Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Agnostik!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.02.2008. 12:23 
Naslov:  Re: Agnostici!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 06.08.2010. 21:41; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.02.2008. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
ma.. ono što mene ljuti je neprihvaćanje tuđih stajališta.. iliti ta nekakva ''zadrtost''...

E vidiš to svakoga ljuti pa i mene, te kad se na temelju nedostatka argumenata prebacuje tema i sl. da ne idem u detalje... Wink

idi u detalje slobodno.. dapače, jer ne razumijem na što ciljaš.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.02.2008. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
ma.. ono što mene ljuti je neprihvaćanje tuđih stajališta.. iliti ta nekakva ''zadrtost''...

E vidiš to svakoga ljuti pa i mene, te kad se na temelju nedostatka argumenata prebacuje tema i sl. da ne idem u detalje... Wink

idi u detalje slobodno.. dapače, jer ne razumijem na što ciljaš.
Nije napisano ciljano nego više "generalno" , no nije bitno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.02.2008. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Bah, kolko mogu biti utjecajne te kojekakve vjerske organizacije, koliko mogu utjecati na život ljudi, ponekad je to upravo odvratno.

Ja ću ti iskreno reči kako zapravo nije to tebi toliko odvratno, koliko je tebi odvratno to što ti nemaš takav i veči utjecaj?! Zar ne?! Wink

PRIMJER:
Netko kao organizacija misli da je dobro nešto (X), ti kao jedinka misliš da je dobro nešto (Y).
Iz tvoje rečenice isčitavamo slijedeće:
Odvratno je kako ljudi vjeruju više onima koji tvrde da je dobro ono (X). A u nikojem kontekstu tvoje rečenice se ne spominje odnosno klasificaira ono "dobro" (Y).

Bit svega što sam sad rekao je to da prema tvojoj izjavi se da zaključiti kako su tvoji zaključci o onome što je dobro, a što ne AKSIOMATSKI, a što potvrđuje, odnosno iz čega dalje slijedi ČINJENICA (sada smijem reči):

Nije to tebi toliko odvratno, koliko je tebi odvratno to što ti nemaš takav, a i veči utjecaj!


Zadnja promjena: mali_ivica; 01.03.2008. 10:43; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.02.2008. 23:32 
Naslov:  Re: Agnostici!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la (Pogledaj post): ›

... To i ne bi bio tako veliki problem da baš na taj dan, e baš taj petak se dogovaramo ići na put u Beč, cura, društvo i ja. I sad zbog priredbe u školi koja će biti taj petak, a ne na dan škole, ona mora ostajati tamo do iza 20h, i tek onda možemo ići. Cijeli jedan dan nam je ukrala seljačko oltarolizačka babendija...I oni se nazivaju gradom. Pih.


OFFTOPIC

pa poBogu, koje ovo veze ima sa agnosticima????? OFFTOPIC

i zanima me, Bogati, pa jel ovdje problem u tome sto ljudi slave nesto i to organiziraju kada zele, ili je problem u vlastitoj komociji.
Da li ovo, Bogamu, pokazuje da se zbog vlastite ljutnje, tako neprimjerene liberalima, stavovi odredjuju. Zato sto nam netko ili nesto ne odgovara, proglasimo ih sve seljacima i retardusima.
Takvo ponasanje je olicenje malgradjanstine i mentalnog seljastva, uz natruhe rasizma i fasistickog ponasanjao. Pih!!


Hm, Čače, od svih offtopičara ovdje, baš sam ja na tapeti. Zanimljivo.

Stavovi moji su ovdje privatno određeni, istina. Jer se zbog utjecaja vjerskih institucija ravna sekularna vlast u gradovima - premještaju se datumi proslava dana grada (koji inače ne bi smjeli imati nikakvih dodirnih točaka sa vjerskim proslavama) jer padaju u određeno vrijeme kad određena vjerska zajednica slavi nešto. Da je to slučaj koji sam samo pročitao u novinama, zgadio bih se vjerskom zatucanošću seljaka i okrenio stranicu i ne bih mislio o tome previše, osim kao još jednom primjeru koliki je utjecaj konkretno Crkve. Ovaj slučaj u Slatini se dotiče izravno mene i zbog toga mi je još gadnija cijela situacija.
Last time I checked, Hrvatska je bila sekularna država i nama nije vladao nikakav biskup, vladika, rabin ili sensei.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.02.2008. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: ›
Bah, kolko mogu biti utjecajne te kojekakve vjerske organizacije, koliko mogu utjecati na život ljudi, ponekad je to upravo odvratno.

Ja ću ti iskreno reči kako zapravo nije to tebi toliko odvratno, koliko je tebi odvratno to što ti nemaš takav i veči utjecaj?! Zar ne?! Wink

PRIMJER:
Netko kao organizacija misli da je dobro nešto (X), ti kao jedinka misliš da je dobro nešto (Y).
Iz tvoje rečenice isčitavamo slijedeće:
Odvratno je kako ljudi vjeruju više onima koji tvrde da je dobro ono (Y). A u nikojem kontekstu tvoje rečenice se ne spominje odnosno klasificaira ono "dobro" (Y).

Bit svega što sam sad rekao je to da prema tvojoj izjavi se da zaključiti kako su tvoji zaključci o onome što je dobro, a što ne AKSIOMATSKI, a što potvrđuje, odnosno iz čega dalje slijedi ČINJENICA (sada smijem reči):

Nije to tebi toliko odvratno, koliko je tebi odvratno to što ti nemaš takav, a i veči utjecaj!


Prvo moram čestitati na značajnom unapređenju izražavanja. Velika i mala slova - svladana! Znakovi interpunkcije - svladani! Č i ć - treba još poraditi. Izvođenje zaključaka iz zraka - izvrsno, osim što je jasnoći izražavanja istih zaključaka katastrofalna (kakvo klasificiranje??) i pače - podriva zaključak koji se želi iznijeti:

Citat: › PRIMJER:
Netko kao organizacija misli da je dobro nešto (X), ti kao jedinka misliš da je dobro nešto (Y).
Iz tvoje rečenice isčitavamo slijedeće:
Odvratno je kako ljudi vjeruju više onima koji tvrde da je dobro ono (Y). A u nikojem kontekstu tvoje rečenice se ne spominje odnosno klasificaira ono "dobro" (Y).


Da ja imam utjecaja koliko želim, istina, bilo bi puno stvari drugačijih. Počevši od vrha države pa nadalje...Imam ja tu svojih ideja, al nisu one za naš narod. Niti imam takvih ambicija, istinu govoreći.

Vjerska organizacija - x
Jedinka ja - y
Sekularna Država - z

Y ne sluša x. Z nije isto što i x no nažalost x ima preveliki utjecaj na z. Z se u svom osnovnom dokumentu iskazao kao organizacija koja nije x i neće se povinovati pravilima koje nameće x. Takav z želi y. U praksi takav z nije i y je žao zbog toga, a konkretno zbog slučaja gdje će se y-u izazvati nekomocija da ne može na vikend sa svojom curom zbog x, y je pošteno raspižđen i na x i na z.

Za pozadinu odgovora pogledaj i dio posta upućen Čaku.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2008. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo ispravio sam gore pa si ponovno pročitaj.
PS: Evo ko seljak seljaku htjeo sam samo reči,
kako je normalno to što si ljubomoran na instituciju ili osobu čija se riječ uzima kao jača od tvoje.
(svi smo mi ponekad takvi) Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2008. 17:05 
Naslov:  Re: Agnostici!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 06.08.2010. 21:41; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2008. 0:12 
Naslov:  Re: Agnostici!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la (Pogledaj post): ›


Hm, Čače, od svih offtopičara ovdje, baš sam ja na tapeti. Zanimljivo.



A sto da kazem, ako si paranoican to ne znaci da te ne prate.


A što da kažem, pogledao sam detaljno sad topic i mogu primjetiti na na nikog drugog nisi vikao 'OFFTOPIC!!'

Da su ti kriteriji ujednačeni, toga bi bilo barem tri puta prije mog posta. Ne mogu, a da se ne zapitam.

Citat: ›
Citat: ›
[quote="allein";p="150206"]

Stavovi moji su ovdje privatno određeni, istina.



Povlacim sto sam rekao o stavovima. Oni nastaju kao produkt razmisljanja, iskustva, informiranja, analiziranja i proucavanja necega. Takvo sto nije zamijeceno kod Tebe.



Na koji način si zamjetio ili nisi zamjetio bilo što od navedenog kod mene? Jesi li bio prisutan? Jesam li ja uostalom ovdje igdje pobrojao točno kojim metodama sam došao do svoje frustracije?

Kod tebe je primjećeno kako si u potpunosti ignorirao dio u kojem dodajem kako sam čitao da se isto dogodilo u Đurđenovcu, linkao sam i članak ovdje, slučaj koji je po prirodi sličan onome koji je izvor moje frustracije. Ako ništa drugo, to ti je moglo pokazati da se informiram. Iskustva imam i više nego dovoljno; razmišljanje, analiziranje, pročavanje - po mom mišljenju ga ima dovoljno, po tvome nimalo.

Pretpostavljam da si to napravio kako bi tvoja poanta imala bolje uporište, potez vrijedan bilo kojeg junior membera nekog debatnog kluba. Ali izrazito proziran. " To samo zorno ocrtava kulturu i nacin razmisljanja pojednica."


Citat: ›
Tebe jedino u iznosenju nekih rijeci i skupova rijeci motivira bijes i ljutnja,te strasan osjecaj frustriranosti. I to samo zato sto stvari nisu ispale po Tvom i jer iziskuju prilagodbu prema vecini.



Odgovor nešto sličan onome koji je ponudio i mali_ivica, tako da možeš pogledati što sam i njemu rekao. Samoproglašenim poznavateljima moje psihe i duše ne mogu objasniti nešto, sve da se i na trepavice postavim.

Pogotovo ako se oni uhvate analiziranja mog duševnog, psihičkog i motivacijskog stanja u trenutku pisanja posta, a temom posta se uopće ne bave.

Istina je da sam frustriran time što se dogodilo, istina je da sam ljut; ali zato što stvari nisu onako kako bi trebale biti. Bar po mom mišljenju. Da se većina izjasnila da želi da je nadbiskup Zagrebačke nadbiskupije naš državni poglavar i da vrijedi sve što Crkva kaže (ili bilo koja druga vjerska organizacija, svejedno mi je), to bi bilo ok i tu odluku bih mogao prihvatiti (kao posljedicu bi to imalo vjerojatno moj odlazak iz Hrvatske Biskupske Republike, al to je već nebitno). Ali ako smo se odlučili biti sekularna država, dakle gdje je Crkva odvojena od države, onda poštujmo to do kraja. Na ovakvim sitnicama se vidi da to u stvarnom životu nije slučaj.

Citat: ›
allein je napisao/la (Pogledaj post): ›

određena vjerska zajednica slavi nešto.


Valjda i odredjena doticna zajednica ima ime. Ili je to toliko neizgovorljivo. Da je pojedinac zloban, mogao bi chak i pomisliti da je tu nesto prikriveno. Nesto iz doba osnovne skole i faze ministriranja...


Jesi li ti diplomirani psiholog?

Citat: ›
allein je napisao/la (Pogledaj post): ›

zgadio bih se vjerskom zatucanošću seljaka i okrenio stranicu i ne bih mislio o tome previše, osim kao još jednom primjeru koliki je utjecaj konkretno Crkve.



Molio bih tocnu definiciju vjerske zatucanosti.


Vjerska zatucanost je kad cijepaš drva i vidiš Isusov lik u cjepanici i onda to javiš novinama kao atrakciju.
Vjerska zatucanost je kad pomisliš da se u staklu na tvojoj garaži - kad svjetlost pada pod određenim kutom - vidi lik Djevice Marije. Pa onda ljudi dolaze moliti krunicu ispred tvoje garaže.
Vjerska zatucanost je kad župljani traže od svog župnika da na misi javno kaže tko je kolko novaca dao za obnovu crkve u njihovom selu.
Vjerska zatucanost je kad hodočastiš u Međugorje i tamo kupiš plastičnu krunicu za 10 kn, i onda svima vjernicima to pokazuješ i hvališ se time. (Ne mislim ovdje na tebe, da baš ti Čače ideš u Međugorje nego općenito, netko).
Vjerska zatucanost je kad te u ponedjeljak ujutro na poslu pitaju dal si jučer bio/bila na misi, a kad kažeš da nisi, onda se konsterniraju i pitaju zašto??
Vjerska zatucanost je kad tjeraš žene da se pokrivaju od glave do pete.
Vjerska zatucanost je kad vjeruješ da ćeš pred Boga zato što nemaš komadić prepucija.
Vjerska zatucanost je kad dečko i cura s trbuhom do zuba idu na pripremu za vjenčanje jer se moraju vjenčati u crkvi da dijete ne bude kopile.

Još koji primjer?

Citat: › Krajnje je pogrdno i uvredljivo nazivati seljakom nekoga samo zato sto je rodjen u odredjenom mjestu. Pogotovo sto nitko od nas nema kraljevski pedigre, moj naklon i isprika ako grijesim. To samo zorno ocrtava kulturu i nacin razmisljanja pojednica.


Kako da se drugačije nazivaju stanovnici sela nego seljaci. Istina, Slatina je 'grad', ali mentalni sklop je ostao seljački. I ti imaš nešto o tome reći:

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › Takvo ponasanje je olicenje malgradjanstine i mentalnog seljastva, uz natruhe rasizma i fasistickog ponasanjao. Pih!!


Čini mi se da ti je u potpunosti jasno što želim reći - tj. što je to 'seljaštvo' kao pojam. Ako ti mene možeš proglasiti mentalnim seljakom, molim te da mi ne prigovaraš što ja tako druge nazivam.

Spominješ tu negdje i priklanjanje većini. Isto takva ti je situacija sad na forumu. Većina forumaša je sklona offtopičarenju; neki su svjesni toga, neki nisu, neke baš zaboli. Svi znamo da se to kao ne smije, ali nitko ne može nešt efektno napraviti oko toga (svašta je admnim pokušao, s većim il imanjim uspjehom). Meni se čini da je moj odgovor bio marginalno vezan za cijelu temu, a u potpunosti na onaj rukavac rasprave u smjeru u kojem je krenula 1step2far u svom postu. I sad se nađeš ti da mi vičeš da je to offtopic. Naravoučenije bi bilo da poštuješ većinu ili da liječiš svoju frustraciju, kao što preporučaš i meni Wink

EOD.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2008. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poanta jest: nabijem vas sve na kurac, gnostike i agnostike alike! Wink (simpatičan smajli na kraju izjave je očigledno obavezan)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: