Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ako za 30 dana ne donese odluku o dvorani, Osijek gubi SP

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2007. 13:53 
Naslov:  Ako za 30 dana ne donese odluku o dvorani, Osijek gubi SP
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predsjednik Hrvatskog rukometnog saveza Željko Kavran uputio je jučer pismo osječkom Gradskom poglavarstvu u vezi s novim okolnostima u gradnji dvorane za potrebe Svjetskog prvenstva u rukometu kojemu će naša zemlja biti domaćin 2009. godine.

Hrvatski rukometni savez izražava zabrinutost glede sudjelovanja grada Osijeka u domaćinstvu Svjetskog rukometnog prvenstva. Neovisno o političkim prilikama u gradu Osijeku, moramo upozoriti na rokove za gradnju sportske dvorane te molimo predstavnike Grada Osijeka da se izjasne o predloženom modelu gradnje, koji je prihvatila i Vlada Republike Hrvatske.

Napominjemo da Hrvatski rukometni savez u roku od 30 dana mora donijeti odluku o gradovima domaćinima, jer u listopadu očekujemo najavljenu inspekciju Svjetske rukometne federacije (IHF). U slučaju nemogućnosti gradnje dvorane u Osijeku morali bismo predložiti izmještanje sportskih ogleda predviđenih za Osijek u neki drugi grad u Republici Hrvatskoj budući da to od HRS-a zahtijeva Svjetska rukometna federacija. Još jednom izražavamo i svoju želju da grad Osijek ugosti najbolje svjetske rukometaše, sigurno je da četvrti grad prema veličini u Hrvatskoj to zaslužuje, a suvišno je spominjati i koje bi se sve mogućnosti otvorile za gospodarstvenike, ugostitelje i turističke djelatnike na području Osijeka i Slavonije
”, stoji u pismu predsjednika Hrvatskog rukometnog saveza. Jučer nam je i sam Kavran pojasnio razloge zbog kojih je uputio pismo Gradskom poglavarstvu, ali i svim hrvatskim medijima.

- Do jučer smo znali tko nam je u Osijeku partner i s kime pregovaramo, međutim zbog političke situacije danas ne znamo kome se obratiti i tko nam može dati jamstva da će dvorana za potrebe Svjetskog prvenstva biti sagrađena. Ovo pismo upravo sam oslovio na Poglavarstvo, ali i na sve hrvatske medije kako bi svi shvatili ozbiljnost situacije i kako bi se ljudi iz Poglavarstva “trgnuli”. Nas ne zanima tko će nam dati ta jamstva, sadašnji ljudi iz Poglavarstva, neki budući gradonačelnik i Poglavarstvo ili nekakvo novoformirano povjerenstvo. Tijekom listopada u Hrvatsku stižu inspekcije IHF-a. Mi im moramo tada prezentirati sustav natjecanja i gradove u kojima će se igrati skupine, rekao nam je Kavran, ali nije precizirao krajnji rok do kojeg se može čekati odgovor iz Osijeka.

- Ne možemo licitirati, jer je dolazak najavljen u listopadu, ali nekakav rok od 30 dana za očitovanje je realan s obzirom na to da ne očekujemo inspekciju prije. Podsjećam, osim predsjednika IHF-a, kojeg će primiti premijer, doći će i delegacija na terenu. A njih sigurno nećemo moći prevariti, a i iskreno, već bi mi bilo neugodno prezentirati neke druge varijante. Evo u Splitu je potpisan ugovor kojim se jamči završetak radova do 15. prosinca sljedeće godine, a sada smo zbog Osijeka ostali najviše zabrinuti. Bila bi šteta, pa čak i sramota da Osijek ne iskoristi ovakvu jedinstvenu mogućnost za gradnju dvorane u kojoj Vlada iz proračuna jamči polovinom sredstava. Jer taj novac, ako ne završi u Osijeku završit će negdje drugdje, zaključio je Kavran naglasivši kako održavanje Svjetskog prvenstva nije ugroženo.

Brođani traže domaćinstvo

Još u siječnju gradska uprava Slavonskog Broda je na adresu Hrvatskog rukometnog saveza uputila inicijativu za uključenje u program organizacije Svjetskog rukometnog prvenstva, ali bez pozitivnog ishoda. Brođanima međutim ne manjka nade da bi u konačnici ipak mogli postati dio organizacije ovog velikog sportskog događaja, pogotovo nakon krize vlasti u Osijeku. Misle da mogu iskoristiti svoj adut, dvoranu Vijuš koja bi trebala biti gotova baš uoči SP-a.

- Poslali smo ponovni dopis Hrvatskom rukometnom savezu i Vladi. Bilo bi dobro i za državu i za nas da Slavonski Brod dobije jedno od domaćinstava za Svjetsko prvenstvo. Ova dvorana je nešto manja nego ostale, ali to nije razlog da je ne uredimo za ovu priliku, kaže Mirko Duspara, gradonačelnik Slavonskog Broda.

Znatna financijska potpora koju država daje domaćinima Svjetskog prvenstva slavonskobrodskoj gradskoj upravi cijeli projekt dodatno čini zanimljivim. "Na taj način riješili bi se i dodatnih troškova. U kompletu bi se obavili radovi na pratećoj infrastrukturi dvorane. Procjenjujemo da bi sve bilo gotovo za dodatnih 15 do 20 milijuna kuna pomoći", kaže Duspara. (M.Vr.)

HSP: Vinkovićev prijedlogo dvorani je izborni trik

Prijedlog gradonačelnika Zorana Vinkovića da se dvorana za SP u rukometu gradi u Đakovu, HSP naziva demagogijom i izbornim trikom. "HSP je još lani na sjednici Gradskog vijeća predložio da se Đakovo kandidira za organizaciju SP-a jer tada još nije bilo odlučeno u kojim gradovima će se ono održavati, a i realno je bilo očekivati domaćinstvo jer smo rukometni grad. No, aktualna gradska vlast to je odbila s odgovorom da Đakovo takvu dvoranu ne treba. Sve do danas, kada vide priliku da mogu skupiti koji politički poen jer izbori su tu", kaže predsjednik đakovačkog HSP-a Ivan Sučić. (S.Ž.)

Autor: Krešimir Lacković/Hina/Glas-Slavonije.hr
Foto: steam::vidi fotografiju::


Zadnja promjena: Leon; 06.09.2007. 17:00; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 215
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2007. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajme sramote... osijek031.com smile
nadam se da si grad to neće dopustit...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2007. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znaci slavonski brod i đakovo mogu financijski izgurati taj projekt, a osijek ne moze?? super mi je kako je šišljagic jucer mahao tim dopisom i objasnjavao kako je to velika teorija zavjere jer je đapic u nadzornom odboru hrs-a....kao on je to namjestio , ma sigurno, to sto se tu ne zna ko pije a ko placa nije ni malo utjecalo na hrs, cime po mom misljenju vrijeda tu instituciji, koja se ocito vodi na visoj razini nego one na koju je on navikao! hrvatska je dobila ovo domacinstvo i zahvaljujuci velikim uspjesima rukometasa koji za razliku od njih nesto i rade.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2007. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajte šta će nam dvorana pa mogu igrati na srednjici, imaju 5-6 terena mogu i birat na kojem će igrat osijek031.com smile

jesmo u osijek031.com smile sistemu ili u betonu??

Twisted Evil

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.09.2007. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koga boli kita za rukomet.Ja neznam kako netko to sranje od sporta uopće može gledat.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2007. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): › Koga boli kita za rukomet.Ja neznam kako netko to sranje od sporta uopće može gledat.


Svašta, rukometje jedini sport koji ja pratim,,,,zamisli ....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2007. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osim sto je citav ovaj kurshlus jos vise skinuo maske mnogim politicarima, extra pozitivna stvar cijele ove gungule je cinjenica da ce SP zaobici Osijek. Nadam se - i dvorana, skupa sa SP-om.

Naime, dvojbeno je koliko Osijeku treba sportska dvorana od 15K sjedala, kada je u Zrinjevcu (koji ima skoro 10 puta manje mjesta) prosjecna popunjenost ispod 10%. Osijek i dogadjaji koji se u njemu dogadjaju jednostavno nemaju potencijal za redovito popunjavanje svih tih kapaciteta. Pitanje je i koliko bi samo SP bilo posjeceno. Sjetimo se samo Globetrottersa i Bryana Adamsa u Zrinjevcu i prodavanje karata firmama (kako bi se prikrio moguci fijasko zbog slabe posjete) koje su ih onda dijelile zaposlenicima. Takvu dvoranu u Osijeku ne bi napunio nitko, eventualno MPT i Balasevic (pod uvjetom da potonji dolazi svakih 20 godina).

Dodatni argument protiv te i takve dvorane je cijena i alternativne dvorane koje bi se mogle sagraditi po gradu. Umjesto jednog mastodonta koji bi bio nedokuciv za najam obicnim smrtnicima i raji, IMHO, bolje je napraviti 10 manjih dvorana po cijelom gradu koje ce preko dana puniti skolarci, a vecerima i vikendima ispunjavati cika, dreka i rekreativno nabijanje "na malice" za shaku kuna.

Mislim da ne pretjerujem kada dvoranu tih gabarita nazivam "osjeckim Obrovcem".

Takva dvorana, kao i obnova stadiona Gradski vrt (EURO su projekti za farbanje ociju hipnoticki blejecih masa bez vlastitog zivota, ljudi koji su imali tu nesrecu da pripadaju u onih 95% sto zive da bi radom stvarali visak vrijednosti za nekog drugog i da bi cijeli svoj zivot otplacivali kamatu na kredite, istovremeno cuclajuci veselo kojim im se servira prica da su slobodni i da postoji sansa da jednog dana zive "american", "croatian dream". I ja sam jedan od njih, ali vjerujem u pilulu... ;-)

Svi odgovori su skriveni u Morpheusovim pilulama... na nama je da odlucimo koju zelimo popiti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.09.2007. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
Svašta, rukometje jedini sport koji ja pratim,,,,zamisli ....
To samo znači da nemaš ukusa.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.09.2007. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tehnički se više i nemože dovršiti do početka prvenstva

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2007. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Osim sto je citav ovaj kurshlus jos vise skinuo maske mnogim politicarima, extra pozitivna stvar cijele ove gungule je cinjenica da ce SP zaobici Osijek. Nadam se - i dvorana, skupa sa SP-om.

Naime, dvojbeno je koliko Osijeku treba sportska dvorana od 15K sjedala, kada je u Zrinjevcu (koji ima skoro 10 puta manje mjesta) prosjecna popunjenost ispod 10%. Osijek i dogadjaji koji se u njemu dogadjaju jednostavno nemaju potencijal za redovito popunjavanje svih tih kapaciteta. Pitanje je i koliko bi samo SP bilo posjeceno. Sjetimo se samo Globetrottersa i Bryana Adamsa u Zrinjevcu i prodavanje karata firmama (kako bi se prikrio moguci fijasko zbog slabe posjete) koje su ih onda dijelile zaposlenicima. Takvu dvoranu u Osijeku ne bi napunio nitko, eventualno MPT i Balasevic (pod uvjetom da potonji dolazi svakih 20 godina).

Dodatni argument protiv te i takve dvorane je cijena i alternativne dvorane koje bi se mogle sagraditi po gradu. Umjesto jednog mastodonta koji bi bio nedokuciv za najam obicnim smrtnicima i raji, IMHO, bolje je napraviti 10 manjih dvorana po cijelom gradu koje ce preko dana puniti skolarci, a vecerima i vikendima ispunjavati cika, dreka i rekreativno nabijanje "na malice" za shaku kuna.

Mislim da ne pretjerujem kada dvoranu tih gabarita nazivam "osjeckim Obrovcem".

Takva dvorana, kao i obnova stadiona Gradski vrt (EURO su projekti za farbanje ociju hipnoticki blejecih masa bez vlastitog zivota, ljudi koji su imali tu nesrecu da pripadaju u onih 95% sto zive da bi radom stvarali visak vrijednosti za nekog drugog i da bi cijeli svoj zivot otplacivali kamatu na kredite, istovremeno cuclajuci veselo kojim im se servira prica da su slobodni i da postoji sansa da jednog dana zive "american", "croatian dream". I ja sam jedan od njih, ali vjerujem u pilulu... ;-)

Svi odgovori su skriveni u Morpheusovim pilulama... na nama je da odlucimo koju zelimo popiti...


Slažem se, Hrvatska se stalno pokušava trpati u stvari za koje nema minimalnih uvjeta. Uostalom, već sam dosta pisao o prioritetima, što sam siguran da ova dvorana nije.

Međutim, ako je HRS dobio potporu države za ovo natjecanje, onda je država odgovorna da se to natjecanje i održi (kako stvari stoje, održat će se u 3 dvorane, i bit će to jedno od smiješnijih prvenstava svijeta uopće). A ne da se siromašni gradovi zadužuju kao životinje, da bi eto i kod njih došle neke utakmice tko zna kojih ekipa, pa da mogu reći da nisu zapostavljeni. Idemo prvo reformirati porezni sustav, pa ćemo lako graditi dvorane po Hrvatskoj (međutim onda nećemo graditi 6 dvorana u jednom gradu, most za poluotok, pozemnu željeznicu u gradu od 750000 stanovnika, itd.). Da rezimiram, cijeli projekt SP-a u Hrvatskoj neozbiljan je, i da nije sramota kad ti oduzmu natjecanje, ja bi volio da ga izgubimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2007. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Osim sto je citav ovaj kurshlus jos vise skinuo maske mnogim politicarima, extra pozitivna stvar cijele ove gungule je cinjenica da ce SP zaobici Osijek. Nadam se - i dvorana, skupa sa SP-om.

Naime, dvojbeno je koliko Osijeku treba sportska dvorana od 15K sjedala, kada je u Zrinjevcu (koji ima skoro 10 puta manje mjesta) prosjecna popunjenost ispod 10%. Osijek i dogadjaji koji se u njemu dogadjaju jednostavno nemaju potencijal za redovito popunjavanje svih tih kapaciteta. Pitanje je i koliko bi samo SP bilo posjeceno. Sjetimo se samo Globetrottersa i Bryana Adamsa u Zrinjevcu i prodavanje karata firmama (kako bi se prikrio moguci fijasko zbog slabe posjete) koje su ih onda dijelile zaposlenicima. Takvu dvoranu u Osijeku ne bi napunio nitko, eventualno MPT i Balasevic (pod uvjetom da potonji dolazi svakih 20 godina).

Dodatni argument protiv te i takve dvorane je cijena i alternativne dvorane koje bi se mogle sagraditi po gradu. Umjesto jednog mastodonta koji bi bio nedokuciv za najam obicnim smrtnicima i raji, IMHO, bolje je napraviti 10 manjih dvorana po cijelom gradu koje ce preko dana puniti skolarci, a vecerima i vikendima ispunjavati cika, dreka i rekreativno nabijanje "na malice" za shaku kuna.

Mislim da ne pretjerujem kada dvoranu tih gabarita nazivam "osjeckim Obrovcem".

Takva dvorana, kao i obnova stadiona Gradski vrt (EURO su projekti za farbanje ociju hipnoticki blejecih masa bez vlastitog zivota, ljudi koji su imali tu nesrecu da pripadaju u onih 95% sto zive da bi radom stvarali visak vrijednosti za nekog drugog i da bi cijeli svoj zivot otplacivali kamatu na kredite, istovremeno cuclajuci veselo kojim im se servira prica da su slobodni i da postoji sansa da jednog dana zive "american", "croatian dream". I ja sam jedan od njih, ali vjerujem u pilulu... ;-)

Svi odgovori su skriveni u Morpheusovim pilulama... na nama je da odlucimo koju zelimo popiti...



Samo ta odvarana nebi bila nikakav mastodont od 15k sjedalica nego 3400

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.09.2007. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Osim sto je citav ovaj kurshlus jos vise skinuo maske mnogim politicarima, extra pozitivna stvar cijele ove gungule je cinjenica da ce SP zaobici Osijek. Nadam se - i dvorana, skupa sa SP-om.

Naime, dvojbeno je koliko Osijeku treba sportska dvorana od 15K sjedala, kada je u Zrinjevcu (koji ima skoro 10 puta manje mjesta) prosjecna popunjenost ispod 10%. Osijek i dogadjaji koji se u njemu dogadjaju jednostavno nemaju potencijal za redovito popunjavanje svih tih kapaciteta. Pitanje je i koliko bi samo SP bilo posjeceno. Sjetimo se samo Globetrottersa i Bryana Adamsa u Zrinjevcu i prodavanje karata firmama (kako bi se prikrio moguci fijasko zbog slabe posjete) koje su ih onda dijelile zaposlenicima. Takvu dvoranu u Osijeku ne bi napunio nitko, eventualno MPT i Balasevic (pod uvjetom da potonji dolazi svakih 20 godina).

Dodatni argument protiv te i takve dvorane je cijena i alternativne dvorane koje bi se mogle sagraditi po gradu. Umjesto jednog mastodonta koji bi bio nedokuciv za najam obicnim smrtnicima i raji, IMHO, bolje je napraviti 10 manjih dvorana po cijelom gradu koje ce preko dana puniti skolarci, a vecerima i vikendima ispunjavati cika, dreka i rekreativno nabijanje "na malice" za shaku kuna.

Mislim da ne pretjerujem kada dvoranu tih gabarita nazivam "osjeckim Obrovcem".

Takva dvorana, kao i obnova stadiona Gradski vrt (EURO su projekti za farbanje ociju hipnoticki blejecih masa bez vlastitog zivota, ljudi koji su imali tu nesrecu da pripadaju u onih 95% sto zive da bi radom stvarali visak vrijednosti za nekog drugog i da bi cijeli svoj zivot otplacivali kamatu na kredite, istovremeno cuclajuci veselo kojim im se servira prica da su slobodni i da postoji sansa da jednog dana zive "american", "croatian dream". I ja sam jedan od njih, ali vjerujem u pilulu... ;-)

Svi odgovori su skriveni u Morpheusovim pilulama... na nama je da odlucimo koju zelimo popiti...
Rolling Eyes Ne nego TEBE treba zaobici i to u sirokom luku!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: