Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Fotografirali mučenje mačke nožem i bocom pa se hvalili na Internetu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.08.2009. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ch0sen je napisao/la: ›
dakle piši kući propalo....jeben zankon,dakle dok god neozljedim životinje mogu ih mučiti...SUPER!!!!!


Ma taj lik sam sebi uskače u usta - potrebna je slika zlostavljanja da bi se ono dokazalo, ali onda ipak nije sama po sebi dovoljna. Very Happy

Bitno je da je sve izašlo u javnost. Mislim, ruku na srce, postoje daleko gorih slučajevi zlostavljanja od ovoga, stoga je pohvalno što je ovo uopće objavljeno (netko je mogao odmahnuti rukom i reći: "Ah, pa samo su malo namjestili macu za slikanje."). Mislim da je osuđivanje od strane javnosti za počinitelja veća kazna nego neka novčana.

Osim ako im pažnja javnosti ne godi.


Zadnja promjena: tonya; 25.08.2009. 15:49; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ch0sen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 150
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2009. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma tko to radi mu se živo j*** za mišljenje drugih jel i da mu je stalo do toga nebi to niti radio,... :\

_________________

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2009. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm... prije nego li se formiramo u bijesnu rulju i krenemo na linč i prozivke... razmislimo još jednom. eto zanimljivih postova koji tjeraju na razmišljanje:

Citat: ›
Poštovana Sandra,

u vezi ove slike s mačkom, bocom pive i džepnim nožem, fotografija prikazuje mačku koju je netko primio za tijelo i za vrat. Taj zahvat je trajao vjerojatno samo par trenutaka da se napravi fotografija. Međutim ta fotografija ne dokazuje nikakvo drugo zlostavljanje, ni polijevanje alkoholom (boca pive), ni tjelesnu ozljedu (nož) ni seksualno zlostavljanje (srednji prst ispod mačke). To je vrsta fotografije koja ne dokumentira konkretni oblik zlostavljanja nego jednostavno provocira. Da bi se te decke moglo kazneno ili prekrsajno prijaviti, trebali bi nam dokazi da je mačka na neki način fizički ozlijeđena. Fotografija može biti dokaz da je mačka maltretirana, ali vjerojatno samo na par trenutaka da se snimi taj (odvratni) prizor. No to nije dovoljno da se pokrene postupak protiv takvih ljudi.

Srdačan pozdrav,

Ozren Ćuk
Info centar za kućne ljubimce
__________________


Citat: › Jednostavno ne mogu shvatit kako retardiranih ljudi u ovom svijetu ima. Kladim se da skoro svi vi koji tu serete svakodnevno žderete meso od životinja koje se ubijaju nehumano, ali o tome ni riječi, zato što je to 'tako normalno'. Ali kad netko digne mačku s poda, ubaci 2,3 stvari u sliku, to je odma zlostavljanje, mučenje, maltretiranje za koje su sposobni samo potencijalni serijski ubojice. Bravo, logika vam je stvarno...
Vi ljudi zbilja nema ništa pametnije za radit?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ch0sen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 150
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2009. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da ali gledja to ovako,...uvijek ima većih problema i većih gluposti...moraš od negdje krenuti ^^ Smile
ak ćeš tak gledati stalno ćeš naći neki veći problem koji isto nije riješen i moš tako do mjeseca otići,...

_________________

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.08.2009. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo tako,Chosen..that's the spirit! Very Happy

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sis545
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2009. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi smo volonteri i dobrovoljno radimo to što radimo...imamo svoje poslove koje moramo obavljati i ne možemo se uvijek javljati na telefon...nismo svemoguće...
pridruži nam se pa ćeš i ti biti u Glasu,kad si već željan pažnje[/quote]

ajd stvarno mi vas je dosta , dva puta sam zvao zbog razlicitih slucajeva , prvi put niste mi mogli pomoci , drugi put ste me kao uputili higijenicarskoj sluzbi kao niste mi opet mogli pomoci a usput higijenicarskoj sluzbi ne bi odveo ove kretene koji su mucili tu jadnu macku jer oni sve rjesavaju uspavljivanjem, i sta mi je preostalo otici i dati za macku koju sam prvi put vidio u zivotu 800 kn za veterinarsku pomoc koja je bila preko potrebna jer bi macka uginula . napomena nezaposlen sam student s jednom placom u kucanstvu i hranim 8 mačaka em svojih em tudih i kad doista mi je bilo tesko nazvao sam vas i vi ste me odjebali i sad mi se jos tu preseravate ajde recite imali tko od vas pojedinacno iz udruge vise macaka , meni ne treba glas slavonije ni paznja trebala mi je pomoc koju od vas nisam dobio u dva navrata, i onda se jos nazivate udrugom za macke ajd nemojte vise

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2009. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Nepoželjne mačke, očito je, Osječanima je lakše baciti u kontejner ili Dravu ili odvesti do zabačenog polja nego kastrirati životinju i spriječiti razmnožavanje. Tako su prije nekoliko dana iz kontejnera na Sjenjaku spašene dvije mačke koje je netko bacio u nadi da će uginuti. Na sreću, prolaznici su čuli mjaukanje mačaka, koje su sada u udruzi Maca i čekaju udomljavanje.


Ja sam pokušao u nekoliko navrata na par mačaka podvezati jajnike, ali su uginule poslije... Smile
Uopće ne kužim ljude koji se mačaka rješavaju bacanjem u smeće; na taj način postaju tuđi problem. Mačku se može vrlo lako zatuči jednim čvrstim, odmjerenim udarcem palicom između 2. i 3. vratnog kralješka. Tko je ubijao začeve - znat će o čemu govorim. Truplo treba pokopati na više od 1m dubine i po mogućnosti posipati vapnom.
Male mačiće još je lakše riješiti, rukama im je moguće zavrnuti vrat.
A bolesnicima koji bacaju mačke i mačiće u kontejnere za smeće trebalo bi priuštiti isti tretman na par dana!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2009. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

auuuuuu...
moš misliti sranja,dečkići su se vjerovatno malo kreveljili i opslikali par slika,sigurno ju nisu priklali,
kad sam ja bio pican radile su se puno gore stvari.
da se razumijemo ja uopće ne podržavam mučenje životinja (čak štoviše) ali ovo se vidi da je bila neka zajebancija,
znam da će sad po meni drvlje i kamenje al ovo je presmiješno,ljudi kopaju po kantama i nemaju šta jesti a vi se sad svi uhvatili ovoga...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2009. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
hm... prije nego li se formiramo u bijesnu rulju i krenemo na linč i prozivke... razmislimo još jednom. eto zanimljivih postova koji tjeraju na razmišljanje:

Citat: ›
Poštovana Sandra,

u vezi ove slike s mačkom, bocom pive i džepnim nožem, fotografija prikazuje mačku koju je netko primio za tijelo i za vrat. Taj zahvat je trajao vjerojatno samo par trenutaka da se napravi fotografija. Međutim ta fotografija ne dokazuje nikakvo drugo zlostavljanje, ni polijevanje alkoholom (boca pive), ni tjelesnu ozljedu (nož) ni seksualno zlostavljanje (srednji prst ispod mačke). To je vrsta fotografije koja ne dokumentira konkretni oblik zlostavljanja nego jednostavno provocira. Da bi se te decke moglo kazneno ili prekrsajno prijaviti, trebali bi nam dokazi da je mačka na neki način fizički ozlijeđena. Fotografija može biti dokaz da je mačka maltretirana, ali vjerojatno samo na par trenutaka da se snimi taj (odvratni) prizor. No to nije dovoljno da se pokrene postupak protiv takvih ljudi.

Srdačan pozdrav,

Ozren Ćuk
Info centar za kućne ljubimce
__________________



koji glupi odgovor, slika je statična, pa se ne može zaključiti je li situacija postala još gora od prikazanog. šta su trebali fotkati da crijeva ispadaju onda bi Ozren reagirao? možda je namještena, a možda i nije, bitno je da se reagira u slučajevima kad se ovake stvari prikazuju kao zabava.


Citat: › Jednostavno ne mogu shvatit kako retardiranih ljudi u ovom svijetu ima. Kladim se da skoro svi vi koji tu serete svakodnevno žderete meso od životinja koje se ubijaju nehumano, ali o tome ni riječi, zato što je to 'tako normalno'. Ali kad netko digne mačku s poda, ubaci 2,3 stvari u sliku, to je odma zlostavljanje, mučenje, maltretiranje za koje su sposobni samo potencijalni serijski ubojice. Bravo, logika vam je stvarno...
Vi ljudi zbilja nema ništa pametnije za radit?


a i ovo je kretenluk i miješanje krušaka i jabuka. jedna stvar je slikanje, mučenje i iživljavanje nad životinjama pod izlikom zabave, a druga stvar su klaonice. u kini jedu pse i mačke, u indiji je krava sveta životinja, kod nas držimo pse i mačke u kućama, a jedemo krave. svako ima svoje, ali opet ne znači da mučenje životinja kao zabavu treba tolerirari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2009. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...gamad

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2009. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Nepoželjne mačke, očito je, Osječanima je lakše baciti u kontejner ili Dravu ili odvesti do zabačenog polja nego kastrirati životinju i spriječiti razmnožavanje. Tako su prije nekoliko dana iz kontejnera na Sjenjaku spašene dvije mačke koje je netko bacio u nadi da će uginuti. Na sreću, prolaznici su čuli mjaukanje mačaka, koje su sada u udruzi Maca i čekaju udomljavanje.


Ja sam pokušao u nekoliko navrata na par mačaka podvezati jajnike, ali su uginule poslije... Smile
Uopće ne kužim ljude koji se mačaka rješavaju bacanjem u smeće; na taj način postaju tuđi problem. Mačku se može vrlo lako zatuči jednim čvrstim, odmjerenim udarcem palicom između 2. i 3. vratnog kralješka. Tko je ubijao začeve - znat će o čemu govorim. Truplo treba pokopati na više od 1m dubine i po mogućnosti posipati vapnom.
Male mačiće još je lakše riješiti, rukama im je moguće zavrnuti vrat.
A bolesnicima koji bacaju mačke i mačiće u kontejnere za smeće trebalo bi priuštiti isti tretman na par dana!


ja bi ti isto preporučio da si podvežeš "jajnike" i učinit ćeš ovoj napaćenoj planeti veliku uslugu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2009. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bio jednom jedan klinac
koji je zlostavljao mace
njega nitko nije razumio
bio je nesretan i odbačen od društva
nitko se nije htio igrati s njim
nitko nije htio sjediti s njim u klupi
i onda, nakon nekoliko godina, je postao novi osječki manijak
a za sve je krivo društvo koje ga nije razumjelo i strpalo na liječenje, ovaj shvatilo zašto se on tako voli igrati s micikama

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2009. 20:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A gdje su te ''slike'' ?
Ili je ova mini slika u prvom postu sve od tog zlostavljanja?

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2009. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beziljy je napisao/la: ›
ja bi ti isto preporučio da si podvežeš "jajnike" i učinit ćeš ovoj napaćenoj planeti veliku uslugu


Bez brige, provedeno odavno Wink
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=8297

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.08.2009. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sis545 je napisao/la (Pogledaj post): › mi smo volonteri i dobrovoljno radimo to što radimo...imamo svoje poslove koje moramo obavljati i ne možemo se uvijek javljati na telefon...nismo svemoguće...
pridruži nam se pa ćeš i ti biti u Glasu,kad si već željan pažnje


ajd stvarno mi vas je dosta , dva puta sam zvao zbog razlicitih slucajeva , prvi put niste mi mogli pomoci , drugi put ste me kao uputili higijenicarskoj sluzbi kao niste mi opet mogli pomoci a usput higijenicarskoj sluzbi ne bi odveo ove kretene koji su mucili tu jadnu macku jer oni sve rjesavaju uspavljivanjem, i sta mi je preostalo otici i dati za macku koju sam prvi put vidio u zivotu 800 kn za veterinarsku pomoc koja je bila preko potrebna jer bi macka uginula . napomena nezaposlen sam student s jednom placom u kucanstvu i hranim 8 mačaka em svojih em tudih i kad doista mi je bilo tesko nazvao sam vas i vi ste me odjebali i sad mi se jos tu preseravate ajde recite imali tko od vas pojedinacno iz udruge vise macaka , meni ne treba glas slavonije ni paznja trebala mi je pomoc koju od vas nisam dobio u dva navrata, i onda se jos nazivate udrugom za macke ajd nemojte vise[/quote]



super što se brineš za te mace...ali što smo mi trebale napraviti kad si dojavio da je macu udario auto / da je otrovana ?nismo veterinari i nemamo sve auto...rekoh ti,nismo svemoguće....
ma,zapravo...nabacujem ignore...
Lijepe snove ti želim!Peace!

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: