Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



MHDZ izgubio Studentski zbor

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 67377
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2010. 12:40 
Naslov:  MHDZ izgubio Studentski zbor
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Točno 4.048 od ukupno 19.336 studenata s osječkog Sveučilišta s pravom glasa, ili 20,93 posto, pristupilo je glasovanju na redovitim izborima za predstavnike u Studentskom zboru. Izborno povjerenstvo objavilo je rezultate koji pokazuju značajno veći odaziv nego prije dvije godine, što je zasigurno posljedica truda i napora koji su u animiranje "svojih" glasača uložile čak četiri opcije: aktualno vodstvo Zbora (Mladež HDZ-a), udruge "Josip Juraj Strossmayer" (Mladi HDSSB-a) i SveZka te navodno apolitična studentska inicijativa Studentski zbor bez politike. Nakon izbora koji su više nego ikada imali obilježje "pravih" političkih, najviše razloga za zadovoljstvo, kako se čini, ima upravo Studentski zbor bez politike.

- Iznimno smo zadovoljni rezultatima jer smo 'dobili' pet od devet predstavnika na Sveučilišnoj listi. Ostalih četvero, koliko znamo, kandidati su sadašnjeg vodstva Zbora. Naši kandidati pobijedili su na još najmanje 5-6 od ukupno 16 fakulteta i odjela, a potporu očekujemo i od udruge 'J. J. Strossmayer'. Dakle, imat ćemo većinu u Skupštini SZ-a, što znači da sadašnja garnitura, odnosno Mladež HDZ-a, više neće vladati Zborom, zadovoljan je Martin Curić, lider navodno apolitičnog SZBP-a, izgledni novi predsjednik Zbora. Marko Vučemilović, predsjednik udruge "J. J. Strossmayer", nije prošao na sveučilišnoj listi, ali tvrdi kako nije razočaran.

- Zadovoljni smo rezultatima, jer sada smo prvi put izašli na izbore. 'Dobit' ćemo najmanje tri fakulteta – Građevinu, Odjel za fiziku i Pravo, a možda i PTF i Odjel za matematiku, političkim rječnikom objasnio je Vučemilović. Zanimljivo, nakon objave rezultata, očito zadovoljni čelnici te dvije opcije više nisu najavljivali mogućnost poništenja izbora, iako su sumnjali kako se događao niz neregularnosti?! Aktualni predsjednik Zbora Igor Gavranović tri se dana nije javljao na pozive niti odgovarao na poruke.

Poništenje izbora?

Iako su njegovi kolege iz drugih opcija malo reterirali, student ekonomije Robert Paulić (inače lider SveZka-e), koji je uoči izbora rektorici Gordani Kralik i izbornom povjerenstvu podnio zahtjev za poništenje izbora zbog niza neregularnosti i nepravilnosti, i dalje ne odustaje.

- Istovjetan zahtjev ponovno sam službeno podnio Izbornom povjerenstvu, jer Pravilnik o studentskim izborima nalaže da to učinim u roku od 48 sati nakon službene objave rezultata. U roku od pet dana trebam dobiti njegovo i očitovanje Povjerenstva za prigovore. Osnova za poništenje izbora i te kako ima, uvjeren je Paulić.

Tekst: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr


Pročitajte i...
[14.05.2010.] Nepravilnosti: Studentski izbori bit će poništeni!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
astec
Offline
Ukupno postova: 210
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2010. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle otišli su oni koji su nam državu doveli pred bankrot a sada će navodna apolitička udruga dovesti one koji su bili dio te vlasti punih 15 godina a sada su samotalno doveli grad pred potpun kolaps.

Ajde ok, treba im dati vremena, možda nešto i naprave mimo politike, ali u to, iskreno, sumnjam. No svejedno čestitam novom vodstu uz savjet - pamet u glavu Very Happy

_________________
Nemojte tako - pa Strijelac je neutralan Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karamba
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2010. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko vodi tu mladež nije ni čudo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gardy
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.05.2010. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

več poslje nove godine če kradeze izgubiti i na državnoj razini.ovo je samo proba

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2010. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako je legitimno predstavničko tijelo koje je biralo čak 21 % birača onda sam ja sveti otac papa.

pa, na filozofskom koji broji oko 1500 studenata je dvoje ljudi ušlo u zbor sa čak 82 glasa.

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maradona
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2010. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ja mislim da ova predstavnička demokracija u cjelini nema smisla.Ove tu liste su u principu bile različite varijante desnice,izuzev par pojedinaca i mislim da bi se studenti koji pripadaju lijevom političkom spektru trebali organizirati.Pritome ne mislim na simpatizere SDP-a i drugih "lijevo liberalnih" stranaka jer oni odavno predstavljaju neoliberalnu,parazitsku i klijentilističku politiku koja se nimalo ne razlikuje od ostalih stranaka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.05.2010. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maradona je napisao/la (Pogledaj post): › Ma ja mislim da ova predstavnička demokracija u cjelini nema smisla.Ove tu liste su u principu bile različite varijante desnice,izuzev par pojedinaca i mislim da bi se studenti koji pripadaju lijevom političkom spektru trebali organizirati.Pritome ne mislim na simpatizere SDP-a i drugih "lijevo liberalnih" stranaka jer oni odavno predstavljaju neoliberalnu,parazitsku i klijentilističku politiku koja se nimalo ne razlikuje od ostalih stranaka.


Eto vidiš, a ja opet mislim da svi studenti bili politički lijvo, centar, desno ili alieni, trebali biti zastupani samo i isključivo od onih kojima je u cilju poboljšati uvjete studiranja. Politika na faksu može samo dovesti do korupcije i problema, a ništa dobroga ne može donjeti. Osim naravno povlašptenim pojedincima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
antifriz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2010. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Studenti moraju biti direktno uključeni u proces donošenja odluka koje se tiču njih. Predstavničko tijelo tu je isključivo da artikulira ono što studenti smatraju svojim interesom, a ne da temeljem subjektivne procjene, vlastitih problema ili nedostatka istih, odlučuju što populaciji od 20.000 pojedinaca treba.

Problem kod predstavničke demokracije, u slučaju studentskog zbora, jest u činjenici da će pojedinci, dovoljno ambiciozni da ulaze u platformu vlastite buduće političke ili poslovne karijere, vrlo lako odustati od svrhe pozicije za koju su izabrani, te 'prodati' poziciju političkim interesima (pod pritiskom, prijetnjama ili nagradama).

Ne postoji tu ljevica, desnica, alieni, ako postoji realna mogućnost da iza svakog stava i odluke studentskog zbora stoje studenti na koje se odluka odnosi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: