Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kulturni centar Osijek: Gostovanje predstave "Prst"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 69089
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2025. 8:44 
Naslov:  Kulturni centar Osijek: Gostovanje predstave "Prst"
01.03.2025. 20:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gostovanje kazališne predstave PRST u režiji Anice Tomić, izvedbi glumica Selene Andrić i Vanje Čiča očekuje vas u Kulturnom centru Osijek u subotu, 1. ožujka 2025., s početkom u 20.00 sati.

Predstava „Prst“ napravljena je prema jednom od najboljih suvremenih društveno-angažiranih tekstova napisanih u našoj regiji. Autorica, kosovska književnica Doruntina Bashe napisala je priču bez patetike, sa suptilnom dozom humora i ironije i točnom psihološkom slikom likova, a odlična ženska ekipa napravila predstavu koja nikoga neće ostaviti ravnodušnim.

Dramska radnja prati dvije žene – suprugu i majku, odnosno svekrvu i snahu – koje su povezane tragedijom nestalih osoba tijekom rata. Kada se svekrva ( Selena Andrić) i snaha(Vanja Čiča) nađu same između svoja četiri zida, a dijeli ih slična i tragična sudbina onda se raslojavaju sve emocije, osjećaji, tuge i strahovi. U kontekstu novije povijesti i patrijarhalnih odnosa karakterističnih ne samo za Kosovo, već i za cijeli prostor Balkana, ona na veoma uvjerljiv način prikazuje život dvije žene koje ne mogu više živjeti skupa, ali ni jedna bez druge. Njihov zajednički život prepun je međusobnog sukoba i osude, ali i duboke potrebe za podrškom i razumijevanjem. Kroz njihovu priču, predstava istražuje kako bol i potreba za povezanošću oblikuju ljudske odnose u trenucima najveće tuge. Predstava "Prst" istražuje složenost pomirenja s gubitkom i način na koji bol utječe na međuljudske odnose, a glumice u ovoj duodrami, brođanka Vanja Čiča i vinkovčanka Selena Andrić to sjajno prenose.

Predstava je nastala u koprodukciji dva slavonska kazališta, Umjetničke organizacije "Slavonski Brodvej" i "Teatra igre" iz Vinkovaca.

Ulaznice po cijeni od 8 eura / 5,60 eura za umirovljenike/studente/osobe s invaliditetom, u prodaji su na porti Kulturnog centra Osijek (pon-pet 8-16 sati) i online putem sustava Core-event.co.

Ovo nije priča o ratu, nego o ljubavi;
Ovo nije priča o samoći, nego o nadi;
Ovo nije priča o životu, nego o ženi.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: