Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



PRAVOPIS

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Mia
Post Postano: 14.02.2006. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram reći da me najviše živciraju oni koje se prave da znaju sve.
Jedna osoba (a nije najbistrija pa jako sumnjam) mi je rekla da bih/bi itd. nije pravilno po gramatici. Pa koliko ja znam to ne vrijedi samo za žargon nego i za gramatični stil.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2006. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: › možda zato jer ne pišem postove s pravopisom pored sebe.


Čekaj, misliš da takvih ima?

Mislim, meni se nekad učini, vidiš jebote... ovi su stvarno pismeni.
Znaš ono, odeš na klizanje i vidiš kako majstori kližu bolje od tebe.

Nije ti prva asocijacija da su jednostvano bolji i pozvaniji da bi bili autoritet?

Ili pomisliš da ih takvima čini neka čarolija za koju su prodali dušu vragu?


CatCloe je napisao/la: › poanta mog posta je bila u degutantnosti smišljanja novih pravila i načina pisanja... ti likovi stavrno NE MAJU pametnijeg posla.


Nemoj se ljutiti, ovo što ću napisati nije upućeno tebi.
U posljednje vrijeme ljudi čuju neku kompliciranu riječ koja pristaje uz prenaglašavanje i afekt - pa je onda zapamte i paušalno lijepe tamo i gdje bi bio prikladniji promišljeniji odabir neke manje stilski nabijene riječi ili naprosto suvisao dovršetak misli.

i dalje mislim da NE MAJU pametnijeg posla. netko tko je u nečemu autoritet, ne prosipa pamet po forumima i gdje stigne, nego tamo gdje je za to mjesto i vrijeme. profesionalni klizači ne izvode piruete i salta na klizalištu sokolskog doma, u vrijeme kad se ljudi tamo kližu iz zajebancije, piju čaj i padaju. nego to rade na treningu i natjecanju. a kada to rade na sokolu, onda je to ili preseravanje, ili možda baš i nisu neki autoriteti, pa to rade tamo gdje će privući pažnju i nahraniti gladni ego..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2006. 20:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
profesionalni klizači ne izvode piruete i salta na klizalištu sokolskog doma, u vrijeme kad se ljudi tamo kližu iz zajebancije, piju čaj i padaju. nego to rade na treningu i natjecanju. a kada to rade na sokolu, onda je to ili preseravanje, ili možda baš i nisu neki autoriteti, pa to rade tamo gdje će privući pažnju i nahraniti gladni ego..


Točno.
Da, ja sam ti naveo primjere koje sam išao gledati u Torino ili u Moskvu.
Lijepo ti govorim da postoje ljudi koji mogu napraviti trostruki aksl tu u Osijeku, samo to ne rade jer onda oni malodušni ispijači čajeva s distance komentiraju: "Uuuaaa, viš što se ovaj preserava."

Ljudski bi bilo zapljeskati. Zar je toliko teško priznati sebi tuđu vrijednost?

A te cure koje sam vidio, jednostavno rasturaju.
Zapravo, nepristojno je da ih ja nazivam curama jer djevojčice imaju 10 godina.
One su te vratolomije vjerojatno naučile na površini nekog smrznutog rukavca.
A dok je takve javnosti kojoj je to "preseravanje", "kurčenje", dok je javnosti koja ne trpi autoritet, pa bio on ženski, dječji, jezični ili inozemni - ostajemo pritivna žabokrečina.
Pitanje je, koliko mjesta imaju u našem gradu za razvijanje i nadgradnju svog dara kad mediokr(eten)iteti okupiraju i haraju svakom porom kod nas?

Zašto bi se itko isticao, kad svi možemo biti isti, jel' tako CatCloe?
Zašto bi sve nervirao jedan pametnjaković, kad s vremena na vrijeme svi mogu biti pametnjakovići.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.02.2006. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
dok je javnosti koja ne trpi autoritet, pa bio on ženski, dječji, jezični ili inozemni - ostajemo primitivna žabokrečina.
Pitanje je, koliko mjesta imaju u našem gradu za razvijanje i nadgradnju svog dara kad mediokr(eten)iteti okupiraju i haraju svakom porom kod nas?

Zašto bi se itko isticao, kad svi možemo biti isti, jel' tako CatCloe?
Zašto bi sve nervirao jedan pametnjaković, kad s vremena na vrijeme svi mogu biti pametnjakovići.


Iskreno, ja ovom citatu plješćem.
Oduvijek me smetalo što ničeg nema za one brže, bolje, pametnije kada su u "normalnoj" grupi. Takav je uvijek proglašen asocijalnim, pomaknutim, čudakom ili pametnjakovićem, a nakon par godina utope se u prosječnost kao u živi pijesak. "Čim u nečem odudaraš - zasigurno nešto nije u redu s tobom."

Zato imamo ovo što imamo, nema dovoljno intelektualaca i kritičke mase da se pomaknemo naprijed.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fras84
Offline
Avatar

Ukupno postova: 89
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.02.2006. 0:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi i 8, svaka čast! Nemam što dodati, sve je rečeno. Mišljenja sam da je najgore što se čovjeku može dogoditi stapanje s mnoštvom i gubitak prepoznatljivosti - po bilo čemu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2006. 8:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iz pouzdanih izvora znam da Fras84 ne piše postove s pravopisom kraj sebe. Vjeruj mi na riječ da on to sve zna.

Uostalom, ne znam zašto neki ovdje iskazuju bunt pa se inate i ne žele prihvatiti ono što je Fras84 savjetovao. Nije on taj koji je pisao pravopise i gramatike i nije on taj koji je rekao da to tako mora biti. On samo tumači ono što piše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2006. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
U posljednje vrijeme ljudi čuju neku kompliciranu riječ koja pristaje uz prenaglašavanje i afekt - pa je onda zapamte i paušalno lijepe tamo i gdje bi bio prikladniji promišljeniji odabir neke manje stilski nabijene riječi ili naprosto suvisao dovršetak misli.

možda je i "mediokriteti" jedna od njih..
bio si u torinu i moskvi? blago tebi! stvarno nemam volje, a ni vremena, pisati gdje sam bila i šta sam tamo radila i koliko su puta mene napadali i tračali zbog iskakanja i odudaranja od okoline, jer to zbilja ne smatram temom ovog topica. zanimljivo kako smo do toga uopće došli..
čini mi se da sam počela s tim kako mi je smišljanje novih pravopisa svakih par desetaka godina smiješno i u njamanju ruku besmisleno. živjele promjene, ali one koje imaju nekog smisla i koristi. mijenja se vlast, mijenja se povijest, mijenja se pravopis, ruše se stari spomenici, a grade novi. ne vidim stvarno na koji način će nas odvajanje negacije od glagola ili bilo šta slično tome izvući iz žabokrečine u kojoj se nalazimo, ili nam podići moral ili životni standard. pravopisna prepucavanja su mi patetična. a samoprozvanih autoriteta u tom području (kao i u mnogim drugima) ima kao govana. naravno da neki stvarno jesu kompetentni. ali isto tako neki drugi nisu.
uz dužno poštovanje malim klizačicama, to je stvarno bilo sve što sam htjela reći na tu temu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.02.2006. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › ne vidim stvarno na koji način će nas odvajanje negacije od glagola...


A zašto misliš da si ti pozvana da vidiš? Ili da bi ti to netko trebao objašnjavati?

Meni nikad nisu rekli zašto plaćam servisiranje dizala kad nikad nije u kvaru, pa se svejedno živim s timi radujem se novom proljeću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2006. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne mislim da sam prozvana za bilo šta. ali općenito, rađe mislim nego da mi se nešto servira. zato i jesmo u stanju u kojem jesmo jer su svi poslušni, plaćaju i rade što im se kaže, i ne razmišljaju o tome ima li nešto smisla ili ne.
zašto ti misliš da si prozvan da objašnjavaš? uostalom.. zaboravi da sam ikad bila u topicu u kojem si ti autoritet.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.02.2006. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
zaboravi da sam ikad bila u topicu u kojem si ti autoritet.


Ja za tebe nisam "ti", nego gospodin Autoritet.
Ne zaboravi.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2006. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
ne mislim da sam prozvana za bilo šta. ali općenito, rađe mislim nego da mi se nešto servira. zato i jesmo u stanju u kojem jesmo jer su svi poslušni, plaćaju i rade što im se kaže, i ne razmišljaju o tome ima li nešto smisla ili ne.
zašto ti misliš da si prozvan da objašnjavaš? uostalom.. zaboravi da sam ikad bila u topicu u kojem si ti autoritet.


Nekako mi se čini da si jako buntovna. Pa zašto stvaraš toliku buku oko toga kako će se pisati. Ti piši i govori kako god ti želiš. To je tvoja stvar. Bit će i tvoja sramota kad ljudi budu vidjeli koliko si nepismena. (Pretpostavljam da nisi nepismena, nego se samo buniš.)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deltaos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Os i samo Os..
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.02.2006. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

heheh..a pogledajte što sam negdje isčeprkao..Gemi..kuku..
ReadThatFuckingManual
Zaavljhuujci nobniecoj mcoi ljdksuog mgzoa, pemra irtažsiavnjima nucainka sa Kmbreidža, njie vžano kjoim su roedsldoem npiasnaa slvoa u rcei, jdieno je btino da se pvro i psldeonje sovlo nlaaze na sovm msteu. Otasla solva mgou btii u ptponuom nerdeu i bez ozibra na ovu oloknost, tkest mžeote ctiati bez pobrelma. Ovo je zobg tgoa što ljduksi mzoak ne ctia savko slvoo pnaooosb, vec rcei psmraota kao cleniu. Oavj preomecaj je šljiavo nzavan tipoglikemija. Zacudjujuce, zar ne? A uevk ste msilili da je pavrpois vžaan... osijek031.com smile

_________________
..i opet DeltaOs.. Rolling Eyes Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fras84
Offline
Avatar

Ukupno postova: 89
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2006. 1:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

deltaos je napisao/la: ›
heheh..a pogledajte što sam negdje isčeprkao..Gemi..kuku..
ReadThatFuckingManual
Zaavljhuujci nobniecoj mcoi ljdksuog mgzoa, pemra irtažsiavnjima nucainka sa Kmbreidža, njie vžano kjoim su roedsldoem npiasnaa slvoa u rcei, jdieno je btino da se pvro i psldeonje sovlo nlaaze na sovm msteu. Otasla solva mgou btii u ptponuom nerdeu i bez ozibra na ovu oloknost, tkest mžeote ctiati bez pobrelma. Ovo je zobg tgoa što ljduksi mzoak ne ctia savko slvoo pnaooosb, vec rcei psmraota kao cleniu. Oavj preomecaj je šljiavo nzavan tipoglikemija. Zacudjujuce, zar ne? A uevk ste msilili da je pavrpois vžaan... osijek031.com smile


He, he, znam za to, imao sam na kompu dvije stranice takvoga teksta! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2006. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe.. (nelogirana) je napisao/la (Pogledaj post): › gospodine Autoritetu, promakla mi je Vaša lokacija.. to objašnjava mnoge stvari. bolje da ne napišem šta si ti za mene.. dobit ću ukor pred isključenje Very Happy


Ma kakav ukor, taman posla.
Kad nam dosade, žene u Brčkom isključujemo pištoljem.

Čak i meni ostaje nedokučivo kako ne možeš prihvatiti da ti je jedno obično muško, i k tomu još iz Bosne, superiornije?

Volim ja takve kao ti.
Evo neki dan idemo sa sijela, i prijatelju žena nešto prisere što nije obuko hlače koji mu je ispeglala... A on joj odmah igranku na leđima napravio.
"Et da i ja tebi nešto ispeglam...!", reče on.

Spočitao sam mu da je bio malo preoštar, ali on veli da je već duže vrijeme oženjen ženama i da zna kako s njima treba...
Kaže da su to imali i stari korčulanski gusari.

To se zove egzemplarno kažnjavanje. Onda si ja tako razmišljam... zloba i zloća... pa to je samo osveta unaprijed.

Bilo kako bilo, draga si osobica i puiši mi i dalje. Recimo: "Suvremena osječka plastifuksa", "Od čega sam pokretenila", "Čime se hrane krmače", "PMSvakodnevica", "Kamo izlaze sponozoruše?" ili "Razmažena i svadljiva na pragu puberteta".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2006. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidim, i "superiorniji" ti je jedna od dražih riječi..
zašto to ne gledaš s vedrije strane: recimo da te ja zabavljam dok se ne pojavi netko s "pravom pravopisnom problematikom", pa da u međuvremenu ne sjediš beskoristan?
meni je baš slatko vidjeti kao se ljudi upljuju kad se netko drzne poremetiti njihovu svetu kolotečinu... cute Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: