
Na posljednjoj sjednici
Županijske skupštine u 2013. godini vijećnici su većinom glasova usvojili
Proračun županije za 2014. godinu koji će iznositi
358,25 milijuna kuna.
Proračun je usvojen s
29 glasova za i 20 protiv. Za su bili vladajući HDSSB i Laburisti, dok su protiv bili vijećnici iz oporbe - HDZ, SDP i HNS.
U osnosu na prošlu godinu proračun je
veći za 1,88%, odnosno oko osam milijuna kuna. Obrazlažući prijedlog proračuna, župan
Vladimir Šišljagić naglasio je kako je Županija zadržala
financijsku stabilnost i neće biti zaustavljen niti jedan projekt ili investicija. Proračun za 2014. donesen je u okviru financijskih mogućnosti i sredstava kojima županija raspolaže. Župan je priznao kako je dinamika razvoja donekle
usporena, ali je obećao ostvarivanje svih investicija zacrtanih srednjoročnim planom.
Oporba je upozoravala na smanjenjenje izdvajanja za poljoprivredu za čak
4,6 milijuna kuna, nepovećanje subvencija kamata za studentske kredite itd. Uložili su i pet amandmana na proračun koji nisu usvojeni uz obrazloženje da se njima žele umanjiti proračunska izdvajanja koja su fiksna. Inače, većina proračunskih sredstava u iznosu od 66% su namjenska odnosno unaprijed određena, a tek je preostalih 34% nenamjensko.
Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Daniel Antunović/Foto-arhiv031