bi u petom razredu dao sve da sam si mogao priuštiti 386-icu neku i učiti se na njoj.da jedna 6-tina nauči nešto korisno na tim laptopima akcija je uspjela.
gledam malog nećaka koji se veseli tome kao da je dobio na lotu.križa datume na kalendaru.
sad je na nastavnicima da te laptope iskoriste maksimalno u nastavi (prezentacije, seminari, istraživanje po netu i slične sitnice) i onda je to uspjelo.
više me smetaju plakati po gradu koji promoviraju tu akciju.i to je koštalo i to dosta.

Odličan post... pa da ja tu puno ne trkeljam, evo ti odgovor dragi @osječanine...


Koji odgovor? Da se faktorov nećak raduje laptopu? Zašto se ne bi radovao? Radovao bi se i putu u Disneyland! I?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2009. 0:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je sjajno sto se pokusava pruzit mogucnost djeci da nesto nauce i napreduju. Ogroman je broj onih koji su STVORENI za nesto, ali prilike im ne dopustaju da taj svoj talent otkriju. Pa eto, ovim ce se putem mozda stvorit neki zanimljivi programeri. Za razvoj bilo kakvog talenta potrebno je krenuti sto prije. Znate li vi u kojem razredu pocinju informaticka natjecanja? Znate li vi od kojeg razreda se stvaraju programeri vrijedni olimpijskih medalja? Tko kaze da ce se "svi igrat"? Sta se normalno uopce MOZE igrat na tom laptopu? Za te novce da se napravi skola, popune informaticke ucionice i povise place? Pa ne radi se o stotinama milijuna... Sve odreda losi argumenti.
Sto se raspodjele tice, i toga da se mozda moglo davati samo djeci koja prolaze s 5; koncept nije los, no cinjenica je da ocjene u 4. i 5. razredu, te opcenito u osnovnoj skoli mogu biti, ali nisu NUZNO objektivne. Mnogi bi se nasli zakinutim, a s obzirom da je veliki broj onih koji jos u osnovnoj, pogotovo u nizim razredima prolaze s 5, usteda time ne bi bila tolika.

I stogod radili, pa makar se i u krajnjem slucaju i igrali, mozda to u njima razvije zelju za razvijanjem igara, programiranjem, naucit ce koristiti razne alate koji ce im kasnije omoguciti puno kvalitetnije izrazavanje. U krajnjoj liniji, sve je vise-manje informatizirano, i sve ce vise biti - informaticka edukacija ne moze biti i NIJE losa.

Ili je bolje da se u djecu ne ulaze, pa kad jedan ili dva najboljih od najboljih za 20 godina budu poznati po svojim znanstvenim ili sportskim dostignucima, da neki novi forumasi pljuju po njemu i govore da je duzan nesto Osijeku?

Bolje je da se u informatizaciju, obrazovanje i mlade ULAZE! Dok nije kasno.

_________________
RaLe@deviantART
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2009. 2:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rale je napisao/la: ›
I stogod radili, pa makar se i u krajnjem slucaju i igrali, mozda to u njima razvije zelju za razvijanjem igara, programiranjem, naucit ce koristiti razne alate koji ce im kasnije omoguciti puno kvalitetnije izrazavanje. U krajnjoj liniji, sve je vise-manje informatizirano, i sve ce vise biti - informaticka edukacija ne moze biti i NIJE losa.


Trenutnim programom nastave informatike i tjednim brojem sati - za programiranje će se rijetko tko zainteresirati. Osim 'naprednih informatičara'.
Al' oni bi bili napredni sa laptopom, a i bez njega Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2009. 2:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
rale je napisao/la: ›
I stogod radili, pa makar se i u krajnjem slucaju i igrali, mozda to u njima razvije zelju za razvijanjem igara, programiranjem, naucit ce koristiti razne alate koji ce im kasnije omoguciti puno kvalitetnije izrazavanje. U krajnjoj liniji, sve je vise-manje informatizirano, i sve ce vise biti - informaticka edukacija ne moze biti i NIJE losa.


Trenutnim programom nastave informatike i tjednim brojem sati - za programiranje će se rijetko tko zainteresirati. Osim 'naprednih informatičara'.
Al' oni bi bili napredni sa laptopom, a i bez njega Wink


Istina, program je los, upravo su zato najuspjesniji oni koji sami otkrivaju te cari... osijek031.com smile

_________________
RaLe@deviantART
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: