
Vrijeme
bez snježnog pokrivača i oborina pogodovalo je nastavku radova na izgradnji
Kampa Pampas – Škole nogometa NK Osijek. Prošloga je tjedna završeno
sondiranje bušotina na izgradnji budućeg velikog infrastrukturnog projekta našeg prvoligaša te se uskoro očekuju
laboratorijski rezultati ispitivanja kvalitete tla. Postavljen je i samostalni piezometer koji će nam dati podatke oko razine podzemnih voda, što će uvelike pomoći kod određivanja kote niveliteta cjelokupnoga Kampa. Također je važno i za visinu nasipavanja dodatnih slojeva na prostoru kasnijih, građevinskih radova.
Posao osječkim tvrtkama
Inače, posao vezan za geomehaniku izvodi
tvrtka IGH d.d., odnosno njihov
Regionalni centar Osijek. I to je potvrda onoga što je na samome početku ovoga projekta u više navrata istaknuto, a to je nastojanje i želja da sve radove vezane uz budući Kamp Pampas izvode
osječke tvrtke. Nastavljeno je i krčenje terena, odnosno šume koja djelomično pokriva prostor na kojemu se planiraju naši nogometni tereni, a ti će radovi potrajati još dva tjedna.
Tekst i foto: NK Osijek
Pročitajte i..
Započeli radovi na izgradnji kampa NK Osijek na Pampasu
Predstavljen veliki projekt "Pampas kamp Škole nogometa NK Osijek"