Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Đapić razočaran jer je malo tko izvjesio zastavu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 0:56 
Naslov:  Đapić razočaran jer je malo tko izvjesio zastavu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradonačelnik Osijeka Ante Đapić iznimno je razočaran time što većina građana u nedjelju na veliki hrvatski praznik Dan domovinske zahvalnosti nije na svojim kućama i stambenim zgradama izvjesila hrvatske zastave, što je po njemu minimum građanske dužnosti i zahvale svima stradalnicimaDomovinskog rata.

- Ne mogu reći da sam ljut, jer na to nemam pravo, ali razočaran jesam i vidim da se u tom pogledu mora početi raditi sustavno kako bi se među naše građane vratio kult zastave i himne. Pri tome ne mislim samo na građane Osijeka, već i ostalih hrvatskih gradova i mjesta, jer mi se čini da je problem svagdje isti. Boli me kada na jedan tako važan dan imamo toliku količinu neosjetljivosti, ali za to nisu krivi građani. To je po meni slijed svih događaja u posljednjih deset godina, općeg stanja u društvu, nezadovoljstva građana te odnosa prema ratu i domovini, iz čega proizlazi i takav odnos prema zastavi i himni - kaže Đapić.

Stoga će povratak kulta zastave i himne biti dio HSP-ova programa ako nakon sljedećih parlamentarnih izbora budu dio hrvatske Vlade, no bez obzira na to Đapić će svojim suradnicima u Osijeku narediti da osmisle načine na koje bi se građane animiralo da na velike državne blagdane izvjese zastave.

- Ne može se ljude animirati dva dana prije blagdana, već to mora biti cjelogodišnji sustavan projekt i kampanja, primjerice mogle bi se organizirati nekakve nagradne igre, natječaji na temu zastave i ljubavi prema domovini, pa ako treba i podjela zastava, istaknuo je gradonačelnik.

Amerikanci kao uzor

Ja se u ovakvim situacijama uvijek sjetim Amerikanaca i njihova odnosa prema 4. srpnja i Danu nezavisnosti, kada jednostavno nema kuće koja ne izvjesi zastavu. To želim vidjeti i na našim kućama - zaključio je Đapić.

Autor: Nikola Patković/Jutarnji.hr


Zadnja promjena: Leon; 07.08.2007. 14:41; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.08.2007. 7:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi se dalo pentrati na kuću samo da bi objesio zastavu.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.08.2007. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kult zastave je bio karakterističan za prošli sustava kada je komunalac išao i popisivao tko nije izvjesio zastavu, pa fino platiš kaznu. Bilo je i bisera koji su šetali i gledali tko je objesio hrvatsku a tko Yu zastavu, baš kao i bisera koji su mislili da je dovoljno okrenuti zastavu prema potrebi, nema veze kako petokraka stoji.

Imam kućepaziteljicu koja je čim je Đapić prvi puta pripomenuo da bi bilo lijepo da se stavljaju zastave, kupila i sad smo jedna od rijetkih zgrada na Sjenjaku koja u svakoj prilici ima izvješen barjak.

E jesu mi Ameri uzor, za poludjeti.


Zadnja promjena: DanicaV; 07.08.2007. 9:16; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 9:02 
Naslov:  Re: Đapić razočaran jer je malotko izvjesio zastavu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › [img=left]Stoga će povratak kulta zastave i himne biti dio HSP-ova programa ako nakon sljedećih parlamentarnih izbora budu dio hrvatske Vlade


Vidi se da predizborna kampanja počela i sve stranke obznanjuju svoje programe kojima će Hrvatska procvjetati. Bio je jedan koji je njegovao kult žezla i mača, a drugi krvi, znoja i suza. Oba su ratovala.
A ameri kao uzor? Pa čovjeku kao što je Đapić i takvi mogu biti uzor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2007. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Đapić u Čavoglavama

Bit ce da nas gradonačelnik ima jako dobre dousnike, buduci da je jedino od njih mogao saznati koliko je zastava bilo izvjeseno u gradu.

Hocemo li ikada imati gradonacelnika koji nece njegovati Kult izbivanja iz grada?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.08.2007. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naslov teksta je još bolji..... ima li neki Thompsonov koncert na kojem se ministar prosvjete i tako toga ne pojavi osijek031.com smile

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2007. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mi nismo objesili zastavu jer mi se nema tko pentrat po kući a meni ne pada na pamet da slomim vrat. Al da je dobro rekao je.
Zašto su se toliki branitelji borili i ginuli ako mi sad toliko mrzimo tu državu?
Uostalom na vlasti je da malo više popularizira taj praznik. Ja osobno pojma nisam imala da je to 5.8.
Mislila sam da se netko ženi kad sam vidjeli zastavu na jednoj kući u mojoj ulici pa me malo zbunilo kad nisam vidjela natpis Dobro došli dragi gosti

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
igrac s brojem 2
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2007. 10:02 
Naslov:  Re: Đapić razočaran jer je malotko izvjesio zastavu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[/URL]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 10:17 
Naslov:  Re: Đapić razočaran jer je malotko izvjesio zastavu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja se ovaj put moram složiti s "magistrom". Žalosno je izgledalo, tek pokoja zastava tu i tamo.
Ali nije ni čudo kada se sjetim da 18.11. budu po tek 3-4 svijeće u zgradi od preko 100 stanova...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.08.2007. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudima je dosta i ratova i ratnih priča.
Možda smo konačno shvatili da se živi od rada, a ne velikog hrvatstva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
i need space
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: rawanda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prošle godine je bila neka anketa o hrvatskim nacionalnim praznicima i malo tko je znao kad je obljetnica Oluje ili para Vukovara dok je večina znala kad su talibani udarili na SAD ili kad je Dan zahvalnosti. Ne mislite li da je to žalosno?!
Poppy pusti sad politiku...ja se na taj dan sjetim onih kojih više nema i to je bitno! A to da se živi od rada je istina, ali isto tako bez identitetajao si ga nama za koju godinu. Hrvati su narod koji će najlakše pokopati svoje a tuđe hvaliti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 10:53 
Naslov:  Re: Đapić razočaran jer je malotko izvjesio zastavu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pogleč! moj foto aparatus je pak drukčije zabilježio:


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.08.2007. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Previše je praznika. Svako malo neki praznik, ljudi više ne znaju ni koji je.

A malo je previše i ratnog profiterstva i lažnih ratnih invalida...

Meni je osobno žao što je to tako, prije svega zbog onih ljudi koji su zaista puno prošli u ratu i puno izgubili...

Ne znam, al riječ "hrvatski branitelj", na žalost, kroz ovih 15-tak godina doživjela je jednu negativnu transformaciju. Prije nam je prva asocijacija bila " heroj", a danas " problem".

Mislim da je bilo pogrešno hrpu mladih ljudi poslat u mirovinu. ne gine ti depresija i lagano opijanje s ekipom iz kvarta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i need space je napisao/la (Pogledaj post): › Prošle godine je bila neka anketa o hrvatskim nacionalnim praznicima i malo tko je znao kad je obljetnica Oluje ili para Vukovara dok je večina znala kad su talibani udarili na SAD ili kad je Dan zahvalnosti. Ne mislite li da je to žalosno?!
Poppy pusti sad politiku...ja se na taj dan sjetim onih kojih više nema i to je bitno! A to da se živi od rada je istina, ali isto tako bez identitetajao si ga nama za koju godinu. Hrvati su narod koji će najlakše pokopati svoje a tuđe hvaliti!


Ne kažem da se treba zaboravit sve što se dogodilo, ne treba nikako i treba se obilježavat, ali ne znam da li znate da je Hrvatska jedna od zemalja s najviše praznika:
1. Nova godina
2. Sveta Tri kralja
3.Uskrs
4.Praznik rada
5.Dan državnosti
6.Dan antifašističke borbe
7.Dan domovinske zahvalnosti
8.Velika Gospa
9.Blagdan Svih Svetih
10.Badnjak
11.Božić
12.Štefanje (26.12.)
13.Silvestrovo
Plus oni "dani sjećanja" na Oluju, Bljesak, Vukovar i nemogu se sjetit šta još.Kontam si da se ljudima već lagano popelo na vrh k penjat se na kuću i vješat zastavu, ipak je to puno penjanja Very Happy Kontam si da bi zastava trebala uvijek bit ovješena na svaku kuću u Hrvatskoj, bar bi u Europi bili prepoznati kao ona država s puno zastava Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.08.2007. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
Kontam si da bi zastava trebala uvijek bit ovješena na svaku kuću u Hrvatskoj, bar bi u Europi bili prepoznati kao ona država s puno zastava Very Happy


E bravo, dvije muhe jednim udarcem! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: