Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prometni kolaps: izlazak s Kopike na Biljsku cestu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 3:34 
Naslov:  Prometni kolaps: izlazak s Kopike na Biljsku cestu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boravak na najpopularnijem osječkom kupalištu, Copacabani, u večernjim se satima, pri odlasku građana, pretvara u pravu noćnu moru. Naime, pri izlasku automobilom s omalene ceste na bentu, odnosno iz ulice Tvrđavica na Biljsku cestu, jednu od nafrekventnijih prometnica u Slavoniji i Baranji, čeka se, posebice u dane vikenda, i više od sat vremena!

Naime, najviše se kupača koji su na kupalište na lijevoj dravskoj obali došli automobilima, odlučuje na odlazak kućama u vremenu od 18.30 do 20.30 sati, kada se stvaraju gužve. Iako zadovoljni zbog rashlađenja i dobrog provoda, kupači su na povratku s Kopike najčešće gladni, izmoreni, s mirisom klora u nosnicama i željni kućne tuš-kabine. Tako nepregledne kolone automobila, odnosno nemogućnost brzog odlaska s kupanja, izazivaju bijes, nervozu i ogorčenje.

- U nedjelju sam otišao na Kopiku i požalio. Točno sat i deset minuta milio sam vozilom od parkinga do izlaza prema mostu - svjedočio je Marin Ć. iz Osijeka.

Ogorčena nam Osječanka kaže kako je željela učiniti uslugu svojoj sestri odvevši njezinu djecu na kupanje. Umjesto užitka u obiteljskom druženju, odlazak s kupanja bio je obilježen nervozom.



- Namjerno smo krenuli poslijepodne, kako djecu ne bi uhvatilo jako sunce. Navečer na odlasku čekali smo u koloni sat vremena. Djeca su postajala nestrpljiva, ja nervozna... Požalila sam što sam uopće i otišla automobilom na kupanje, ali s malom djecom još je gore u vrelim autobusima i tramvajima - kaže Ivana K. sa Sjenjaka.

Prometni kolaps i rijeku automobila s preznojenim kupačima ponekad pokušavaju raščistiti pripadnici Prometne policije Policijske uprave osječko-baranjske. Pomoćnik načelnika Prometne policije Zlatko Pakšec i te kako je svjestan toga problema. No istovremeno upozorava i na veliko značenje Biljske ceste, koja nikada i ni u kojem slučaju ne smije biti neprovozna!?

- Radi se o državnoj cesti koja uvijek mora biti provozna. Slučajevi prometnih nesreća koji zaustave promet na tom pravcu brzo se rješavaju kako bi se promet mogao nastaviti. Jednako je i u svim drugim situacijama pa tako i na križanju s cestom kojom kupači odlaze s Kopike. Na žalost, ne možemo svaki dan postaviti policajca da regulira promet, a frekvencija s toga raskrižja reflektira se i na križanje kod Europske avenije i cijelu Trpimirovu. I to govori u prilog činjenici da je Trpimirova ove godine najprometnija u svojoj povijesti, čemu pridonosi i mnogo preregulacija zbog građevinskih radova u cijelome gradu. Kupačima preporučamo nešto raniji odlazak, vozačku solidarnost i strpljenje jer ih nervoza neće nikamo odvesti - kazao je Pakšec. Dodaje da policija maksimalno tolerira prekršaje nastale u prometnoj gužvi, kao i parkiranje na zelenim povšinama.

Policija: Idite pješice ili parkirajte u Tvrđi

S obzirom na to da definitivno nema alternativnog izlaska s Kopike prema gradu, osim prometom “zagužvane” malene ulice Tvrđavica, Pakšec sugerira na alternativna prijevozna sredstva poput bicikla ili “cipelcuga”, a za one koji dolaze autom parkiranje u Tvrđi je, smatra, jedno od solidnih rješenja. Pod ranijim odlaskom s kupanja u danima vikenda, posebice nedjeljom, podrazumijeva vrijeme od 16 do 17.30 sati.

Autor: Danijel Đurović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2007. 7:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Namjerno smo krenuli poslijepodne, kako djecu ne bi uhvatilo jako sunce. Navečer na odlasku čekali smo u koloni sat vremena. Djeca su postajala nestrpljiva, ja nervozna... Požalila sam što sam uopće i otišla automobilom na kupanje, ali s malom djecom još je gore u vrelim autobusima i tramvajima - kaže Ivana K. sa Sjenjaka."

Pa mislim strašno!!! Ona sa sjenjaka ide autom do kopike!!!! Pa može pljunit do tamo! Nije ni čudo što su takve gužve. Ja iz zadovoljstva parkiram auto malo dalje tako da mogu navečer malo prošetati.

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2007. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To krizanje zna biti zaguseno i u vremenima koja nemaju veze s kupanjem na Kopici. Ne kuzim se dovoljno u promet i djidje, ali kontam da bi tamo trebalo ili postaviti semafor ili kruzni tok (ako je uopce moguc kruzni tok na takvom mjestu).

Zna li tko, postoje li kakvi planovi i ideje koje idu u tom smjeru?!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.07.2007. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja koliko kužim ne more tamo biti drugačije.. u kur.. je jer je most odmah.. trebalo bi cijelo raskrižje pomaknuti a nemaju gdje..
ma cijeli grad je ovih dana prometna katastrofa i nemoguće je voziti..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: