Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



plaća u Drava International d.o.o.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2009. 18:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

car je napisao/la: ›
pa taraba ja ne radim tam al ću raditi tam jel je pre dobro i plata i sve pogotovo sada na Brijestu pa nemate pojma kak je sada tam dobro de šta se učljanjuješ kada nemaš pojma kak je tam i kolk je plata itd sam tu se praviš pametan al nisi zato što tu lažete ljudima pustite ih nek rade možda će oni raditi za razliku od nekih

Hehe,da mi je vidjeti tvoju zamolbu i cv... Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
car
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2009. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahaha daddadada još će se pričekati mal pa ak nisi nikada tam radio neznaš onda kak je ma ustvari nemaš pojma

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.06.2009. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rino je napisao/la: ›
Nakada sam radio u toj tvrtki i vjerojatno, od većine, znam bolje kako je tamo.
Nikoga ne želim vrijeđat, mada bih rado, ali osnovne stvari ne poznajete, a spremni ste komentirat i omalovažavat. Znate li zašto su plaće tako male? Zato što, ako želiš izvozit, moraš se borit sa ogromnom konkurencijom koja radi za šaku riže i vodu. Ne mislite, valjda, da on ne bi bio sretan da vam moze dati 3x veću plaću?! Naravno da bi, ali to sve krajni kupac ne želi platit. Uvijek ima onih koji mogu dati jeftinije. Uzmi ili ostavi. Vi ste, zajedno s njim, odlučili uzet. E, kad ste odlučili uzet, onda radite i šutite.
Da li ste ikad pomislili što će to sve Bedeu.
Mogao je mirno trošit zarađeno u prethodnih 25 godina, a nije. Čudno vam je? Naravno da je čudno kad ga ne poznajete. Činjenica je da taj čovjek 19 godina nije bio na godišnjem odmoru.
Nema vikendicu, nema brod, ne putuje, osim poslovno, čujem da ne puši (u što sumnjam, sigurno to radi krišom). Jedino mu je zadovoljstvo kupit novi stroj koji proizvodi ono što drugi nisu usvojili. Reći ćete: "A auto?" Nadam se da ne očekujete da 100 000 km/godišnje prevali u zaprežnim kolima?! Da li znate koliko je neradnih dana proveo na putu? Ako ne svaki, ali barem 90% neradnih dana je bio na putu. Radi 14 sati dnevno i to desetljećima. Opet ćete reći: "Da, radi, ali za velike pare." Opet krivo. On para nema, sve mu je u j_benim strojevima na kojima vi prehranjujete svoju obitelj. Kad firma nema posla i stoji to vam ne paše. Naravno da ne paše jer ne znate od kuda će doći plaća. Ako radi i poštuje dogovorene rokove, opet ne paše. Tada treba radit vikendom i praznikom. Da je propao, bolila bi vas k_ta i za njega i za firmu.
Naposljetku, okomili ste se na krivog čovjeka.
Izbora uvijek imate. Kome ne paše....
Toliko od mene.


E pa ne mogu više izdržati ova sranja. Moji su starci zaradili mirovinu u Litokartonu, kojem je sasvim dobro išlo dok nije došao Bede za direktora i to još prije rata. O njegovom poštenju dovoljno govori činjenica da je na prijedlog radničkog vijeća (tada je još bio socijalizam) da se kupe strojevi za tetrapak ambalažu i da se moderniziraju pogoni rekao da za to nema novaca, ali je bilo novaca da se uvoze pločice za njegovu novu kuću iz Italije. Pri tome su iz tvorničkih hala doslovce nestajali strojevi teški po nekoliko tona. Jednostavno isparili. Plaće su od relativno dobrih postale jedva za preživjeti, no starci su hvala bogu, prije rata otišli u mirovinu.
Pa se onda malo uvalio u Dravu, tamo mi je za vrijeme rata i u vrijeme privatizacije radila kolegica, navrkao radnike da kupe dionice, a kada je firma došla u probleme (u koje ih je on uvalio) onda je od tih istih radnika otkupljivao te iste dionice za smjiešne novce, pa je tako legica za uloženih 4000 DM za koje je digla kredit, dobila bijednih 2000 kn. Morala je prodati da joj ne iskopćaju struju. Da ne govorim da je Drava bila jedina šibicara u Jugi i jedna od dvije u cijeloj Europi, a mi sada uvozimo šibice iz Češke. Koliki idiot moraš biti da upropastiš takvu proizvodnju, praktički bez konkurencije, osim ako to nisi napravio namjerno.
Zatim slijedi NA-MA. Sjećate se NA-ME prije Bedea?
Nije bilo čega nema, da bi se počeo zatvarati jedan po jedan odjel dok nije završilo na samoposluzi, gdje su žene rintale od jutra do mraka, doduše za solidnu plaću, ali su tu plaću vidjele svaka tri do četiri mjeseca. NA-MA se pretvorila u pravo mučilište, što mučilište, deveti krug pakla u kojem je glavnu rijeć vodila gđa. Snježana i njeni poltroni koji su si uzimali za pravo da isto tako vrijeđaju i maltretiraju radnice kao i ona sama.
Drava internacional - sprdnja od firme u kojoj vlasnici grabe milione na recikliranju ambalaže što je jedan od najunosnijih poslova otkako je krenuo otkup, malverzacije idu do te mjere da je državni Zavod za zaštitu okoline prošle godine objavio podatak da je u Hrvatskoj otkupljeno i prerađeno duplo više ambalaže nego što je uopće bilo u opticaju.
Klan Bede-Alerić nisu vlasnici, nego robovlasnici i po meni sinonim za nepoštenje i izrabljivanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mimajselfendaj
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2009. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

car je napisao/la (Pogledaj post): › pa majmuni jedni budite sretni ako radite u dravi pa bokte nedo dobra je plata plata je sam taka naravno ak se trudiš i ak radiš šta bi vi da dobijete novce a da ne radite aha diš to dobit NIGDJE kolko ja znam dobre su plate sam moraš raditi a ne ljenčariti bokte nedo sada je kriza budi te sretni ii da radite tam da vam ne počnu davat otkaze


Inače nemam naviku regat se po forumima niti pisati, ali ovaj me post nadahnio da ovoga puta učinim iznimku i ipak napravim prethodno rečeno.
Već sam nekoliko puta počela pisati ovu rečenicu, ali je svaki puta izbrišem, jer zaista nemam pravih riječi kojima bih izrazila svoje osjećaje.
Roditelji su me vrlo dobro odgojili, te također nemam naviku niti vrijeđati ljude ukoliko zaista, zaista nisu zaslužili. Međutim, Care, ti si zaslužio!
Samo je ovaj post od tvojih nekoliko dovoljan da procijenim tvoj karakter i tvoju narav. Toliko glupu i primitivnu osobu nikada nisam upoznala. Nadam se da ćeš patiti u životu i da ćeš požaliti za ovakve riječi u postovima koje objavljuješ. Osim toga, vokabular ti je na nivou. Pretpotstavljam da nisi niti osnovnu školu završio. Ne znam što da kažem više... Užas! Užas!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2009. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sve je to otislo u pm tamo. vise nego katastrofalno. znam neke koji su radili tamo i to ajmo reci na boljoj poziciji i nista ljepo nisu rekli, a sto onda da kazu oni jadnici sto vrecice prave. skrobara i slicno... pa mene zanima kak je bedeu sve uspjelo propasto. nekada je drava proizvodila za inozemno trziste i islo super, a kakve god sada konkurencije bile, ako se ne znas izboritti u danasnjem svijetu, jeb ga....

ma u slavoniji je sve oslo u klinac..... ama bas sve sto je bilo u proizvodnji. katastrofa. gdje ljudi da rade. otvaraju se samo robni centri za trosenje love, a sto da ljudi trose tamo. perje?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2009. 23:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mimajselfendaj je napisao/la: ›
Pretpotstavljam da nisi niti osnovnu školu završio. Ne znam što da kažem više... Užas! Užas!


pa sto se bojis objaviti pod svojim nickom? Smile)))) jos si se mucio/la i dupli otvoriti Smile)))

ovo je slobodna i demokratska zemlja, sam reci sta mislis hahahaahahah

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mimajselfendaj
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2009. 1:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pop-ap-teta je napisao/la: ›
mimajselfendaj je napisao/la: ›



pa sto se bojis objaviti pod svojim nickom? Smile)))) jos si se mucio/la i dupli otvoriti Smile)))

ovo je slobodna i demokratska zemlja, sam reci sta mislis hahahaahahah


O čemu ti pričaš, ženska glavo?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2009. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hyppolita je napisao/la: ›
jaja je napisao/la (Pogledaj post): › Evo da se javi jedan radnik od tamo!
Radim u Dravi International već 5 godina a ne bih sigurno ostao toliko tamo da je loše a i stekao sam radnio iskustvo koje uvijek dobro dođe a imam i odličnu ekipu (što je jako bitno). Firma je velika i ima puno zaposlenih ljudi te ima više odjela i trenutno je u fazi preseljenja na Brijest. Netko je tu spomenio plaće da su takve... je istina je.. u početku je tako... koja glupava firma će ti u početku dati veliku plaču? Rasponi plača su od mininalnih do jako jako velikih. Svojim dokazivanjem i radnim sposobnostima raste i plača tako da sam ja daleko od ovog smiješnoga iznosa što je netko napisao. Blagdani koje radiš (ako radiš) se uvijek plate u sljedeća 2-3 dana (50-100% na dnevnicu tako da mi nekada uopće nije žao što sam ih radio a pogotovo kada dobiješ lovu na ruke), svaki prekovremeni se plati isto tako. Uglavnom može se zaradit na plaču još dosta (ako možeš raditi prekovremene ili ako ti zatreba novaca). Samo za kraj da kažem da ljudi pričaju gluposti za Bedea, nije to više kao prije, treba doći i raditi a danas je teško naći posao... a svi bih odmah prvi radni dan htjeli 5 tisuća kuna plaču...radi pa ćeš imat, najlakše je srat, kukat, ljenčarit i čekat da ti novci padnu sa neba.


Eo... kad si ti toliko uvjeren da je naša firma toliko dobra, reci mi gdje ima u firmi da žena diže rolu od 500 kg, da se radi za Badnjak, Bozić, doček nove godine i za sam dan nove godine? Da nakon otkaza moraš platiti svaku zaduženu radnu maicu ( koju si naravno poderao ili zaprljao tokom radnog odnosa), da aparat koji si zadužio moraš platit? Da ti ne plate 3 radna dana koja si radio? Da ti za Badnjak samo plati 60 kn? Tako se sretnom osjećam otkad sam dala otkaz jer u toj firmi samo postaješ glup, zatucan i život ti postane monoton a da ne pričam o tome da te nadređeni ubijaju u pojam da si glup i samo glup... Nema ti para....


IMAL TAMO PRAVNE SLUZBE????????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hyppolita
Offline
Avatar

Ukupno postova: 306
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2009. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O... nema! Kratak i jasan odgovor!

_________________
Uvijek mi navuće osmijeh sunce moje malo ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vera-os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.06.2009. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moja sestra se u Dravi-šibicari, zaposlila 1975, cijeli je radni vijek tamo radila i na kraju dočekala Bedea.
To je bio kolektiv gdje su radnici bili spremni sve dati za firmu. Sjećam se da je sestra svaki puta protrnula od straha kad je čula vatrogasne sirene i govorila je joooj samo da nije šibicara. Bila je kemičarka u labosu. Prije Bedea su obnovili cijelu liniju strojevima iz Švedske, uveli Drava vizual, počeli raditi pirotehniku i onda ih je "kupio" Bede. Na prvom sastanku je pričao kako je bivša uprava pokrala radnike, kako će se šibicara preporoditi i izvoziti šibice širom svijeta i okolice......Sestra je radila u tri smjene, za što je dobila slobodne dane koje nije mogla iskoristiti jer je stalno radila. Na kraju balade strojevi su prodani istoj Švedskoj kako mi se čini, bivša zgrada laboratorija je naprasno izgorila, doduše ponovili su se u automobile, radnici su poslani na čekanje, a kad je odlazila iz firme dobila je "otpremninu" dio u bonovima a dio u prozorima Drava vizual. Ti su ljudi svojim radom stvorili Dravu i na kraju ........
Bježi od tamo jer gdje Bede dođe tamo trava ne raste.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.06.2009. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vera-os je napisao/la: ›
Moja sestra se u Dravi-šibicari, zaposlila 1975, cijeli je radni vijek tamo radila i na kraju dočekala Bedea.
To je bio kolektiv gdje su radnici bili spremni sve dati za firmu. Sjećam se da je sestra svaki puta protrnula od straha kad je čula vatrogasne sirene i govorila je joooj samo da nije šibicara. Bila je kemičarka u labosu. Prije Bedea su obnovili cijelu liniju strojevima iz Švedske, uveli Drava vizual, počeli raditi pirotehniku i onda ih je "kupio" Bede. Na prvom sastanku je pričao kako je bivša uprava pokrala radnike, kako će se šibicara preporoditi i izvoziti šibice širom svijeta i okolice......Sestra je radila u tri smjene, za što je dobila slobodne dane koje nije mogla iskoristiti jer je stalno radila. Na kraju balade strojevi su prodani istoj Švedskoj kako mi se čini, bivša zgrada laboratorija je naprasno izgorila, doduše ponovili su se u automobile, radnici su poslani na čekanje, a kad je odlazila iz firme dobila je "otpremninu" dio u bonovima a dio u prozorima Drava vizual. Ti su ljudi svojim radom stvorili Dravu i na kraju ........
Bježi od tamo jer gdje Bede dođe tamo trava ne raste.
Takvih kao Bede u Osijeku ima jako puno sjetimo se svih nekada jakih Osječkih firmi kao:Mobilija Ivo Marinković,Frigis,Mara,Teina,Litokarton,Analit,Olt,Mio Standard,Sloboda,Svilana,Lio,IPK Oranica itd itd...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dujma21
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2009. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pozz drustvo....
zovem se Goran i iz Čepina sam.
malo čitam vase komentare ovdje pa me zanima da li se tamo isplati radit kao viličarist?u toj dravi int.....


hvala na odgovoru

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
car
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2009. 16:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zavisi ak se potrudiš isplati se

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kikiriki
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2009. 3:33 
Naslov:  Re: plaća u Drava International d.o.o.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radim u Dravi international i tamo je drama nema love (ponekad ima za novi Audi, BMW) ali generalno za place nema.

Car, jaja i slicni su stvarno ono sto je pokojni kriminalac - predjesnik izjavio - "STOKA SITNOG ZUBA", jer tako bezocno lagat i velicat tu firmu mogu ljudi koji samo misle na svoju korist i dok imaju sto glodat dotle su sretni i ljube g....e gazdama.

Ako nemas posao i ako ti treba para - nemas sto razmisljat uzmi poso i radi ili ako ti nije bad - kradi, no Drava international definitivno nije tvrtka za izbor. ako imas bilo koju drugu varijantu - uzmi tu drugu varijantu.

Bede je lik koji nikada ne komunicira sa radnicima - on za to ima Snejzanu, ali on je strateg firme - tu nema dileme - Snjezana je ono sto bi se u managamentu zvalo "IZVRSNI DIREKTOR", a njene metode su doista brutalne i ako niste psihicki stabilni i totalno celicnih zivaca i operirani od bilo kakavih emocija - nadrapali ste.

Suzdrzat cu se od daljnjih komentara i opisa u interesu vlastite privatnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jeremy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: s druge strane ogledala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2009. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi, ne budite zadovoljni s tim
nitko ne može bit zadovoljan što 'ima kakvu takvu plaću'
ljudsko biće je puno više od radnika
svi zaslužujemo pristojno živjeti gdje te ne siluju svaki dan
navikli su nas da ne možemo (ne znamo) živjeti bez novaca pa nas je lako iskorištavati
najsmješnije je to što nam novac uopće nije potreban za normalan život
dakle, nemojte se pomiriti s tim
dignite svoj glas, borite se za sebe i za ljude oko sebe
nije dobro, a može biti
to je ono najtužnije
svašta bih rekao sad, ali bih išao offtopic
gadi mi se ovo sve

_________________
Jeremy spoke in class today
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: