Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Val poskupljenja: Od Nove godine skuplji gradski prijevoz?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 8:36 
Naslov:  Val poskupljenja: Od Nove godine skuplji gradski prijevoz?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon ulja, jaja, mlijeka i mliječnih proizvoda, voća i povrća, kruha, naftnih derivata, poskupljuje i prijevoz tramvajem i autobusom GPP-a! Darko Marković, direktor osječkog Gradskog prijevoza putnika, kaže da je na sto muka zbog poskupljenja, poglavito naftnih derivata.

- Ne želimo podizati cijene prijevoza vozilima GPP-a, uostalom zadnje poskupljenje bilo je 2006. godine. No, od onda su cijene naftnih derivata porasle za oko 40 posto, a naše cijene ostale su iste. Troškovi su se povećali, prihodi su ostali isti i poskupljenje djeluje kao realna opcija. Stoga, ako nakon prvog siječnja dođe do novih poskupljenja, te ako barel nafte prijeđe 100 dolara, izgledno je da će i gradski prijevoz biti skuplji, kaže čelni čovjek GPP-a.

- Raspravljali smo o poskupljenju prijevoza, odnosno prijevoznih karata na nedavnom sastanku i moram priznati kako nam to predstavlja veliki problem. Poskupljenje je zadnja mjera koju ćemo učiniti, međutim, vrlo izgledna mjera. Ipak, proračune, koliko bi stajale karte tada, još nismo radili, jer uistinu želimo to izbjeći, kaže Marković.

Anto Bošnjak iz Hrvatske udruge sindikata, načelno je protiv svake vrste poskupljenja, međutim, priznaje kako poskupljenje GPP-a djeluje logično.

- To je logičan slijed svih poskupljenja posljednjih mjeseci i bilo je za očekivati. Međutim, mi smo u Sindikatu protiv svih vrsta poskupljenja, dok god njih ne prate rast plaća i mirovina. Nova poskupljenja su zabrinjavajuća, jer se povećava iznos potrošačke košarice i sigurno će stvoriti dodatne probleme građanima, rekao je Bošnjak, te dodao kako je osječki gradski prijevoz i do sada bio skup, s obzirom na druge gradove u Hrvatskoj.

- Jedno bi rješenje bilo da cijene ostanu iste, ali da više ljudi koristi gradski prijevoz. Svjedoci smo da se na posao ide automobilima, što osim što stvara gužve u prometu, povećava problem nedostatka parkirališnih mjesta u gradu. Kada bi se više koristio GPP-ov prijevoz, cijene možda ne bi rasle, na opće zadovoljstvo svih, zaključio je Bošnjak.

Češće korištenje javnog gradskog prijevoza bilo bi jedno od rješenja koje bi moglo spriječiti povećanje cijena karata, štoviše, cijene bi mogle biti i niže nego do sada. No, preduvjet odluci građana da na posao umjesto automobilima krenu autobusima i tramvajima, jest i povećanje broja vozila GPP-a kako bi se izbjegle gužve u vozilima, a vožnja učinila ugodnijom. To, pak, za sobom povlači nabavku novih vozila, a za što GPP očito nema dovoljno sredstava. Gradska vlast, koja može biti jedini izlaz iz ove, čini se, beznadne situacije, do sada nije pokazala dovoljno znanja, mašte i stručnosti u rješavanju problema javnog gradskog prijevoza, jer se 'rupa' u proračunu GPP-a uvijek krpala poskupljenjima umjesto nastojanjima da se broj putnika poveća.

Autor: Goran Milanović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.12.2007. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jupi. Skuplje karte. Samo smo to čekali. I da, mo'š mislit' kako će se ljudi više voziti tramvajima i autobusima kad im ne odgovara vozni red i čekanje autobua ili tramvaja koji kasne.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2007. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bas me zanima koliko ce sad karta kostat 20 kn? u zagrebu nakon posukljenja kosta 8 KN pa se bune, a voze se fala bogu za 8kn samo kod nas se vozis 3 stanice za te novce

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.12.2007. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nekak se stisalo ono bajno najavljivanje da ce se mjesecne placati po broju voznji, a karte po broju stanica... sad ce mjesecna iznositi garant preko 300 a na uvodenje novog naplacivanja mozemo zaboraviti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.12.2007. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako nisu poskupili od 2006, a derivati su otisli i 40% gore ... pitam se koliko je onda 2006. ta cijena bila opravdana ? ili enormno visoka ?

sto su sa extra profitom napravili ?

i ja bi se koristio gradskim prijevozom kada bi bio razgranatiji, kada bi bio pouzdaniji i ugodniji.

ovako se stigne prije pjeske nego gppom.

neka mi recimo gospoda objasne ... kako sa sjenjaka (koji je najvece gradsko naselje) pogotovo juzni dio sjenjaka moze doci do centra grada ?

divaltovom se ukaze jedan bus rijedje od Gospe, a i taj onda obilazi 30 minuta cijeli grad da bi dosao samo blizu centra.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivan92
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

WHYY???!!!

_________________
osijek031.com smile I Love Mozilla Firefox osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GPP posluje neracionalno i lopovski, bez imalo svijesti o gradjanima o kojima ovise.

Osijek ima skuplji gradski prijevoz nego gradovi u Ceskoj, pa i slicni u Njemackoj.

Ali kod nas sat parkiranja ide po privatnim dzepovima, a tamo ne.

Pozivam ljude da kartu ne placaju. Ovo je stvarno govnarski!

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni nikako da udje u tintaru....ako je GPP gradska kompanija, ne bi li grad trebao namirivati sve te extra troskove? Nadalje, komunalije u gradu su otisle gore, pa sad i Javni prijevoz....pih....plache....ne bi znao jer nisam to ni osjetio....

I ja se pridruzujem gore navedenom pozivu....tj...pasivnom otporu....

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zbonj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 67
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se! Grad bi trebao osnovati nešto kao ZG HOLDING! Tj. da ujedine gradske firme pa nek rasporede dobit! A ne da jedni imaju ekstraprofite a drugi grcaju u dugovima. I svakako se koncesija na parking ne bi trebala davat privatnicima. Pa to je preglupo! Ako je unikom u plus nek malo da GPP-u i nek karta ostane ista. Samo nek neka napokon naprave nešto za građane!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kar98k
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma joj idem pješke i ovako di god moram, al čim zatopli opet nema ničeg boljeg nego moj bacikloooo.. kakih 8 kuna, makaršta Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.12.2007. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"izgledno je da će i gradski prijevoz biti skuplji, kaže čelni čovjek GPP-a. "

pa tenks. mjesečna karta ČEPIN - OS je 250,00kn! i sad to treba još poskupiti? i to ajde da su neki busevi.. nego ovako bus je u tolikom raspdu da se već kod kružnog počnem moliti da mi se prednji kraj harmonike ne odvoji od drugog prije nego izađem na Gajevom ...

_________________
Well behaved women rarely make history.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2007. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

živjeli političari, gradsko vijeće koje jos nije formirano i gradonačelnik kojeg još nemamo.....

Sretna nam Nova 2008.!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.12.2007. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam u gradu i imam 55 kn mjesecnu i to je sasvim OK je se cjelo vrijeme vozim
Al stvarno su govna, 8kn je sada i to je skupo a sad kad se povecaju bit ce 13-14.
Ak oce imat profit nek ukinu jebenim babcima besplatan prijevoz.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.12.2007. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
ja sam u gradu i imam 55 kn mjesecnu.
Al stvarno su govna, 8kn je sada i to je skupo a sad kad se povecaju bit ce 13-14.
Ak oce imat profit nek ukinu jebenim babcima besplatan prijevoz.
obična karta iz čepina je 16 kn! koliko će biti kad poskupe? duplo? troduplo? ma da je i za 3 kune povećaju, svejedno je jer je i sada itekako skupo.
pa ajde ti onda slušaj sranja o ekološkoj osvještenosti: putujmo svi gradskim prijevozom! auta nek trunu u garažama jer gradski prijevoj je kul! - mda, kul je cijena prijevoza koja će još malo doseći cijenu charter - flighta. a i za one koji su odustali od javnog prijevoza pa se običavaju vozati svojim limenim ljubimcem našlo se pokoje poskupljenje - gorivo je poskupilo, cijena goriva za benzince i dizelaše se izjednačila. lijep je ovaj svijet u kojem se počinjem nadati da neću još malo morati zbog "ekonomske računice" putovati vlakom 8km do voljenog mi grada .... Rolling Eyes

_________________
Well behaved women rarely make history.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
only me
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.12.2007. 22:33 
Naslov:  Re: Val poskupljenja: Od Nove godine skuplji gradski prijevo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja danas slusala na radiju plus intervju sa direktorom gpp-a u kojem on odlucno demantira sve to da ce bit poskupljenja
osijek031.com smile ko tu kog laze?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: