Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HEP: Većim računima za plin potrošače u Osijeku nismo oštetili, već kreditirali

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2008. 3:07 
Naslov:  HEP: Većim računima za plin potrošače u Osijeku nismo ošteti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovih dana nezaobilazna tema među Osječanima nisu skorašnji izbori, nego veći računi za utrošeni plin. Većina od približno 26.700 osječkih kućanstava priključenih na sustav prirodnog plina dobila je veći račun za plin potrošen u siječnju u odnosu prema računu za mjesec prije.

- Uvjeren sam da sam u siječnju manje trošio, a za 280 kubika plina potrošenih u siječnju dobio sam račun u visini 550 kuna, dok sam za oko 200 kubika potrošenih u prosincu platio 400 kuna. Prosinac je bio hladniji, a račun je niži. U stanu od 70 kvadrata grijemo 45 kvadrata, odnosno kuhinju, dvije sobe i kupaonicu, a imamo i kombi-bojler - komentira Osječanin svoj visoki siječanjski račun za plin, a rasprava je prenesena i na Internet (+ tema na forumu portala Osijek031.com), gdje drugi sugrađanin otkriva: “Ima tu nešto. U prosincu su praznici povezani s godišnjim i tada se puno duže boravi u kući, a računi su manji nego u siječnju. I to je zabrinjavajuća razlika od 28 posto, a grijem se isto. Pa tko je tu lud?

I gospođa iz Kašićeve primjećuje veći trošak za plin potrošen u siječnju te ističe da i njezine susjede imaju veći izdatak, ali ne znaju zašto.
- Kod mene je ista stvar: za prosinac sam platio 700-tinjak kuna, a za siječanj 900 kuna. Glasov pretplatnik, pak, zaključuje kako je vjerojatno problem u vremenu očitanja jer “hepovci očitavaju potrošnju prije prosinačkih praznika, a za siječanj su očitavali poslije 1. veljače”.

- U obračunsko razdoblje za siječanj 2008. godine ušla su 34 dana, odnosno 36 jer je očitanje potrošnje bilo 28. prosinca (u petak), uoči Nove godine, koja je bila u utorak, a očitavalo se do 3. veljače. U prosincu je očitano 28 dana, ili potrošnja smanjena za tri dana. Šest dana “viška” za siječanj, odnosno “manjka” u prosincu razlog su razlike u računima, koja otprilike iznosi 20 posto. Prvih šest dana siječnja bilo je iznimno hladno i zato je potrošnja prirodnoga plina bila veća - objašnjava Davor Guttert, voditelj Odjela za dobavu i tarife u HEP Plinu Osijek, dodajući kako je u siječnju i prosincu HEP Plin zabilježio 20 posto veću prodaju.

- Idealno bi bilo očitati potrošnju posljednjeg dana u mjesecu, no na ovaj način nismo oštetili kupce, već smo ih na svojevrstan način kreditirali u siječnju. Rok plaćanja zaduženja za potrošeni plin istekao je 22. veljače, podsjeća Guttert.

Autorica: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: