Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Agnostik!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Tuba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Lokacija: u shumarku skrivenom...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.10.2007. 2:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › mene boli kita za gnostike, agnostike, ateiste, vjernike i nevjernike svih profila i kalibara!


pljes pljes Very Happy Bravo Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2007. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ispravite me ako griješim, ali nije li agnosticizam filozofski stav?
Malo je glupo proglašavati se agnostikom ukoliko se to ne odnosi na dublji smisao teološke rasprave (yep, agnostici raspravljaju o teologiji). Ili vjeruješ ili ne.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.10.2007. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Ispravite me ako griješim, ali nije li agnosticizam filozofski stav?
Malo je glupo proglašavati se agnostikom ukoliko se to ne odnosi na dublji smisao teološke rasprave (yep, agnostici raspravljaju o teologiji). Ili vjeruješ ili ne.

upravo tako.. isto kao što ovim topicom meni nije bila namjera ikog ''odgovarati'' od ičeg.. već sam samo htjela reći koliko su ljudi danas neuki po tom pitanju, i kako sva uvjerenja (koja nisu katolička) svrstavaju u isti koš! s lošim predznakom!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.10.2007. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u tolerantnijim društvima ljudi imaju malo drugačije stavove prema manjinama, bez obzira radilo se o drugačijem načinu razmišljanja, vjeri, rasi, spolnoj orijentacijui, nacionalnom opredijeljenju, načinu odijevanja... hoću reći, bukvalno ih se mazi i pazi.

u manje tolerantnim društvima trebaš šutjeti da se i ne zna za tebe, jer dovoljno što ti je dopušteno da živiš.

u svakom slučaju, meni je ova tema zanimljivija nego o tome što smo jeli, da li netko pati od zatvora, koliko je strankinja opalio...

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2007. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
u tolerantnijim društvima ljudi imaju malo drugačije stavove prema manjinama, bez obzira radilo se o drugačijem načinu razmišljanja, vjeri, rasi, spolnoj orijentacijui, nacionalnom opredijeljenju, načinu odijevanja... hoću reći, bukvalno ih se mazi i pazi.
u manje tolerantnim društvima trebaš šutjeti da se i ne zna za tebe, jer dovoljno što ti je dopušteno da živiš.
Da, imam ja legu čiji je sin skoro izbačen iz bilo kakvog druženja sa drugim klincima jer ne ide u crkvu, a to ne paše prevrlo religioznim mamicama i taticama. Jedan ga je mali čak pitao jel istina što njegova mama kaže, da je on vrag kad ne želi ići u crkvu na misu ?!?!?!? Katastrofa.

DanicaV je napisao/la: ›
u svakom slučaju, meni je ova tema zanimljivija nego o tome što smo jeli, da li netko pati od zatvora, koliko je strankinja opalio...
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

I samo kao kraj da kažem da sam također ateist. Ne premišljam o bogu, vjeri i sličnom pa se ne mogu zvati agnostikom....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2007. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la: ›
u tolerantnijim društvima ljudi imaju malo drugačije stavove prema manjinama, bez obzira radilo se o drugačijem načinu razmišljanja, vjeri, rasi, spolnoj orijentacijui, nacionalnom opredijeljenju, načinu odijevanja... hoću reći, bukvalno ih se mazi i pazi.
u manje tolerantnim društvima trebaš šutjeti da se i ne zna za tebe, jer dovoljno što ti je dopušteno da živiš.
Da, imam ja legu čiji je sin skoro izbačen iz bilo kakvog druženja sa drugim klincima jer ne ide u crkvu, a to ne paše prevrlo religioznim mamicama i taticama. Jedan ga je mali čak pitao jel istina što njegova mama kaže, da je on vrag kad ne želi ići u crkvu na misu ?!?!?!? Katastrofa.

moram priznati da me to nimalo ne čudi, s obzirom na to gdje živimo.. ali je prestrašno, tužno, užasno, stvarno zastrašujuće.
nisu klinci krivi, oni kažu ono što su čuli i naučili kod kuće, samo se ne znaju pretvarati. a to što netko svoju mržnju, netoleranciju, ograničenost i strah od drugačijeg prenosi i na svoju djecu... e od toga ne znam jel mi se više plače. ili bi rađe nešto razbila... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2007. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
moram priznati da me to nimalo ne čudi, s obzirom na to gdje živimo.. ali je prestrašno, tužno, užasno, stvarno zastrašujuće.


Gornje pridjeve bih upravo pripisao na obje strane, dakle i teistima i ateistima. Ima ljudi koji brane djeci odlazak u crkvu i gledam na takve na isti način kako gledam i na zadrte vjernike koji prisiljavaju svoju djecu na takvo što. Djeca trebaju spoznati i upiti svijet oko sebe na način na koji oni žele, a ne onako kako im mi to imamo govoriti.
Ova misao dolazi iz tipkovnice bivšeg glavnog ministranta...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2007. 0:21 
Naslov:  Re: Agnostici!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da su ti roditelji koji djecu tjeraju u crkvu malo ograničeni ili pate od onih poznatih sindroma "kako će ljudi gledati na mene kad mi je dijete ovako ili onako" a zapravo ih boli jedna stvar za djecu već za stoljećima neokaljano sveto hrvatsko obiteljsko ime, nezagađeno bilo kakvim komunističkim i inim sranjima. mislim ono fak of

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljubi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2007. 1:06 
Naslov:  Re: Agnostici!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: ›
Mislio sam prvenstveno na vjernike .) oni su uvijek zaduženi za to da nas izvedu na 'pravi' put. Milom ili silom. Obično silom.


kako niko nije primijetio da dosad više manje sve rasprave te tematike započčinje netko ko nevjeruje...ko tu koga siluje? Wink
evo ja vjerujem i apsolutno se nikog ne trudim promijeniti..svako ima svoju glavu...neka misli što hoće....aa tako bi trebalo biti i obrnuto....znači možda bi i nevjernici trebali prestat razuvjeravati vjernike..niko nikog ne može izvesti na pravi put...apsolutno neću sad ni ulazit u to šta je to uopće....
alii ajmo barem jednom pokušat prihvatit da vi ne možete dokazati da ga nema ni itko drugi da ga ima...stoga nam ostaje samo vjerovanje ili nevjerovanje....i eto ga...bio agnostik ateist što god nije to toliko bitno u životu. stvorili smo te kategorije da bi olakšali svoju savjest itd....
ooo kakooo jadno...
potpuno se slažem sa tobom, skužila sam da oni koji sebe nazivaju nevjernicima, ateistima ili kako god više propovjedaju to svoje nevjerovanje od onih koji vjeruju...btw. i oni koji "idu u Međugorje" znaju tko su agnostici, mislim da je taj pojam poznat svima koji završili gimnaziju..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne bih se složio da "nevjernici" propagiraju svoje nevjerovanje više od vjernika.
ipak,kad se izjasniš da si nevjernik ovi drugi nađu za shodno da te upitaju zašto?kako?.... ja nikad nikog ne pitam zašto on vjeruje i ne očekujem da mi to objasni al se od mene očekuje neko opravdanje za moj stav...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2007. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam potrebu pravdati se... to još više zbuni vjernike.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam ni ja ... nek si misle šta god hoće

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2007. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljubi je napisao/la: ›
sheila je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: ›
Mislio sam prvenstveno na vjernike .) oni su uvijek zaduženi za to da nas izvedu na 'pravi' put. Milom ili silom. Obično silom.


kako niko nije primijetio da dosad više manje sve rasprave te tematike započčinje netko ko nevjeruje...ko tu koga siluje? Wink
evo ja vjerujem i apsolutno se nikog ne trudim promijeniti..svako ima svoju glavu...neka misli što hoće....aa tako bi trebalo biti i obrnuto....znači možda bi i nevjernici trebali prestat razuvjeravati vjernike..niko nikog ne može izvesti na pravi put...apsolutno neću sad ni ulazit u to šta je to uopće....
alii ajmo barem jednom pokušat prihvatit da vi ne možete dokazati da ga nema ni itko drugi da ga ima...stoga nam ostaje samo vjerovanje ili nevjerovanje....i eto ga...bio agnostik ateist što god nije to toliko bitno u životu. stvorili smo te kategorije da bi olakšali svoju savjest itd....
ooo kakooo jadno...
potpuno se slažem sa tobom, skužila sam da oni koji sebe nazivaju nevjernicima, ateistima ili kako god više propovjedaju to svoje nevjerovanje od onih koji vjeruju...btw. i oni koji "idu u Međugorje" znaju tko su agnostici, mislim da je taj pojam poznat svima koji završili gimnaziju..

apsolutno se ne slažem! pogotovo iz razloga jer osobno znam dosta ljudi koji ne znaju razliku između ''nevjernika'' i ''vjernika''.. da ne spominjem one koji yogu smatraju kultom.. !? ma mislim, ono.. a to što sam dala objašnjenje što su agnostici nisam napravila da bih pametovala ikome, već jednostavno da svi mogu sudjelovati u topicu..

a što se tiče onog da ''nevjernici'' propagiraju svoje ''nevjerovanje'' više od drugih, s tim se također ne slažem.. ja osobno nikome nikad niti to ne spominjem..
ali mora se priznati da se ''nevjernike'' ipak više uzima na red od ostalih.. kad je netko nekom katoliku držao propovjed o moralnom ponašanju.. ? meni to rade stalno..
također, tjeranje nekog (tj. djece) da vjeruju nikako nije dobro.. kao što ni roditelji ateisti ne bi trebali tjerati svoju djecu da ne vjeruju.. ja sam odgojena u katoličkom duhu, ali mi se omogućilo da sama ''odlučim''..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2007. 15:39 
Naslov:  Re: Agnostici!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
ljubi je napisao/la: ›
sheila je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: ›
Mislio sam prvenstveno na vjernike .) oni su uvijek zaduženi za to da nas izvedu na 'pravi' put. Milom ili silom. Obično silom.


kako niko nije primijetio da dosad više manje sve rasprave te tematike započčinje netko ko nevjeruje...ko tu koga siluje? Wink
evo ja vjerujem i apsolutno se nikog ne trudim promijeniti..svako ima svoju glavu...neka misli što hoće....aa tako bi trebalo biti i obrnuto....znači možda bi i nevjernici trebali prestat razuvjeravati vjernike..niko nikog ne može izvesti na pravi put...apsolutno neću sad ni ulazit u to šta je to uopće....
alii ajmo barem jednom pokušat prihvatit da vi ne možete dokazati da ga nema ni itko drugi da ga ima...stoga nam ostaje samo vjerovanje ili nevjerovanje....i eto ga...bio agnostik ateist što god nije to toliko bitno u životu. stvorili smo te kategorije da bi olakšali svoju savjest itd....
ooo kakooo jadno...
potpuno se slažem sa tobom, skužila sam da oni koji sebe nazivaju nevjernicima, ateistima ili kako god više propovjedaju to svoje nevjerovanje od onih koji vjeruju...btw. i oni koji "idu u Međugorje" znaju tko su agnostici, mislim da je taj pojam poznat svima koji završili gimnaziju..

apsolutno se ne slažem! pogotovo iz razloga jer osobno znam dosta ljudi koji ne znaju razliku između ''nevjernika'' i ''vjernika''.. da ne spominjem one koji yogu smatraju kultom.. !? ma mislim, ono.. a to što sam dala objašnjenje što su agnostici nisam napravila da bih pametovala ikome, već jednostavno da svi mogu sudjelovati u topicu..


evo što se tiče ovog i ja se tu slažem s tobom..ja nisam rekla da to što si napisala o agnosticima ne valja niti sam rekla da si pametovala ikome..moj komentar se odnosi na onaj komentar koji sam citirala.. Wink

Citat: ›
a što se tiče onog da ''nevjernici'' propagiraju svoje ''nevjerovanje'' više od drugih, s tim se također ne slažem.. ja osobno nikome nikad niti to ne spominjem..
ali mora se priznati da se ''nevjernike'' ipak više uzima na red od ostalih.. kad je netko nekom katoliku držao propovjed o moralnom ponašanju.. ? meni to rade stalno..
također, tjeranje nekog (tj. djece) da vjeruju nikako nije dobro.. kao što ni roditelji ateisti ne bi trebali tjerati svoju djecu da ne vjeruju.. ja sam odgojena u katoličkom duhu, ali mi se omogućilo da sama ''odlučim''..


čuj ti osobno to ne radiš...što ne znači da ne rade svi (isto tako sam i ja napisala "više -manje) aa ova tvoja rečenica..."kad je netko nekom katoliku držao propovjed o moralnom ponašanju" paa svake nedjelje,moglo bi se reći...!!!
slažem se ta tjeranje nije dobro...i da je potrebno sam odlučiti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2007. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la: ›
aa ova tvoja rečenica..."kad je netko nekom katoliku držao propovjed o moralnom ponašanju" paa svake nedjelje,moglo bi se reći...!!!

mislih na sljedeće - da ćeš rjeđe čuti da neki ateist drži prodike nekome o ''moralnim načelim'' nego neki vjernik.. što kome daje uopće za pravo prodikovati ikome išta.. ?

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: