Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mladi piju u Tvrđi, a njihovi očevi ispred trgovina

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2006. 10:15 
Naslov:  Mladi piju u Tvrđi, a njihovi očevi ispred trgovina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oni piju, mokre, pljuju, povraćaju po haustorima, urlaju i svađaju se, no nije riječ o mladima koji se vikendom okupljaju u Tvrđi, nego osobama koje bi im mogle biti očevi. Riječ je o onima koji se svakoga dana okupljaju ispred prodavaonica mješovitom robom i s bocama piva i vina u rukama na sav glas raspravljaju o politici i osobnim problemima, dobacuju ženama i djevojkama.

- Neugodni su, svaki dan se okupljaju od poslijepodnevnih sati i sjede u blizini trgovine u Vukovarskoj ulici do devet, deset sati navečer. Naravno, sve to vrijeme piju pivo, a onda se moraju negdje i olakšati pa to čine u mom i u haustorima mojih susjeda. Užasno smrdi, a kada im netko prigovori, počinju se svađati, požalila nam Regina, stanarka Cesarićeve ulice.

Slične su priče stanovnika Juga 2, Stepinčeve i brojnih drugih gradskih ulica, no u tim su pričama najmanje krive trgovkinje koje tim ljudima prodaju alkohol. “Mi tu zaista ništa ne možemo. Prodajemo pivo, kao i svima drugima koji ga odnose kući. Alkohol ne otvaramo u trgovini, kada nemaju bocu naplaćujemo kauciju, a gdje će ga tko popiti doista ne možemo kotrolirati. Isto tako, ne možemo uvoditi javni red i mir na ulici ispred ili u blizini trgovine, to je posao policije”, kažu trgovkinje.

U posljednja dva mjeseca na području Osijeka nismo zaprimili ni jednu dojavu o remećenju javnoga reda i mira kada su u pitanju oni koji se okupljaju u blizini prodavaonica u kojima kupuju alkohol”, kaže Edita Roterbauer, glasnogovornica Policijke uprave osječko-baranjske. Inače, uz remećenja reda i mira galamom ili svađom zakonom je kažnjivo i uriniranje na ulici. Za taj prekršaj predviđena je novčana kazna od 25 do 100 eura ili kazna zatvora do 30 dana.

Autor: Eduard Soudil
Prenosimo s Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2006. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poznata mi je ta trgovina, svaki put kad prolazim autom vidim te likove.

Uglavnom, sto se mene tice cuganje pred trgovinom mi je ok ali bas ta lokacija (bez parkica, klupi, drveca) i to jos u po bijela dana i nije bas prihvatljiva. Ok, sta onda, i moja ekipa i ja se skupimo na klupici kad je toplije odemo do trgovine i popijemo koju ali to je uvijek navecer i zauzmemo mjesto gdje ljudi ni ne primjecuju da smo se okupili.
Sto se uriniranja tice krivim i grad za to jer u gradu ne postoje javni wc-i pa cak ni oni ekoloski kao sto ima u rupi kod Hotela Osijek ali to mi sigurno ne bi bio prvi izbor. Tko zna koji je lik sa bolestinom ulazio unutra. Mogao je i najveca klosarcina, stari pedofil masturbirati unutra. Ako netko i ode popiti dva - tri piva. gdje ce naci wc ako ne u nekom kaficu. Da se to meni dogodi bilo bi mi neugodno svakih pol sata ici u kaf radi wc-a a da ne popijem nesto tamo. A prvenstveno i pijem vani zato sto je cuga jeftinija nego u kafu.

To je apsurd.

Mozda bi trebali nositi patkicu sa sobom "Just in case!" Smile

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2006. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi mladi ucimo od najboljih

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: