Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U Reisnerovoj se uklanja i drvored i nathodnik

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 3:32 
Naslov:  U Reisnerovoj se uklanja i drvored i nathodnik
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Promet u samom središtu Osijeka od ovoga će tjedna biti dodatno otežan jer, uz radove koje Vodovod Osijek izvodi na kružnom toku na “Đakovštini”, započinju radovi i na rekonstrukciji Reisnerove ulice.

Upravni je Odjel za komunalno-stambeno gospodarstvo i promet Grada Osijeka, naime, ishodio građevinsku dozvolu za rekonstrukciju Reisnerove ulice od kružnog toka do Krajne ulice, tijekom koje će biti izvedeni i brojni drugi radovi.

Kako građevinska dozvola postaje pravomoćna prekosutra, gotovo će se odmah započeti s uklanjanjem stabala u cijeloj ulici, a bit će uklonjen i nathodnik kod Šibicare.

Nakon uklanjanja stabala, Vodovod Osijek započet će s rekonstrukcijom kanalske i vodovodne mreže sa svim kućnim priključcima, a HEP Toplinarstvo i HEP Elektroslavonija Osijek na postavljanju vrelovoda od kružnog toka do križanja s Aninom ulicom te zamjeni dijela elektroenergetskih kablova na većem dijelu Reisnerove ulice.

U međuvremenu, Grad Osijek već je započeo postupak provođenja javnog natječaja za odabir izvođača radova po projektnoj dokumentaciji i građevinskoj dozvoli s kojima će se započeti nakon dovršetka radova “ispod zemlje”.

Uz obnovu kolnika na cijeloj dionici, po završetku radova u planu je i sadnja novog drvoreda, uređenje zelene površine uz prometnicu, kao i kolni prilazi do zgrada.



Također, izvršit će se i rekonstrukcija postojećeg semafora na raskrižju Anina-Reisnerova i postavljanje novog semafora na raskižju Reisnerove s Dubrovačkom ulicom, a tijekom obnove planira se i bolja prometna riješenost trenutačno problematičnog raskrižja Krajne ulice s ulicom Izidora Kršnjavoga.

Autorica: Verica Tomić/Jutarnji.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 7:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakav će tek sad kolaps nastati...

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2007. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Promet u samom središtu Osijeka od ovoga će tjedna biti dodatno otežan
zar je ikako moguće da bude još otežaniji?!

..još jedna ogoljena ulica Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2007. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: › zar je ikako moguće da bude još otežaniji?!
..još jedna ogoljena ulica Rolling Eyes


Moguce je. Ljudi i dalje kao sumanuti kupuje automobile. Automobili s 5 mjesta od kojih je popunjeno samo jedno - ono s masnom guzicom vozaca.

Vjerujem da gradovi imaju svoje prometne cikluse, a mi upravo prelazimo iz romanticarsko-kreditne faze kupovine automobila u prometno-suboptimalnu, a jednog danas na sve ceka javno-prijevozna. ;-)

Treba samo biti strpljiv, gledati i cekati...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fileos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 11:25 
Naslov:  Re: U Reisnerovoj se uklanja i drvored i nathodnik
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba se pobuniti zbog rušenja mosta od Šibicare!!! To su već htjeli rušiti,pa ljudi nisu dali.Tako treba i oaj put,pa to je simbol Šibicare,zašto to smeta? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2007. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast, ta ulica je stvarno za popravak i rekonstrukciju, pa to je bila rupa na rupi.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 12:15 
Naslov:  Re: U Reisnerovoj se uklanja i drvored i nathodnik
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fileos je napisao/la (Pogledaj post): › Treba se pobuniti zbog rušenja mosta od Šibicare!!! To su već htjeli rušiti,pa ljudi nisu dali.Tako treba i oaj put,pa to je simbol Šibicare,zašto to smeta? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Slažem se s tobom ali most u ovom stanju kakvom je, najveća je prijetnja onima koji prolaze ispod njega(i pješacima i vozilima). Za njegovo stanje odgovoran je vlasnik(zna se tko). Čini mi se da vlasnik namjerno zapušta most i zgrade oko njega jer su zakonom zaštićeni pa zbog njih ne može graditi ono što želi , čeka da se počnu sami od sebe urušavati kako bi zaobišao zakon i dobio dozvolu da sve sruši zbog opasnosti po ljude koji tamo prolaze...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2007. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ulicu definitivno treba srediti, ali zašto nam stalno uklanjaju drveće? Nadam se da će novo posaditi kao što piše.
fileos je napisao/la: ›
pa to je simbol Šibicare,zašto to smeta? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Načula sam negdje da je opasan taj most.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...preživjet cemo mi taj kolaps....kao i sve do sada....samo nek oni urede tu ulicu....jer bilo je vec krajnje vrijeme.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
fileos je napisao/la (Pogledaj post): › Treba se pobuniti zbog rušenja mosta od Šibicare!!! To su već htjeli rušiti,pa ljudi nisu dali.Tako treba i oaj put,pa to je simbol Šibicare,zašto to smeta? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Slažem se s tobom ali most u ovom stanju kakvom je, najveća je prijetnja onima koji prolaze ispod njega(i pješacima i vozilima). Za njegovo stanje odgovoran je vlasnik(zna se tko). Čini mi se da vlasnik namjerno zapušta most i zgrade oko njega jer su zakonom zaštićeni pa zbog njih ne može graditi ono što želi , čeka da se počnu sami od sebe urušavati kako bi zaobišao zakon i dobio dozvolu da sve sruši zbog opasnosti po ljude koji tamo prolaze...



Vidim da cijenjeni forumaši nisu upoznati s likom i djelom gospodina Bedea. Pa, upoznajte se, i svaka će riječ postati suvišna. Živio Jack Welch, i njegovi mudri savjeti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fileos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2007. 1:00 
Naslov:  Re: U Reisnerovoj se uklanja i drvored i nathodnik
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma,naravno da sam upoznat s novim 'vlasnikom' Šibicare,koji je uspio nakon 135 godišnje tradicije zatvoriti vrata izuzetno uspješne tvornice,i sada namjerava sve rušiti i graditi neke gluposti.
MOsta mi je jako žao,simbol je to ipak.Znam u kakvom je stanju,da je polurastavljen već i da predstavlja opasnost,ali ono,drag mi je,i podsjeća me na dane kad me djed (koji je radio tamo do prije 10 godina) vodio tamo da vidim kako se rade i slažu šibice.Naravno da mi je to sve skupa ostalo u neizbrisivom sjećanju,i samo mogu reći da je sramotno to što se danas događa s tom tvornicom!Da je bar nekako vratiti vrijeme natrag... Sad Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2007. 1:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fileos je napisao/la: ›
Da je bar nekako vratiti vrijeme natrag... Sad Sad

Nema više niti OLT-a, niti Mobilie, niti Slobode, a je nas krenulo....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2007. 9:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Most kod Šibicare ruši se ne zbog toga što je opasan po prolaznike (i namjerno nerenoviran) već što će se tamo graditi stanovi i to jakooo skupi. Problemi koji imaju vlasnici stanova oko Bedeovog carstva su više nego SF jer je on njihove čestice na kojima su im kuće i stanovi prisvojio kao vlašništvo nekadašnje Drave i podigao kredite. Stanari se vuku po sudovima, a možete mislit koliko su bili u šoku kada su htjeli napraviti etažiranje . Nisu vlasnici nekretnine u kojoj su rođeni. Šta sve ovaj grad skriva. Nema im etažiranja, nema prodaje, nema vlasništva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2007. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fileos je napisao/la: › Da je bar nekako vratiti vrijeme natrag... Sad Sad
Da, u vrijeme dok nije bilo upaljaca, plina, elektricnih kresiva i sl.

Nije ovo jedina tvornica zigica koja je propala.

Sto se tice tog zemljista, zgrada, prostora, bivse tvornica, postojao je prijedlog da se to pretvori u tehnicki muzej.

Naravno, zasto bi mi imali tehnicki muzej u kojem bi ljudi, kao fileos nekad, mogli vidjeti kako je funkcionirao stroj za proizvodnju zigica, kad tamo mogu biti stanovi?! Skupi stanovi.

@diva, jel' Drava i vlasnik onih zgrada sto gledaju na Sv.L.B.Mandica? Jel' Drava vlasnik i zgrade na kojoj sada pise Konzum? Jel' se na kraju saznalo tko placa porez na reklamu koja se nalazi na fasadi te zgrade? Stanari zgrade, Konzum, Drava?! Siguran sam da znas, pa bih te molio za odgovor... Hvala...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2007. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nešto znam, kako mi legica kaže, bilo je za dlaku upitno da i te zgrade nisu pod vlasništvom Drave. Obavili su etažiranje, što znači da su i vlasnici zemljišta ispod zgrade. Reklama je koliko znam besplatna. Pisalo je u Jutarnjem pa ih pitaj u redakciji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: