Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pejzaži slavonske metropole pozivaju stanovnike Londona da posjete Osijek i Slavoniju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 67420
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.07.2024. 13:45 
Naslov:  Pejzaži slavonske metropole pozivaju stanovnike Londona da posjete Osijek i Slavoniju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Britansko-Hrvatsko društvo organiziralo je u Londonu predstavljanje povijesti, kulture i turističkih potencijala Osijeka i Slavonije. Uz hranu, piće i glazbu Zlatnih struna, posjetitelji događanja imali su priliku uživati u pejzažima osječkog fotografa i snimatelja Igora Miličića.

Grad Osijek i Slavonija nepresušan su izvor inspiracije za svakog fotografa koji uživa u pejzažnoj fotografiji, pa tako i za mene. Svako godišnje doba u ovom području donese svoju čaroliju koju je ponekad teško vidjeti u prolazu, ali zato se trudim te čarobne trenutke, u kojima se zateknem ili koje planirano dočekujem na posebnim lokacijama, zabilježiti kako bih ih podijelio sa svim onim stanovnicima i posjetiteljima Osijeka koji u njemu uživaju kao ja. Jedna od njih je i Dina Mehmedbegović Smith, također zaljubljena u Osijek, ali svoju profesionalnu karijeru gradi u Londonu. Upravo je ona zaslužna što sam imao priliku svoje fotografije predstaviti na događanju u hrvatskom veleposlanstvu u Londonu“, rekao je Igor Miličić.

Događanje je otvorio otpravnik poslova Davor Ljubanović, a uzvanicima su prezentirani turistički potencijali, jezično bogatstvo i mnogi drugi povijesni i kulturni aduti Osijeka i Slavonije.

Rado koristim svaku prilika da ljepote Osijeka i Slavonije predstavim što većem krugu ljudi, a posebno mi je drago kad fotografije završe izvan Hrvatske. Veselim se što će neko vrijeme „živjeti“ u Londonu i možda postati inspiracija nekome od stanovnika tog grada da se zaputi prema istoku Hrvatske i ovdje pronađe nešto za sebe“, zaključuje Miličić.

Uz Igora Miličića, u izložbenom postavu nalaze se još i fotografije Osječanina Miroslava Vaneka, a svi oni koji su propustili otvorenje, izložbu mogu u prostorijama hrvatskog veleposlanstva u Londonu pogledati do studenoga 2024.







Foto: Igor Miličić

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: