Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Đapić razočaran jer je malo tko izvjesio zastavu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
Kontam si da bi zastava trebala uvijek bit ovješena na svaku kuću u Hrvatskoj, bar bi u Europi bili prepoznati kao ona država s puno zastava Very Happy


E bravo, dvije muhe jednim udarcem! Smile


Pa naravno, obilježavaš praznik, prepoznan si kao "pravi Hrvat", nemoraš se verat na kuću i izlagat se mogućoj pogibelji i još si interesantan Europi, kao mali cirkus Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
i need space
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: rawanda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se da je previše praznika i to je definitvno problem jer se razvodne oni bitni.
Navodno jedino Srbija ima više neradnih dana od nas u Evropi, a to nas neće nigdje neće odvesti, al da se treba sjetiti nekih bitnih datuma sjetiti, definitivno treba.
Mrzim kad se nešto desi nekom čovjeku i onda u prvo retku u novina piše HRVATSKI BRANITELJ! Zar su moji roditelji manje vrijedni ako nisu bili vojnici i oslati invalidi, a cijeli rad su radili u Os kao i dosta ljudi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i need space je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se da je previše praznika i to je definitvno problem jer se razvodne oni bitni.
Navodno jedino Srbija ima više neradnih dana od nas u Evropi, a to nas neće nigdje neće odvesti, al da se treba sjetiti nekih bitnih datuma sjetiti, definitivno treba.
Mrzim kad se nešto desi nekom čovjeku i onda u prvo retku u novina piše HRVATSKI BRANITELJ! Zar su moji roditelji manje vrijedni ako nisu bili vojnici i oslati invalidi, a cijeli rad su radili u Os kao i dosta ljudi!


Ma srpski mentalitet je takav, sve što možeš sutra ostavi za prekosutra, a što se tiče branitelja stvarno mi ih je žao, previše je PTSP-ovaca, previše onih koji su prolili svoju Hrvatsku krv za branjenje domovine, ali to je tako, ova država ima uz branitelje i previše drugih problema, poljoprivreda, dugovi, korupcija, zdravstvo, policija, lopovluk, privatizacija itd., i premalo novčanih sredstava da bi se popunile rupe, i onda se pojavi gospodin Đapić koji se ljuti "kako to da nitko nije okačio zastavu i probudio se uz zvukove himne".Zbog svih drugih problema ljudi jednostavno zaboravljaju i zanemaruju takve, zapravo "sitnice", vješanje zastave, slušanje himne i sl.Raja je preopterećena poslom i važnijim stvarima tipa preživljavanja da bi se pentrala po kući i kačila zastavu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2007. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
I ja se ovaj put moram složiti s "magistrom". Žalosno je izgledalo, tek pokoja zastava tu i tamo.


Ja sam se u čudu vozio kroz grad... Ne kontam... Moja stara napravila bogovski ručak, ispekla kolače; stari otišao prileći, upalio TV, a ono - alka. Sve oke, al' ništa od Oluje i Bljeska. Osim dokumentarca "Ljubim to suro kamenje" i prijenosa govorancija i koncerta iz Knina.

Kad se samo sjetim da je stari radio ko crnac, 1,5 godina nabavljanja logistike i organizacije tehnike, ostajanje do kasnih sati u vojarni, svađa sa starom i još nas onak' pošalje sve skupa na more ni ne govoreći zašto. I koliko sam ponosan bio kad sam (na Korčuli smo dočekali Oluju) skužio zašto je radio, koliko je organizacije trebalo i koliko je njemu samom sve to skupa teško bilo... Kako sam bio sretan kad smo se vraćali s mora prolazeći kroz onaj, do prije tjedan dana ocrtan i išrafiran dio karte.

Žalosno je da taj dan više obilježavaju u srbiji (Kadijević i ekipa i dalje snebivaju nad tim i pišu radove o tome kako su, kvragu, mogli tako ispušiti) nego kod nas.

Istina, imamo puno praznika. Ali za tri (jedan, 18.11. nije u pravom smislu riječi praznik) dana u godini mi se nije teško penjati postavljati zastavu.

A ameri; htjeli mi to priznati ili ne, nekoć su bili velika nacija, ponosni na sve dobro (i ponešto lošega) što su ostvarili.


Zadnja promjena: bazooka_joe; 07.08.2007. 11:45; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2007. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
[Ma srpski mentalitet je takav, sve što možeš sutra ostavi za prekosutra, a što se tiče branitelja stvarno mi ih je žao, previše je PTSP-ovaca, previše onih koji su prolili svoju Hrvatsku krv za branjenje domovine, ali to je tako, ova država ima uz branitelje i previše drugih problema, poljoprivreda, dugovi, korupcija, zdravstvo, policija, lopovluk, privatizacija itd., i premalo novčanih sredstava da bi se popunile rupe, i onda se pojavi gospodin Đapić koji se ljuti "kako to da nitko nije okačio zastavu i probudio se uz zvukove himne".Zbog svih drugih problema ljudi jednostavno zaboravljaju i zanemaruju takve, zapravo "sitnice", vješanje zastave, slušanje himne i sl.Raja je preopterećena poslom i važnijim stvarima tipa preživljavanja da bi se pentrala po kući i kačila zastavu.
Mozda je covjek mislio u toku povecavanja opceg morala. Stvarno uz sve te probleme; "poljoprivreda, dugovi, korupcija, zdravstvo, policija, lopovluk, privatizacija itd" zvuci mi kao da oni sto umiru od gladi u Africi trebaju biti sretni.
bazooka_joe je napisao/la: ›
A ameri; htjeli mi to priznati ili ne, nekoć su bili velika nacija, ponosni na sve dobro (i ponešto lošega) što su ostvarili.
Ponosni na svoje ne zato sto je bolje, nego sto je svoje...

Ask not what your country can do for you. Ask what you can do for your country. JFK

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 11:48 
Naslov:  Re: Đapić razočaran jer je malotko izvjesio zastavu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljuti me to što su ljudi branili ovu državu, ginuli za nju, kad se sve završilo onda im je država okrenula leđa i sad traži od njih da vješaju zastave, a praktički ih nitko ne pita kako im je sada, da li su zadovoljni i šta ih muči, dok se oni vozikaju na svojim jahticama, kupuju skupe satove, kamare ih i prave kolekcije, imaju skupe ljubavnice i najvažnije pljačkaju ovu državu, državu koju je zapravo obranio i izgradio radni čovjek i vojnik.A kad dođu izbori ajmo obećavat nebo i zemlju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 11:49 
Naslov:  Re: Đapić razočaran jer je malotko izvjesio zastavu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi opet gospodinu đapiću odgovorio da to što ja ne vješam zastavu nisam manji hrvat od njega, čak naprotiv Cool , i pitao bih ga dali zna da se običaj vješanja zastave u svakoj zemlji u europi drugačije gleda i tretira. dok je u skandinavskim zemljama to u potpunosti prihvatljivo i bez negativnih konotacija, u njemačkoj se to tretira kao izljev nacionalizma. bojim se da je i kod nas tako

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2007. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
u njemačkoj se to tretira kao izljev nacionalizma. bojim se da je i kod nas tako


S ovim u Njemačkoj se ne bih složio. Njemci s ponosom ističu svoju trobojnicu na Dan Republike jer predstavlja simbol novog, boljeg doba za cijelu zemlju. I tamo to rade svi, bili u zelenima, CDU-u ili SPD-u... Nacionalizam u tom smislu nije ništa loše, oni jedino ne trpe šovinizam.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2007. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisi upravu. Prvi puta od WWII su Njemci na SP bez opterecenja mahali svojim zastavama. Cak se i u medijima gurala prica kako je to sad u redu i da nema veze sa nacionalizmom.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tu sam informaciju čuo u Milićevom Idemo na sjever, tako da nisam upućen iz prve ruke jer nisam nigdje živio van HR

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i need space je napisao/la: ›
Navodno jedino Srbija ima više neradnih dana od nas u Evropi,


Nije istina. Nizozemska i Grcka imaju najvise neradnih dana u Evropi.

btw tko je taj Malotko? Kako se preziva, da ga nadjemo i da mu skinemo zastavu sa kuce...

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la (Pogledaj post): ›
i need space je napisao/la: ›
Navodno jedino Srbija ima više neradnih dana od nas u Evropi,


Nije istina. Nizozemska i Grcka imaju najvise neradnih dana u Evropi.

btw tko je taj Malotko? Kako se preziva, da ga nadjemo i da mu skinemo zastavu sa kuce...


Malotko ha ha ha ha , čovječe nisam ni skonto dok nisi napomenuo, bravo, evo kikoš

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2007. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Nisi upravu. Prvi puta od WWII su Njemci na SP bez opterecenja mahali svojim zastavama. Cak se i u medijima gurala prica kako je to sad u redu i da nema veze sa nacionalizmom.


Pričamo o isticanju zastave na kući, ne o 'opterečenim navijačima'. Pitaj bilo koga tamo (starijeg) tko je bio Adenauer i reći će ti zašto ističu zastavu...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2007. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pricamo opcenito o isticanju zastave i koje se konotacije vezu uz to. Ja ne pricam o ultrasima, vec o gradjanima te drzave. Ja znam sto su mi tako ljudi rekli, a ti misli sto hoces.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isticanje zastave na ovako važan dan i paljenje svijeća na jedan od najtužnijih dana u našoj povijesti nema apsolutno nikakve veze sa politikom i nacinalizmom.
I nije nikakva naša izmišljotina da bi se pokazalo tko je veći Hrvat, već običaj u cijelom svijetu.
Sjećanje i odavanje počasti žrtvama bi trebalo biti iznad svake politike.
A upravo mi svojim ignoriranjem dvodimo politiku i političare tamo gdje im nije mjesto i omogućavamo skupljanje jeftinih političkih poena...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: