Što će biti s nama? - zapitala se djelatnica jednog osječkog
Smokingovog kioska nakon odluke
Grada o raskidu ugovora s
GPP-om uz nalog da se postavljeni kiosci moraju ukloniti u najkraćem mogućem roku.
"Uistinu ništa ne znam, čak ni u medijima više ne pratim sve. Naravno da mi nije svejedno zbog moga radnog mjesta. Hoćemo li stvarno morati otići?", zabrinuta je naša sugovornica. S druge strane, njezina kolegica iz kioska na drugom kraju grada bila je drugačije volje.
"Ne, ne strahujem za posao. Za sada normalno radimo, a iz uprave smo obaviješteni da će učiniti sve da naši kiosci ostanu na svome mjestu, a mi nastavimo raditi", kaže ona. Za razgovor nije bila previše raspoložena, samo je poručila kako su nezadovoljni činjenicom da se njih (Smoking) nije gotovo ništa pitalo, dok su gradski čelnici dobivali mnogo medijskog prostora. Međutim, ugovor između
Media Metrooa i Smokinga tek je posljednji u lancu u kojemu je sporna karika ugovor prije - onaj između GPP-a i Media Metroa.
"Žao mi je zaposlenika koji bi ni krivi ni dužni mogli ostati bez radnog mjesta", kaže djelatnica jednog kioska drugog vlasnika.
Podsjetimo, vlasnik tvrtke
Stipe Tabak nedavno je potvrdio kako Smoking ugovorno vezan isključivo s agencijom Media Metro te da su u Osijek investirali više od 3,5 milijuna kuna. Jučer je poručio kako neće davati nikakve izjave za medije. Grad je, pak, dobio tumačenje triju odvjetničkih ureda da su ugovori između Grada i GPP-a, a slijedom toga i svi sljedeći, ništavni.
Odgovor što će biti s
28 zaposlenika Smokinga tražio se na jučerašnjem sastanku čelnika te tvrtke i Grada predvođenih gradonačelnikom
Gordanom Matkovićem i članom Poglavarstva
Tonetom Papićem koji je, inače, u vrijeme nastanka spornih ugovora bio na čelu NO GPP-a. Zanimljivo je naglasiti kako među zaposlenima nema ni jednog radnika iz GPP-a, a upravo zbrinjavanje viška radnika bio je jedan od argumenata na temelju kojih je GPP dobio 14 gradskih zemljišta u najam.
Piše: M.Mihaljević/Glas Slavonije