Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vlasnik vadi potonulu 'Mirnu luku', Kapetanija ne zna ništa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2007. 9:59 
Naslov:  Vlasnik vadi potonulu 'Mirnu luku', Kapetanija ne zna ništa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Riblji restoran "Mirna luka" koji je 3. srpnja potonuo na dno Zimske luke mogao bi, nakon gotovo četiri mjeseca, uskoro napokon na kopno. Naime, kako doznajemo od Tihomira Jalžetića iz Društva za podvodne aktivnosti “Mursa”, u utorak, 16. listopada, počelo je drugo ispitivanje terena oko potonulog objekta (prvo ispitivanje obavljeno je prije dva mjeseca, nap. a.).

- Društvo za podvodne aktivnosti "Mursa" krenulo je, prema nalogu vlasnika objekta, u ispitivanje terena oko "Mirne luke" kako bi provjerili što se može učiniti da bi se vađenje obavilo na što prikladniji način. U utorak smo počeli čistiti ono što se nalazi pod vodom s obzirom na to da vlasnik nije u mogućnosti doći do toga bez pomoći ronilaca - objasnio je Jalžetić.

Međutim, Tomislav Cicvarić, kapetan osječke Lučke kapetanije, bio je vidljivo iznenađen viješću o početku bilo kakvih radova oko vađenja potonulog objekta.

- Kapetanija je vlasniku dala rok za vađenje objekta o njegovom trošku koji je, kako nam je poznato, pri kraju. No, vlasnik nije Kapetaniji podnio nikakav zahtjev za vađenje, niti nas je izvijestio o bilo kakvim aktivnostima u tom pogledu. Dogovoreno je da će se Kapetanija, nakon isteka ugovorenog roka za vađenje, obratiti Upravi u Zagrebu radi organiziranja postupka vađenja objekta iz Drave te osiguravanja financijskih sredstava koja bi kasnije trebala pravnim putem biti namirena od vlasnika - rekao je Cicvarić dodavši kako vlasnik nije dobio nikakvo odobrenje od Kapetanije koje je preduvjet za početak postupka vađenja.

S Cicvarićevim mišljenjem nije se složio Krsto Zabrdac, otac vlasnice restorana, koji je rekao kako je Kapetanija obaviještena o početku radova na uklanjanju dijelova restorana.

- S obzirom na to da nismo uspjeli postići dogovor s osiguranjem, odlučili smo poduzeti određene korake u smislu traženja osiguranja materijalnih dokaza preko suda i sudskih vještaka. Isto tako, radi se o vađenju dijelova objekta, poput krova, koje je moguće vaditi s kopna, a za to nije potrebno odobrenje Lučke kapetanije - objasnio je Zabrdac napomenuvši kako će se s kopna rezati dio po dio objekta te će se potom odvesti dijelovi.

- Odobrenje bi Kapetanija trebala dati ako će se raditi vađenje s vode jer se ona brine za sigurnost plovnog puta, a mi nećemo ni na koji način ometati taj put. Uglavnom, Gradsko poglavarstvo i Hrvatske vode dozvolili su uklanjanje objekta na taj način te sve potrebne papire imamo - zaključio je Zabrdac.

Autorica: B.Božić/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2007. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Birokracija i ljudska glupost na djelu. Ako je kapetanija dala rok u kojem se to mora izvaditi, čemu onda još i posebna dozvola za vađenje??? Umjesto da budu sretni što će se konačno to vaditi i sređivati, sad će izgleda vlasniku još i zabraniti da izvadi ruglo iz vode....Divno!

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kostur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 97
Lokacija: Osijek grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2007. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A tko je tu uopce vlasnik?? Ili vlasnica (barem fiktivna)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
drachen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2007. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije vazno tko i kada. vazno je da se to smece izvadi iz vode. zanima me sto turisti na ovo misle kad izadju svi usminkani iz hotela osijek i pocnu setat promenadom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mi2
Offline
Ukupno postova: 36
Lokacija: nekoliko lokacija nekretnine su profitabilne
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.10.2007. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

citiramo:
"S obzirom na to da nismo uspjeli postići dogovor s osiguranjem, odlučili smo poduzeti određene korake u smislu traženja osiguranja materijalnih dokaza preko suda i sudskih vještaka."


čudo jedno kako je potonio nakon onoliko preuređenja
sigurno su valovi bili 6-8 metara pa eto nevera ga potopila .......
kakva muljaža .....

_________________
nemojte se ljutiti na nas mi vam to radimo namjerno!!!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2007. 21:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi2 je napisao/la (Pogledaj post): › citiramo:
"S obzirom na to da nismo uspjeli postići dogovor s osiguranjem, odlučili smo poduzeti određene korake u smislu traženja osiguranja materijalnih dokaza preko suda i sudskih vještaka."


čudo jedno kako je potonio nakon onoliko preuređenja
sigurno su valovi bili 6-8 metara pa eto nevera ga potopila .......
kakva muljaža .....


Je muljaza je u vezi sa osiguranjem a vlasniku se ime ne treba znati jer je zasticen kao licki medvjed, jedino mu kapetanija zeli drmnuti nesto love jer su mu dali ultimativni datum kada mora izvaditi tu rugobu ali ne i dozvolu da ju izvadi iz vode. Pa dok on od njih dobije dozvolu brod ce biti izvadjen o trosku kapetanije a onda ce se sudski naplatiit od vlasnika koji ce ostati bez osiguranja. Nevjerojatno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.10.2007. 12:11 
Naslov:  Re: Vlasnik vadi potonulu 'Mirnu luku', Kapetanija ne zna ni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za pocetak POZDRAV!
Dugo izbivah, al eto sin razmetni se odlucio vratiti...

Inace kako se stvari u Osijeku brzo odvijaju, kad je "Mirna luka" potonula mislio sam da ce vadjenje iste potrajati ba 2-3 godine. Zalosno je to sto je grad uopce dopustio postavljanje tih pontona u zimsku luku. "Mirna luka" nije sada postala ruglo, bila je oduvijek isto kao i "El Passo".

A mozda "Mirnu luku" na kraju ni nece vaditi. Sada je u svijetu hit za ronioce obilazenje starih olupina. Mozda da je ostavimo tamo gdje i je pa da prosirimo malo turisticku ponudu u Osijeku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2007. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad može bijela lađa biti onakva godinama, može i ovo vamo zjapit. šta. navikli smo. di žurite? pa tek je 4 mjeseca prošlo.
usporite, pivkan jedan ili dva...
ne želite nas valjda šokirati ovakvim potezima?

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2007. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kostur je napisao/la: ›
A tko je tu uopce vlasnik?? Ili vlasnica (barem fiktivna)

kuna. i nije mi jasno zašto se on stvarno nigdje ne spominje... on je antačbl ili šta? Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2007. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
Kostur je napisao/la: ›
A tko je tu uopce vlasnik?? Ili vlasnica (barem fiktivna)

kuna. i nije mi jasno zašto se on stvarno nigdje ne spominje... on je antačbl ili šta? Rolling Eyes


ma na njega treba pustit dva-tri svećenika da ga naguze

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2007. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
Kostur je napisao/la: ›
A tko je tu uopce vlasnik?? Ili vlasnica (barem fiktivna)

kuna. i nije mi jasno zašto se on stvarno nigdje ne spominje... on je antačbl ili šta? Rolling Eyes


ma na njega treba pustit dva-tri svećenika da ga naguze


Ne bih ulazio u ovu polemiku o tome što bi trebalo, ali mogu samo reći da taj gospodin nije vlasnik pontona koji je potonuo. On je vlasnik susjednog. Vlasnik potonulog se može vidjeti na slici demontiranje potonulog pontona u rubrici objektiv 031 na ovom forumu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 2:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma svi su oni neki rod.
Blofeld je napisao/la: ›
gaap je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
Kostur je napisao/la: ›
A tko je tu uopce vlasnik?? Ili vlasnica (barem fiktivna)

kuna. i nije mi jasno zašto se on stvarno nigdje ne spominje... on je antačbl ili šta? Rolling Eyes

Ma oni su neki rod koliko ja znam. Jel taj ponton je pripadao bivšem gazdi Demodea.

ma na njega treba pustit dva-tri svećenika da ga naguze


Ne bih ulazio u ovu polemiku o tome što bi trebalo, ali mogu samo reći da taj gospodin nije vlasnik pontona koji je potonuo. On je vlasnik susjednog. Vlasnik potonulog se može vidjeti na slici demontiranje potonulog pontona u rubrici objektiv 031 na ovom forumu.

Ma oni su neki rod koliko ja znam. Koliko ja znam bivši gazda Demodea je bi ovlasnik Aqua Amareta, a to je prijašnje ime Zimske Luke dok još nije bila restoran.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 3:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kuna je vlasnik... Susjed mi je...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Ma svi su oni neki rod.
Blofeld je napisao/la: ›
gaap je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
Kostur je napisao/la: ›
A tko je tu uopce vlasnik?? Ili vlasnica (barem fiktivna)

kuna. i nije mi jasno zašto se on stvarno nigdje ne spominje... on je antačbl ili šta? Rolling Eyes

Ma oni su neki rod koliko ja znam. Jel taj ponton je pripadao bivšem gazdi Demodea.

ma na njega treba pustit dva-tri svećenika da ga naguze


Ne bih ulazio u ovu polemiku o tome što bi trebalo, ali mogu samo reći da taj gospodin nije vlasnik pontona koji je potonuo. On je vlasnik susjednog. Vlasnik potonulog se može vidjeti na slici demontiranje potonulog pontona u rubrici objektiv 031 na ovom forumu.

Ma oni su neki rod koliko ja znam. Koliko ja znam bivši gazda Demodea je bi ovlasnik Aqua Amareta, a to je prijašnje ime Zimske Luke dok još nije bila restoran.


Rod su. Odn. šogori. Međutim, prije godinu-dvije razdijelili su ugostiteljske objekte među sobom. No to ionako nije baš jako važno za priču.

Važno je da se primjeti sva nesposobnost, nepovezanost, nekompetentnost, neznanje i ponajviše želja da se izbjegne bilo kakva odgovornost svih djelatnika državne uprave, gradske uprave i nekih trgovačkih društava u vlasništvu države, te policije. To vađenje ili uklanjanje pontona prevelik je zadatak za hrvatske apartčike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.10.2007. 22:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nije vazno tko je s kim u rodu, bitno je da je to samo odraz osjecke stvarnosti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: