Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Čaušić i Gavrić zaslužuju trenerovo povjerenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 69894
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2010. 8:00 
Naslov:  Čaušić i Gavrić zaslužuju trenerovo povjerenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mnogi nogometni treneri uglavnom se drže jedne teorije kad je momčad u pitanju: “sve mijenjaj, ali zadnji red samo ako baš moraš”. O uigranosti četvorke koja je prva ispred vratara ovisi mnogo toga kada je u pitanju defenziva, a trener NK Osijek Tomislav Steinbrückner sudario se upravo s posljednjim dijelom nepisanog pravila “mijenjaj ako baš moraš”. On je prisiljen jer mu standardni stoperski tandem Vida - Pranjić ne može igrati zbog žutih kartona, Đikić koji je pokrivao lijevi bok je bolestan, a čovjek koji je doveden kao alternacija Pero Stojkić “vuče” tri žuta kartona iz trećeligaškog natjecanja, pa je i on suspendiran. Dakle, u odnosu na jesen iz standardne obrane ostao je samo “nepoderivi” Ivan Ibriks. Iako bi nad takvom situacijom mnogi treneri već odavno zajaukali, Steinbrückner je izabrao drukčiji, mnogo ležerniji pristup. Ne pada mu na pamet u tome tražiti alibije.

- Sigurno da nije idealno, ali za mene ta situacija nije ni posebno dramatična. Imam puno povjerenje u Andreja Čaušića i Dinu Gavrića. Andrej se pokazao pouzdanim i kroz jesenski dio sezone, dok je Gavrić tijekom priprema također naznačio da se nema razloga strahovati kad je na terenu. Najvažnije će biti da mirno uđu u tu utakmicu, a uvjeren sam da će imati potporu cijele momčadi - kaže trener bijelo-plavih.

Navijači nisu tako mirni kao trener. Dobar dio njih ipak se pomalo pribojava tog prvog proljetnog nastupa, ponajviše zbog činjenice što u sastavu nema Domagoja Vide. Ta lagana bojazan ima uporište jer s Vidom i bez Vide Osijek ipak nije ista momčad. Iako, jesenas u dva navrata kada Vida nije igrao Osijek je ostvario pozitivne rezultate (Hajduk 1:1, Varteks 2:1). Dakle, ipak je sve relativno i izostanci ne moraju biti presudni.

- Pa nisu Čaušić i Gavrić debitanti da se trebaju prepasti te utakmice. Gavrić je prvoligaški nogomet igrao i prije dvije godine, pa ne znam zašto se sad stvara atmosfera kako se ne vjeruje u njih - poručuje Vedran Jugović, čovjek kojem je povjerena misija da u momčadi zamijeni Josipa Kneževića.

Ako je suditi po tim porukama koje dolaze iz bijelo-plave svlačionice, u njoj straha nema. No, ima nečeg drugog što je i te kako pozitivno - inata. Gotovo svi igrači s kojima smo u posljednje vrijeme razgovarali naglašavali su to kako žele uzvratiti Karlovčanima za jesenski poraz u Gradskom vrtu. Karlovac je jedini jesenas uspio pobijediti na osječkom stadionu, i to dečke očito jako peče. U tome sad pronalaze pokretačku energiju i mnogo dodatnih motiva i zato, bez obzira na to što će igrački biti ozbiljno “osakaćeni”, Osječane ne treba unaprijed otpisati na proljetnoj premijeri.

Ibriks najbolji sportaš Virovitičko-podravske županije

Nogometaš Osijeka Ivan Ibriks proglašen je najboljim sportašem Virovitičko-podravske županije u 2009. godini. Ibriks je nagradu primio na dodjeli u Virovitici, a u njegovoj pratnji bili su direktor Mile Dumančić i kapetan bijelo-plavih Domagoj Vida. To je za Ibriksa lijepo priznanje, a većim dijelom ga je zaslužio i igrama u dresu osječkog prvoligaša. Podsjećamo, “Ibro” je prošle jeseni odigrao svih 19 službenih utakmica za NK Osijek, i to od prve do posljednje minute! I za taj podatak mogao bi zaslužiti kakvu nagradu...

Tekst: Dalibor Keler/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum:   
-->