Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Laptopi petašima, a uskoro i nastavnicima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2009. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Koliko sam ja primjetio, TataMata nema samo ideje i tu staje nego te ideje i pokušava realizirati. I prijedloge drugih. Zahvaljujući njemu, Vinkovačka je postala ipak malo sigurnija . Između ostalog...

i meni je tatamata ok lik u politici, koji pokušava realizirati neke korisne projekte za svoju gradsku četvrt i sam grad. jedina mu je mana što toliko brani vodstvo stranke, pogotovo đapića, i time si sam potkopava kredibilitet i ozbiljnost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PingwinChe
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2009. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drago mi je sto ce ta djeca dobiti laptope .. ali ipak gledajuci sta ce djetetu u petom razredu laptom .. mislim da je on potrebniji ucenicima 7, 8 razreda te srednjim skolama .. ako su vec tako velikodusni onda neka daju i svima nama drugima jer ovo je diskriminacija .. jer ispada da su oni vredniji od nas .. sta mi ostali smrdimo ??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2009. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Što se tiče ove druge, ne samo da me zarezuju nego cijene moje mišljenje i daju mi potporu što se vidi u kontinuitetu
Citat: › ...uglavnom ako ti misliš da je dovoljno nešto reći, a uz to ne pripremiti cijelu analizu projekta skupa s financijama i planom provedbe onda se varaš. Nakon toga je potrebno jedno 10 puta to spomenuti u raznim prigodama onima koji o tome odlučuju da bi se stvari pokrenule - ukoliko dobiješ zeleno svijetlo za provedbu.

TataMata, da ti kažem ukratko - hebala te ta podrška koju imaš!

Upravo zbog toga što si napisao meni nije vrijedno truda da sve pripremim, onda budalaše uvjeravam 10 puta da je to nešto dobro i onda gledam kako se dobra ideja pretvara u svoju karikaturu.
Citat: › Štos je u tome da se za ono u što vjeruješ moraš boriti, ako smatraš da imaš dobru ideju nije dovoljno samo ju prezentirati nego je to stalni rad, kako s potencijalnim sponzorima tako i s onima koje je potrebno zainteresirati za projekt jer mu mogu puno doprinijeti u daljnjem razvoju.
To i radim, ali ulaganje u političare nesrazmjerno je postignutom. I na kraju nekakvi guzonje koje su najviše bile protiv tvoje ideje slikaju se uz nju kao da je njihovo životno djelo. Zato kad vidim problem i vjerujem u rješenja napravim to bez pompe i propagande kojom su okruženi političari.
Citat: › To što sam ja političar na razini GČ (kako kažeš) ne ometa me da se borim za provedbu ideja za koje mislim da su dobre za ovaj Grad. Pa i razgovor o idejama s vama na forumu i rasprava, i različiti stavovi sve je to OK, i ne kontam šta ti tu smeta.
Ma nisam to dobro uobličio i žao mi je zbog toga. Cijenim i poštujem tvoj trud, mislim da imaš dobre i životne projekte koje treba realizirati i često se slažem s tobom oko gledanja na suštinu problema. Ali da te pitam - koji su to projekti i ideje kojima je primjerice Srb zadužio ovaj Grad i Hrvatsku da ga tvoj šef gura za nasljednika. To je problem zbog kojeg sam možda nehotice opleo po tebi. Htio sam te pecnuti, priznajem, prikazujući suštinu političkih javnih nastupa. Naprosto, u našem političkom ustroju nema mjesta za ljude koji gledaju opću korist i politiku kao način kako učiniti probleme manje nego kako se uslikati uz neki, pa makar i loš projekt.

Ja podjelu laptopa kao projekt ne podržavam i mislim da je to loše napravljeno. Napisao sam zašto i kako bi po meni bilo bolje. To je sve što mislim da je bitno. A ako usput mogu malo i oplesti po HSP, to mi je posbeno veselje. Nije ništa osobno i nije usmjereno prema tebi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.01.2009. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › Ja bih se snašo na tvom mjestu više zabrinuo za djecu, pogotovo u one dane kada budu nosili laptope u školu i iz škole. Jel se netko uopće zapitao što će se dogoditi kad starija djeca počnu napadati ove koji su dobili laptope, uzimati im itd. Bit će tu svega. Krađa, batina, uništavanja tih laptopa, prodaja itd. To je samo djelić ove gluposti zvane "kupimo djeci u 5. razredu osnovne škole laptope". Dalje mi se stvarno ne da raspravljati.


Uf, gdje ste otišli u raspravi.. Embarassed

Ma slažem se , opet..razglabali smo moj suprug i ja o tom i odlučili da nećemo dozvoliti djetetu da uz tešku torbu još i laptop vuče u školu, pogotovu što 2x presjeda gradskim prijevozom.
I ko će me prisiliti , ta nije škola dala laptope?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2009. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hoće li se ko vratiti na temu??

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2009. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @mvarga, sto se tice ADSL-a, taj dio je djelomicno rijesila drzava novcem poreznih obveznika.
http://www.carnet.hr/ucenici/pristup_internetu
cit: "Za sve učenike iz škola koje su članice CARNeta korištenje Interneta i tehnologije postalo je lagano i jednostavno. CARNet svim školama nudi spajanje na Internet sigurnom i brzom vezom preko CARNet mreže - nemaju sve škole te mogućnosti. Barem u Osijeku.
Citat: › Sto se tice pohvala za subvencioniranje priprema za upise na fakultet, smatram ih losim, jer se takvim pristupom potice oportun odnos prema ucenju. IMHO, ukupno obrazovanje, a posebno srednja skola bi trebalo biti jedina prava priprema za fakultet.
Točno je da bi srednja škola to trebala biti. Točno je i da to nije. Točno je i to da djeca iz naše županije imaju najslabije rezultate na pokusnim ispitima za državnu maturu. Točno je da su srednja škole u nadležnosti Županije - ured Zbožilice (čitaj HDSSB) i da im nije bitno kakve rezultate postižu djeca nego da su ravnatelji "njihovi". Točno je i da je to produbljivanje razlika. Ali točno je i to da ta mjera košta upola ove i da će pomoći zagrebačkim srednjoškolcima

I da se vratimo na temu: podjela laptopa učenicima petog razreda neće ublažiti problem kojeg nazivamo informatizacija društva. Toliko je još stvari koje se moglo napraviti da ovu mjeru, kako se sada provodi, ne mogu podržati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2009. 21:38 
Naslov:  Re: Laptopi petašima, a uskoro i nastavnicima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gospodine Varga svaka čast, javno istupiti protiv projekta vlastite stranke se ne viđa baš često na ovim prostorima. A ponašanje Biljane Borzan u toj emisiji teško je opisati, na trenutke je djelovala samodopadnije od Đapića i Sanadera...Pohvale voditelju na vođenju emisije, nadam se da će i druge političare tako "rastavit".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2009. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, moj Varga danas smo bili zvjezde, a najbolja fora joj je bila - pa šta nisu uzeli lovu namjenjenu za novorođene bebe....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2009. 21:46 
Naslov:  Re: Laptopi petašima, a uskoro i nastavnicima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Gospodine Varga svaka čast, javno istupiti protiv projekta vlastite stranke se ne viđa baš često na ovim prostorima. A ponašanje Biljane Borzan u toj emisiji teško je opisati, na trenutke je djelovala samodopadnije od Đapića i Sanadera...Pohvale voditelju na vođenju emisije, nadam se da će i druge političare tako "rastavit".
Prvo to nije projekt stranke nego grupe članova osječkog SDP okupljenih oko Biljane, drugo kad bi ljudi bili spremni imati stavove ne bi nikada Glavaš i slični napravili toliko loših stvari u Državi i treće, tko kaže da je "onaj" Varga ovaj Varga?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2009. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › E, moj Varga danas smo bili zvjezde, a najbolja fora joj je bila - pa šta nisu uzeli lovu namjenjenu za novorođene bebe....
Moram ti priznati da nisam sretan s time da budem par minuta Juda na nekoj lokalnoj TV postaji. Više bih volio da nikada nemam nikavih primjedbi ni na koju vlast, bilo tvoju ili moju. Kad ćemo na to piće?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2009. 21:50 
Naslov:  Re: Laptopi petašima, a uskoro i nastavnicima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljiva emisija, nema što! Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2009. 21:51 
Naslov:  Re: Laptopi petašima, a uskoro i nastavnicima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Gospodine Varga svaka čast, javno istupiti protiv projekta vlastite stranke se ne viđa baš često na ovim prostorima. A ponašanje Biljane Borzan u toj emisiji teško je opisati, na trenutke je djelovala samodopadnije od Đapića i Sanadera...Pohvale voditelju na vođenju emisije, nadam se da će i druge političare tako "rastavit".
Prvo to nije projekt stranke nego grupe članova osječkog SDP okupljenih oko Biljane, drugo kad bi ljudi bili spremni imati stavove ne bi nikada Glavaš i slični napravili toliko loših stvari u Državi i treće, tko kaže da je "onaj" Varga ovaj Varga?

Ja nisam ni rekao mvarga Very Happy Za stavove se slažem, zato i pohvale.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2009. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › E, moj Varga danas smo bili zvjezde, a najbolja fora joj je bila - pa šta nisu uzeli lovu namjenjenu za novorođene bebe....

Ne, ne, osim neobjašnjivog smijeha tijekom skoro cijele emisije, najveći biser je bio da bi se "urušio sustav napajanja u većini škola kad bi imale informatičke učionice", ispričavam se ako nisam dobro citirao.


Zadnja promjena: lufus; 14.01.2009. 21:59; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2009. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › E, moj Varga danas smo bili zvjezde, a najbolja fora joj je bila - pa šta nisu uzeli lovu namjenjenu za novorođene bebe....

Ne, ne, osim neobjašnjivog smijeha kod tijekom skoro cijele emisije, najveći biser je bio da bi se "urušio sustav napajanja u većini škola kad bi imale informatičke učionice", ispričavam se ako nisam dobro citirao.


Kako neobjašnjiv? Pa ona je "prešišala i Djeda Mraza"!U poklonima naravno. Laughing Kako je lijepo trošiti tuđe milione... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2009. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oće bit repriza ?
Kako mi je ta emisija samo promakla Glavom o zid

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: